Kardeşimin flörtü cimri mi? Para konuşan erkek

Selam kardeşim 26 yaşında bir tanıdık vasıtasıyla 30 yaşında biriyle tanıştı. Bir plazada proje yöneticisi kariyerli yakışıklı biri. 1 aydır konuşuyorlar perşembe günü işe geç kaldılar diye patronları arabalarını elinden almış (şirket arabası) canı sıkkın olunca kardeşime açılmış.
“Sen çalışmıyorsun sana parayı kim veriyor, iradeli kullan ben istiyorum ki az para harcarsan beni işime teşvik eden biri olsun karşılaştığım kadınlar hep gösteriş seviyor bir yere gidelim hep erkek ödesin ama eve gidince erkek düşünsün ne harcadım diye. Erkek nasıl hayat kuracak bir kızla hergün buluşursam hep ödeyemem Ali Ağaoğlu değilim. Geçen ay çok harcadım bu ay somuna kadar 2 K ile geçinicem şaka gibi. Daha sonra özel gün konusu açılmış demiş ki “ben hediye almam hediye vermem anı hatıra ya da ilerde kavga olunca ben sana şunu aldım şunu verdim” muhabbetini sevmiyorum. Aslında durumu abisi yüzündenmiş abisi 33 yaşında 1 senedir çalışmıyormuş tek yaşıyormuş kirasını bu ödüyormuş falan. Çok rahatsız edici geldi bu mesajlar ciddi ilişkine söyle de yeni 1 aylık birine söylemesi çok rahatsız etti kardeşime bitir dedim ama onun kafası karışık
İyi ki de söylemiş 1 aylık ilişkisine. 😊 baya baya pinti

tamam da iste asik olursun zaten icinden her an gormek, bir sey yapmak gelir. bu bulusmalarin sana verdigi bir mutlu his vardir. tesadufen tanıştığın ya da cok hoslanip nihayet görüştüğün biridir buluşmaktan inanilmaz keyif alirsin, gunleri sayarsin, icinde kelebek oynar, 5 defa 'once sen kapat' demeden kapatamayacak haldesindir... bunlar zaten sana manevi bir seyler katar. mutlu eder, heyecan verir. ya da tanistigi donemlerde seninle fiziksel ilişkiye girer, tatmin olursun vs.
bunlara ölü yatirim demiyorum ki.
es dost önermesiyle tanismis, daha bagi bile yok..uc bes kere bir seyler yiyip ayrilan insan benim gozumde ölü yatirimdir:)
ne heyecan var, ne fiziki zevk, ne öyle hoslandigin biri. amele gibi hesap ode dur, bir yere de varmasin.

sahsen biri beni biriyle tanıştırsa (erkek olduğumu varsayiyorum) sıkıcı sıkıcı kahve icme , yemek vs takilsak, her gittigimiz yerde iki kisilik hesabi tek odesem, birkaç ay sonra da kiz beni terketse valla sinir olurum. enayi gibi hissederim kendimi. ki bir erkek bunu kac defa yasiyor acaba omrunde.

(dislike serbest)
Eee elektrik alamadıysa o da 2.ye görüşmesin.görüşüp görüşüp şikayet ediyor.

Selam kardeşim 26 yaşında bir tanıdık vasıtasıyla 30 yaşında biriyle tanıştı. Bir plazada proje yöneticisi kariyerli yakışıklı biri. 1 aydır konuşuyorlar perşembe günü işe geç kaldılar diye patronları arabalarını elinden almış (şirket arabası) canı sıkkın olunca kardeşime açılmış.
“Sen çalışmıyorsun sana parayı kim veriyor, iradeli kullan ben istiyorum ki az para harcarsan beni işime teşvik eden biri olsun karşılaştığım kadınlar hep gösteriş seviyor bir yere gidelim hep erkek ödesin ama eve gidince erkek düşünsün ne harcadım diye. Erkek nasıl hayat kuracak bir kızla hergün buluşursam hep ödeyemem Ali Ağaoğlu değilim. Geçen ay çok harcadım bu ay somuna kadar 2 K ile geçinicem şaka gibi. Daha sonra özel gün konusu açılmış demiş ki “ben hediye almam hediye vermem anı hatıra ya da ilerde kavga olunca ben sana şunu aldım şunu verdim” muhabbetini sevmiyorum. Aslında durumu abisi yüzündenmiş abisi 33 yaşında 1 senedir çalışmıyormuş tek yaşıyormuş kirasını bu ödüyormuş falan. Çok rahatsız edici geldi bu mesajlar ciddi ilişkine söyle de yeni 1 aylık birine söylemesi çok rahatsız etti kardeşime bitir dedim ama onun kafası karışık
Kardeşinizin de , flörtünün de kendince haklı olduğu yerler var evet, ama bir şey dikkatimi çekti, siz niye bu kadar para/maddiyat işlerinin peşindesiniz ya?

