Karnımda ölü bebekle daha ne kadar yaşayacağım :(

cilekcanavari

Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2022
176
54
29
Merhaba arkadaşlarım.. öyle yıpratıcı bir dönemdeyim ki sizin yapacağınız iyi veya kötü yorumlara sığınıyorum şuan. Tam 21 gündür karnımda ölü olduğunu bildiğim bebeğimle yaşıyorum Hamile olduğumu öğrendiğim anda izmirin en iyisi denilen bir kadın doğumcuya gittim. 7. Hafta kontrolüme gittğimde bebeğimin 6 haftalıkken gelişim ve kalp atışının durmuş olduğunu, ama hemen kürtaj yapmayacağını, kendiliğinden düşerse benim açımdan daha sağlıklı olacağını söyledi. Bir hafta sonra kontrole çağırdı hala düşük gerçekleşmemişti. Kontrolde bana 2 hafta daha bekleyelim şuan bebek cok küçük seni zehirlemez dedi. İki hafta daha içimin acısıyla, düşük tansiyonla, bir lokma yemek yemeğe calıssam istifra etmekle geçti. Şimdi yarın yeniden kontrole çağırdı, telefonla görüşürken olmazsa bir hafta daha bekleyebileceğimizi söyledi. Allahım cıldırmak üzereyim ne yaşıyorum ben böyle 1 hafta daha bu halde nasıl yaşarım hiç bilmiyorum ilk gebeliğimdi ve hersey burnumdan geldi travma oluyor resmen. Size sorum bu bekleme sürecindeki hastalıklı hallerim normal mi, ben mi abartıyorum? Ve gebelik zehirlenmesi yaşar mıyım? Bu aksam itibari ile yeşil renkli bir akıntı ve kaşıntı başladı. Benimle aynı süreci yaşayan kız kardeşlerim siz nasıl atlattınız lütfen bana da bi akıl verin tükendiğimi hissediyorum

Son düzenleme:
Merhaba, benim ilkgebeliğimde 9.haftada kalbi durdu ama dr bekletmemek lazım dedi hemen aynı gün alındı. Yeşil akıntı ve kaşıntı enfeksiyon belirtisi yarın da bekle derse başka doktora git bence. Onun dışında çok zor bi durum biliyorum Allah sabır versin üzülme demem ama geçecek yeniden hamile olunca unutacaksın. Sağlıksız gebelik ise ilerlemez diyor zaten doktorlar, muhtemelen sağlıklı değildi öyle düşün. Ben onun üstüne bi kimyasal gebelik geçirdim şimdi 7 aylık hamileyim. Allah en kısa zamanda sağlıklı bir bebek nasip etsin sana da

Bu ne iğrenç birşey yaa bir anneye bunu nasıl yaşatabiliyor bence bir hafta daha kabul etmeyin

Bu ne iğrenç birşey yaa bir anneye bunu nasıl yaşatabiliyor bence bir hafta daha kabul etmeyin
Bugün arayıp artık hasta olduğumu elimi kolumu kaldıracak mecalim olmadığını söyledim de yarın acil gel dedi ben anlamıyorum bu nasıl bi çalışma sistemi eriyorum resmen 3 haftada 3 kilo verdim

Bebeğini sağlıkla kucağına al inşallah Allah nazardan korusun eğer yarın yine bekleyelim derse başka doktora gidicem gücüm dermanım kalmadı. Hayır madem kürtaj iyi değil ilaçla da kontrollü düşük yaptırılamıyor mu

Bugün arayıp artık hasta olduğumu elimi kolumu kaldıracak mecalim olmadığını söyledim de yarın acil gel dedi ben anlamıyorum bu nasıl bi çalışma sistemi eriyorum resmen 3 haftada 3 kilo verdim
Yaa saglik durumunu bir kenara koyuyorum psikolojik olarak berbat birşey yani bence acilen yarın gidin canım rabbim herşeyin hayırlısını versin

Amin inşallah Adet söktürücü gibi ilaçlar var diye biliyorum. Ayrıca kürtaj da eskisi gibi değil vakumla yapılıyor bi zararı olduğunu sanmıyorum. Belki sana zarar veriyor şu an bu bitkinliğin o yüzden çok saçma bu kadar beklenmesi kesinlikle yarın da bakıp başka doktora git. Hatta güvenin sarsıldıysa direkt başka doktora git.

Güvenim aşırı derecede sarsıldı. Hele bugün telefonla konusurken nasıl olur ya hala kanaman gelmedi mi acil yarın bana gel demesi bütün tadımı kaçırdı. Allahım kimseye böyle bi süreç yaşatmasın çok üzgünüm

Yaa saglik durumunu bir kenara koyuyorum psikolojik olarak berbat birşey yani bence acilen yarın gidin canım rabbim herşeyin hayırlısını versin
Psikolojik olarak bittim. Bankada memurum, işe giderken saçımı bile taramıyorum yaşam enerjim bitti resmen. Ama doktora kalsa normal yaşantıma devam etmeliymişim öle demişti iki hafta önce. Bende sandım ki çok rahat geçecek bu süreç ama anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. Gerçekten allah herseyin hayırlısını versin, düşmanıma yaşatmasın
Çok geçmiş olsun öncelikle, sanırım ben beklemeyi söylediği ilk an başka doktora giderdim
Çok geçmiş olsun öncelikle, sanırım ben beklemeyi söylediği ilk an başka doktora giderdim
Ya ben daha önce kimsenin böyle bisey yaşadığını duymadım eşime dostuma cevreme herkese sordum. En sonunda buraya yazdım belki başkaları da yaşamıştır diye. Sanırım başka doktora gitmeliyim hemen yarın

Problem olmazsa doktorunuz kim? Çok merak ettim, bende izmirde yaşıyorum da

Başka doktora git acilen ...

Çok çok geçmiş olsun. Bence de başka bir doktora gidin. Yıpranmış olmanız çok normal. Fiziksel ve psikolojik olarak zor bir durum.

Çok çok geçmiş olsun. Bence de başka bir doktora gidin. Yıpranmış olmanız çok normal. Fiziksel ve psikolojik olarak zor bir durum.
Çok teşekkür ederim.. başka bir doktor daha var yarın bu doktordan cıkınca hemen onu arayıp randevu alayım cok merak ediyorum beni 3 hafta böyle bekletti yarın ne yapacak

Valla ben bu doktoru bariz şikayet ederdim çünkü ilk kez böyle birşey duydum zehirlenmenizden nasıl korkmadi yaa bence siz başka bir doktora gidin rabbim bir an önce sifanizini verir inşallah

Çok teşekkür ederim.. başka bir doktor daha var yarın bu doktordan cıkınca hemen onu arayıp randevu alayım cok merak ediyorum beni 3 hafta böyle bekletti yarın ne yapacak
Ben de hiç çevremde bu kadar uzun süre bekleten birini duymadım. Doktordan iyi bilemeyiz tabii ki ama neredeyse bir ay !

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…