Kavga sebebi kv

tereyagli ekmek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2016
2.916
3.045
merhabalar herkese,

2 buçuk yıllık evliyim ve 6 aylık bir kızım var. Eşim de ben de çalışıyoruz genelde yoğun ve yorgun oluyoruz ve kavga etmeye zamanımız ve gücümüz olmuyor pek. Ama bugünlerde malum bayram, tatildeyiz ve kavgalar başladı. Normalde eşimle çok iyi anlaşırız ama son bir yıldır tuhaf saçma kavgalar ediyoruz 3-4 ayda bir de şiddetli oluyor kavgalar. Kırgınlık vs oluyor ama bir 10 gün sonra geçiyor unutuyoruz.

Bu seferki kavga sebebi de diğerleri gibi kv tabi ki...

Bayram'ın 3. Günü akraba ziyaretlerine gidecektik hazırlanıyoruz ben biraz yavaş bir insanım hazırlanmam gitmem gelmem uzun sürer. Ama ben hep böyleydim evlenmeden önce gizlemedim bu huyumu yani. Her evden çıkışımızda benim yavaşlığım olay oluyor ve eşim kızıyor neyse haklıdır diyip sesimi çıkarmıyorum ama dün söyledikleri zoruma gitti. Bıkmış da hep böyle yapıyormuşum da baya sinirlendi... alındım söylediklerine ama sinirli dedim neyse dedim...

Daha dünkü kırgınlık geçmemiş sabah yine kavga. Erken kalktım buzdolabını temizliyordum eşim de uyandı annesi aradı Eti ne yaptınız diye. (Kurban Eti) bundan önce kv dört beş kere söyledi o eti ne yapacaksınız o eti onaralım gelim de yapim falan diye. Zaten et de iki üç parça birşey hepsi dağıtıldı eve az birşey kaldı bir saat sürmez bile yapılması. Ben de anne sen kendininkini yap biz hallederiz eşim kasaba verir olmadı dedim. Her söylemesinde güzelce cevap verdim. Ama onun istediği gel annecim yap dememdi. Ben de onun yaptığı kıymayı beğenmiyorum içinde etin siniri falan oluyor kendim yapma niyetindeydim hem benim işimi neden kv yapsın ki? Neyse çok büyütmeyim dedim ısrar ederlerse gelsin yapsın diye düşündüm.

Eşimle daha önce konusu geçti babama yaptırayım dedi yok dedim sinirlendi ben herkesi herşeyin dışında tutuyormuşum. Ben evimin işini kendim yaparım kimseye gelin yapalım demem ama onlar istiyor ki benim herşeyime koşsunlar. Kv hele de işi gücü bahane edip 7/24 beraber olmak istiyor.

Eşim telefonu kapattı babam gelecek Eti doğramaya dedi neden hani kasaba verecektin dedim yok sen beğenmezsin diye vermicem dedi e ben sizinkilerin yaptığını da yiyemiyorum dedim e söylersin iletişim kurmak bu kadar mı zor dedi ne alakası var herkesin bir yapışı var dedim konu nasılsa sen benim ailemin evime gelmesini istemiyorsun a geldi. Ben öyle birşey kastetmedim gelsinler ne olacak dedim sonra Allah bilir anneme ne dedin de kadın gelmiyor dedi. Sinirlendim ne diycem be ben dedim. Telefonda demiş ki bana ihtiyaç yok heralde gelmeyim ben eşim de yok gel ne olacak demiş. Ben de söyledi söyledi bana dediğini yaptıramadı ya seni aradı değil mi dedim Atıştık biraz annesini aradı gelmeyin diye sonra bana da senin annen de bu eve giremez artık dedi!!!

Öyle diyince gidip üstümü değiştirdim gidecektim evden kızım ağladı eşim de tuttu göndermedi. Annem kızıma bakıyor gelip nasıl derim gelme diye? Hem ben onlara gelmesinler demedim hep ne zaman isterlerse geldiler güzelce ağırladım doğumumda resmen bize yerleştiler sesimi çıkarmadım.

Neymiş ben eşit davranmıyormuşum? Annem sürekli gelip gidiyor kv gelemiyor onu istemiyorlar. Benim annem ev hanımı ben evdeyken ya o bana gelir ya ben ona giderim iyi de anlaşırız. Ama kv çalışıyor ve bana sürekli laf sokuyor rahatsız ediyor buna rağmen dükkanına giderim ararım tabi annem kadar sık değil ama iletişimsiz değiliz yani. Eşim istiyor ki annemle olduğum gibi kv ile de olayım sürekli bize gelsin gitsinler biz gidelim sabah akşam beraber olalım.

O benim annem sonuçta ikisini bir tutamıyorum işte. tutmak isterdim ama sevemiyorum kadını kalbim doğrulmuyor işte...

