Kayınvalide ile uyuşamamak

ceo1

içten içe, hiçten hiçe
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2023
370
472
Hanımlar merhaba, bir derdimi paylaşıp fikir almak isterim. Kayınvalidem ile uyuşamıyoruz, hamileliğimin başından sonuna kadar bana hiçbir yardımı dokunmadı, evimde çok defa ağırladım,bende onlara gittim, sohbet etmeye çalışıyorum ama sohbet muhabbet etmiyor benimle, üst sokağımız da oturuyorlar ama benimle hiç samimiyet kurmadığı halde doğumuma 10 gün kala ailem ile ilgili yanlış konuşmalar yaptı, üzüldüm ağladım günlerce tartıştık doğum olacağı güne kadar hiç konuşmadı ne benimle ne oğluyla. bebeğim şu an 3,5 aylık, benimle hala bir paylaşımı ,konuşması yok. Gel şuraya gidelim-şunu yapalım diye aktiviteler sunuyorum yok diyor yorgunum yatacağım diyor ama kendisi gitmek isteyince kocasıyla kızıyla geziyor. Bebeğimi sevmeye geliyor ama annem,oğlum diye seviyor, buda açıkcası bana çok batıyor. çocuğuma yapılmasını istemediğim hareketler yapıyor, uyarıyorum izin vermiyorum, ama ben yokken yapıyor. 3,5 aylık çocuğa su vermeye çalışırken yakaladım izin vermedim. Çocuğumun ağzına izin vermediğim halde benim yanımda yoğurt tıktılar. İstemediğim birşeye yapmayın çok küçük şöyle olur böyle olur dediğim halde onu ben varken yada yokken yapmaya devam ediyorlar. Eşimle konuşuyorum bu olanları o da şahit oluyor tepkide gösteriyor ailesine ama onu da dinlemiyorlar,benim gibi memnun değil bazı şeylerden. Açıkcası eşimin ailesi ile iletişimi temelli kopartmak geliyor içimden ama yapmayayım susayım çocuğum babaanne dede bilsin eşim ailesinden uzaklaşmasın da istiyorum. Bu gibi şeyler yaşayanlarınız çok vardır yaşadıklarınızı paylaşırsanız ve benim paylaşımım ile ilgili fikir verirseniz çok sevinirim.

Siz iyi niyetli davranmışsınız. Yaptıklarını çok alttan almışsınız. KV ne yaparsa yapsın alttan alınacağını biliyor, ondan umursamıyor. Doğuma 10 gün kala sizden kendini uzaklaştırma nedeni iş güç ve sorumluluktan kaçmak olduğunu düşünüyorum. Bence eşiniz de sizde artık bir sınır çizmelisiniz. Sınır çizmek demek küsüp konuşmamak değil elbette. Ama mesafe koyun. Bunu eşinizle ortak karar olarak yapmalısınız elbette. Eşiniz de rahatsız olduğuna göre sizi destekleyecektir.

Yogurt ne hakla verir ya !! Ben olsam bebegimi elinden alır evimden kovarım umurumda olmaz. Sindirim sistemi gelismemis canlıya yogurt mu verilir.. bugün bebegimin süt ürünlerine alerjisi olduğunu öğrendim kakasindan çok az kan geldi ki hele yogurt yese çocuğum kim bilir ne hale gelir asla asla izin verme!!

