Karnımda ölü bebekle daha ne kadar yaşayacağım :(

1 kürtaj sonra kimyasal sonra düzgün gebelik mi oldu sizde ben kimyasal sonra kürtaj oldum şimdi kötüyüm bu aralar korkuyorum bidaha olurmu olursa bisiy olurmu diye umudum bitti dualar etmekten tükendim eşim istiyor gözüme bakıyor illaki ister bı çocuk çaresizlik kötü

Aynen öyle oldu, oğlumun da erken gelesi tuttu 31.haftada doğurdum şimdi küvezde bebeğim. Anne olmak daha ilk anından itibaren zor. Duygular alt üst oluyor. Kürtaj yeni olduysa şu an kötü olman normal ama geçecek. Umudunu yitireceğin bi durum yok. Kimyasal gebelik için doktor çok normal birşey dedi, her ay bi sürü kadın olurmuş farkına bile varmazmış. Kafana takma ne zaman bırakırsan o zaman geliyor bebiş ☺ Biz de böyle sınanacakmışız diyorum, evladım iyi olsun bir an önce kavuşayım diye dua ediyorum. Siz de en kısa zamanda güzel haberler alırsınız inşallah.

Bir de parça kaldı demişler sanırım. Bana da aynısı oldu ilaç verdi ama düşeceğinden pek ümitli değildi. Soğan suyu kürü yaptım ibrahim saraçoğlu'nun 1 hafta sonra kontrole gittim parça kalmamış dediler.

Çok korkunç bir şey bu kaç hafta size eziyet etmeye ne hakkı var doktor adını paylaşın bilen gitmesin böyle saçmalık olabilir mi hangi çağda yaşıyoruz tıp bu kadar ilerlemişken benim de karnımda öldükten sonra 2 hafta beklemişim nasıl karnım ağrımıştı doktora gitmiştim hemen kürtaĵla aldı bünyeye ne kadar zararlı neden sıkıntı çekesiniz ki tıp böyle ilerlemişken eski çağlardaki gibi niye düşmeyi bekleyesiniz son durumunuz nedir merak ettim sizi açıkçası en son 15 Ağustosta girmişsiniz

Çok geçmiş olsun . Bu doktora gitmekte niye bu kadar ısrar ettiniz acaba ilk kez böyle birsey duyuyorum. Zehirlenebilirsiniz Allah korusun ben olsam hiç vakit kaybetmeden başka doktora giderim bende izmirde yaşıyorum ve gerçekten iyi bir doktora rast gelmek büyük bir şans.

Bekletmek ne demek ya? Benimde 8 haftalık kalbi durmuştu hemen ertesi gün kürtajla alındı. 2 farklı doktorun ikisi de bu bebeğin kendi kendine düşmesini beklemek saçmalık zaten düşerken seni çok yıpratır çok kanamalı ve parçalı bi düşüş olur bunu sana niye yaşatalım diyip hemen kürtaja alındım. Maalesef bazı doktorlar tamamen reklamdan ibaret . 21 gün beklemek nasıl bi cehalet ? Böyleleri doktor olmasınlar ya yazık günah.

Kendiliğinden düşmesi en sağlıklısı. Eğer paragöz bir doktor değil ise kürtaj yapıp hemen paranızı almak yerine beklemeyi tercih eder. Çünkü kendiliğinden düşerse daha çabuk hamile kalıyorsunuz. Ama sizin durumunuz biraz uzun sürmüş malesef. Ben yine de doktorun kendiliğinden düşme yaklaşımını beğendim. Size de tekrar tekrar çok geçmiş olsun..

