kayınvalidem kızıma asla bakamıyor...

Ben çalışmıyorum iki cocugumuda hastaneye acile giderken bile yanımda goturdum mecburen çünkü bırakacak hiç kimsem yoktu yatılı bensiz kendi annem hariç kimsede kalmadilar yeri geldi ben 40 derece ateşle yattım ama çocuklarımda yanımdaydı birincisi kayınvalideniz çocuğa bakmak istemiyor zorlama ile olmaz kocanizi dinlemeyin ikincisi anneanneler babaanneler çocuklari şimartirlar bu da çok normal yapabileceğiniz tek şey çarşıda işiniz olduğunda yanınızda gotureceksiniz çalışırken de bakıcı tutacaksınız

Böyle bakan biriyse baknasın daha iyi ilaçlanmış evde bende kalmam çocuğum neredeyse oraya giderim kvnin böyle yapacağını biliyorsam zaten hiç olmaz. He kızım gördüm ben olayıyla da kapanmaz yani o yüzden bir daha bırakmam çocuğumu

Çocuğu bırakacak yer olmayınca hastaneye de bankaya da götürüyoruz mecbur. Durduğu kadar duruyor 2 çocuğum var biri hastalaninca öbürünü de alıp öyle gidiyoruz hastaneye.
Kayinvalideye mecbur hissediyorsunuz ama değilsiniz yani

sevgili hanımlar merhaba. uzun olacak umarım okursunuz.. kızıma (20 aylık) kayınvalidemin bakması gerekiyor arada, hastaneye veya doktora gitmemiz gerektiğinde veya bir yerde işim olduğunda. bir de kısa süreli bir yerde çalıştım o zaman. çocuğu bu sıcaklarda peşimden sürüklemeyeyim diye götürmüyorum kan ter içinde kalıyoruz ve durmuyor bankada hastanede vs. ancak hangi gün kızıma baksa eve geldiğimde pişik oluyor. ben iyileştiriyorum kayınvalidem pişik ediyor çocuğu tekrar. belirteyim çok yaşlı değil kendisi bizde olmadığı zaman çalışmaya vs gidiyor, gücü kuvveti yerinde çok şükür. defalarca konuştum anne bak kakası altında az bile dursa hemen pişik oluyor ne olur kontrol et sürekli. ama yok ne zaman gelsem ya altını ben alıyorum ya da pişik olmuş oluyor. söylemiyor da kızım kusura bakma gözümden kaçtı alamadım pişik oldu diye. merhemi biter söylemez gelirken alayım.

bunların haricinde annem geldiği zaman kızımın huyu değişiyor. her şeye ağlamaya başlıyor, istediği bir şey olmayınca kıyameti koparıyor. biz baş başayken hayırsa hayır, anlar ve üstelemez o şey için. annem gelince ben izin vermediğim için benden kaçıyor, gözlemledim bir süre ikisini de, ben yokken kızım ne isterse yapıyor ağlamasın diye. çay yasak, çay veriyor habire. ben yokken çikolata vermiş eline. her geldiğinde ne yasaksa söylüyorum bak anne ona zararlı istese de verme diye. telefon veriyor, abur cubur ne isterse veriyor.

geçen gün kahvaltıda çayı görünce delirdi kızım. anne çay mı veriyorsun diye sordum, ilk hayır falan dedi emin misin dedim çay kaşığının ucuyla veriyorum dedi. ve hanımlar belki 10 defa uyardım anne sakın çay verme hiçbir faydası olmadığı gibi kandaki demiri emiyor dedim yok inatla devam ediyor. kızım kendi başına uyuyabiliyordu aylarca çabaladım bunun için,

şimdi ayakta sallamaya alıştırmış. beşiğine bırakınca ağlıyormuş. çünkü biliyor ağlayınca alacağını da şımarıyor yapma dedim kaç kere. eşime söylüyorum bak benim söylemem bir yere kadar olur bi yerden sonra kırılır sen konuş biraz da diyorum, annesine toz kondurmuyor sanki ben kötü bir şey söylüyormuşum gibi. iki hafta önce evi ilaçlattırdık kızım babaannede kaldı birkaç gün. bir geldi 40 derece ateşi var, pişik olmuş ve belinde bir yer su toplamış. hemen aradım annemi anne dedim bu ne vücudundaki? bezden oldu kızım ben gördüm onu dedi. anne dedim neden getirmediniz çocuğu ben aradığımda da hiçbir şey söylenmedi... hemen götürdüm doktora merhem yazdı onu kullanıyoruz şimdi.