Hanımlar merhaba, bir derdimi paylaşıp fikir almak isterim. Kayınvalidem ile uyuşamıyoruz, hamileliğimin başından sonuna kadar bana hiçbir yardımı dokunmadı, evimde çok defa ağırladım,bende onlara gittim, sohbet etmeye çalışıyorum ama sohbet muhabbet etmiyor benimle, üst sokağımız da oturuyorlar ama benimle hiç samimiyet kurmadığı halde doğumuma 10 gün kala ailem ile ilgili yanlış konuşmalar yaptı, üzüldüm ağladım günlerce tartıştık doğum olacağı güne kadar hiç konuşmadı ne benimle ne oğluyla. bebeğim şu an 3,5 aylık, benimle hala bir paylaşımı ,konuşması yok. Gel şuraya gidelim-şunu yapalım diye aktiviteler sunuyorum yok diyor yorgunum yatacağım diyor ama kendisi gitmek isteyince kocasıyla kızıyla geziyor. Bebeğimi sevmeye geliyor ama annem,oğlum diye seviyor, buda açıkcası bana çok batıyor. çocuğuma yapılmasını istemediğim hareketler yapıyor, uyarıyorum izin vermiyorum, ama ben yokken yapıyor. 3,5 aylık çocuğa su vermeye çalışırken yakaladım izin vermedim. Çocuğumun ağzına izin vermediğim halde benim yanımda yoğurt tıktılar. İstemediğim birşeye yapmayın çok küçük şöyle olur böyle olur dediğim halde onu ben varken yada yokken yapmaya devam ediyorlar. Eşimle konuşuyorum bu olanları o da şahit oluyor tepkide gösteriyor ailesine ama onu da dinlemiyorlar,benim gibi memnun değil bazı şeylerden. Açıkcası eşimin ailesi ile iletişimi temelli kopartmak geliyor içimden ama yapmayayım susayım çocuğum babaanne dede bilsin eşim ailesinden uzaklaşmasın da istiyorum. Bu gibi şeyler yaşayanlarınız çok vardır yaşadıklarınızı paylaşırsanız ve benim paylaşımım ile ilgili fikir verirseniz çok sevinirim.
Neden görüşme çabanız ?

Neden zorla yaranmaya çalışıyorsunuz ki siz de onu görmezden gelin.
Su meselesine gelince 4 buçuk aylık oğlum 3 buçuk aydan itibaren su veriyorum hava cehennem gibi sıcak doktora sorun direkt bilenmeyin Kv diye
Ben de veriyorum, dehidratasyondan iyidir. Kesin bilgi, az miktarda su vermenin sakıncası yok yazın

Kayınvalidenden başka hayatın mı yok anlamadım ki uzak dur işte kadından mesafe koy görüşme. Niye tutturdun inatla aktivite yapıcam bilmemne diye? Çocuğunu senin gözetiminde görüyosa görsün bir şey yapmaya kalkarsa kap elinden al ver cevabını gönder bitti gitti tamam

Yoğurt kesinlikle alerjisi olabilir. Doktorunuza sormadan su falanda vermeyin Antalya da 3 doktora sordum 3 ünde ek gıdaya başlamadan sadece anne sütü alıyorsa suya gerek yok dedi. Bebeğime de suyu yeni veriyorum 6 aylık olduğu için. Antalya’nın sıcağında hiçbiriyle olmadı su içmediği için. çok susayacağını düşünüyorsanız kendiniz suyu fazla için bol bol emzirin . Bebekken vereceğiniz 3 5 kaşık su bebeğinizin susuzluğunu geçirmez zaten. 30 50 ml arası verirseniz de anne sütünü almasını azaltırsınız.

Yedirme icirme konularinda haklisiniz ama doguma 10 gun kala benim kv, ailem hakkinda ileri geri konusursa bir daha yuzune bakmam, hatta dogumda onemli degil herhangi bi zamanda ailem hakkında ileri geri konussa bakmazdim yuzune ama siz ne yapiyorsunuz, ailenize dil uzatanla sosyallesme cabasindasiniz.

Sizde ailenizin hatırı yok mu?

Neden zorla yaranmaya çalışıyorsunuz ki siz de onu görmezden gelin.
Su meselesine gelince 4 buçuk aylık oğlum 3 buçuk aydan itibaren su veriyorum hava cehennem gibi sıcak doktora sorun direkt bilenmeyin Kv diye
Aslında yaranmaya çalışmıyorum, eksik yazmışım. İki gün arayıp sormazsam oğlumu benden uzaklaştırıyor oluyor, bizi beğenmiyor bizimle bir şeyler yapmak istemiyor oluyor. Eşime sitem ediyor,eşim de benimle aynı fikirde ama ailesine herhangi bir konuda açıkça konuşamıyor :)

Ben niye kv ile aktivite yapmak istediğinizi anlamadım.. üstelik benden gizli çocuğuma bir şeyler yapan kadınla aktivite yapmak istemem için delirmem lazım
Aktivite yapmaya meraklı değilim aslında bana kalsa yaptığı saygısızlıklardan dolayı yüzüne bakmam, çocuğumu da çok yakın tutmam ama iki gün arayıp sormasam eşimi dolduruşa getirmeye çalışıyor,evlerimiz yakın çat kapı kendisi geliyor

