Kayınbabamın para istemesi

20.000 Lira borc ödeyen biri icin az bir para degil. Kaldi ki kendi basina hesaplar yapip, baskalara haberi olmadan araba satilmaz. Bunlar evlat olsa bile. Insan önce bir sorur: "Oglum böyle böyle düsünüyorum..imkanin var mi?" Diye. Ve söyle birsey var: Aileye verilen para genelde geri gelmiyor. Benim ailem bu konuda titiz, geri verir, ama esimin tarafinda giden para geri gelmiyor. Yani bence verilen paraya 99% bay bay diyerek vermek lazim o durumda.
Babamdan sahsen ama esirgemezdim. Sac ektirmezdim 🙆‍♀️ ama bundan sonra maddi konularda önceden danismasini da söylemeye ihmal etmezdim
Onca zaman borç ödeyip "hah paramız oldu bi şeyler yapalım" diye düşünüp aciliyeti olmayan bir şey için de o paranın istenmesi. Konu by

Kocam benim için “beni elin kızıyla papaz etmeyin” dese çok bozulurdum o ne demek sanki ben kavgaya hazır problem çıkaran bi kadınmışım gibi… benm durumumda müsait değil bende borç ödüyorum diyebilirdi ama sizi öne atarak sizin para için ortalığı yakıp yıkacağınızı iddia etmiş

Eşinizde aynnen bu tarzda konuşacaktı kardeşine. Mevzu kapanacaktı.
Elin kızıyla beni papaz etme demesi yanlış. Bizde para var ama elin kızı vermek istemiyo gibi konuşmuş eşiniz.
Eşim zaten borç ödiyoruz paramız yok falan da demiş. Laf arasında geçen bi mesele ben niyetini biliyorum söylemesinin

Kocam benim için “beni elin kızıyla papaz etmeyin” dese çok bozulurdum o ne demek sanki ben kavgaya hazır problem çıkaran bi kadınmışım gibi… benm durumumda müsait değil bende borç ödüyorum diyebilirdi ama sizi öne atarak sizin para için ortalığı yakıp yıkacağınızı iddia etmiş
Kaynımla arasında laf arasında geçen bi söz bu. Babasına karşı söylenmiş değil. Ki ben ortalığı yakacak biri de değilim rşimin ailesi de bilir bunu. Bu söze çok takılmışsınız biz gülüp geçtik sadece. Üstünde durulacak bi şey değildi, babası kim bilir duymadı bile.

Söyle düşünün.
Kayınpederinizin yerinde eşiniz olsaydı.
Eşiniz para istese babasından. Babasıda beni annenle muhatap etme (elin kızıyla beni muhatap etme) oğlum demiş olsa.
Demekki paraları var kayınvalidem vermek istemedi dermisiniz demezmisiniz.

Kaynımla arasında laf arasında geçen bi söz bu. Babasına karşı söylenmiş değil. Ki ben ortalığı yakacak biri de değilim rşimin ailesi de bilir bunu. Bu söze çok takılmışsınız biz gülüp geçtik sadece. Üstünde durulacak bi şey değildi, babası kim bilir duymadı bile.
Bnm eşim laf arasında bile benden elin kızı diye bahsetse çok üzülürdüm ama sizin ilişkiniz sizi bağlar tabi ki.. Parayı verin yada vermeyin diyemem durumunuzu ve kayınpederinizi siz biliyorsunuz sizin özgür iradeniz, ama yine de eşinizin sizi ortaya atarak bahane üretmesine izin vermeyin, sonra ailesine karşı siz kötü olacaksınız size cephe alacaklar.

İnsanlar sizin para birkktirdiginizi nerden ve neden biliyor ev icindeki hesabnizi kimsenin bilmemesi lazim ayrica 20 bin verilebilir okadar veremiyosaniz onbin verin yani bahsi gecen para komik bi rakam cunku

Kayinpederiniz 20 bini borç olarakmi alacak?
Eğer borç olarak alacaksa sıkıntı değil, ha borç değilse ben vermezdim.
Benim kayinpederim eşimden sürekli borç alır ve asla geri vermez. En son yine bi miktar esimden borç almış, dekontları görünce evde ufak çaplı bir tartışma çıkardım baktım dün hesaba yatmış para. Artık eşim mi istedi kim verdi bilmem.

