Karmakarışık aile durumu

Bence çok travmatik bir çocukluk geçirmişsiniz. Bu sevgi kırıntıları peşinde koşma veyahut ebeveyn tarafından onaylanma isteğiniz ile ilgili psikolojik yardım almalısınız. İnsanın anne baba olması akıl sağlıklarının yerinde olması anlamına gelmiyor. Sizde de derin yaralar olmasa annenizi idare edeceğim diye bu kadar yırtınmazsınız. Çünkü siz de biliyorsunuz ki günün sonunda yapmasaydın diyecek. Babanız için bir şey diyemiyorum hasta olduğundan ama sizi annenizin bu kadar uzun süre ezmesine izin verdiğine göre onun da çok normal olduğuna inanmıyorum. Hasta babanıza evlatlık vazifenizi yerine getirin tabi ama bunu bir telafi gibi görmeyip mantıklı bir zeminde ve daha önemlisi kök aileniz dışında tutarsanız daha az hayal kırıklığı yaşarsınız.
Aslında hep annem beni sevmeye çalışıyor ve ben uzak duruyorum. Neden hep soğuksun diye soruyor. Psikolojik destek aldım çünkü onlara kızgınlığım geçmiyordu.
Annemi babam üzülmesin diye idare ediyorum inanın yoksa etmem. Babam içine atan birisi ve annemde bencil. Arada denge sağlamaya çalışıyorum.
Onları hep uzak tuttum kendimden ve ailemden bu hastalık sürecine kadar sadece tedavi bitsin ve sağlıkla gitsinler istiyorum.

Babamı ona emanet etmek istemiyorum.

Ne alaka? 5 yaşında mı kardeşin? Babanlar arayacaklar gelecek hastanede duracak vazo gibi süs eşyası gibi. Sadece bir şey gerekirse gidip doktorla konuşacak babasının koluna girecek bir zahmet ilgilenecek. İki kardeşsiniz, hani bekar oslan bunu desen neyse ama sorumlulukların var. Sen de şuan aman kök ailemin tadı kaçmasın derdindesin.

Empati yapılacak halin yok maalesef eşine ve çocuklarına karşı çok bencilsin. Her şeye bahanen var. Şimdiden kocana kapıyı göstermeyi bile düşünmüşsün.

İstifa edip, eşinden boşanıp, çocuklarını babalarına bırakıp ailenle ilgilen o zaman.

Yakın zamanda yakın çevremde iki kişi kanser süreci atlattı. Ama çevrelerindeki insanlara böyle zorluklar yaşatmadılar baba olarak.

Kimse sana babanı sokağa at tarzı şeyler yazmıyor ama sanki öyle yazılmış gibi cevaplar yazıyorsun. Eşinle çocuklarına yazık sadece.

Aslında hep annem beni sevmeye çalışıyor ve ben uzak duruyorum. Neden hep soğuksun diye soruyor. Psikolojik destek aldım çünkü onlara kızgınlığım geçmiyordu.
Annemi babam üzülmesin diye idare ediyorum inanın yoksa etmem. Babam içine atan birisi ve annemde bencil. Arada denge sağlamaya çalışıyorum.
Onları hep uzak tuttum kendimden ve ailemden bu hastalık sürecine kadar sadece tedavi bitsin ve sağlıkla gitsinler istiyorum.
Anneniz şu anda tabi ki sizi sever sıfır emekle aldığı destek bile bunun için yeterli. Özür dileyerek söylüyorum ama bitmeyecek. Babanız iyileşse anneniz hasta olacak, o biterse başka dertleri çıkacak ve siz bu şekilde her şeyi biz yüklenelim tavrınızı devam ettirdiğiniz sürece zor zamanınızda, ihtiyacınız olduğunda çok uzakta olan anneniz sizi çok sevmeye devam edecek. Hep size yaslanacaklar. Mesafeyi tekrar kurmakta çok zorlanacaksınız. Maddi manevi tek sorumlunun siz ve eşiniz olmadığını özellikle annenize ciddi bir şekilde anlatmalısınız.

Ne alaka? 5 yaşında mı kardeşin? Babanlar arayacaklar gelecek hastanede duracak vazo gibi süs eşyası gibi. Sadece bir şey gerekirse gidip doktorla konuşacak babasının koluna girecek bir zahmet ilgilenecek. İki kardeşsiniz, hani bekar oslan bunu desen neyse ama sorumlulukların var. Sen de şuan aman kök ailemin tadı kaçmasın derdindesin.

Empati yapılacak halin yok maalesef eşine ve çocuklarına karşı çok bencilsin. Her şeye bahanen var. Şimdiden kocana kapıyı göstermeyi bile düşünmüşsün.

