Kayınvalide

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O bebege uzuldum , boyle bir babası var ve bu herifi birakip gidemeyen bir annesi
Keske cocuklar anne babasini secebilse gerçekten

Gitmeniz gerekirdi , aileniz orda sizi goturmek icin beklerken gitmeniz gerekirdi en azindan bosanma davasi acmasaniz bile ailenizin evinde rahat rahat bakardiniz bebege , cok hata etmissiniz o adamla kalarak

Ben böyle bir kayınvalideye ancak ve ancak eşim dünyalar iyisi olursa, beni çok sever ve kollarsa, hakkaniyetli olursa tahammül edebilirim. Sizde bu yok anladığım kadarıyla. Annesi ayrı dert oğlu ayrı dert. İnsan annesi bile olsa haksızsa haksızsın diyebilmeli. Ben olsam bana gidebilirsin diyen bir adamın yanında durmam, duramam..

Ben dogum yaptim evime geldim ne annemin nede kayinvalidemin yanimda kalmasini istedim. Bu sureci doya doya esimle bebegimle gecirmek istedim. Ha tabiki hergun annem kayinvalidem geldiler ama beni skmadan yatiliya kalmadan gittiler. Zaten lohusalik var insan bi garip oluyor alinilmicak seylere aliniyor fln. Keske sizde boyle yapsaymissiniz bastan

Sana o kadar uzuldumki .. insan lohusayken ekstra daha hassas iken bide bunları sana yaşatmaları. .. Eşin adam değil suratına tükürülecek biri ... kayinvalidene ise göğsünü sıktırma konuşursa ağzına tık lafı kendini ezdirme.. ilk gün haldur huldur süt gelmez zaten.. cahilin önde gideni kayinvaliden var ilk süt koyu kivami adı kolostrum tortulu ve çok faydalidir. . Bebeğin midesi zaten nohut kadardir. . Allah öyle güzel sistem ile yaratmişki süt ile bebeğin miğdesi orantilı gider.. doymuyor ne demek mış. . Seni eltinle kiyasliyor ise altta kalma ver cevabını üzülme sıkma canını böyle zeka merhamet yoksunu kişiler için kendini..
Cok konusursa da stres süte çok etki eder eskiler iyi bilir bana karışma deyin ..
Ay nasıl sinir oldum ya .. merhametsiz insanlardan nefret ediyorum.. lohusa yken emzirmek istemeyen çocuğunu istemeyen ne psikolojik sorunlar oluyor.. hazir öyle değilken öyle hallere sokmaya çalışan insanlar var.. kocandan ne koca ne baba olur ..
Anneniz ile babanızda aklin kalmasın sen kendine odaklan bebeğine tadını çıkar ilk zamanlar amaann de ...Ne derseler desinler bir kulağından girsin birinden çıksın .. Cok üzülür sun bunları kafaya taktım sutüm azaldı bebeğimin en güzel zamanların tadını çıkaramadım diye.. bebeğin hayirli olsun .. Tomrisin emzirme notları diye yazılar var oraya gir oralarda kafa dağıt . Sesli müzikler dinle tabiki kulaklikla ve biri kulağında değilken sana iyi gelir .. esinle tartışma muhattap olma değecek biri değil. . Madem ailenle gitmedin ozaman muhattap olma toparlanana kadar tartışma kendini yıpratıp uzmekten başka bi işe yaramaz.. Allah eşine akıl fikir versin evliliğiniz toparlansın inşallah ...