Evlenmeden önce ben anlaşamıyorum bıktım bunlardan ayrı eve çıkacam diyen eşim aile düşkünü oldu

Ben eşit davranana kadar sonucu ne olursa olsun öğreneceksin eğer beni seviyorsan ve saygı duyuyorsan dedi, ben de o sinirle sevmiyorum da saygı da duymuyorum dedim bitmiş zaten dedi eşim de

Sizce ne yapmalıyım evden gideyim mi? Böyle küs küs gitmeli mi? Boşanılır mı böyle birşey için? Kafam çok karışık fikir verin

Evimin işine karışılmasından bende hiç hoşlanmam. Hatta kendi aileme bile karıştırmam.
Eşinizle aranızdaki problem konuşulup halledilirdi sanki niye öyle sevmiyorum saygı duymuyorum dedinizki?
Ama evden gitmeyin yinede. Oturun konuşun anlatın derdinizi neden öyle davrandığınızı.. ilk adımı atmak içinde gurur yapmayın gidin konuşmak istiyorum diyin. Küs durmayın.

Tipik mevzular Allah sana sabır versin esin bence dertsiz başına dert almaya and içmiş ben sende bir sorun göremedim sorun önce kv ve akabinde esinde. Evi terk etme bence gerek yok ama eşinle bu mevzuyu aşabilmen için seni kaybetme korkusunun olmasi lazim o da muamma neyse ki çalışıyorsun unutulur gider bu mevzu ilerde de eşin düzelir inşallah ne diyeyim..

Ben et sevmem. Etten de pek anlamam. Ama geçen sene bende girmiştim kurbana. Eşim yurt dışındaydı.

Zar zor kesen bıçakla oturdum sofraya. Kes babam kes kestim, poşetledim, dağımttım tek başıma.

Eşin, kv den, kp'in ne abartmış yok et doğrayalım yok onaralım vs. Karı koca oturup ayıraydınız ya etin sinirlerini, yağlarını. Olmayacak şeyden kavga....

Bu erkek milleti de tuhaf. Anasıyla birşey oldu mu hemen senin annende gelmeyecek!!! demek ne demek ya!!! Sıkar o biraz.

Benim annem rahmetli oldu. Annem de eşim de birbirlerini çok sevdiler. Keza olsaydı da böyle bi laf etseydi çok fena yapardım onu. Haddine değil.

Sen şimdilik suskun ol. Bakalım senin koca daha neler yumurtlayacak.

Of aynı benim kv. Geleyim yardım edeyim, geleyim sana bakayım.. Bizim eve yatılı gelsin yeter ki bayılıyor kadın. Grip olsam niye haber vermedin gelir bakardım. Doktor musun hemşire misin ihtiyacım olan tek şey dinlenmek.ama yok anlamıyor defalarca söyledim ben idare ediyorum dedim sen beni istemiyorsun diye laf sokma çabasında. Eşim de aynen seninki gibi aynı ilçede ayrı evde yaşıyordu bunlardan bıktığı için evi terketmişti.şimdi sürekli oraya gidip yatılı kalmak istiyor.annesinin gelme taleplerini reddedince bi triplere giriyor.diyorum ki misafir olarak gelsin ama şu işini yapayım, yok hastasın bakayım diye gelmesin.bakıma muhtaç değilim bir sıcak çorbayı da eş olarak yapıyorsan yap yapmıyorsan dışardan onu da söylüyorum yeter ki evimde rahat olayım. Ben bayramda yoktum kv arıyor x o etleri dolaba yerleştiremez açığa bırakır kokar diyor. Yahu bu adam 5 yaşında mı niye açığa koysun? 5 yaşında çocuğun eline versen al bunu donducuya koy desen koyar. Hayır merak etme biz konuştuk dondurucuda yer de açtım oraya koyacak dedim. Amaç ne? ben diycem ki e madem sen git yerleştir, ben yokken eve gelecek oraya buraya el atacak. Bayılıyor benim evimi sahiplenmeye

Kimseye de yaranilmiyor karı koca seferber olmuşlar etinize yardım etmeye. Belli ki düşünceli insanlar, küçük bebeginiz var, yardımcı olmak istemişler. Olmayacak yerden bayram günü sorun çıkarmışsınız. Buyrun gelin desen ne olurdu? 3 5 kilo et, zaten kurbanın amacı bu, yemezseniz dağıtırsınız

Bu kv kp ler neden bu kadar arıza anlamıyorum. Hayır dan anlamıyorlar ya. Yok hayır diye bi kelime onlar için..