belki bana kızanlar olacak git kendi çocuğuna kendin bak veya bakıcı tut diye.. biz kayınvalidem ben çalışacağım zaman çocuğa bakmak istiyor diye olduğumuz yerden taşındık. bana kalsa bakıcı tutacaktım insanları yormak istemedim hiç ama ne annesi ne eşim müsaade etmedi. şimdi de eşime bakıcı tutalım bak annen dikkat edemiyor fazla diyorum bana suç buluyor. şimdi de benim işe başlama ihtimalim var, ayda birkaç günde çocuk bu hale geliyorsa haftanın altı günü nasıl emanet edeceğimi düşünüyorum. yemek desen yedirmiyor kavanoz mama veriyor habire. çocuk geldiğimde üstüme atlıyor mama diye. ilk başlarda böyle değildi sonradan ne dediysem aksini yapmaya başladı kadın gibi geliyor bana. aramızda bir şey de geçmedi öyle yüz göz değilizdir pek... kızsanız da gözüm arkada kalıyor hanımlar. umarım beni anlamışsınızdır, ne yapacağımı şaşırdım..
Eşiniz ve kayınvalideniz , kayınvalidenizin bakacağı yönünde karar vermişler tamam ama insan kayınvalidesinin potansiyelini az çok bilir. Bakarim dedi biraz kolaycilik bence. Kaldı ki hadi tahmin edemediniz ısrarla çocuğu bırakmak neden? Çocuk sizin sorumlulugunuzda neticede, hastaneye, postaneye vs. De beraber gidebilirsiniz. Gözününuz arkada kalıyorsa başka çözümler bulun, kaç yaşında kadının değişmeyeceği ortada

Bakıcıya da çalışabilir ilk iki yıl ne var yani.
Bazı meslekler çalışma süresi arıyor. Ya da uzun çalışma aralarını kaldırmıyor.
Sanki hee meslek bir mi?
Ya da bakıcıya çalışma kısmı yıllarca mı sürüyor?
Bu da insanların kendini kandırmacası gibi geliyor.
Konu sahibi bebeğinin bakım şartlarından bahsediyor.Hatta bakım şartlarının iyileşmesini istiyor.
Tabiki kimsenin şartları aynı değil.Neden sonuc ilişkisine bakmak gerekiyor.Kimsenin şartları aynı olmadığı gibi kendini kandırmasıda söz konusu değil.

Herşeyi geçtim burada bebek zor durumda ise bakıcıda beklentisini karşılayamadı diyelim anne bakmaklı kavramı devreye giriyor.

Bu noktada,Bakıcıya güvenilmesi insanların kendini kandırdığı anlamına geliyor demek daha doğru olur.

20 aylık çocuk günlerce anneden ayrı bırakılmaz....

Konunun en önemli kısmı burası, gerisi fasa fiso...
Şimdi konuya bakış açım değişti bırakılma mevzusu dikkatimden kaçmış...
Çocuğunuza bakın hanfendi bakıcıya yatılı falan bırakacaksınız hiç o işlere girmeyin...

sevgili hanımlar merhaba. uzun olacak umarım okursunuz.. kızıma (20 aylık) kayınvalidemin bakması gerekiyor arada, hastaneye veya doktora gitmemiz gerektiğinde veya bir yerde işim olduğunda. bir de kısa süreli bir yerde çalıştım o zaman. çocuğu bu sıcaklarda peşimden sürüklemeyeyim diye götürmüyorum kan ter içinde kalıyoruz ve durmuyor bankada hastanede vs. ancak hangi gün kızıma baksa eve geldiğimde pişik oluyor. ben iyileştiriyorum kayınvalidem pişik ediyor çocuğu tekrar. belirteyim çok yaşlı değil kendisi bizde olmadığı zaman çalışmaya vs gidiyor, gücü kuvveti yerinde çok şükür. defalarca konuştum anne bak kakası altında az bile dursa hemen pişik oluyor ne olur kontrol et sürekli. ama yok ne zaman gelsem ya altını ben alıyorum ya da pişik olmuş oluyor. söylemiyor da kızım kusura bakma gözümden kaçtı alamadım pişik oldu diye. merhemi biter söylemez gelirken alayım.

bunların haricinde annem geldiği zaman kızımın huyu değişiyor. her şeye ağlamaya başlıyor, istediği bir şey olmayınca kıyameti koparıyor. biz baş başayken hayırsa hayır, anlar ve üstelemez o şey için. annem gelince ben izin vermediğim için benden kaçıyor, gözlemledim bir süre ikisini de, ben yokken kızım ne isterse yapıyor ağlamasın diye. çay yasak, çay veriyor habire. ben yokken çikolata vermiş eline. her geldiğinde ne yasaksa söylüyorum bak anne ona zararlı istese de verme diye. telefon veriyor, abur cubur ne isterse veriyor.

