Karnımda ölü bebekle daha ne kadar yaşayacağım :(

İşte bu yüzden bunca çektiğim acıya rağmen doktordan vazgeçmedim. Kürtaj ve tüp bebek konusunda ne kadar başarılı olduğuna defalarca şahit oldum. Sadece gaddarlığı insanı yıpratıyor. Bana geldiysen ben buyum dayanacaksın diyor resmen anladın mı. He ben deseydim ki beklemem hemen yap belki yapardı ama ben cahillik ettim bekledim ve içim ödem topladı, enfeksiyon gelişti. Doktor da bunun olacağını ön göremedi. Senin durumun da cok zor ya isyan etmek istemiyorum ama insanlar doğurup doğurup sokağa atarken bizim gibilern bunları yaşaması adil mi bilemiyorum. İnşallah Allah sana öyle bir mucize verir ki bütün bu kötü günleri bir saniyede unutursun

Ama bugün o doğumhaneye bunca kederle girince duygusal olarak ilk kez çöküntü yaşadım. Aileme belli etmedim tabi ama içim nedense çok parçalandı ya keşke bu acıları çektikten sonra kucağımda yavrumla cıksaydım. Buna da şükür diyeyim tabi en azından hala hayattayım sağlıklıyım ama Allah isteyen kimseyi kucağı bos bırakmasın

Amin inşallah .sen de kendine yüklenme lütfen,ilk tecrüben .enfeksiyonu ihmal etme ilaçlarını kullan ve enfeksiyonun bittiğinden emin ol.Şuan ne durumdasın merak ediyorum.kürtaj oldun mu ?

Geçmiş olsun sevindim kurtulmana sadece demir ilacimi vermiş agri kesici ve antibiyotik de kullanmam gerekir mutlaka yoksa enfeksiyon yumurtalara ic organlara dagilir

Geçmiş olsun sevindim kurtulmana sadece demir ilacimi vermiş agri kesici ve antibiyotik de kullanmam gerekir mutlaka yoksa enfeksiyon yumurtalara ic organlara dagilir
Canım cok sağol. Evet antibiyotik ve ağrı kesici de verdi ama ağrı kesiciyi içmedim bile. Kürtajfan sonra 2 saat falan hafif ağrı oldu sonra geçti

3 aylık gittiğimde benimde 10 güne yakın kalbi durmuş içimde ama ogü yatişim yapildi ilaç verildi sancıyla düşürdüm arda kalanı temizledi sadece böyle daha az hasarla olcagini soyledi bir gece hastanede sancı çekip bekledim dusmeseydi yine yapicakti kürtaj ama böyle daha iyi oldu. Eve göndermek yerine ilaçla düşürebilirdi mesela geçmiş olsun

Sonrasında tekrar hamile kaldın mı peki

Çok geçmiş olsunnn cnm.Allah tekrarını yaşatmasın.Antibiyotik tedavisi vermiştir sanırım.Aksatma ve mutlaka kan ,idrar tahlili verio enfeksiyonun bittiğini kntrl et ,benm hatamı yapma.sevgiler
Canımm tavsiyen için teşekkür ederim kesinlikle yaptırıcam tahlilleri. Antibiyotik, demir ve ağrı kesici verdi. Çarşamba gününe de kontrol randevusu verdi bakalım

Ben de habersiz 3 hafta kalbi durmuş şekilde gezmiştim doktor kontrolüne 1 gün kala minik bir kan geldi ertesi günde durumu öğrenmiştim bir gün sonra da kürtaj oldum düşecek olsa 3 haftadır düşerdi diye, ilaç ile denemeye de ben razı olmamıştım, şu saatten sonra rahmi toparlamak için düzgün beslenin bol yumurta avakado tüketin suyu en az 2,5lt için ve en önemlisi moralinizi yüksek tutun, biliyorum çok zor dönemden geçtiniz ama bu da bir sınav inşallah arkası güzel olacak, bu tür şeyler yaşandı diye sakın bir daha çocuğum olmaz diye düşünme, düşük sonrası gebelik planlayanlar topiğine bakabilirsin orda bir sürü kişi var aynı şeyi yaşayıp çocuk sahibi olan

Kaybın için çok üzgünüm biraz kendimi toparlayıp hemen sağlıklı beslenme yürüyüş vs ne gerekiyorsa yapıcam. Ah bide şu 2.5 lt su içme işini becerebilsem 3 gün su içmesem canım istemez zorla içiyorum resmen

Ben de kürtaj olmak zorunda kaldım beni hiç beklemediler hastaneye gittiğimde yan odada birinin bebeği karnında 15 gün kalmış ve Bebek artık orada çürümeye dönmüştü patolojiye bile gönderemediler

Evet evet dün oldum kürtaj. Şimdi çok iyiyim ağrı da kanama da kalmamıstı uyandığımda
Çok geçmiş olsun. Neyse ki atlatmışsınız. Yorumları okuduğumda şaşırdım. Ben de herkesin sosyal medyadan da tanıdığı bir doktorda tüp bebekle gebe kalmıştım. 7.haftada kontrolde kalbi durmuş kendiliğinden düşecek, sana zarar vermek istemiyorum dedi. Üzerinden çok zaman gectiği için net hatırlamıyorum ama en az 2-3 ay gidip geldim doktora. Tatile gittim toparlanmak için, günlük çalışma hayatıma devam ettim. Hatta tüp bebek tedavisinde bile bu kadar çok gelmemiştim doktora diye düşüntüm, resmen haftada bir defa kontrol ediyordu. En sonunda bir akşam çok şiddetli karın agrısı ve aşırı kanamayla düştü. Banyo battı. Ben o kadar üzüntü yaşamıştım ki artık bu durum etkilemiyordu. Annem ağlıyordu, ben teselli ediyordum. Çok zor yaa, her türlü kayıp zor. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Canımm tavsiyen için teşekkür ederim kesinlikle yaptırıcam tahlilleri. Antibiyotik, demir ve ağrı kesici verdi. Çarşamba gününe de kontrol randevusu verdi bakalım
Rutin verilen ilaçlar.Kontrolden bir hafta sonra ufacık dahi karnın ağrırsa mutlaka acile git idrar kan alırlar.kürtaj yapan drun kontrolü sadece içerde parça kalmışmı diye bakıyor.Çok ısrarla uyardım kusura bakma insanın canı yanınca başkasının yanmasın istiyor sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…