KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

aynen öyle belki de hep vardı regl belirtilerim olarak ama ben şimdi fark ettim. her şey olabilir...

Kızlar bide siz bakın ya bu nasıl fark

Eklentiler

• IMG_20211027_154435.jpg
    95,8 KB · Görüntüleme: 42
  • IMG_20211027_154430.jpg
    101,4 KB · Görüntüleme: 44

Herşeyin zamanı var. Daha erken olması gerekseydi bir şeyler vesile olurdu emin ol..

Bak sana buz gibi örnek.. Biz evlendiğimizde iki sene bekleyelim demiştik. Ama ben bir sene sonra yaşım 30 oldu daha epilepsi ilacım değiştirilecek gebelik planlamaya başlayalım dedim. Eşim erken dedi ama kulak asmadım. Erkeklere anlatsan da bilgi sahibi olamıyorlar çünkü. Unutuyorlar, neye ihtiyaç var bilmiyorlar..

2014 Eylül'de tüm kontrollerimi oldum. Yeni epilepsi ilacına alışana kadar 6-7 ay geçti. İkinci denemede hamile kaldım ama gelişmedi kürtaj oldum.
3 ay bekle tekrar dene ikinci denemede hamile kal derken bir sene olmuştu bile. 2016 Temmuz'da doğum yaptım.

Baktığında ilkine çabuk hamile kaldım diyorum ama baya zaman ve uğraş olmuş yine. Yani o zaman eşimi dinleyip korunarak takılsaydım bir değil iki sene olacaktı..

Kimin ne yaşayacağı belli değil. Bizim için ne hayırlıysa gizli..

Oturdum ağladım bi karamsarlık oldu sonu belli değilmiş gibi, hiç olmayacakmis gibi..Ağlarken kayinvalidem geldi işin ciddiyetinin farkina vardı artık onlar da destek yardımci olacaklar bakalim biraz kafamı dağıtmam lazım sanirim

Aynen başka şeyler düşünmek gerek.
Ben bile şimdiden biraz uzaklaşmayı düşünüyorum şu gebelik topiclerinden.

Sana stres sebebi olmasınlar da o bile yeter..

Ah ah ben de deliriyorum gebelik belirtisi diye düşünüp her şeyi. Dün gogusum acıyordu biraz umutlanmistim ama bugün hiç yok. Hamile olsam artardı günbegün aksine şuan hiç kalmadı. Yarın saglikocagina gidip bi tan kan sayimi yaptiracagim. Çok kilo verdiğim için belki vitaminler gitmiştir iyi degilimdir bilmiyorum. Bat a daha çok var test yapsam negatif olur. Insan cidden kafayı yiyor. Biraz uzaklasmak en iyisi her şeyden tabi başarabilirsek...

Benim bat 2 Aralık bende gelebilir mıyım gerçi daha bu ay adet olmadım da test pazartesi günü test yaptırdım HCG 0.100 çekti çok hastalandım için antibiyotik içtim 2 gün boyunca belki bir umut diyorum ama bir yandan da buraya katılmak istiyorum

Bende acaba geç yumurtlamış olma ihtimaliniz var mı diyecektim. Adet bitiminden bir kaç gün sonra çekiyorlar hsg yaptırmadan önceki sabahta bhcg testi istediler benden. İnşZ en kısa sürede gebe kalırsınız

Bende 10 gün hsg çektirdim. 12 gün ovulasyonda pik gördüm. 14. Güne kadar çekiliyor 14. Günden sonra yumurtlama vs olur diye önermiyorlar. Ama gecikme yaşayanda oluyor galiba.

Hala adet olmadım ama test sonucumda ortada malesef olmadı..Hsg 1 aralıkta olacak şuan değil

Canim Kasım ayı bat tarihini yazarsan listeye eklerim senide

Ben de aynı durumdayım. Göğüs hassasiyetim var ama ilk gebelikte olduğu gibi değil sanırım. Belki de emzirdiğim içindir bilmiyorum. Geçmeyen bir bel ağrım var arada bir bazen sağ bazen sol kasığa ağrı giriyor. Dizime kadar vuruyor. İlk gebeliğimde sadece sağ taraftan yaşamıştım. Bir de bugün üç kere mide bulantım oldu. Ama benim regl zamanı da olır bulantım. 9 gün var daha adetime. İlkinde anlamıştım hamileliğimi ama bu sefer öyle bişey hissetmiyorum. Acaba ikinci gebeliklerde daha mı az belirti olur diyorum çünkü arkadaşım ikinci bebeğine hamile 18 ay sonra ve inanamıyor hala. İlkinde karnımda savaş vardı ama bu sefer hiç mi anlamaz insan dedi. İlki aşılamaydı onun. Bilmiyorum ya galiba çok istiyoruz ya herşeyi ona yoruyoruz. Ama burası beni strese sokmuyor aksine hoşuma gidiyor. Herkes birbirini anlıyor başka kimseyle konuşmuyorum çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…