Ben niye kv ile aktivite yapmak istediğinizi anlamadım.. üstelik benden gizli çocuğuma bir şeyler yapan kadınla aktivite yapmak istemem için delirmem lazım
Aktivite yapmaya meraklı değilim aslında bana kalsa yaptığı saygısızlıklardan dolayı yüzüne bakmam, çocuğumu da çok yakın tutmam ama iki gün arayıp sormasam eşimi dolduruşa getirmeye çalışıyor,evlerimiz yakın çat kapı kendisi.
Yedirme icirme konularinda haklisiniz ama doguma 10 gun kala benim kv, ailem hakkinda ileri geri konusursa bir daha yuzune bakmam, hatta dogumda onemli degil herhangi bi zamanda ailem hakkında ileri geri konussa bakmazdim yuzune ama siz ne yapiyorsunuz, ailenize dil uzatanla sosyallesme cabasindasiniz.

Sizde ailenizin hatırı yok mu?
Eşimin hatırına her şeye rağmen uzaklaşmayayım sünger çekeyim diyorum, kendimi uzaklaştırdığımda kötü yine ben oluyorum

Aktivite yapmaya meraklı değilim aslında bana kalsa yaptığı saygısızlıklardan dolayı yüzüne bakmam, çocuğumu da çok yakın tutmam ama iki gün arayıp sormasam eşimi dolduruşa getirmeye çalışıyor,evlerimiz yakın çat kapı kendisi.

Eşimin hatırına her şeye rağmen uzaklaşmayayım sünger çekeyim diyorum, kendimi uzaklaştırdığımda kötü yine ben oluyorum
Esiniz sizden ailenize edilen sozu sindirmenizi mi istedi?

Soz neydi?

Esiniz sizden ailenize edilen sozu sindirmenizi mi istedi?

Soz neydi?
en ağırı şeydi, doğumuma 10 gün kala evlerinde kendi içlerinde bizim köyün insanı şöyle olur vs diye muhabbet yaparlarken bir anda alakasız bir şekilde babam hakkın da x’in babası bizim memleketin insanı karı kız satar diyormuş bizim memleket insanı öylemi diye sormuştu, ki iftira attı, babam kesinlikle böyle bir şey söylememişti,söyleyecek insan değildir. Tartıştım kavga ettim o lafı ettiğine pişman ettiğimi sandım. Aradı açmadım,kapıma çat kapı geldi evde yokmuşum gibi davrandım. Bu sefer eşime sitemlerde bulundu bana karşı doldurmaya çalıştı. Eşimde arada kalmamak için hem annesine hemde bana birşey söylemiyor tarafsız kalıyor.

En nihayetinde ne yaparsanız yapın sizi suçlu çıkaracak biri için bu kadar uğraşmayın. Eşiniz de tarafsız duruyorsa hele hiç kendinizi yormayın derim. Siz kendinizi geri çekince bu sefer onlar orta yolu bulmaya çalışacaklardır. Serde hem oğlu hem torunu var neticede. Ayrıca çocukla asla yalnız bırakmayın böyle birini.

en ağırı şeydi, doğumuma 10 gün kala evlerinde kendi içlerinde bizim köyün insanı şöyle olur vs diye muhabbet yaparlarken bir anda alakasız bir şekilde babam hakkın da x’in babası bizim memleketin insanı karı kız satar diyormuş bizim memleket insanı öylemi diye sormuştu, ki iftira attı, babam kesinlikle böyle bir şey söylememişti,söyleyecek insan değildir. Tartıştım kavga ettim o lafı ettiğine pişman ettiğimi sandım. Aradı açmadım,kapıma çat kapı geldi evde yokmuşum gibi davrandım. Bu sefer eşime sitemlerde bulundu bana karşı doldurmaya çalıştı. Eşimde arada kalmamak için hem annesine hemde bana birşey söylemiyor tarafsız kalıyor.

Babaniz boyle birseyi kayinvalidenize hitaben soylemediyse bile, ulu orta laf arasinda sozu gectiyse bile (ki yaslilar bu tarz densizlikler yapar bilirim) kayinvalideniz bu sozde hakli.

Ama babaniz hic boyle birsey soylemediyse, kayinvalideniz babanizi iftiracilikla suclamis.

Iki ucu moklu degnek.

Babanizla konustunuz mu boyle bir cumlesi olmus mu?

X