Kayınvalidem mi normal ben mi abartıyorum

Aynen öyle gerçekten aşırı sinirlerim bozuldu kadın hem sitem etti hem hazıra kondu. Yani bende sıkıntı yok kim olsa sinirlenir
O da hamileydi bir zamanlar sizin gibi….midesi bulandı kustu ağrısı oldu sancı çekti doğurdu başında bekledi uyuyamadı yiyemedi gezemedi hasta bile olamadı dinlenemedi, yıllarca….baktı besledi terbiye etti büyüttü….canından olana ömrünü verdi. Tepeniz attığında boşayacağınız adamı ne yaparsa yapsın asla bırakmayacak hep sevecek tek kadın bir seferde hazıra konsun ne olmuş? Çok mu zorunuza gitti evladının anasına iki lokma yemek ısmarlaması

Dedim ama eşim gitmek istedi ama insanı aptal yerine koyuyor resmen. Diğer gelinini oğlunu yemeğe çağırır evinde durur onaşeı ağırlar. Ama benim eşim yapıyor. Kendi ağırlığını koymadı hiç
Karnınızdaki size ağırlığını koyar hiiiiiç üzülmeyin

Kesinlikle her zaman mesafeli ve sert dururum onlara karşı. Benim evime de ben demeden gelemezler. Ama onlar benim evime geldiklerin de ben böyle birşey yapmam kendim evimde yaparım ama artık yok öyle birşey. Zaten bebeğimde olacak onu bahane edip gelseler bile ki alırım çocuğumu geçerim odaya kapanırım. Onlarda bir süre sonra anlarlar inşallah
Bana her zaman mesafeli ve sert duran gelinimi neden kuş sütüyle ağırlayayım ki?
Orası sadece sizin evinizse, kocanızın anası babası siz çağırmadan gelemiyorlarsa o kocanız olacak evlada yazıklar olsun

Aynı dilekleri bende size iade ediyorum... Ayrıca bende kayınvalidem gibi ayrı gayrı yaparsam sırf saçı açık diye düğününü mahvedersem oğlumu gelinime karşı doldurup evliliklerin ilk yıllarını rezil rüsva edersem oğlum yoğun bakımdayken be kendi keyfinde olursam tabiki de haketmiş olurum... Ayrıca kalbiniz gibi bir hayat diliyorum size...
Böyle boş adamlarla evlenip kayınvalideye bilenmenizde sıktı iyice
Benim kocamı neden kayınvalide görümce elti dolduramıyor çünkü boş bir adam değil, onun bunun lafıyla değil kendi aklı ve vicdanıyla yaşıyor
Basiretsiz kendi doğrusu olmayan adamların suçunu ona buna kesmeyin
Kayınvalidenin bir eksiği kusuru varsa oğluna, size ne? Yoğunbakımda yatan oğlu, gelmeyen anası, size ne oluyor? Kocanızın umrunda değil ve sizin dolduruşunuza da gelmiyor, neden acaba
Sizin yaşadığınız hayat da kalbiniz gibi, kime ne ettiniz acaba hiç düşündünüz mü?

Yazık yaaa gerçekten bir isnaın kalbi tanımadığı ne yaşadığını bilmediği bir insan için bu kadar kötü kalpli olamaz. Ben beddua etmek istemem sadece bu kişiye duasını iade ediyorum. Ama cidden yazık. 🙄
Niye ki gelininden izinsiz gelini davet etmeden oğlunun yaşadığı eve gidememek kötü birşey mi?