Geçenlerde dolaptan aldığınız ürünleri eksik iade ettiniz diye satıcı sizi rezil edip kız kardeşinizin patronuna kadar ulaşmamış mıydı??

Mesela neden bu konunun bu kadar içindesiniz? Kardeşiniz yerine dertlenip buraya konu açacak kadar. Neden bu kadar canınız sıkıldı? Çok rahatsız edici geldi bilmiyorum.

Acaba biraz başka konularla da mı ilgilenseniz? Sürekli para para para, maddiyat maddiyat. Belli ki uymayan bir şeyler var. Kardeşinizi de manipüle etmeyin, görüşlerinizi onu doğrudan yönlendirmeyecek şekilde iletin.

Son olarak da, bi zahmet eski konunuza yazılanlara cevap verin.

Yaptığınız şey çok ayıp, insanlar size kaç tane soru sordu, yorum yazdı yol göstermek için. Biraz karşılığını verin.

Niyeyse sizden ilk konunuzdan beri negatif bir aura alıyorum, bilemedim.

parayı bu kadar ağzına dolayan erkek benim için ezik bir tiptir. Böyle adamlarla oluru oldugunu düşünmüyorum kadın erkek ilişkisinin . Ben bir kadın olarak erkekten para talep etme hakkım olmasına ragmen mali sıkıntı yaşadıgımı asla erkeğe belli etmem kuyrugum diktir. Böyle param yok diye zırlayan erkeklere saygı duymam. Ayrılsın . Dünyada erkek mi kalmadı

Son düzenleme:
Ya ayrıca bu yaşa kadar allah bilir kimlerin hesabını ödedi, kaç kızın peşinden koştu da yaş kemale erince bir ev kızı bulayım sindireyim istediklerimi yaptırayım peşine düşmüş. Millete gelince şapır şupur, görücü misali tanıştığı kıza gelince yarabbi şükür. Özel günde alınacak hediyenin de pazarlığı yapılmaz. Çalışan eden insanın azıcık üslup bilmesi lazım. Kimse evlilik için ona yalvarmıyor, bu kadar düşürmesin kendini. Çok ayıp aşırı sinirlendim.
Bu saatten sonra bu adamla bir kahve içmek içinden gelmez insanın. Allah bilir içinden ne geçirecek diye düşünürüm ben olsam. Baştan patlamış bu iş.
Aynen öyle. 30 yaşına gelene dek gitmedikleri club para harcamadık eskort kalmıyor yaş zamanı gelince karşısına ciddi bir hatun çıkıp HER KADININ TALEP ETMESİ GEREKEN MAKUL HAKLARI talep edince vay efendim türk kızları yiyici. E abicim sen eskortlara para saçınca hoş güzel ben kucagımda bebe ile ortalama bir gelirle kaygı gütmeden yaşamak isteyince neden kötü?? yemek ve kahve ısmarlayamayacak durumda olan ilişkıi milişki yapmasın flört etmesin.