Dışardan insanların yorumlarını almak için yazdım zaten buraya. Siz de bu şekilde görüyorsunuz olayı. Haklısınız da. Zaten farkındayım özellikle ailemle ilgili olan kısmın. Sağolsun annem babam siz mutlu olun da gerisi önemsiz modunda yaklaştılar. İlk defa bir kavgamıza şahit oldukları için de benden yapıcı davranmayı bir şans daha vermemi rica ettiler. Belki işe yarar belki yaramaz ama en azından denemiştim diyebilmek istiyorum sanırım. Şu an bırakıp gitmek de hiç kolay gelmiyor malesef. Gidersem her şey net bir şekilde bitecek. Geri dönüşü olmayacak ve şu an fikren buna hazır değilim malesef.
Bizim ne olacağımız bugün belli olacak aslında. İki ailede gidicek ve başbaşa kalıp detaylıca konuşma şansımız olacak. Eşim aslında annesinin huyunu biliyor. Bunu cümle içinde de söylüyor. Bana sitem ettiği şey 2 gün idare edemedin diyor. Tüm kavga böyle başladı zaten. Haz edemedim bu cümleyi çünkü lohusa olan benim. Burdan burdan uzadı tartışma büyüdü işte. Eş aileleri neden böyle anlamıyorum gerçekten.
Siz biter diye korkuyorsunuz eşinizin hiç öyle bir korkusu yok. Çünkü kovduğu halde gitmemişsiniz. Neden çekinsin.
Lohusa halde onun annesini idare edecek olan siz değilsiniz. Herkes sizi idare edecek.
Elti neden el üstünde. Çünkü resti çekmiş. Ailesi arkasında. Biter, bir daha deneyeyim, konuşsam düzelir, alttan alayım dememiş. Sınırlarını net bir şekilde çizmiş.
Ailenizle dönmeniz evliliği bitireceğiniz anlamına gelmiyor. Bitmesinden korkmadığınızı eşiniz anlarsa davranışlarına bir çekidüzen verecektir.
Ailenizle dönün. Babanızda güzel bir konuşma yapsın. Biz kızımızı yolda bulmadık, bu haliyle bunları yapan ilerde neler yapar diye.
Sınırlarınızı ne kadar geri çekerseniz o kadar alanınıza girerler.

Sizi kaç defa evden kovmus, bu halinizle el kadar bebekle git diyor gitmiyorsunuz. Anasıyla mutluluklar dileyerek gidin bence. Lohusa olan siz değilsiniz de annesi sanki. İdare etmesi gereken kişi annesi. Bunun ayrımını yapamamış. Gidin bakalım bı daha git diyebilecek mi size. Eş kişisi bu süreçte nasıl davranacağını bilmiyor. Öğrenmesi lazım.

Hanımlar, eşin şans istedi mi diye soranlar olmuş. Evet eşim konuştu devam etmek istediğini söyledi. Bu şekilde devam etmemizin manasız olduğunu gitmek istediğimi söyledim. Bana göre eşimin en büyük sorunlarından biri benimle aile olduğunun farkında değil. Bizi hala sevgili sanıyor ama artık bebek var. Ona göre davranması gerekiyor. Benimle ve bebekle aile olmasının anne babasını silmek olduğunu falan sanıyor. Bunları aynen ona da söyledim. Tercih yapmak zorunda olmadığını anladı sanırım bilmiyorum. Bunun üzerine de bu sabah erkenden KV yı gönderdi evden, diğer şehire. Burada bize çok yakın evi var aslında. Ama evi beğenmiyor. Bu sebeple de oturmuyor. Aslında ben burada olmasını istiyorum. Çünkü buradayken sürekli duygu sömürüsü yaparak etkisini kaybediyor. Şimdi uzakta olduğu ve yılda 2-3 kez görüşüldüğü için herkes daha farklı yaklaşıyor. Yoksa eşim de kayınpeder de gayet biliyor yani kadının huyunu. Her şeyi ağlayarak çözmeye çalışır.
Ha bir de tam evden çıkarken kendi diktiği runnerlar vardı. Bir kısmı benimdi bir kısmını da satmak amacıyla fotoğrafını çekmem için bana vermişti. Onları istedi. Ben de bana verdikleriyle birlikte hepsini verdim. Bide diyoki istiyosan kalsın. Teşekkür ederim dedim. Gitti.
Sonra şaka gibi olaylar oldu. Herkes bebeğin göbeği düşsün de yıkayalım sonra gideriz diye bekliyodu kavga çıkmadan önce. KV gitti. Maksimum yarım saat sonra bebeğin göbeği düştü. Kimliğini bekliyorduk. Yine o gittikten sonra geldi. Dedim Allah herkesin gönlüne göre veriyo. Annem babam çok istiyordu ilk banyosunu yaptırmayı. Yaptırdılar gittiler.
Eşimle tekrar konuşacağız. Aynı düzen devam ederse kardeşim buraya gelip beni alıp götürecek.

