Kayınvalidem mi normal ben mi abartıyorum

Kadın bir gün gelin demiş. Siz bugün demişşiniz. Evde olsaydı hazırlardı birşeyler. Ayrıca eşiniz yemek alıp gitmişse bunda da sinir olacak bir durum yok. Bende hamileyim. Kayınvalidem bizi çağırmışsa gitmek istediğimiz günde müsait değilse eşimle organize eder yemek ayarlar çat kapı bile gideriz. Abartıyorsunuz.

Gerçekten bu kaynanalardan gına geldi artık

Sende benimde biraz ağrım var yarın gideriz deseydin keşke…
Dedim ama eşim gitmek istedi ama insanı aptal yerine koyuyor resmen. Diğer gelinini oğlunu yemeğe çağırır evinde durur onaşeı ağırlar. Ama benim eşim yapıyor. Kendi ağırlığını koymadı hiç

Ee bugün gitmeyin başka gün mü yok

Püüüü o kayınvalideye. Kayınvalide dediğin her akşam aman ha olur da beş aylık hamile gelinim şehzademin anası gelebilir diye dört dörtlük sofralar kurup beklemeli. Böyle kayınvalide olmaz olsun. Boşayın siz bunu

Bazıları gamsız anacım, siz de gitmeyin müsait olduğunuz zaman çağırın deseydiniz
Ama bir gün gelin demiş hemen bugün gelin hazırım dememiş ki kızıyorsun

İşte bende bunu yeri gelince kullanacağım canım ama yok anlamıyor. Kullansam bile nsian yağmuru ona

Demek ki gelmemesi ve sizin gitmemeniz daha iyiymiş. Öyle muameleye böyle mesafe iyidir.
Kesinlikle her zaman mesafeli ve sert dururum onlara karşı. Benim evime de ben demeden gelemezler. Ama onlar benim evime geldiklerin de ben böyle birşey yapmam kendim evimde yaparım ama artık yok öyle birşey. Zaten bebeğimde olacak onu bahane edip gelseler bile ki alırım çocuğumu geçerim odaya kapanırım. Onlarda bir süre sonra anlarlar inşallah

Dün akşamdan haber verdik bugün gideceğimizi.

Ayrıca emin olun kimse ondan pastalar börekler istemiyor yaaa. Anne olarak bir çorba bir makarna bile yeterde artar bile. Yazdığım gibi mevzu yeme içme değil ben kendi evimde yaparım zaten. Mevzu kadının umrunda olmamamız.

Hayır aslında eşim dün akşamdan söylemiş o da tamam demiş. Ayrıca kimse pasta börek açsın demiyorum bir çorba bile karın doyurur. Kaldı ki biz karın doyurmaya gitmeyeceğiz oraya. Ama ayda senede bir kere gidiyoruz ve kv sitem ettiği halde yine evde yemek yok deyip eşime dışarıdan almasını istiyor.

Dün akşamdan haber verdik bugün gideceğimizi.
Yazınızda bugün gidelim yazmışsınız. Dün gece haber verdik dememişsiniz biraz haksız olduğunuzu anladınız da çevir kazı yanmasın yaptınız gibi geldi bana. Ama dünden haber veripte size işi olduğunu söylemediyse gelin dediyse biraz saçma olmuş. Belki son dakika işi çıktı yemeğe de yetişemedi yemek yapamayacağım dışardan alalım diye düşündü. İnsanlık hali insnaın başına be geleceği belli olmaz. Çok büyütülecek bir mevzu değil.

Emin olun niyetim kötü değim. Diğer gelinine ve oğluna bunun tam aksini yaptığı için sinirleniyorum. Her ne kadar mesafeli de olsam canımı sıkıyor. Mesela benim evime geldiklerinde asla böyle birşey yapmam. Yani düşünün eşim 1 hafta yoğun bakımda yattı yatılı misafiri var diye bir kere bile olsun görmeye gelmedi. Yani içimde bir ki var açıkçası yüzünü bile görmek istemiyorum. Ama eşimin hatır a gidiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…