tamam da iste asik olursun zaten icinden her an gormek, bir sey yapmak gelir. bu bulusmalarin sana verdigi bir mutlu his vardir. tesadufen tanıştığın ya da cok hoslanip nihayet görüştüğün biridir buluşmaktan inanilmaz keyif alirsin, gunleri sayarsin, icinde kelebek oynar, 5 defa 'once sen kapat' demeden kapatamayacak haldesindir... bunlar zaten sana manevi bir seyler katar. mutlu eder, heyecan verir. ya da tanistigi donemlerde seninle fiziksel ilişkiye girer, tatmin olursun vs.
bunlara ölü yatirim demiyorum ki.
es dost önermesiyle tanismis, daha bagi bile yok..uc bes kere bir seyler yiyip ayrilan insan benim gozumde ölü yatirimdir:)
ne heyecan var, ne fiziki zevk, ne öyle hoslandigin biri. amele gibi hesap ode dur, bir yere de varmasin.

sahsen biri beni biriyle tanıştırsa (erkek olduğumu varsayiyorum) sıkıcı sıkıcı kahve icme , yemek vs takilsak, her gittigimiz yerde iki kisilik hesabi tek odesem, birkaç ay sonra da kiz beni terketse valla sinir olurum. enayi gibi hissederim kendimi. ki bir erkek bunu kac defa yasiyor acaba omrunde.

(dislike serbest)
Size sonuna kadar katılıyorum. Üslup cok yanlış orası ayrı ama niye bir erkek sürekli hesap ödemek zorunda kalsın ki. Bir kahve bir tavuk az bir para değil günümüz şartlarında, bu parayı kazanmak için verilmiş bir emek var ortada.Kardeş bu süreçte ben de ödemek istiyorum diye teklif etmediyse adam da haliyle acaba hesaplar hep bana mı kitlenecek diye düşünmesi çok normal. Çünkü bu şekilde geçimini sağlayan çok hemcinsimiz var ne yazık ki. Beni cüzdan gibi görme demiş. İlişkide aşk olsa belki adam bu şekilde düşünmez seve seve yapar ama şuanda iki taraf için mantık ilişkisi ön planda

Aynen öyle. 30 yaşına gelene dek gitmedikleri club para harcamadık eskort kalmıyor yaş zamanı gelince karşısına ciddi bir hatun çıkıp HER KADININ TALEP ETMESİ GEREKEN MAKUL HAKLARI talep edince vay efendim türk kızları yiyici. E abicim sen eskortlara para saçınca hoş güzel ben kucagımda bebe ile ortalama bir gelirle kaygı gütmeden yaşamak isteyince neden kötü?? yemek ve kahve ısmarlayamayacak durumda olan ilişkıi milişki yapmasın flört etmesin.
Valla öyle.
Ya evlenmeyecek anasının dizinde oturacak ya da çalışan kadınla evlenecek. Bu hıyarlar çalışan kadına güç yetiremeyeceğinden korktukları için ona da yanaşmazlar. Böyle mızıldanan birinin evlenmemesi en hayırlısı. Herkes evlenmek zorunda değil valla.

Adam çok net ya eğip bükmemiş olduğu gibi söylemiş keşke herkes böyle olsa. Yedirip içirip arkadan konuşmasa.Bence kardeşinize uymuyorsa ayrılsın.
Yoo gayet yedirip içirip sonra evde şişmiş kendi kendine en sonunda da lafları sıralamış. Yemekleri kahveleri ödemek adama batmış. Halbuki kendisi ödetmemiş. Böyle içten pazarlıklı insanla ömürlük yola çıkılmaz. Bu işin hastalığı var sağlığı var. Ben senin hastalığına para mı harcayacağım der çıkar herif.

Kıza harcadığı 500 TL bile değil, bunu harcamayanda sevgili yapmasın bir zahmet. Rakı değil bunların ki kahve ve avm de yemek. Ayrıca böyle yapan erkekler başka kadınlara dünyayı önüne seriyor. 2 kahve almayanda erkek olmasın bir zahmet
Bunu ilk mesajınıza yazın. Gerçekten iki kahvenin ve tavuk dünyasında yediği şeyin hesabını yapmasın. Abisinin kirasını ödediğini, özel gün hediye vb almak konusunda fikirleri çok pazarlıklı olduğunu gösteriyor.
Siz acmışsınız konuyu. Kız kardeşinin anlayacağını sanmıyorum.

X