geçen gün kahvaltıda çayı görünce delirdi kızım. anne çay mı veriyorsun diye sordum, ilk hayır falan dedi emin misin dedim çay kaşığının ucuyla veriyorum dedi. ve hanımlar belki 10 defa uyardım anne sakın çay verme hiçbir faydası olmadığı gibi kandaki demiri emiyor dedim yok inatla devam ediyor. kızım kendi başına uyuyabiliyordu aylarca çabaladım bunun için,

şimdi ayakta sallamaya alıştırmış. beşiğine bırakınca ağlıyormuş. çünkü biliyor ağlayınca alacağını da şımarıyor yapma dedim kaç kere. eşime söylüyorum bak benim söylemem bir yere kadar olur bi yerden sonra kırılır sen konuş biraz da diyorum, annesine toz kondurmuyor sanki ben kötü bir şey söylüyormuşum gibi. iki hafta önce evi ilaçlattırdık kızım babaannede kaldı birkaç gün. bir geldi 40 derece ateşi var, pişik olmuş ve belinde bir yer su toplamış. hemen aradım annemi anne dedim bu ne vücudundaki? bezden oldu kızım ben gördüm onu dedi. anne dedim neden getirmediniz çocuğu ben aradığımda da hiçbir şey söylenmedi... hemen götürdüm doktora merhem yazdı onu kullanıyoruz şimdi.

belki bana kızanlar olacak git kendi çocuğuna kendin bak veya bakıcı tut diye.. biz kayınvalidem ben çalışacağım zaman çocuğa bakmak istiyor diye olduğumuz yerden taşındık. bana kalsa bakıcı tutacaktım insanları yormak istemedim hiç ama ne annesi ne eşim müsaade etmedi. şimdi de eşime bakıcı tutalım bak annen dikkat edemiyor fazla diyorum bana suç buluyor. şimdi de benim işe başlama ihtimalim var, ayda birkaç günde çocuk bu hale geliyorsa haftanın altı günü nasıl emanet edeceğimi düşünüyorum. yemek desen yedirmiyor kavanoz mama veriyor habire. çocuk geldiğimde üstüme atlıyor mama diye. ilk başlarda böyle değildi sonradan ne dediysem aksini yapmaya başladı kadın gibi geliyor bana. aramızda bir şey de geçmedi öyle yüz göz değilizdir pek... kızsanız da gözüm arkada kalıyor hanımlar. umarım beni anlamışsınızdır, ne yapacağımı şaşırdım..
Birakmayacaksiniz. Farzedinki kv baska bir ilde yaşiyor. Herkesinki aynı yerde yasamiuor sonucta herkes cözüm buluyor siz de bulacaksiniz

Rahat bırakın artık kayınvalideleri, anneleri yahu. Çocuk doğuruyorsanız onun sorumluluğu, bakımı sizde ve eşinizde. Büyüklerinizde değil. Artık onlara güvenip çocuk yapmayı bırakın. Yaşlı başlı insanlara da bir rahat verin. Kreş var, bakıcı var ha bunlara param yok diyosanız da çocuğu neye güvenip yaptın diye sorarlar. Kreşe para veremeyen yarın bir gün okuluna, dershanesine, kursuna, kırtasiye masraflarına, giyimine nasıl yetişecek?

Anneanne/babaannelerin torun bakarken şımartmaları, istediğini yapmaları da olağan bir durum. Bakıcınız değil kayınvalideniz çocuğa bakıyor. Kendi doğrularıyla bakması normal ama bu doğrular size uymuyorsa ona baktırmamalısınız.

Çalışan kadın da değilsiniz nerde ne önemli işiniz vardı da çocuğu ayakta sallamaya alıştıracak kadar uyuttu kayınvalideniz? Ev ilaçlandıysa bunun çözümü de çocuğu kayınvalidede bırakmak değil, illa evde kalamıyorsa o zaman siz de onunla kalmalıydınız. Merhemi bitince söylemiyor demişsiniz bunu görecek, farkedecek az kalmış yerine yenisini alayım diyecek olan sizsiniz.

Kayınvalideniz çocuğa bakmak istiyor diye taşınmışsınız ama nasıl çocuk baktığını bilmediğiniz kadına güvenip ev değiştirmek sizin hatanız. Çocuğunuz yemek yesin istiyorsanız da yapıp bırakacaksınız.