İstifa edip, eşinden boşanıp, çocuklarını babalarına bırakıp ailenle ilgilen o zaman.

Yakın zamanda yakın çevremde iki kişi kanser süreci atlattı. Ama çevrelerindeki insanlara böyle zorluklar yaşatmadılar baba olarak.

Kimse sana babanı sokağa at tarzı şeyler yazmıyor ama sanki öyle yazılmış gibi cevaplar yazıyorsun. Eşinle çocuklarına yazık sadece.
Keskin bir bakış açınız var. Eğer duyguları olmayan bir canlı olsaydık uygulaması çok kolay bir plandı. Her yorumumuzun sonu eşime nankör ve ailemi ihmal edip kök aileme bakıyormuşum gibi ama öyle değil. önerdiğiniz çözümlere dikkat edeceğim.

Anneniz şu anda tabi ki sizi sever sıfır emekle aldığı destek bile bunun için yeterli. Özür dileyerek söylüyorum ama bitmeyecek. Babanız iyileşse anneniz hasta olacak o biterse başka dertleri çıkacak ve siz bu şekilde her şeyi biz yüklenelim tavrınızı devam ettirdiğiniz sürece zor zamanınızda, ihtiyacınız olduğunda çok uzakta olan anneniz sizi çok sevmeye devam edecek. Hep size yaslanacaklar. Mesafeyi tekrar kurmakta çok zorlanacaksınız. Maddi manevi tek sorumlunun siz ve eşiniz olmadığını özellikle annenize ciddi bir şekilde anlatmalısınız.
Süreci evimin dışında sürdüreceğim. Hastaneye yakın ev buldum onu tutacağım ve kardeşim gelip baksın. Zaten en iyi doktorları ayarladım. Seneye de bu kadar uzun gelmeyeceğim. Sanırım en iyi çözüm bu olacak. Eşimi üzmek yıpratmak istemiyorum. Sanırım onu çok zorladım farkında olmadan.

Bazı detaylar var siz zaten çözüm bulmuşsunuz ama ben yine de dile getirmek istiyorum

Eşinizin babanıza bakıyor olması çok güzel ama bunu bir sorumluluk olarak yüklemişsiniz gibi geldi. Zamanla ona da ağır gelmesi çok normal.

Anneniz kendi kullandığı tuvaleti bile size temizletiyor ve siz eşimle ben temizliyoruz diyorsunuz. İnanın benim bile ağırıma gitti bu durum. Bunca yıldır kim temizliyordu annenizin tuvaletini? Bari sadece siz temizleseydiniz...

Duygusal ve vefalı bir insan olmanızı takdir ediyorum. Ama fazlası size zarar verir ve görünen köy de klavuz istemiyor.

Çekirdek ailenize odaklanın. Gerekirse maddi imkânları kullanın, ziyaret edin ama bu kadar kendinizi adamayın. Siz adayacaksanız da eşinizi bundan uzak tutun.

Bazı detaylar var siz zaten çözüm bulmuşsunuz ama ben yine de dile getirmek istiyorum

Eşinizin babanıza bakıyor olması çok güzel ama bunu bir sorumluluk olarak yüklemişsiniz gibi geldi. Zamanla ona da ağır gelmesi çok normal.

Anneniz kendi kullandığı tuvaleti bile size temizletiyor ve siz eşimle ben temizliyoruz diyorsunuz. İnanın benim bile ağırıma gitti bu durum. Bunca yıldır kim temizliyordu annenizin tuvaletini? Bari sadece siz temizleseydiniz...

Duygusal ve vefalı bir insan olmanızı takdir ediyorum. Ama fazlası size zarar verir ve görünen köy de klavuz istemiyor.

Çekirdek ailenize odaklanın. Gerekirse maddi imkânları kullanın, ziyaret edin ama bu kadar kendinizi adamayın. Siz adayacaksanız da eşinizi bundan uzak tutun.
Annem çok temiz biri değil ama bunu söyleyince çok zoruna gidiyor. Ona söyledim ama baban pis kullanıyor midem bulanıyor diyor onun yerine ben utanıyorum. Eşime temizlemeni istemiyorum dedim defalarca ki fırsat olmasın diye ben hep temizliyorum. Ama maalesef çocuk gibi kullanıyorlar gerçekten her seferinde kontrol etmem gerekiyor. İnanın bende bıktım.
Kendi ailemi artık dışında tutacağım hatamı anladım.

