Kayınvalide

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
nerde kaliyor peki kv? o olay nasil kapandi?
Kayınvalidenin ev durumları çok karışık. Kendi evindeydi. Kira borcu yüzünden o evden çıkmaları gerekti. Ama kayınvalide bu olurken ablası hasta olduğu için başka bir şehirde ona bakmaya gitmişti ve uzun süreli bi bakıcılık olacaktı. Evde de kalmayacağı için ucuz yollu bi ev tutuldu. Kayınvalide o evi beğenmeyip asla kalmayacağı için o ablasıyla kalmaya devam etti. Taşınırken haberi bile yoktu öyle söyliyşm. Eşyaların çok büyük kısmı açılmadı sadece kayınpedere basit bir yaşam alanı oluşturuldu. Kayınvalide 2 seneye yakındır ablasında kalıyor. Saçma sapan durumlar.
Olay da kapanmadı aslında. Sadece karşılıklı olarak üstünü örttük. Bir gün sonra onun annesi de benim ailem de gitti. Hatta hayat öyle bir şey ki herkes bebeğin göbeği düşsün yıkıyalım da öyle gidelim diye bekliyordu normal koşullarda. Kayınvalide evden çıktıktan yarım saat sonra bebeğin göbeği düştü :)) şu an herkes sadece kendi ailesiyle görüşüyor. Muhtemelen de hep öyle kalacak.

Ben cümleyi sizin yerinize envai çeşit şekilde doldurdum merak etmeyin :)
Herkesi olaydan bir gün sonra gönderdik zaten, ama süt olayı bir türlü çözülmedi. Mama ile devam ediyoruz mecbur. İnşallah tekrar artar, bebek de boş meme emmekten çok gazlı.
Kesinlikle 2. Çocuk konusunda sizinle aynı düşüncedeyim. Bunları tekrar yaşama fikri kabus gibi. Ben almıyım, alana da mani olmıyım modundayım. Asla düşünmüyorum.
İnşallah dediğiniz gibi zamanla iyileşir bir şeyler. Eşim çabalıyor görüyorum ama tam olarak olduramıyor.
Aslında çalışmayı düşünüyordum. Ama o kadar yıprandımki muhtemelen dönmeyeceğim.

süt olduğu kadar emsin. bir fincan bile içse kafi derdi benim doktorum. sağlığı yerinde olsun hiç önemli değil. mama ile destekliyormuşsunuz zaten. benim kuzeninki mama bile istemedi çocuk. çok zorluk çektiler. mamayı reddetmediyse desteklersiniz. büyüyüp gidiyorlar valla benimki 1 buçuğu geçti. çalışırsanız kesinlikle bakıcı diyorum. kv ile aynı sorunlar artar. hatta daha da büyür. ek gıda kısmı hepten bilmece gibi. saçma sapan şeyler yedirirler çocuğa. benim oğlan çok hareketli. biraz da zayıf bir çocuk. kvye gittik. kadın diyorki çok koşmasın et tutmaz. napayım bağlayayım mı çocuğu dedim en son. o kadar hareket ederse zayıf kalırmış. ne yapabilirim yani. hareketi sanki biz yüklüyoruz çocuğa. biz tembihliyoruz tüm gün koş diye. tövbe yarabbim...

Sakın olun ve süreci yalnız yaşayarak gözlemleyin ve çok ağız dalaşına girmeyin kimseyle....ben bile ilk tartismami eşimle çocuk yuzyunden yaptım ve hala çocuklar yüzünden tartışırız...her evde olur şiddet yoksa ikimizde çocuk için dilinizi tütün....ha anlasamiyoruz diyorsan güzel kardeşim, çocuk niye yaptınız yazık değil mi anne baba ortamı olmayan dünyaya getirmekle ...

Sizin kayınvalide de maşallah yani gerçekten bağlamanız falan bekliyor heralde :)
Emzirebildiğim kadar emziriyorum. Memenin boş olmasına sinirlenene kadar memede duruyor. Sonra veriyorum mamayı bir damla bir damladır diye. İnşallah kendine gelir de en azından ilk 6 ay süt de vermiş olurum

Fiziksel bir şiddet yok ama aslında yaptığımız psikolojik şiddet birbirimize. Ama çocuktan sonra eskisi gibi olmamamız gerekiyordu. Ebeveyn sorumluluklarımız öncelikli olmalı sonuçta. Ama biz 3. Şahıslar yüzünden dakika bir gol bir olduk. 11 günlük bebekle yaşadım tüm bunları. Yavaş yavaş ikimizde duruma adapte olup aile olmayı deniyoruz. Sanırım en büyük eksimiz artık sevgili değil evli olduğumuzu anlamayışımızdan kaynaklıydı.

Elti afedersiniz ağzına s.çtı bunların. Bütün şehre rezil etti. Haklı veya haksız. Yine de her zaman el üstünde tutuldu. Eltinin ailesinin maddi durumu baya iyi. KV tapıyor onlara

Eltinin ailesinin maddi durumundan değil kayınbiraderinizin tutumundadır o. Eşiniz de sizi savunsaydı size de yapamazdı. Ama aksine eşiniz sizi ne hale sokmuş.