Eşinizle bir kez daha konuşun. Birbirinizden beklentilerinizi şikayetlerinizi. Sizinle aile olduğunu idrak etmeli, öfke anında dahi sizi bu şekilde kırmayacağına söz vermeli. Tabi öyle kuru kuru sözler değil zamanla göreceksiniz değişimi.
Siz eşinize inanıyorsanız kimseye laf düşmez. Siz anlayacaksınız onu.

Bu yaşadığınız kaos inanılmaz üzücü olmuş, 12 günlük lohusa halinizle.. Eşinizin kabahati büyük. Ama madem yapıcıydı konuşmanız. O minik bebeğin hatırına yeni bir sayfa açın ve devam edin. Yıkmayın hemen köprüleri.
Anne babanıza da vereceğiniz en güzel cevap 'mutlu olmak' olur. Gerçekten olursanız, onlar bunu hisseder anlar zaten.
Umarım eşiniz sizi utandırmaz. Ailenizden de özür diletin bence, bu yaşananlar yersiz ve anlamsızdı siz de şahit oldunuz diye özür dileyin hatta ikiniz de.
Ve kayınvalideye gelecek olursak. Neyse ona gelmek istemem. O tür insanları uzak tutmaktan başka çözüm yok.

Eşinizle bir kez daha konuşun. Birbirinizden beklentilerinizi şikayetlerinizi. Sizinle aile olduğunu idrak etmeli, öfke anında dahi sizi bu şekilde kırmayacağına söz vermeli. Tabi öyle kuru kuru sözler değil zamanla göreceksiniz değişimi.
Siz eşinize inanıyorsanız kimseye laf düşmez. Siz anlayacaksınız onu.

Bu yaşadığınız kaos inanılmaz üzücü olmuş, 12 günlük lohusa halinizle.. Eşinizin kabahati büyük. Ama madem yapıcıydı konuşmanız. O minik bebeğin hatırına yeni bir sayfa açın ve devam edin. Yıkmayın hemen köprüleri.
Anne babanıza da vereceğiniz en güzel cevap 'mutlu olmak' olur. Gerçekten olursanız, onlar bunu hisseder anlar zaten.
Umarım eşiniz sizi utandırmaz. Ailenizden de özür diletin bence, bu yaşananlar yersiz ve anlamsızdı siz de şahit oldunuz diye özür dileyin hatta ikiniz de.
Ve kayınvalideye gelecek olursak. Neyse ona gelmek istemem. O tür insanları uzak tutmaktan başka çözüm yok.
Aslında ikimizde çok fevriyiz. Yani sinir anında ben yakıp yıkıyorum o da benim iki katım yakıp yıkıyo. Bazen çok basit konularda bile aşırı yükseliyoruz. Ben zaten ailemin ricasıyla terapiye de gitmeye karar verdim aşırı çıkışlarım için. Lohusalıkla birleşince daha da aşırı olduğu için endişe edip rica ettiler, gideceğim. Belki sonra aile terapisi de düşünülebilir.
Bilmiyorum eşim değişecek mi? Bugün benimle olan diyaloğu hiç olmadığı kadar naif. Eve gelsin konuşalım ve görelim diye bekliyorum. İnşallah bir şeyler yoluna girer ve evliliğimi bitirmek zorunda kalmam.

Kızlar bu hem iç dökme hem de akıl alma olacak. O yüzden uzun olabilir. Okuyanlara teşekkür ederim.

