Gebeliğe Hazırlık Kasımda "Hamilelik " başkadır.

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım bende doktorun gibi yapmayı düşünüyorum. Yani hamile zaten hcg ile anlıcam. Bat geçmesini beklicem zaten gecikmeden test yapmam. 1 hafta sonra da kan verir yüksekliğine göre doktora giderim.
Ben dış gebelik geçirdim erken gitmemin manası yok kese gözükmeden gitsem de tekrardan öyle ya da değil bilemicem bari kafayı yemem

Valla o yumurta gelişsin diyeydi sanırım. Geliştirir de belli olmaz. bence yapma daha başka sorun olur uzadıkça uzar. Bence öncelik kistin olmalı öyle düşün.

Amin Allah c.c razı olsun. işte cahiliz bilmiyoruz napalım:) böyle böyle öğreneceğiz. benim bugün ikinci ya da üçüncü gecikme günüm. dün gece bir, sabah da emin olmak için iki test yapmıştım. akşam da doktora gidip kan vermiştim. olay bu şekilde gelişti yani. emin olmak istediğim için bu kadar erken gittim. Çünkü daha önce nisanda 5 haftalık bir bebeğimi kaybettim. tekrarlamasından korktuğum için bu kadar erken gittim... ve bana dedi ki "düşük için mucizevi bir ilaç yok ablacım, düşerse düşer ona biz birşey yapamıyoruz" dedi. o zaman anladım 15 gün sonra gel deyişini... e haklı da Rabb nasip etmeyice kul ne edecek hayırlısı bakalım ufak çaplı bir bekleyişe girmiş bulunmaktayım bakalım hayırlısı olsun inşaAllah. bütün arkadaşlara uğur getiririm inşaAllah

Doktor keseyi görmeden bisey yapmazki.keseyi beklicek ondan sonra yapicak herseyi.

İşte ben onu bilmediğim için eyvah eyvah bu duruma üzülerek doktora haksızlık mı ettim acaba. Allah c.c. affetsin inşaAllah. Teşekkür ederim Allah c.c razı olsun.

Gecikmen mi vardı canım

kasık bölgemde istemsiz kasılmalar gibi seğirmeler oluyordu bir gün gecikince test yapmıştım, pozitif çıktı inanamamayla birlikte dün sabah da iki tane test yapıp pozitif olduğunu görünce doktora gittim akşamına :)

Öncelikle bu bilgiler için çook teşekkür ederim. Allah c.c razı olsun. ilgi beklemek olarak değil aslında tam tersi böyle git-gelsiz bir süreç geçireceksem sevinirim açıkcası çünkü taktığımda neler yaşayabileceğimi gördüm deneyimledim...

Şimdi daha kesinleşmesi için önümde bir süreç var anladığım kadarıyla. İnşaAllah hakkımızda hayırlısı olur hepimiz için diyorum İnşaAllah güzel haberler verebilirim sizlere ve sizlerden de alabilirim hepinizden.

Geçmiş olsun Rabb'im hayırlı zamanda hayırlı bir evlat nasip etsin inşaAllah. benim de düşük geçmişim olduğu için hisseder hissetmez test yaptım ve emin olmak için doktora gittim. bat tan iki gün geçmişti. çok erkendi biliyorum zaten çok utanarak söyledim doktora neden bu kadar erken geldiğimi soruyor olabilirsiniz ama daha önce bir düşük yaptığım için korktuğum için geldim dedim. olmazsa olmaz orasında değilim. Yani illa çocuğum olsun çocuk da çocuk diye sanki tüm yaşam bunun üzerine kurulmuş yaratılmış gibi bakmak istemiyorum asla. Rabb bana nasip etmezse vardır bir hayır. Üzülüyorum ben de tabii ama vardır bir hayır. bakalım zaman neyi gösterecek hepimizin hakkında hayırlısı olsun. tabii bunlar şu anki düşüncelerim hissiyatım :) bir evlat dilediğim ama gerçekleşemeyen o aylar boyunca giderek azalsa da büyük bir buhran atlatarak bu hissiyata kavuştum. Dilerim daha da nasip olur da bir anlık üzüntüye bile düşüp de Rabb'e karşı bir isyana düşmem. Tüm bunlardan Allah c.c a sığınıyorum.

ayrıca bir şey soracağım mesela dış gebelik dediğin b-hcg artıran bir şey mi? ultrasonla görünmüyor ama b-hcg artırıyor öyle mi?

Yazıkki git gelsiz olmuyor cnm :)) en tatli gidiş gelişler bunlar..rabbim sağlıklı bi şekilde 9nayi geçirmeyi ve kucagina almayi nasip eder insallah..allahim isteyen herkese yaşatsın

sağlıkla kavuşun inşallah. :) güzel haberlerde buluşmak üzere...

Hmm anladım canm Allah sabır versin bu defa sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşAllah. Progestan diye bi ilaç var rahim destekleyici mi neymiş ben daha yumurta takibi vs. yaparken vermişti doktorum ilacı alırken eczacı düşük riskin mi var dedi şaşırdım gebelik yokki daha dedim gebelik mi istiyosunuz dedi evet dedim tamam o zaman dedi, yani düşük riski olanlar için de veriliyor demekki o ilaç kontrole gittiğinde sor istersen ama ezbere kullanma.

Anldim cnm hayırlı olsun ins sorunsuz gecer hamileliğin

merhaba kızlar benimde adet günüm yarın bakalım ne olacak sonuc ama bi beklentim yok acıkcası 1 haftadır belim agrıyo ama normalde göguslerimin agırmasıda lazım ama hiiç agrı yok heralde bu sefer sadece bel agrısıyla adet olucam

Cnm zaten kesenin görünöesi için değerinin artması gerek kanaman falan yoksa rahat ol bekle

Bnde bugün ayrıldığım iş yerindeki arkadaşlarımla görüştüm öyle moralim bozuldu ki . Hala yok mu bebiş demeler karnımı elleyip bizden mi saklıyorsn demeler. Çalışmalara devam demelrr. İşimi evlat sahibi olmak ve kendim büyüteyim diye bıraktım bu yüzden sürekli gözleri bende... eşime de demedim bir daha o ortama göndermez beni çünkü. Uzun zamandır görüşmüyorduk bi gideyim dedim ama pişman oldum açıkçası.Bence insanlar bu konuda yorum yapmamalı. İnş bir gün anne olduğumda bu konular hakkında yorum yapmayacağım krndime hep söz veriyorum.

ay al bendende o kadarr bıktım artık su gereksiz konusmalardann olsa zaten söyleriz ne diye saklıcam dogumcaa süprizz yapacak halimiz yok ya. allah kötü haset insanlardan korusuu bizleri hayırlı saglıklı evlatlar nasip etsin en yakın zamanda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…