Diyebilir sorun değil ona evliliğimiz eziyet gibi gelirse ve bıkarsa ayrılırız, zor günümde yanımda olmayacaksa devam etmemiz mümkün değil zaten. Kanser babamı tedavisinin ortasında bırakamam.
Kim diyor size babanızı bırakın diye? Kabul edin nankörler ve evlat ayırmışlar. Her şeyimi oğluma bırakacağım sana da üzülüyorum diyen baba için fazla fedakarsınız. Para pul meselesi değil bu, baba tarafından değer görülmemek hayırlı evlat sen olduğun halde diğerinin üstün tutulması. Geliri harcamayıp biriktirmek ama hastane masraflarını kızına damadına ödetmek nasıl içlerine siniyor? Oğlumuz gezsin yesin içsin borç yapsın kiralarımıza el koysun ama biz mirasımızı yine de ona bırakacağız diyen babama hesabını sorardım.

Ben de yurt dışında yaşıyorum, benim babam da kanser tedavisi gördü. Bana tedavisinin başında yemin üstüne yemin ettirdi. Çocuklarının evinin düzenini bozmayacaksın, ben senden de damadımdan da razıyım, ne olur ne olmaz bilmiyoruz, planladığınız zamanların dışında acil çıkıp gelmiyceksin diye söz verdirdi hasta yatağında. Çocuklar daha küçüktü okula başlamamıştı o yüzden sorun olmadı yanında oldum ama sizin babanız gibi olsaydı koşa koşa da gelmezdim. Hep oğlu için yaşamışsa hasta bakıcı tutar doktorundan bilgi alır geçerdim. Annem başındaydı bebek gibi baktı babama. Temizliği hijyeni özel gıdası vs. Aynı anda bekar dayım da kanser tedavisi görüyordu, biri bir yatakta diğeri ötekinde. Aile olmak eş olmak bu demek. Kocası hastalanıyor tedavi görüyor kadın eve kaçıyor dayanamıyor, oğlu kızlarla otellerde geziyor ama yine da malı mülkü oğlana bırakacağız diyecek kadar adaletsizler.

Valla işiniz zor bunlarla. Çevrenizdeki tek düzgün kişi eşiniz ve doğru söylüyor. İyileşince yine size nankörlük yapacaklar. Evliliğimiz eziyet gibi gelirse ayrılırız diyeceğinize eziyet olmaması için adaletli davranın. Sizin de o adamdan çocuklarınız var. Eşinizin gözü önünde bir sürü adaletsizlik yaşanıyor. Bu aile için eşinizden evliliğinizden vazgeçerseniz hata edersiniz. Aileniz buna değmiyor kusura bakmayın.

Çok haksızsınız. Eşinize üzüldüm. Kendileri para biriktiriyor, tüm masraflar sizde. Bu asla doğru değil. O paraları kardeşiniz yer artık.
Derhal eşinizle italya'ya dönün. Anneniz ve kardeşiniz baksın. Maddi yardımı da bırakın.
Bu konuda bu kadar haksız olmayı başardığınız için de tebrikler. Yaptığınız şey iyilik değil.
Babanıza acil şifalar diliyorum

Kendi paralarını harcamıyor biriktiriyorlar. Herşeyi ben harcıyorum. Eşimde paraları var oğullarına harcıyorlar ve herşeyi bize ödetiyorlar diye kızıyor. Onlarda elini cebine atmazken hadi sen öde diyemiyorum.
Tamam hastalık önemli , destek olmak yardımcı olmak gerekir ama paraları varken size harcanmaları hiç uygun değil . Gerekirse eşiniz laf arasında hastane masrafları çok fazla tuttu, zorlanıyoruz falan desin. Tamam anladık kardeşimiz ilgilenmiyor ama para meselesinde tamamen kocanız haklı .

Kim diyor size babanızı bırakın diye? Kabul edin nankörler ve evlat ayırmışlar. Her şeyimi oğluma bırakacağım sana da üzülüyorum diyen baba için fazla fedakarsınız. Para pul meselesi değil bu, baba tarafından değer görülmemek hayırlı evlat sen olduğun halde diğerinin üstün tutulması. Geliri harcamayıp biriktirmek ama hastane masraflarını kızına damadına ödetmek nasıl içlerine siniyor? Oğlumuz gezsin yesin içsin borç yapsın kiralarımıza el koysun ama biz mirasımızı yine de ona bırakacağız diyen babama hesabını sorardım.

Ben de yurt dışında yaşıyorum, benim babam da kanser tedavisi gördü. Bana tedavisinin başında yemin üstüne yemin ettirdi. Çocuklarının evinin düzenini bozmayacaksın, ben senden de damadımdan da razıyım, ne olur ne olmaz bilmiyoruz, planladığınız zamanların dışında acil çıkıp gelmiyceksin diye söz verdirdi hasta yatağında. Çocuklar daha küçüktü okula başlamamıştı o yüzden sorun olmadı yanında oldum ama sizin babanız gibi olsaydı koşa koşa da gelmezdim. Hep oğlu için yaşamışsa hasta bakıcı tutar doktorundan bilgi alır geçerdim. Annem başındaydı bebek gibi baktı babama. Temizliği hijyeni özel gıdası vs. Aynı anda bekar dayım da kanser tedavisi görüyordu, biri bir yatakta diğeri ötekinde. Aile olmak eş olmak bu demek. Kocası hastalanıyor tedavi görüyor kadın eve kaçıyor dayanamıyor, oğlu kızlarla otellerde geziyor ama yine da malı mülkü oğlana bırakacağız diyecek kadar adaletsizler.