Çocuk sizin bakması gereken de sizsiniz. Habire memnun kalmadığınız bir bakım şekli varken ortada çocuğu kayınvalidenize bırakarak hata ediyorsunuz.

Pisik yapiyor ne demek🙄 yani surekli kaka mi yapiyor bu cocuk? Yoksa nasil pisik olsun? Sen degistir altini kalinca sudocrem sur bak bakalim cocuk oisik
Oluyor mu😐

anne sakın çay verme hiçbir faydası olmadığı gibi kandaki demiri emiyor dedim yok inatla devam ediyor.
Kandaki demiri emmez çay. Bağırsaklardaki demirin emilimini çayın içindeki tanenler azaltır. Etin, yumurtanın üstüne çay veriyorsa sorun olabilir. Ayrıca süt de demir emilimini azaltıyor, muz da.

bu hale geliyorsa haftanın altı günü nasıl emanet edeceğimi düşünüyorum.
Bakıcıya nasıl güveneceksiniz ? Merak ettim.
Çalışmadığınız halde neden bu kadar sık kv bakıyor onu da anlamadım.

Kendi başına uyuyan bebeğin düzeni değişirse tabi uyuyamaz. Siz bebeğinizi ağlatabilirsiniz ama başkası ağlatamaz. Uyutmak için kendince çözüm bulmuş teşekkür etmelisiniz.

Çocuk bakmak zor. Bakın 20 aylık bebekten sizde bunalıyor olmalısınız ki , çalışmamanıza rağmen kvniz bakmış.

Birazcık iyi niyetli olur musunuz ? Genç ,yaşlı farketmez unutuyorlar bezleri kontrol etmeyi .

Benim kızım da babannede pişik oluyor. İlk vıdı vıdı ettim, sonra " aaa ben bu kadına muhtacım" dedim. Daha etkili pişik kremi aldım.

Bebeğiniz anneden ayrı kaldığı için ateşlenmiş olabilir mi ? Babann nasıl ateşini çıkartsın ?Hastalanacağı varmış hastalanmış. Tebeşir tozu içirmemiştir di mi ?

Benim kızım da annem ya da kayınvalidemin yanında şımarıyor ve daha 15 aylık . Örneğin evde yemeği asla ayakta yemez ama annemle olunca yiyor. Belli sınırlar dahilinde ben büyükanne büyükbaba ile şımarmayı normal hatta sevimli buluyorum ama yatakta uyuyan çocuğu ayakta sallama, çay verme falan bana ters olaylar. Ben de bir kaç kere anneme , kayınvalideme bıraktım ikisi de ayakta salladı açıklamaları da “ ben yatakta ağlayınca ne yapacağımı bilmiyorum çünkü sizi hiç böyle uyutmadım “düşününce haklılar , Kimseye laf edemem. Benim çözümüm işten ayrılmak ve her işimi de kızımla yapmak oldu inanın koala gibi yaşıyoruz bazen çok yoruluyorum ama pes etmiyorum.

Kayınvalideniz eşiniz yanında olduğu için bakarım ederim demiş bu pek bakmak isteyen insanın tavrı değil şu an ben de hamileyim kayınvalidemin yüzünden çocuğa bakmak istemediği okunuyor Ben ona nasıl emanet edeyim çocuğu benim eşim de annesine laf söyletmez kayınvalidem de eşimin yanında asla bakmak istemiyorum demez ama görülen köy kılavuz istemez bakıcı tutacaksınız eğer çalışmak istiyorsanız

Çalışmıyorsanız neden bu kadar sık kayınvalideye çocuk baktırıyorsunuz çok merak ettim. Bebek de değil her yere sizinle gelebilir. Hastane vs ayrı işler, kronik bir rahatsızlığınız yoksa sürekli hastanede değilsinizdir. Çocuk pişik olacak kadar çok niye kayınvalidede kalıyor?
Ben de bunu anlamıyorum, nerde çok bilinçli geçinen ebeveyn var , orda çocuklar hep başkasının üstüne yıkılıyor. Bir de büyüklerin yaptıkları beğenilmiyor.

3 tane cocuk buyuttum okula markete pazara her zaman yanimdalarid sizin deyiminizle her yere surukledim sogugu da sicagi da gorduler ..kimse ben minigin cocuguna baktim diyemez yani annemden baska

annemde kendi rizasi ile bakti bugune kadar cocuklari yıkıp anneme birde soyle bakmissin boyle bakmissin demedim ...

bizim gelinde ayni senin gibi daha gecen hafta problem cikartti annen soyle bakiyor boyle bakiyor

dun cocuk yine annemde ...

bakmiyorsaniz begenmiyorsaniz bakici bulun 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

X