Bazen insan missafir kabul ediyor güzel bi şekilde de ağırlamak istiyor ama aniden bi şeyler olabiliyor . İnsanın bi yeri ağrıyabilir ya da morali bozuk olabilir . Size yemek yapın gidip orda yiyelim dese okey ama zaten dışardan alınacak bunda ne zorluk var ki ? O da size geldiğinde canınız yemek yapmak istemezse dışardan söyleyin olsun bitsin
Tabiki de olabilir bu tür şeyler. İnsanın canı istemez dışarıdan alır gider ama biz ne zaman kv gitsek aynı şey oluyor. Ayrıca şu an dışarıda bir tost bile ne kadar olmuş. Belki dersiniz bunu eşiniz düşünsün ama düşünmüyor. Geçen günde kardeşinin doğum günüydü eşim bir kafeye götürdü ve 2 bin lt ödedi. Eee benimde kendi evime göre bütçem ver. Ayırca bu insanlar hiç gitmeyen harcamayan görmeyen insanlar değil ki lc aşırı sosyal bir insan eşinden boşandı ve babasından kalan maaşı alıyor zar zor geçiniyorum diyor ama ne hafta bir yerlerde en lüks kıyafetler alıp harcama yapan insan. Allah versin daha çok harcasın ama bu gibi ayrıntılar olunca açıkçası bende rahatsız oluyorum. Geçen gün eşime park yatak alalım çok değil 4 bin TL birşry dedim. Bana benim çok giderim oluyor bebek bir süre bizim yatakta yarar dedi. Eee şimdi gelde delirme 4 bini çok gören 2 bini değerini bilmeyen ailesi için harcıyor. Umarım tam anlatmışımdır ve beni anlamışsınızdır

Arkadaşlar kayınvalidem bana 5 dk uzaklıkta ve o bana çok gelmez bende ona çok gitmem. Eşimde çok gitmez. Geçen gün annesi ayıptır kapıdan uğramam nedir bir gün yemeğe gelin demiş. Eşimde bana dedi tamam bugün gidelim dedim. Neyse az önce eşim aradı ki srn hazır ol annem evde değilmiş yemeği de yokmuş dışarıdan birşeyler alıp gidelim. Şimdi bunda birşey yok. Ama hem yemeğe çağırıp hem evde olmayıp üstüne eşim yepei dışarıda alıp onlara da götürmesi sinir etti beni. Yani 5 aylık hamileyim insan bir der gelinim oğlum ayda yılda bir kere geliyor ben hazırlık yapayım. Haksız mıyım? Sorun yemek değil yanlış anlamayın ben kendi evimde de yer giderim zaten içimde de gelmiyor gitmek ama benim annem olsa yemeği kendi yapar bizi de çağırırdı. Siz olsanız ne yaparsınız?
Kaynananız bunadı mı acaba

Hayır aslında eşim dün akşamdan söylemiş o da tamam demiş. Ayrıca kimse pasta börek açsın demiyorum bir çorba bile karın doyurur. Kaldı ki biz karın doyurmaya gitmeyeceğiz oraya. Ama ayda senede bir kere gidiyoruz ve kv sitem ettiği halde yine evde yemek yok deyip eşime dışarıdan almasını istiyor.
Niye kimse sizs hak vermedi ben hiç anlamadım. Bence gayet haklısınız. Sonuçta geliyorum demişsiniz ve evet bir Çorba bile olsa yapabilirdi

"Arkadaşlar evin tek kızıyım ve annem benim hiçkimse ile evlenmemi asla istemedi. Ona göre ayıptı. Bende eşimle kendim tanıştım ve 5 ay sevgili kaldık. Eşim evlenmek istediğini söyledi ben anneme söyleyince delirdi resmen beni kötü kadın olmakla suçladı yaptığımın günah ayıp olduğunu felan düşündü. Neyse zar zor nişanlandık ama hayatımın en zor dönemiydi annem bana ters ters bakıyordu kabul etmek istemedi. Sonra evlendim annem bana mesafeli olmaya başladı. Yabancı gibi soğuk davrandı"

