Karnımda ölü bebekle daha ne kadar yaşayacağım :(

Ben de bankacıydım, ayrıldım özel sağlık sigortamız vardı, hep özele gittim ayrıldıktan sonra da özele gittim. Son düşüğümde devlet hastanesine gittim, özellerden kat kat iyiydi ve ilgililerdi. Kadın doğum aciline gidebilirsiniz.
Bir de gebelik süresince gittiğiniz doktor, tam teşekküllü bir hastanede çalışan bir doktor olsun. Ailenizde kimse demedi mi bekleme başka doktora git diye, anne kayınvalide falan.

Bu doktor ailemizden birinin daha takibini yapmıştı, sağlıklı gebelikti. Herkes güvendi ve tanınmış bir dr olduğu için de söylediği hepimize mantıklı geldi. Ama sonuc olarak süreç onun tahmin ettiği gibi ilerlemedi yanıldı, bizi de yanılttı

Farklı bir bekleyelim olayını yakın arkdaşım yaşadı. Benimde ilk doktorumdu ben de bebeği 10. Haftada kaybettim ama aldırdım hemen. Tavır olarak tanıdık geldi Sonra doktor değiştirdim
Kürtajını o mu yaptı? Anlatılan kadar başarılı mıymış bari? Ah allahım ya demek bu adamın stili bu

Sen akıllıca kendi kararını vermişsin cahillik eden bendim. İstemiyorum sonlandırın hemen demeliydim ama bilemedim işte
Ben 8+2 günlük bebeğimin kalbinin durduğunu öğrenir öğrenmez diğer gün sabahtan kürtaja girdim tüp bebekti benimki bir gecede bile kahroldum elimi karnımdan alamadım çok kötüydü herşey hemen kürtaj olup genetige gönderdik nedenini öğrenmek için doktor 15 güne kadar sana birşey olmaz korkma demişti ne zaman istersen kürtaj yaparız demişti sizin ilk gebeliginiz neden patolojiye gönderilmedi genetige gönderilmedi bozulma olmuştur şuan yeşil akıntı var diyorsunuz bariz enfeksiyon var rahminize birşey olmasından korkmuyor musunuz acile gidin hemen kürtaj öyle korkunç yanınızda annenizin olmasını gerektiren birşey değil

Söylediği zaten mantıklı, düşük kendiliğinden olur, birkaç hafta daha bekleseniz düşük yaparsınız. Ama nasıl? Çok yıpranırsınız. Eskiden bu kadar imkanlar yokmuş, doğumu da düşüğü de kadınlar kendileri yapıyormuş. Ama anne bebek ölümleri yüksekmiş. Yanlış anlamayın sizin durum için değil, ileri gebelikte bebek ölünce anneyi zehirliyor. Şimdi bu kadar imkanlar varken beklemek saçma. Daha önce dediğim gibi, ben öncesinde normal doğum yaptığım halde çok zorlandım, düşük kendiliğinden oluyor diye bekledim onda bile bir parça kalmış. Kürtajla aldılar.

Hayır kahverengi akıntı ya da kanama hiç olmadı
Siz yarın mutlaka başka bir doktora hastaneye gidin. Geçmiş olsun. İnşallah en kısa zamanda tekrardan hamile kalırsınız ve bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız. Bunun bir de psikolojik yönü var biliyorum. Ben ilkinde çok üzülüp çok ağlamıştım. Sağlıklı olsaydı tutunurdu öyle düşünün, sizin davranışlarınız sebep olmadı.

düşüğün başlaması için fitil veriyolar ben 9 haftalıktı kalbi durdu evde kendm doktorun verdiği fitille dusuk yaptm o nası bi doktor kac haftadır nasıl bekletir zehirlenme yasarsın direk baska hastaneye git bekleme bile böylesnide ilk defa gördüm

Gebelik haftası azsa beklenebiliyor, zehirleme olmuyıor ama farklı bir durum gelişebilir gayette sende olduğu gibi. Sadece psikolojik bile olabilir , o da normal. Yani beklenmesini anlarım da 21 gün ve annenin ruh halini düşünmemek bana da saçma geliyor. Benim yaşım ileri olduğu için kürtaj daha zararlı olabilir diye düşünmüştüm. Ama uzasaydı ben de senin gibi hissederdim

Kendiliğinden düşmesi en sğlıklısı ama 21 gün gözetimsiz uzun bir süre.Ben de 10 gün beklemiştim o bulantılar halsizlik veni de mahvetmişti dayanamadım acile gittim(1 hafta daha bekle dedi dr) ben artık dayanamıyordum psikoljik ve fiziksel olarak ertesi gün özel bir dr randevu alıp 2 gün daha bekledim geceler geçmek bilmedi.Kürtaj oldum ve 2 saat sonra normale döndüm.Fakat iyi ve temiz bir yer seç ben popüler die bir drun özel muayenesine gittim enfeksiyon kaptım vakumlu olmasına rağmen rahim duvarım hasar aldı şimdi sürünüyorum tüp bebek ti zaten iyice zorlaştı.Korkmanı istemem kesinlikle steril hastane ortamından başka bir yer tavsiye etmem

Bence devlet hastanesine başvurun kalbi atmayan bebeği hiç beklemezler ki sizin kanama vs belirtiniz yok boşuna yıpratmışsınız kendinizi simdi kurtaj olsaydınız bitmişti iyileşip yeniden gebe kalmaya bakin kendinizi doktorlara emanet etmeyin asla bir doktor ile kalmayin bir kac gorus alin hangi hastalik olursa olsun şimdi lütfen kendi iyiliginiz ve geleckteki bebeklerinjz için hastaneye gidin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…