Ben de ailenizle gidip kafa dinleyin derim. Eşinizin tavrına göre karar verirsiniz. Eşinizin ailenize misilleme yapmasına izin vermeyin. Kim hatalı ise bedelini o çekmeli.

emin olun o bir damlası bile faydadır ona. bağışıklığı güçleniyor. Allah sağlıkla büyüdüğü günleri de göstersin size.

Sız su an bebegınıze odaklanın, hala lohusasınız, hormonlar zaten ınıp cıkıyor degısken.
bence herkesı evden cıkarın , cekırdek aılenızle kalın, bebek soyle 5-6 aylık olsun meseleleri ondan sonra ele alın.
yenı dogmus bebekle mı ugracasaksınız kımle ugrasacaksınız?
masallah dıgerlerı guya kadın ama boyle bır donemde bıle ortalık savas alanı, allah kolaylık versin.

Yok daha ilk sevgili olduklarını duyduğunda bile baya sevinmişti. Zaman zaman da maddiyata yönelik cümleleri de var ona istinaden diyorum. Gerisi tabiki eşlerde bitiyor.
Her halükarda gidecektim zaten de içte huzursuzluk olmasın istyordum, sorunçözüldü.

Öyle yaptık zaten, olaydan bir gün sonra herkes gitti. Konuları bir daha konuşmayacağım muhtemelen. Laf sokmalar, tartışmalar olursa bilemem ama normal bir şekilde konuşamayacağımıza eminim.
Kayınvalide hiç gelin olmamış gibi hiç lohusa olmamoş gibi davranıyor. Allah herkesin gönlüne göre versin diyorum

Yarısına kadar okudum sinir oldum ya. Ben de doğumdan sonra özellikle süt konusunda benzer şeyler yaşadım . Herkes aynı şeyi yaşıyor. Ve birbirine yaşatıyor mu acaba . Biz böyle kayınvalideler olmayalım kızlar.
Bir de benim ek olarak birsürü şey var yazdım ama sildim.
Görmezden gelin siz ciddiye aldığınız kadar size zarar verir .
O zamanlar bir üye kimdi bilmiyorum demişti ki bol bol kime ne banane sana ne diyeceksın lohusalığı rahat gecırme formülü

Ay formül çok güzel gerçekten :) valla benim de oğlum oldu. Allah böyle kayınvalide yapmasın beni. Düşmanının başına bile vermesin diyorum

Ben evli değilim ama şu yeni doğan bebek süresince herşeye burnunu sokan geveze insanların ağzına ağzına vurasım geliyor. Aman iyi ki çocuk büyüttün. İyi ki sen öncesinde tecrübe edindin. Bana ne? Benim çocuğumu ben büyüteceğim. Sana ne? Eminim ki çok zordur tahammül ama fırsat vermeyin. En güzeli he he deyip onların dediklerini yapmamak bence iyice sinir olurlar Ne kavga çıkarıyor ne dediğimizi yapıyor diye düşünsünler. Şahsen bunların stresini çekeceğinize çocuğu dememe yanılma ile iyisini kötüsünü kendi başınıza öğrenmeniz en güzeli.

esinde alip annesini babasini sizin evde yerlestirecek kapasite var yanliz, bunun bilincinde olun

İnşallah böyle bir kayınvalideye denk gelmezsiniz:) şimdi tek başımızayız. Annem telefondan hep destek gerçi. Ama iyi kötü bir şekilde 2 aylık oldu bebek. Bir şekilde de büyüyecek inşallah. Ama yanlışsa da bizim yanlışımızla büyüyecek en azından. Büyük diye saygı duymak gereksizmiş işte. Benden çok şey biliyor olsa da vicdan edinememiş insanlar.

esinde alip annesini babasini sizin evde yerlestirecek kapasite var yanliz, bunun bilincinde olun
Var var valla. Yani eşim hadi gelin burda yaşayalım demez, rahatına düşkündür. Ama kayınvalide şu an evsiz oluşunu kullanıp benim evime de eşyalarına da çöreklenebilir. Olay günü onca tartışmaya rağmen gitmemesinden anladım. Zaten dolaplarda falan da düzen değiştirmiş kafasına göre, kalıcı olmaya çalışıyordu galiba.

Ne kadar da benim gebelik ve lohusalık dönemlerime benziyor bu allahın belası şeytan kvler yüzünden en mutlu zamanlarımız zehir oluyor. Hiç allah korkusu yok bunlarda sizin zaten psikolojiniz darma dumandır. Eşiniz de annesi de çok hatalı. Bugünlerde yaşanan hiçbir şey bir ömür unutulmuyor. Allah yardımcınız olsun. Resti çekin ailenize gidin köpek gibi yalvarana kadar da aramayın eşinizi. Evlat vermişsiniz kolay değil kimse de değer bilmiyorsa herkese haddini bildirmek size düşüyor. Aileniz yanınızdaysa eğer bebek hazır küçükken önünü almaya bakın huzursuzluğun. Kimse sizden ve bebeğinizden değerli değil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…