Aynı durumu yaşadım ama doktorum hemen kürtaj ile alınmasını söyledi. Sizi bu halde nasil bekletiyor,çok ilginç. Bence hiç ona gitmeyin direk başka bir doktora gidin

Ben kendi başima geleni anlatayim benzer bi konu
Ikiz hamileydim ayri yumurta ikizi biri saglikli
brinin kalbi atmiyordu kürtaja alamayiz digerine zarar veririz dedi bekledik kese kendilindn yok oldu ama o bekleme sürecinde cok agrm oldu
Saglikli bi oglum oldu suan 6 aylik

Kaybınız için çok üzgünüm aynı durumu yaşayan bir kişi olarak.Zamanla daha az acıyor içiniz.Hakkinızda hayırlısı olsun

Öncelikle çok geçmiş olsun . Çok zor bir durum ama ilk 3 ayda yaşanan gebelik kaybı için genellikle olumsuz sonuçlanacağı sağlıklı bir bebek olmayacağı yönünde yorumlar yaparlar . Bir sonra ki gebeliğiniz için bir zemin olarak düşünün ve üzmeyin kendinizi . Bekleme kısmına gelince de ben bu doktorları anlamıyorum tıbben sıkıntı olmasa bile ruhen size yıkıcı zararlar verecek seçimler neden yapılır bilmiyorum . Bence başka bir doktor ile ilerleyin en basit devlet hastanesi bile bu kadar bekletmez .

Bugün arayıp artık hasta olduğumu elimi kolumu kaldıracak mecalim olmadığını söyledim de yarın acil gel dedi ben anlamıyorum bu nasıl bi çalışma sistemi eriyorum resmen 3 haftada 3 kilo verdim
Neden o doktorda ısrarcı oldunuz ki Allah korusun kendi sağlığınız önemli tabiki zehirler anneyi ben olsam duramam yani iyi durmussunuz Allah'ım birdaha gostermesin geçmiş olsun yine verir rabbim inşallah

Ben olsam şüphesiz başka doktora başvururdum,arkadaşımın da bebeği karnında ölmüştü ve doktor mudahelesiyle direk aldılar

Merhaba arkadaşlarım, uzun zaman olmuş buraya girmeyeli. Kürtajdan sonra 25 gün lekelenmem sürdü, 30. Günde de regl oldum. Bi 10 falan da regl oldum. Biter bitmez spora başladım, vitamin ilaçları alıyorum sağlıklı besleniyorum. Olanı biteni unuttum bile ama yeniden anne olmakla ilgili cesareti bir daha bulabilir miyim onu bilmiyorum içimde korku kaldı

Birde üstüne çok sevdiğim bir aile dostumuz geçen hafta doğumuna 30 gün kala bebeğinin kalbinin durduğunu öğrendi, aynı gün suni sancı ile doğuma aldılar. 8 ay karnında taşıdı, odası herseyi hazırdı. Onca acı çekti doğurdu ama kucağına alamadı ona da inanılmaz üzüldüm ve etkilendim. Neden böyle oluyor ya covid aşıları mı bu hale getirdi bizleri

Cnm başka hastaneye gitsene niye aynı doktorda kalıyorsun

Hayatta böyle şeyler oluyor canım. Maalesef bebek ölümü çok acı bişey. Annem de benden önce 8 aylık bebeğini kaybetmiş. Ama bir yıl sonra bana hamile kalmış. Korkmakta haklısın bi süre kendini toparla istersen ama tekrar hamile kalırsan aynı şeyi yaşayacağını düşünme

merhaba doktorun ismini gıoremedim sizin doktorun adı neydi. ben de 9. ayımda dogum sancısı die gittigmde bebegim ölü doğdu. şimdi tekrar doktorları arastıryorum. aynı şekilde covit asılarından supheleniyoruz

Bende sorunsuz bir hamilelik geçiriyorken kontrole gittiğimde suyumun bittiğini öğrendim ve 31.haftada sezeryan oldum. Çok şükür bebeğim şu an iyi ama 30 gün küvezde kaldı zor bir süreç geçirdik. Ve o kadar çok erken doğum var ki bebek yoğun bakım doluydu. Dediğiniz gibi aşılar mı etkiledi bilmem hiçbir yan etkisini bilmiyoruz ki. İkiniz de inşallah güzel haberler alır sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…