Eşiniz parayı vermeyeceğini açıkça söylemiş zaten. Kaynınız babasına bunu iletmezse ve kayınpederin evine gittiğinizde tekrar konu açılırsa eşiniz haliyle aynı fikrini söyler. Siz eşinizin fikir değiştirmeyeceğinden eminseniz ortada sorun yok bence.

Haricen fikrim ise eşinizin saç ektirmesi, tatil planınız, kenarda paranız olduğunu vs ailelere söylemeseniz daha rahat edersiniz. Ben ailelere kendi aile özelimizi planlarımızı anlatma taraftarı değilim. Daha doğrusu harcamamızı/birikimimizi anlatmıyorum bana yanlış geliyor.
-Yanlış anlaşılmasın destek vermeye karşı değilim, pek tabi sağlık sorunu vs ihtiyaç olursa aileme maddi olarak sonuna kadar destek olurum, sadece özelimi paylaşmayı sevmem-

İnsanlar sizin para birkktirdiginizi nerden ve neden biliyor ev icindeki hesabnizi kimsenin bilmemesi lazim ayrica 20 bin verilebilir okadar veremiyosaniz onbin verin yani bahsi gecen para komik bi rakam cunku
Eğer borç ödüyosanız ve toplam birikiminiz 12 binse hiç komik değil:) yeni evliyiz. Borçlarımız bitse zaten epey bi para biriktirebiliriz ama güncelde durum böyle değil. Kayınpeder birikimimizi bilmiyor. Vardır isterim diye düşünmüş.

Eşiniz parayı vermeyeceğini açıkça söylemiş zaten. Kaynınız babasına bunu iletmezse ve kayınpederin evine gittiğinizde tekrar konu açılırsa eşiniz haliyle aynı fikrini söyler. Siz eşinizin fikir değiştirmeyeceğinden eminseniz ortada sorun yok bence.

Haricen fikrim ise eşinizin saç ektirmesi, tatil planınız, kenarda paranız olduğunu vs ailelere söylemeseniz daha rahat edersiniz. Ben ailelere kendi aile özelimizi planlarımızı anlatma taraftarı değilim. Daha doğrusu harcamamızı/birikimimizi anlatmıyorum bana yanlış geliyor.
-Yanlış anlaşılmasın destek vermeye karşı değilim, pek tabi sağlık sorunu vs ihtiyaç olursa aileme maddi olarak sonuna kadar destek olurum, sadece özelimi paylaşmayı sevmem-
Eşim ailesiyle çok yakındır. Plan falan anlatır bu konuda sorun yaşamadık daha önce, zaten kpeder saç ektirme parasını versin falan demedi. Paraları vardır diye düşünmüş belli ki. Ama biz hala borç ödüyoruz

Söyle düşünün.
Eşiniz para istese babasından. Babasıda beni annenle muhatap etme (elin kızıyla beni muhatap etme) oğlum demiş olsa.
Demekki paraları var kayınvalidem vermek istemedi dermisiniz demezmisiniz.
Eşim bunu kpederime söylemedi. Kaynıma şaf arasında söylemiş ve ayrıca borçlarımız olduğunu da söylemiş kendisi. Eşimin söylerken niyetini bildiğim için rahatsızlık duymadım.

Eşim ailesiyle çok yakındır. Plan falan anlatır bu konuda sorun yaşamadık daha önce, zaten kpeder saç ektirme parasını versin falan demedi. Paraları vardır diye düşünmüş belli ki. Ama biz hala borç ödüyoruz
Daha önceki yorumlarınızda saç ve tatil parasını oraya harcayacağınıza bana verin der tahmininde bulunduğunuz için paylaşmasanız demiştim. Ama bu konuda sorun yaşamadık diyorsanız siz bilirsiniz tabi.