Eşimle 6 senedir tanışıyoruz, 2 senelik evliyiz.12 günlük bir bebeğim var. KV ile başlangıçta harika bir ilişkimiz vardı. Ne zaman nişanlandık, çeyizler vs almaya başladık kv ile sorunlar da başladı. Ona bir şey demesemde zaman içerisinde doldukça eşime patlamalar vs oldu. Ama dün büyük bir kaos yaşadık.
Doğum için aileler geldi, bizde kalıyorlar.Normal doğum yapacaktım, acil sezaryene döndü. Psikolojik olarak bitik bir şekilde doğuma girdim. Sonra KV geldi ve sorunlar başladı. Biz eltimle görüşmüyoruz. Daha doğrusu eltim ve kayınbiraderim kimse ile görüşmüyor. Eltimin ailesi falan da düşman bu tarafa karşı. Biz de eşimle arada kaynadık bize de küstüler falan. Eltim de benden kısa zaman önce doğum yaptı. KV hamilelik sürecinden tutun, doğum yaptığım gün hastaneye kadar sürekli olarak onun yaptıklarından bahsetti. O bu marka beze iyi diyo sende al, o emzirme danışmanı tuttu sende tut, o bu babynesti aldı sende bu renk al, o bu doktora iyi diyo sende git vs vs bütün hamileliğim böyle geçti. Doğum yaptığım gün de yedi sülalesini ve konuşmadığım eltiyi arayıp sütü gelmiyo diye duyurunca ki yeni doğum yapmışım hiç de gelmeyebilirdi ben delirmeye başladım. Haliyle suratım asıldı. Eşim o ara yoktu. Mesajda bu konu yüzünden başlayıp ağır bir tartışma yaşadık. Annesi ben surat astım diye küstü eltime gitti 1 hafta kadar orda kaldı 3 gün önce eltimin ailesi gelecek diye mecburen bana geldi
Geldiğinden beri annemi de beni de her lafı her hareketiyle aşağılamaya çalışıyor. Biz duymazdan geliyoruz. Emzirme ile ilgili aşırı bir baskı var 15-20 dj da bir emzireyim diye baskı yapıyor, bebeği alıyor memeye dayıyor mememi sıkıyor falan. Sürekli aç bu çocuk, doymuyor, memeyi tutamıyor vs diye konuşuyor. Ben de darlandım haliyle.En son ben bebeğinde belli bir kapasitesi var obez mi olsun diye cevap verince eşime şikayet etmiş beni. Zaten tahmin etmiştim. Bu süreçte eşimle aramız da berbat durumda. Her an ayrılabilecek vaziyetteyiz. Aileler haberdar. Benim ailem beni götürmek için bekliyor falan. Şikayetini eşim bana söyledi, ben durumu açıkladım, konu bizim aramızda sertleşti. İstediğin zaman git annenlerle falan dedi. Sinir anıyla kovmuşluğu da çoktur. Ciddiye almıyorum. Bu sefer ağladım, annem gördü. Dayanamadım herkesin yanına gittim. Biz bebekle gidiyoruz minvalinde bir konuşma başlattım. Başta konu uzamasın diye kv falan karıştırmadım. Eşim resmen ısrar etti esas konu bunlar değil diye. Başladım kv ye anlatmaya elti mevzusu dan ne kadar rahatsız olduğumu. Sonra bi an herkes bağırıyordu. Kp bana sen zaten devam etmek istemiyorsun diyordu. Eşim net bir şekilde bitti falan diyordu. Benim babam şoklar içinde. Beni zaten dinleyen yok falan. İnanılmaz bir kaos vardı. Akşamın sonunda bir şekilde bebek için şuanlık benim dönmememe, ayrılmaya karar verdik belirli koşullarla. Bugün tüm aileler dönecek evlerine. Daha bebeğimi yıkamadık bile.
Benim yardım istediğim konular şunlar. Kendi aileme çok ayıp oldu. Çünkü konulara dahil de değiller, alakaları da yok ama eşim tam bir misilleme insanı. Ailem maddi manevi her zaman her türlü desteği old. Kayınailem manevi olarak sürekli yıprattı. Maddi olarak da evlerine gidince yediğim içtiğim dışında ne düğünde ne doğumda 1 liraları geçmedi. Hatta onlara verilen altınları falan saklıyorlar benden. Ben gönüllerini nasıl alıcam anne babamın? Evet bana kırılmadılar, kızmadılar. Ama üzüldüler biliyorum.
Eşime şans vererek hata mı ettim? 12 günlük bebeğinize verdim aslında ben bu şansı. Ama sanki annemlerle gitsem daha mı iyi olacaktı? Eşim çabuk gaza gelen biri. Sinirli de bir yapısı var. O yüzden kavgalarının şiddetli oluyor genelde. Bu sefer ailelere de yansıyınca iş iyice büyüdü.
Ayrıca özellikler kv yı hayatımdan uzak tutmam lazım. Ne yapmalıyım?
Artık konularda kayınvalide sorunlarını görünce çıldırıyorum 😒😒😒😒😒 hay lânet ola onlara zehirli sarmaşık gibiler her yerden çıkıyorlar😑😑😑😑