Bu da konu sahibinin "tatlı" ve "şirin" annesi :KK51:
Evet bu da benim tatlı ve şirin annem... Hanımefendi bunu geçen gün ben paylaştım
Dimi ya, belki oglunu kazandığı lokma annesinin bogazından gecer filan aman Allahım :skandal:
Bir gün bunu yaşayacaksınız, hiç şaşmaz, o zaman bu sozunuzu hatırlayacakmısınız bilmem, inşallah sayınız korktugumuzdan azdır :olamaz:

Bir size inanamadım, bir de sacımı boyarken bu saatte durup size yorum yazdıgıma😂😂Haklısın canım ya, açlık ile tokluk arası yarım yufka fakat yine de olsun, o tantana ZİNHAR çıkarılacak :sopa: Pusuya yatmışsın belli, mal bulmuş magribi gibi sarıldın bulduğun firsata.. Hamileyim hamileyim, biliyormusun kı sana asıl bu kötü kalpliliğin zararı var. BIR HAMİLE olarak arkana yaslan, 1 bardak su al eline, birşey diyecegim, senin gibisi OCAKLARDAN IRAK OLSUN, aaaamiiiin yarabbbiiiii🤲🤲🤲🤲🤲🤲
Anlaşılan sen de iyilik meleğisin. Ve kayınvalidene aşırı düşkünsün ve en iyi insanda gelin de sensin eminin sen beni yaşadıklarımı yaşasan asla böyle düşünmezsin. EMİNİM... neyse kimsin nesin bilmem ama iyilik meleği rolünü oynamaya devam. 👌

Niye kimse sizs hak vermedi ben hiç anlamadım. Bence gayet haklısınız. Sonuçta geliyorum demişsiniz ve evet bir Çorba bile olsa yapabilirdi
Valla bilmiyorum. Hak versinler geçtim de cidden ne kadar iyilik meleği varmış ona şaşırdım. Acaba cidden kendilerine böyle birşey olsa hemde bir değil iki değil birçok kez kendileri ne yapardı

Ay bir kayınvalideye hak vereceğim aklıma gelmezdi. Kadın bir gün demiş. Napsın şimdi sizin geleceğiniz o güne kadar evde yemek hazırlayıp otursun mu ? Sizin bir gün önceden haber vermeniz gerekmez mi ? Bırakın yemeği, haber vermeden annemler su içmeye gelse onu bile kabul etmem. Sanki abartmışsınız.
Bir gün dedi ve bir gün öncesi akşamı haber verdik...

Ay bir kayınvalideye hak vereceğim aklıma gelmezdi. Kadın bir gün demiş. Napsın şimdi sizin geleceğiniz o güne kadar evde yemek hazırlayıp otursun mu ? Sizin bir gün önceden haber vermeniz gerekmez mi ? Bırakın yemeği, haber vermeden annemler su içmeye gelse onu bile kabul etmem. Sanki abartmışsınız.
Bir gün dedi ve
Hiç birine inanma ben hepsinin yazdıklarını düzenli okuyorum emin ol hiçbiri yazdıkları gibi tepki vermez 😅
Yok inanmıyorum zaten. Emin ol benim yerimde olsalar daha fena şeyler yaparlar. Olumsuz eleştiriye açığım ama kendileri daha fazlasını yapacak konuda bu şekilde you yapmaları garip tabi. Ama burada herkes iyilik meleği olur. 😅 Teşekkür ederim beni gerçekten anladığın için. ❤️

Valla bilmiyorum. Hak versinler geçtim de cidden ne kadar iyilik meleği varmış ona şaşırdım. Acaba cidden kendilerine böyle birşey olsa hemde bir değil iki değil birçok kez kendileri ne yapardı
Bunun iyilik melekliği ile ne alakası var yahu? Evladı bir yemek almış götürmüş altı üstü bunun neresi iyilik melekliği? Yeri geliyor yedi yabancıya ısmarlıyorsun. Bence siz kötü niyetlisiniz biraz, hiç alınmayın.

Ben de kayınvalidemle çok mesafeliyim. Tarzlarımız hiç uyuşmaz. Hayatıma çok müdahale etmeye çalışmış, türlü düşüncesizliği olmuştur.