Ben olsam vermezdim o durumdayken elinizde olsa 100 milyar bı para kullanmicak olsanz kenarda duran bir para olsa tamam 20 bin babamzdr der verilir. Ama yaza kdr ancak 20 bin biriktirip bı tatil yapıp eşinizin işini görecekmssiniz yani sizin bir yılda borç içinde biriktirdgniz bir para vermenize gerek yok zaten suçluluk da hissetmeyn konu sağlık değil önemli bişey değil satmasayms arabasını. Ben büyüklerin gençleri bu konuda sıkıştrmasna da çok karşıyım ya evlendikten sonra herkes yuva oluyor herkesin kendine göre işleri oluyor kimse kimse için calsmyorki nekdr yalnis büyüğün bu şekilde küçükten beklenti içinde olması 20 bin çok bı para değil ama ne zmn geri ödeyecek sonuçta belli dgl sizin tatil işiniz saç ektirme muhabbetinzi ertelmenize değmez bence. Bı sağlık sorunu olsa arabamida satarm elimde avcmda ne varsa verrm gözüme gelmez ama bu Baska

Bnm eşim laf arasında bile benden elin kızı diye bahsetse çok üzülürdüm ama sizin ilişkiniz sizi bağlar tabi ki.. Parayı verin yada vermeyin diyemem durumunuzu ve kayınpederinizi siz biliyorsunuz sizin özgür iradeniz, ama yine de eşinizin sizi ortaya atarak bahane üretmesine izin vermeyin, sonra ailesine karşı siz kötü olacaksınız size cephe alacaklar.
Elin kızı lafına asla alınmadım bile. Eşimle aramız maşallah çok iyi. Gülerek sırıtarak bana söyledi zaten. Aile içi iletişimimizi bilmediğiniz için o lafa takılmanız doğal ama konu bu değil

Ben olsam vermezdim o durumdayken elinizde olsa 100 milyar bı para kullanmicak olsanz kenarda duran bir para olsa tamam 20 bin babamzdr der verilir. Ama yaza kdr ancak 20 bin biriktirip bı tatil yapıp eşinizin işini görecekmssiniz yani sizin bir yılda borç içinde biriktirdgniz bir para vermenize gerek yok zaten suçluluk da hissetmeyn konu sağlık değil önemli bişey değil satmasayms arabasını. Ben büyüklerin gençleri bu konuda sıkıştrmasna da çok karşıyım ya evlendikten sonra herkes yuva oluyor herkesin kendine göre işleri oluyor kimse kimse için calsmyorki nekdr yalnis büyüğün bu şekilde küçükten beklenti içinde olması 20 bin çok bı para değil ama ne zmn geri ödeyecek sonuçta belli dgl sizin tatil işiniz saç ektirme muhabbetinzi ertelmenize değmez bence. Bı sağlık sorunu olsa arabamida satarm elimde avcmda ne varsa verrm gözüme gelmez ama bu Baska
Çok teşekkürler. Aynen öyle elimde 100k olsa 25 de veririm ama yok ki. Olacağı zaman için de kendi planlarımız var. Sağlık vs gibi bi ihtiyaç durumu da yok ortada.

Şöyle düş
Söyle düşünün.
Demekki paraları var kayınvalidem vermek istemedi dermisiniz demezmisiniz
Şöyle düşünün.
Zaten düğün şu bu hepsini kendiniz yapmışsınız tüm eşyaları kendiniz almışsınız, nişanlılıktan itibaren borç içinde yüzüyosunuz, bi yandan da üç beş ne olur ne olmaz birikimimiz olsun kenarda diyerek birikim yapıp plan yapıyorsunuz. Sonra kpeder daha bize sormadan bile "20k onlardan alırım" diye plan yaparak arabasını satıyor. Ne düşünürsünüz

Konu sahibi ben size hak veriyorum.adam demekki potansiyel yiyici. Beklentileri olan biri. Size güvenip arabasını attıysa yarın öbürgün birlikte yaşayalım der. Eşiniz vermemek için sizi öne sürmüş ben takdir ettim akıllı adam.
Yok büyütmüş bu yaşa getirmiş olaylarını geçin arkadaşlar. Benimde yavrum var bile isteye kucağıma aldım. Geleceğimi sigortaya almak için doğurmadım ben onu.
Buradaki kadınlarda şu var, düğün yaptım ailem destek olmuyor borcum var yardım etmiyor deyince koca insanlarsınız meslek sahibi yapmış deniliyor, aile alakalı konu açılınca aynı cvb veriliyor.
Adamı kanser edersiniz valla 😀

X