Kayınvalide

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Merhaba. Ben eşiniz ile olan konudan bağımsız anne sütü ve mama konusuna değinmek istiyorum. Bebeğiniz henüz çok küçük. Emzirme danışmanlığı alsanız mamayı kesip tamamen anne sütüne dönebilirsiniz kısa sürede. Tek başınıza yapmak zor olabilir bu yüzden danışmanlık almanızı önerdim. Nasıl ki hasta olduğunuzda doktora gidiyorsunuz bu durumda da bir ebe/hemşireden yardım almak oldukça doğal. Insanlar mamayı anne sütü alternatifi olarak görüyorlar ama malumunuz o aslında tıbbi bir çözüm sadece ilaç gibi. Düşündüğünüz zaman mamaya vereceğiniz para danışmanlıktan fazla olacak ve bebeğiniz anne sütü gibi bir mucizeden gereksiz yere mahrum kalacak. Bebek ne kadar küçük olursa memeye döndürmek o kadar kolay olur. ( Bu yazdıklarım ezirmeye devam etme isteğiniz olduğunu düşündüğümden yanlış anlamayın lütfen.)

Peki esinîn tutumunu biraz daha acarmisin

Malesef genelinde var erkeklerin. Aynı şeyleri olmasa da benzer şeyleri yasadım. Allah belasını versin diyorum. Kendi kızları olunca böyle yapmıyorlar. Kocanın burnundan getirmelisin. Ettikleri kar kalmasın yanına. Koca koca adamlar analarının ellerinde fino köpekleri gibi oluyor. Artık kvlerden tiksinmeye basladım. Cok nadir iyi cıkan. Ben de anneyim ama böyle kv olacaksam Allah benim de belamı versin diyorum. Uzakta da olsa 1 hafta hadi bilemedin 10 gün sonra defolup gitsin evine. Bi defa lohusaya yük.

Size de geçmiş olsun diyeyim. Evet unutulacak gibi durmuyor. Hayatımın belki de en hassas ve en özel dönemini el birliğiyle mahvettiler. Asla hakkımı helal etmiyorum zaten. Normal doğuma gidip acil bir şekilde sezaryene alındım. Hiç planlarım dahilinde yoktu. Onun şoku, ameliyat olmam, yeni doğum yapmam, ağrılar vs derken bu olay hepsini unutturdu resmen.
Eşim baya değişti ama eminimki bu konuda hala annesini haklı bulduğu yerler var. Çünkü kayınvalide olayları çok çarpıtarak anlatabiliyor, şok olursunuz. Umarım her şey bir gün normale döner.

Ya o kadar içimden geçenleri yamzışsınız ki. Özellikle de bela konusunda :) şaka bir yana insanlar kendi gelin oldukları zamanları unutuyorlar heralde. Gerçi benim kayınvalide kendi kayınvalidesine de küstü. Benim Dino biraz akıllandı ama hala olayların farkında değil tam olarak. Allah akıl fikir versin diyorum.

Mesajınız için teşekkür ederim. Aslında hiç aklıma gelmemişti bu fikir. İyice bir araştırmak lazım. Maddi boyutun gerçekten önemi yok bebek anne sütü alabilsin gerisi önemsiz. Meme reddi tarzı bir durumumuzda yok. Biberon kullanmamıza rağmen memeye aldığım zaman hala çılgınlar gibi emiyor :) tavsiye için çok teşekkür ederim, hemen araştıracağım :)

Şok olmam aslında bende de var aynısından. Artık görüşmüyorum ben ama sizinki umarım bir daha huzurunuzu kaçırmaz

Şok olmam aslında bende de var aynısından. Artık görüşmüyorum ben ama sizinki umarım bir daha huzurunuzu kaçırmaz
Umarım.. arada kaynayan benim anne babam oldu. İnsanlar hala bile çok şaşkınlar. Sürekli ya neden bize böyle yaptı biz ne yaptık modundalar. Sizin damadınız tam bir mal diyorum bende :) ama ne kadar seversem seveyim keşke zamanı geriye alıp eşimle hiç tanışmamış olsam diyorum. Kimlerle muhattap oluyorum ya.

Sağlıkla huzurla büyütün bebeğinizi umarım sorunlarınız da en kısa sürede çözebilirsiniz .Sevgiler :)

Aynı beni anlatmışsınız gerçekten şu yazınızla geçmişimi yaşıyorsunuz şu an. Galiba hepsi böyle ya da bize böylesi düştü

Aynı beni anlatmışsınız gerçekten şu yazınızla geçmişimi yaşıyorsunuz şu an. Galiba hepsi böyle ya da bize böylesi düştü
Galiba hepsi böyle. Ben de yaşamıştım diyen o kadar çok kişi oldu ki .. Allah hepsini bildiği gibi yapsın. Sonra çocuk babaannesini sevmeyince neden sevmiyo olacak.

Aklı olan kayınvalidesiz biriyle evlenir bu ne ya zebani gibi heryerde hepsi de aynı sanki yani bunlar birilerinin annesi degilmi insan çocuğuna okadar şefkatli merhametli yaklaşırken bir başkasının çocuğuna neden hayatı zindan ediyorlar anlamıyorum günah günah

Yahu bebek olunca babayaysa dogum izni veriliyor 1 hafta boyunca ben anlamiyorum bu insanları gelirsin evin yemeğini temizliğini yaparsın cok yardim etmek istiyorsan sonra evine gidersin uzak mesafeden gelende 2 gün kalır doner geriye bakin aklınız varsa kimseyi istemeyin yanınızda lohusalık dönemi cok sıkıntılı gecen bir süreç bende 1 doğumda yaşadım 2 doğumda kimseyi istemedim evde gerek yok çünkü boşu boşuna geriliyor insanlar ya herkes kendi bildiğini uygulamak istiyor yapmayın bunu olan bebeğe oluyor

Bende kimseyi istemiyorum. Yani kv falan olursa kilitlerim odayı cıkmam bu sefer. Gercı eşime dedım 40 gün basımda biri olursa yemin ederim 40 gün evden gıderım dedim.

Bende kimseyi istemiyorum. Yani kv falan olursa kilitlerim odayı cıkmam bu sefer. Gercı eşime dedım 40 gün basımda biri olursa yemin ederim 40 gün evden gıderım dedim.
Bencede yani gerek yok gerçekten insan bence bebeğine bakabilir okadarda acılı bir süreç degil azıcık katlanın kaos ortamından daha hafif kalır dogum acısı istemeyin kimseyi

Bencede yani gerek yok gerçekten insan bence bebeğine bakabilir okadarda acılı bir süreç degil azıcık katlanın kaos ortamından daha hafif kalır dogum acısı istemeyin kimseyi
Yok istemiyorum kesinlikle. Annem gelır o da en fazla 1hafta

Bazı kaynanalar öyle benim kaynana da öyle çocukların arasını bozan o yoksa kimse kimseyi taktığı yok o karıştırıyor ortalığı

Ben bile eşim ki iyidir ben bile 5 yıl bebek istemedim karşı taraftan ve kendimden emin olana kadar....

Gerçekten bu işkenceyi kendinizine neden yapıyorsunuz?
Ayrıca niye düğüne gider gibi cumbur cemaat doğuma gidiyorsunuz anlamıyorum?
Yani eşiniz siz ve tek kişi olsa yeter.
İğrenç bi durum olmuş.
Gerçekten ben olsam bebeğimi alır annemlere geçerim.
Ne eşimle ne kv ile görüşmem.
Bu nasıl iğrençlik ya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…