Valla işiniz zor bunlarla. Çevrenizdeki tek düzgün kişi eşiniz ve doğru söylüyor. İyileşince yine size nankörlük yapacaklar. Evliliğimiz eziyet gibi gelirse ayrılırız diyeceğinize eziyet olmaması için adaletli davranın. Sizin de o adamdan çocuklarınız var. Eşinizin gözü önünde bir sürü adaletsizlik yaşanıyor. Bu aile için eşinizden evliliğinizden vazgeçerseniz hata edersiniz. Aileniz buna değmiyor kusura bakmayın.
Sanırım hatalı davranmışım düzeltmeye çalışacağım durumu

Bu hikayenin mağduru eşiniz...Ve eşiniz aileniz yüzünden mesafe koyarsa ki haklı, tek desteğinizi ve gerçek seveninizi kaybetmiş olursunuz..Emin olun aileniz için böyle bir kayba gerek yok..
Babanıza Allah şifalar versin..
Teşekkür ederim amin. Durumu düzelteceğim.

Kendi paralarını harcamıyor biriktiriyorlar. Herşeyi ben harcıyorum. Eşimde paraları var oğullarına harcıyorlar ve herşeyi bize ödetiyorlar diye kızıyor. Onlarda elini cebine atmazken hadi sen öde diyemiyorum.
Bu yaptigina iyi evlat denmez, enayilik denir......

Son düzenleme:
Ailem hatasının farkında ve oğlumdan daha iyi damadım diyorlar. Çok yakın değildik bu hastalığa kadar zaten. Eşimin haklı olduğunu biliyorum ama kanser hastası babamı ortada bırakamam. Bunu kendi vicdanım için yapıyorum. Eşim çok etkilendi bu süreçten, çok zayıfladı. Hastaneden çok etkileniyor. Annem 1 gün kaldı hemen eve kaçtı ve hep ben kaldım. Annem kaldıramıyor. Sanki ben onun annesi gibi hissediyorum bazen. Hep aşırı çaresiz ve hep kurban gibi davranıyor.

Farkinda olsalar maddi destek verirler sonucta sen baban icin harciyorsun.
Yaptigin kendi cekirdek ailene Cok büyük haksizlik. Ailen seni, sen esini kullaniyorsun. Adama yazik

Farkinda olsalar maddi destek verirler sonucta sen baban icin harciyorsun.
Yaptigin kendi cekirdek ailene Cok büyük haksizlik. Ailen seni, sen esini kullaniyorsun. Adama yazik
evet sanırım duygusal davrandım ve eşimi yordum. Farkında değildim. Yaranmak için değildi yapabileceğim birşey varsa yapmak istemiştim. Finalde çekirdek ailem zarar görecekse daha dikkatli olmalıyım. Eşimle bugün bunu konuşacağım ve özür dileyeceğim.

İlk size hak veriyordum ki burada tam boşamalık eşsiniz gibi geldi. Sizin de evladınız var. Onun geleceğini boşa akıtıyorsunuz

Diyebilir sorun değil ona evliliğimiz eziyet gibi gelirse ve bıkarsa ayrılırız, zor günümde yanımda olmayacaksa devam etmemiz mümkün değil zaten. Kanser babamı tedavisinin ortasında bırakamam.

Bu mesajla eşinize çok üzüldüm. Kardeşiniz, aileniz için kendinizi "saf" yerine koymanız sorun değil ama erkek evlat delisi aileniz için eşinizi ailenize ezdirmişsiniz. Sonra da haklı gibi olmadı boşanırız diyorsunuz. Şaka gibisiniz gerçekten. Adam binlerce dolarlık zarara rağmen ailenize yüz çevirmemiş. Şimdi sitem etse bin defa milyon defa haklı. Abim baksın etsin demek yerine eşinize hasta bakıcı muamelesi yapıyorsunuz. Ailenizin parası olmasa haklısınız derdim ama para da varken yıllardır ezilen eşi neden ezdiriyorsunuz hala?

Eşin haklı %100 madem paraları var harcasınlar. Ailen seni enayi bellemiş anası babası kardeşi ayri ayrı söğüşlüyor. Para falan verme tabi, eşin çok bile dayanmış başka erkek olsa boşar atardı. Kendini daha fazla söğüşlettirme

X