Eşinle ar andaki sorun ne bilmiyorum ama annenizin yanına dönüp bir süre kafa dinleseniz iyi olur.

Kızlar bu hem iç dökme hem de akıl alma olacak. O yüzden uzun olabilir. Okuyanlara teşekkür ederim.

Eşimle 6 senedir tanışıyoruz, 2 senelik evliyiz.12 günlük bir bebeğim var. KV ile başlangıçta harika bir ilişkimiz vardı. Ne zaman nişanlandık, çeyizler vs almaya başladık kv ile sorunlar da başladı. Ona bir şey demesemde zaman içerisinde doldukça eşime patlamalar vs oldu. Ama dün büyük bir kaos yaşadık.
Doğum için aileler geldi, bizde kalıyorlar.Normal doğum yapacaktım, acil sezaryene döndü. Psikolojik olarak bitik bir şekilde doğuma girdim. Sonra KV geldi ve sorunlar başladı. Biz eltimle görüşmüyoruz. Daha doğrusu eltim ve kayınbiraderim kimse ile görüşmüyor. Eltimin ailesi falan da düşman bu tarafa karşı. Biz de eşimle arada kaynadık bize de küstüler falan. Eltim de benden kısa zaman önce doğum yaptı. KV hamilelik sürecinden tutun, doğum yaptığım gün hastaneye kadar sürekli olarak onun yaptıklarından bahsetti. O bu marka beze iyi diyo sende al, o emzirme danışmanı tuttu sende tut, o bu babynesti aldı sende bu renk al, o bu doktora iyi diyo sende git vs vs bütün hamileliğim böyle geçti. Doğum yaptığım gün de yedi sülalesini ve konuşmadığım eltiyi arayıp sütü gelmiyo diye duyurunca ki yeni doğum yapmışım hiç de gelmeyebilirdi ben delirmeye başladım. Haliyle suratım asıldı. Eşim o ara yoktu. Mesajda bu konu yüzünden başlayıp ağır bir tartışma yaşadık. Annesi ben surat astım diye küstü eltime gitti 1 hafta kadar orda kaldı 3 gün önce eltimin ailesi gelecek diye mecburen bana geldi
Geldiğinden beri annemi de beni de her lafı her hareketiyle aşağılamaya çalışıyor. Biz duymazdan geliyoruz. Emzirme ile ilgili aşırı bir baskı var 15-20 dj da bir emzireyim diye baskı yapıyor, bebeği alıyor memeye dayıyor mememi sıkıyor falan. Sürekli aç bu çocuk, doymuyor, memeyi tutamıyor vs diye konuşuyor. Ben de darlandım haliyle.En son ben bebeğinde belli bir kapasitesi var obez mi olsun diye cevap verince eşime şikayet etmiş beni. Zaten tahmin etmiştim. Bu süreçte eşimle aramız da berbat durumda. Her an ayrılabilecek vaziyetteyiz. Aileler haberdar. Benim ailem beni götürmek için bekliyor falan. Şikayetini eşim bana söyledi, ben durumu açıkladım, konu bizim aramızda sertleşti. İstediğin zaman git annenlerle falan dedi. Sinir anıyla kovmuşluğu da çoktur. Ciddiye almıyorum. Bu sefer ağladım, annem gördü. Dayanamadım herkesin yanına gittim. Biz bebekle gidiyoruz minvalinde bir konuşma başlattım. Başta konu uzamasın diye kv falan karıştırmadım. Eşim resmen ısrar etti esas konu bunlar değil diye. Başladım kv ye anlatmaya elti mevzusu dan ne kadar rahatsız olduğumu. Sonra bi an herkes bağırıyordu. Kp bana sen zaten devam etmek istemiyorsun diyordu. Eşim net bir şekilde bitti falan diyordu. Benim babam şoklar içinde. Beni zaten dinleyen yok falan. İnanılmaz bir kaos vardı. Akşamın sonunda bir şekilde bebek için şuanlık benim dönmememe, ayrılmaya karar verdik belirli koşullarla. Bugün tüm aileler dönecek evlerine. Daha bebeğimi yıkamadık bile.
Benim yardım istediğim konular şunlar. Kendi aileme çok ayıp oldu. Çünkü konulara dahil de değiller, alakaları da yok ama eşim tam bir misilleme insanı. Ailem maddi manevi her zaman her türlü desteği old. Kayınailem manevi olarak sürekli yıprattı. Maddi olarak da evlerine gidince yediğim içtiğim dışında ne düğünde ne doğumda 1 liraları geçmedi. Hatta onlara verilen altınları falan saklıyorlar benden. Ben gönüllerini nasıl alıcam anne babamın? Evet bana kırılmadılar, kızmadılar. Ama üzüldüler biliyorum.
Eşime şans vererek hata mı ettim? 12 günlük bebeğinize verdim aslında ben bu şansı. Ama sanki annemlerle gitsem daha mı iyi olacaktı? Eşim çabuk gaza gelen biri. Sinirli de bir yapısı var. O yüzden kavgalarının şiddetli oluyor genelde. Bu sefer ailelere de yansıyınca iş iyice büyüdü.
Ailenizle dönseydiniz sorunlar çözülürdü...