Konu sahibi sen haklısın ama bu sebeple boşanılmaz küçük de çocuğun var. Ama bu kv ye ne yapılır bende bilemedim.. çok ısrar ettiği zamanlarda gel demen lazım sanırım

Eşiniz çok değişik bı insan
Ona bı hoyt deyip elinizin tersiyle iteleyin işime karışma deyin herkesin bi yeri var herkes yerini bilsin bu ne canım.

Eşiniz fazla aileci bence. İstediğiniz gibi yaparsınız eti gerekirse tamamını dağıtırsınız kime ne?
Ama boşanma nedeni değil bence. Eşinizde sinirine halim olamamış sizde.

Allah aşkına 3 4 kilo et milletle yapılmaz ki. Biz de eşimle yaptık yarım saat sürmedi doğrayıp ayırması. Bi de o konuda da yavaş davranmışsınız. Hemen halledip biz halettik gerek yok derdiniz. Israrla ben yaparım dediğin için gelmesinler gibi anlamış eşin. Bir de kendi annenle sıkı fıkı olmanı da kıskanmış. Boşanma sebebi değil. Kv nin tek kabahati ısrarı, onun dışında eşinle senin problemin bence. Kadına suç atma bence.

Gelselermis onlar gelene kadar sen hallederdin zaten yani en azından sınırını falan ayirirdin eşim benim aileme böyle yapsa ben de bozulurdum evlilikte aile önemli her zaman söylerim aşırı problemli değillerse kendi ailenize nasilsak oyle olmalıyız bir şey kaybetmeyiz ki

Ya yeni evli bi arkadaşım var annesi kayinvalide si falan var dedi ki temizliğine gelcem camlarina sen silme .O da tamam dedi. Çalışıyor. Onlar da istiyor ki hep birlik olalım arkadaşım da islerini yaptırıyor. Misafir geliyor görümce sanki o evin sahibi bulasik lari çay servisi falan .o seni kullanacagina sen onu kullan. Şöyle doğra böyle yapın eti deseydin. Bu yüzden evden falan gidilmez. Kayinvalideye de normal zamanlarda laf arasında işime mudehale edilmesinden hoslanmiyorum de.

Selam tatlıııımmm
Benim de görümcem kesmedi.
Eşim benden habersiz bizim eti siz poşetleyin ivo yapamaz çocukla demiş.
Kurban kesilince payımızı direk görümcemlere indirmiş.
Bana da okadar et doğradılar oyüzden payın yarısı onların dedi.
Oysaki ben hepsini hallederdim.
Ama ablası gile ağalık yapmak için işgüzarlık yaptı.
Kendi aralarında çingene gibi takılsınlar..reziller...
Bişi demedim..sadece işgüzarlık bu yaptığın ama sen bilirsin dedim..
ayıplarında boğunsunlar...

Teşekkür ederim cevaplarınız için... evet ben de sevmiyorum diyerek hata yaptığımı düşünüyorum ama eşime kırgınlığım gitgide artıyor çıkıverdi ağzımdan

Mesele etin yapılması falan değildi benim için. Kadının sürekli söyleyip bir şekilde dediğini yaptırması. Bu her konuda böyle. Kadının hoşuna gidiyor beni yönetmek ilk başlarda üzülmesin dedim ama baktım ki kadın vıcık vıcık oldu benimle.

Neden sürekli evime gelip benim temizliğimi yapmak istiyor? İşte sırf elalem ay işte kv ye bak gelinin her işine koşuyor ne iyi kadın desinler diye.

Benim sıkıntım eşimle kadın ısrar edip edip dediğini yaptırmaya çalışıyor. Ben sağol biz hallederiz dememe rağmen eşimi arayıp yapalım diyor. Bu beni saymamaktır. Gelsin otursun gelmesin demiyorum ama benim evime düzenime karışması hoşuma gitmiyor.

Evet esas problem eşim. Kv alıştı artık benim mesafeli durmama. İstiyor ki annesiyle annemle olduğum gibi olayım ama olamıyorum işte kadının yaşam tarzı birilerine laf sokmak ve ısrar etmek. Alıştım ona artık duymuyorum ama eşime gidip de benim onaylamadığım şeyleri yetiştirince sinir oluyorum. Bir daha da tövbe zaten eve bir gram et bırakmicam

İşgüzarlığa bayılıyorlar tatlım. Benim cevabım hoşuna gitmiyor eşimden almak istiyor istediği cevabı. Çingenelik içlerinde var bunların

Eti onlar gelene kadar doğrar zaten çok azdı ben hallettim anne hadi biz keyifle yemeğimizi yiyip çayımızı içelim diyebilirnşz aslında.

Bazen biz kadınlar krizleri iyi yönetemiyoruz.
Nişanlım her zaman der ki kadınlar azıcık aklını kullansa erkekleri parmaklarında oynatır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…