Ama bir yemek yahu altı üstü? Ne kadar da abartıyorsunuz?

Ayrıca “bir yumurta kırsaydı” demişsiniz ama buna da inanmadım. O zaman da “ben hamileyim altı üstü bir yumurta kırmış” derdiniz kesin. Çünkü insan sorun aramayagörsün.

Abartma!!
Normalde herkese yumuşak yazarım ama anlaşılsın diye sana bu şekilde yazacağım.
Nedense ben kadına çok acıdım. İyi niyetli davranmıyorsun gibi de geldi. Eşinin annesine yemek alıp götürmesinde ne var ya, ben mi garibim anlamadım ki. Kadın kaç yıl büyütmüş etmiş yemek parasını esirgiyorsanız size yazık cidden. Zaten yukarıda alıntıladığım mesajdan da doğru dürüst gidip gelmediğiniz belli oluyor. Tamam kötü niyetli biridir git gel yapmazsın ama iyi niyetli insanlara böyle davranınca burnunuz göğe mi erdi şimdi. Çocuğunu alıp odasına geçecekmiş. Bu kadar basit bir olaya şu tepkiler helal olsun valla. Eğer kadın diğer geline daha iyi davranıyorsa kendini sorgula. Ben olsam bu kadar iyi bile davranmayabilirdim
çok güzel yazmışsınız size katılıyorum, anneye alınan bi yemeğin lafı yapılmaz bi çocuk hiç kolay büyümüyo kendide büyütücek ozaman anlar , kv sini kimse sevmek zorunda değil ama böyle ufak şeylerinde lafı yapılmamalı diğer eltiye yapılıyo diye biraz kıskançlık olmuş gibi geldi bana onlar gelince odaya kapanıcakmış onlarda bi daha gelmezlerse
ozamanda babannesi bebeği görmeye gelmiyo olur benimde oğlum var evlilik çağında ALLAH merhametli insanlar çıkarsın karşısına böyle şeyleri okudukça çok üzülüyorum

Bunun iyilik melekliği ile ne alakası var yahu? Evladı bir yemek almış götürmüş altı üstü bunun neresi iyilik melekliği? Yeri geliyor yedi yabancıya ısmarlıyorsun. Bence siz kötü niyetlisiniz biraz, hiç alınmayın.

Ben de kayınvalidemle çok mesafeliyim. Tarzlarımız hiç uyuşmaz. Hayatıma çok müdahale etmeye çalışmış, türlü düşüncesizliği olmuştur.

Ama bir yemek yahu altı üstü? Ne kadar da abartıyorsunuz?

Ayrıca “bir yumurta kırsaydı” demişsiniz ama buna da inanmadım. O zaman da “ben hamileyim altı üstü bir yumurta kırmış” derdiniz kesin. Çünkü insan sorun aramayagörsün.
Evet oğlu tabiki de yemek ısmarlasın alsın. Peki bu ayda yılda bir kere gittiğimemize rağmen her seferinde bşype olursa ne yaparsınız çok merak ediyorum? Kayınvalidem yaşlı ya da birşey yapamayan insan değil. Herkese herşeyi yapıyor ama eşime ve bana sıra gelince evinde yemeği olmuyor. Haaa belki dersiniz siz de öyle yapıyorsunuzdur ama Allah şahidim ben hiçbir zaman onu yaptığını yapmadım. Gayet güzel bir şekilde ağırladım. Haaa diğer taraftan diğer oğluna gelinine ya da diğer insanlara sıra gelince gayet becerikli oluyor. Eşim işe girdikten 9 ay sonra benimle evlendi. Ve eşimin maaşı var diye de sürekli söylenip duruyor. Eltim söyledin şeim maaşa geçince ondan para istemişler vermemiş şimdide kv var harcasın düşüncesinde. Anlatabildim mi? Yoksa tabiki de annesi kardeşi alsın bunda birşry yok ama salak yerine koyulmak hoş değil