Şu durumda bile eşinizi affetttiğini için sorularınız asla çözülmeyecek...

Buradan ben bile sizin duruşunuza saygı değer bulmadım, eşiniz mi sizi sayacak 🙄

Benim ailemle gitmem demek bütün kapıları kapatmam demek. O yüzden bunu son çare olarak düşünüyorum. Şu an kalkıp gitsem asla geri dönmem. Bu bir gerçek. O yüzden yapabileceğim bir şey varsa deneyip gitmek istiyorum. Belki hata yapıyorum bilmiyorum ama blöf amaçlı gitmek bana göre değil. Gidersem ve dönüşü olursa her şey daha beter olur daha da saygı duymazlardı bana. Bu şekilde en azından konuşma şansımız var. Düzelir, düzelmez orasını bilemem ama bekleyip göreceğiz.

Kız aileleri genelde yapicidir ve şans vermekten yana olurlar.Ama erkek aileleri ogullarini bulunmaz hint kumaşımı saniyorlar ne anlamadim sınırlarını sonuna kadar zorluyorlar.Lohusa halinizle siz bunlari hic hak etmiyorsunuz.Keşke ailenizle doneydinizde eşiniz bu kadar pervasız davranmaya cesaret edemeyecegini anlamış olsaydı.

Bebeginiz hayırlı olsun öncelikli olarak iki taraf neden aynı anda gelir hiç anlayamam zaten doğum yapmış biri var evi kalabalık etmeye ne gerek var bence önce bir taraf gelmeli biraz kalmalı sonra diğer tarafın ailesi gelmeli. Şu durumda iki tarafta evlerine dönmeli. Sizde ani karar vermeyin aileniz zaten her daim yanınızda ne zaman gitseniz gel derler. Onlar gittikten sonra eşinizle karşılıklı oturup konuşun tek tek açıklayın. Siz görüşmek istemiyorsanız görüşmeyin(aramayın bile) Ma eşiniz görüşmek istiyorsa o görüşsün ailesiyle sonuç olarak. Ama eşiniz de annesini evinizdeki konulara dahil etmemeli dengeyi kurabilmeli. Ne isteyip istemediğimizi konuşmanızı öneririm. Çok üzülmeyin lütfen bebeğiniz var onu düşünün

Gitmeyerek büyük hata etmişsin. Esin ailesine höt diyecek biri degil belli ki. Ha demeyebilir bazısı ailesi için ölür. Kayinvalidene söyleyecek söz bulamıyorum. Neden izin veriyorsun memeni falan ellemesine anlamadim.
Bu kadar müdahale edemez.
Bende doğum yaptim yeni sayılır. Kayinvalidem geldi emzirirken bekledi bitince bebegi alip altını değiştirdi gazini çıkardı yatırdı. Banyosunu yaptırdı. Hatta neredeyse gunde 10 kez o altını değiştirdi diyebilirim.
Hastaneye gitmemiz gerekti o da geldi. Dönüşte evimi temizledi yemek yaptı bebegin pusetini falan temizledi. Hani bunu şunun icin anlatıyorum yardıma gelen insan bunlari yapar. Seninki belli ki yardıma degil ortaligi karıştırmaya gelmis. Boyle birinin yanında yeri yok
Ha kocan en büyük hatalı. Doğum yaptığım ertesi günü benim ailem ve kocamın ailesi gelmişlerdi herkes bisey konuşuyordu saçma sapan ama
Yok tereyagi pekmez iç falan diyorlardı bunaldim bende eşimi cagirdim geldi odanın kapısını kilitle dedim seni caldirinca girersin.
Geldi kilitledi . Yani esin de annesine benzemese aynen bunu yapardı. Ama o da onlar gibymis. Bu arada bende sezeryan oldum zorluğunu ağrısını bilirim sen bu şekilde zor iyilesirsin evine kimseyi almazsan iyi olur bu süreçte. Psikolojin ve beden sağlığın icin. Bu arada yavrunu sağlıkla büyüt Allah uzun guzel ömür versin bebegine
Kayınvalide ile gorusmemek icin yeterince sebebin var baska bahaneyle zaten gerek yok ama esin bunu anlayacak biri degil bence.

Kendi ailem gelecek diye kv nın hakkıdır onun da torunu gelsin dedim. Hatta doğumum planlanandan önce olunca kendi ailemden önce geldi kv. Daha yakın mesafede idi. Zaten hastaneyi zehir etti bana. Orda bile ayrı bir tartışmamıza sebep oldu eşimle. Basitçe kapattık ama bu sefer uzadı gitti.
Zaten kv nin yardıma geldiğini falan hiç düşünmedim. Sadece şunu yapıcam, bunu pişiricem diyip bol bol alışveriş yaptırıp hiç bir şey yapmadı. Şu an mesela evimde 10 kg ya yakın domates var. Benim yaptığım lohusa şerbetini beğenmeyip şerbet şekeri falan aldırdı bir sürü. Tamamen lafta yardım eden bi tip. Zaten iyi niyetli olsa emzirme ile ilgili tartışmamızı gidip de abartıp değiştirip eşime anlatmazdı. Nasıl insanlara denk geldim hayret ediyorum.

Konunuzu okurken cok uzuldum. Daha iki haftalik lohusa bir anneyi boyle uzmeye kimsenin hakki yok. Esiniz dusuncesiz bencil saygisiz. Kayinvalideniz zaten olayin basrolu. Keske hic getirmeseydiniz evinize. Bu kadar hassas bir donemde kayinvalidenin ne isi var yeni annenin yaninda? Kendi anneniz size gul gibi yeterdi. Neyse olan olmus. Ailenize bir ozur borclu degilsiniz, burda terbiyesizlik yapan esiniz ve ailesi. Bu adama cocugunuz icin bir sans daha vermissiniz ama ben nedense ilerisi icin isik goremiyorum🙁 Cunku bir kadinin hayatinin en hassas en farkli duygulari yasadigi donemde esi tarafindan yok yere yipratilmasi.. bilmiyorum. Dilerim hakkinizda en hayirlisi neyse o olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X