Arkadaşlar kayınvalidem bana 5 dk uzaklıkta ve o bana çok gelmez bende ona çok gitmem. Eşimde çok gitmez. Geçen gün annesi ayıptır kapıdan uğramam nedir bir gün yemeğe gelin demiş. Eşimde bana dedi tamam bugün gidelim dedim. Neyse az önce eşim aradı ki srn hazır ol annem evde değilmiş yemeği de yokmuş dışarıdan birşeyler alıp gidelim. Şimdi bunda birşey yok. Ama hem yemeğe çağırıp hem evde olmayıp üstüne eşim yepei dışarıda alıp onlara da götürmesi sinir etti beni. Yani 5 aylık hamileyim insan bir der gelinim oğlum ayda yılda bir kere geliyor ben hazırlık yapayım. Haksız mıyım? Sorun yemek değil yanlış anlamayın ben kendi evimde de yer giderim zaten içimde de gelmiyor gitmek ama benim annem olsa yemeği kendi yapar bizi de çağırırdı. Siz olsanız ne yaparsınız?
Annesi bir gün yemeğe gelin demiş, sende tamam hemen bugün gidelim demişsin, kadın Ogün hemen gelin yemeğe dememiş ki

O da hamileydi bir zamanlar sizin gibi….midesi bulandı kustu ağrısı oldu sancı çekti doğurdu başında bekledi uyuyamadı yiyemedi gezemedi hasta bile olamadı dinlenemedi, yıllarca….baktı besledi terbiye etti büyüttü….canından olana ömrünü verdi. Tepeniz attığında boşayacağınız adamı ne yaparsa yapsın asla bırakmayacak hep sevecek tek kadın bir seferde hazıra konsun ne olmuş? Çok mu zorunuza gitti evladının anasına iki lokma yemek ısmarlaması
ne kadar doğru yazmışsınız Allah herkesin kalbine vicdan merhamet versin

çok güzel yazmışsınız size katılıyorum, anneye alınan bi yemeğin lafı yapılmaz bi çocuk hiç kolay büyümüyo kendide büyütücek ozaman anlar , kv sini kimse sevmek zorunda değil ama böyle ufak şeylerinde lafı yapılmamalı diğer eltiye yapılıyo diye biraz kıskançlık olmuş gibi geldi bana onlar gelince odaya kapanıcakmış onlarda bi daha gelmezlerse
ozamanda babannesi bebeği görmeye gelmiyo olur benimde oğlum var evlilik çağında ALLAH merhametli insanlar çıkarsın karşısına böyle şeyleri okudukça çok üzülüyorum
Amin. Umarım sizde gelininize benim yaşadıklarımı yaşatmazsınız da o da size merhametli davranır... Unutmayın herşey karşılıklı... Bende ne görüyorsam karşılığını veriyorum. Benim kv evime ufak birşey alsam hemen kötüler. İyi kötü arabamız var bu eski model dandik diyen, 2 yıl sonra evime avize aldım bunlar basitmiş demesi mi, eşimle balayına bulunduğum şehirde dağda bungalov evde yaptık bende memnundum halimden ve 3 yıldır halen dilinden düşmeyen dalga konusu edip kızı balayına dağa götürdü diye alay mı eden, sırf başım açık diye düğünümde ağlayıp zırlayıp düğünümü mahveden, kına gecende 4 tane nedime tuttum diye eşimi kınaya dansöz getirdi deyip kınamı mahveden, ve daha sayamadığım bir sürü şeyler yapan bir insan için bence fazlasıyla merhametliyim ki halen evine gidip yüzüne bakıp arada da bir olsa evime alan bir insanım. Siz de böyle kaynana olmayın ki süzün gelininiz de size merhamet etsin... Umarım beni anlamışsınızdır

X