Kardeşimin flörtü cimri mi? Para konuşan erkek

Adam cimri mi bilemem ama dangoz ya. Böyle konuşulmaz ki. Ne bileyim, bana bu üslup aşırı sıkıntılı gelirdi, soğurdum. Ama haksız da diyemem. Ben de 1 aydır biriyle flört ediyorum, ilk buluşmada rakı içtik bi dünya hesap geldi, elimi cebime atmadım, ilk buluşmada atmam. Amaa sonrasında konser bileti aldım, yemek ısmarladım, kardeşiniz de mutlaka en az bi kez hesap ödemeliydi. Gerekirse lavaboya diye gidip gizlice ödemeliydi. Adam sanki rahatsız olmuş ve hep böyle gidecek sanmış korkmuş =) Ama ne olursa olsun cümle seçimleri berbat.

Selam kardeşim 26 yaşında bir tanıdık vasıtasıyla 30 yaşında biriyle tanıştı. Bir plazada proje yöneticisi kariyerli yakışıklı biri. 1 aydır konuşuyorlar perşembe günü işe geç kaldılar diye patronları arabalarını elinden almış (şirket arabası) canı sıkkın olunca kardeşime açılmış.
“Sen çalışmıyorsun sana parayı kim veriyor, iradeli kullan ben istiyorum ki az para harcarsan beni işime teşvik eden biri olsun karşılaştığım kadınlar hep gösteriş seviyor bir yere gidelim hep erkek ödesin ama eve gidince erkek düşünsün ne harcadım diye. Erkek nasıl hayat kuracak bir kızla hergün buluşursam hep ödeyemem Ali Ağaoğlu değilim. Geçen ay çok harcadım bu ay somuna kadar 2 K ile geçinicem şaka gibi. Daha sonra özel gün konusu açılmış demiş ki “ben hediye almam hediye vermem anı hatıra ya da ilerde kavga olunca ben sana şunu aldım şunu verdim” muhabbetini sevmiyorum. Aslında durumu abisi yüzündenmiş abisi 33 yaşında 1 senedir çalışmıyormuş tek yaşıyormuş kirasını bu ödüyormuş falan. Çok rahatsız edici geldi bu mesajlar ciddi ilişkine söyle de yeni 1 aylık birine söylemesi çok rahatsız etti kardeşime bitir dedim ama onun kafası karışık
direk ayrilsin ya. siz de sordugunuza gore kafaniz yerinde degil bence

Adam cimri mi bilemem ama dangoz ya. Böyle konuşulmaz ki. Ne bileyim, bana bu üslup aşırı sıkıntılı gelirdi, soğurdum. Ama haksız da diyemem. Ben de 1 aydır biriyle flört ediyorum, ilk buluşmada rakı içtik bi dünya hesap geldi, elimi cebime atmadım, ilk buluşmada atmam. Amaa sonrasında konser bileti aldım, yemek ısmarladım, kardeşiniz de mutlaka en az bi kez hesap ödemeliydi. Gerekirse lavaboya diye gidip gizlice ödemeliydi. Adam sanki rahatsız olmuş ve hep böyle gidecek sanmış korkmuş =) Ama ne olursa olsun cümle seçimleri berbat.
Kıza harcadığı 500 TL bile değil, bunu harcamayanda sevgili yapmasın bir zahmet. Rakı değil bunların ki kahve ve avm de yemek. Ayrıca böyle yapan erkekler başka kadınlara dünyayı önüne seriyor. 2 kahve almayanda erkek olmasın bir zahmet

Bende kullandım şirket aracı,eşimde kullandı/kullanıyor ,hiçbir zaman altımızdan araba almadılar. Servis zamanı geldiğinde bakım için yada yaz/kış lastigi değiştirmek için önceden bildirerek alıp,işlem bitince geri getirildi araçlar hep. Ha prensip meselesi,bizde asla özel işimize şirket aracı kullanmadık, kullanmıyoruz,hoş karşılamıyorum sonuçta emanet ve iş ićin,haftasonu akşam vs hep kendimize ait araçla çıktık. Ama dediģiniz gibi kullanan,kaza yapıp olduğu yerde arabayı bırakıp gelenleri(tutanak bile tutmadan,öylece olduğu yerde)duyduk tabi. Ama dediğim gibi prensip meselesi. Kendi arabanızı nasıl kullanıyorsak öyle kullandık hep biz.
İşe geç kaldı diye altından araba alınan biri üst düzey yönetici değildir zaten.
Ha prim falan alıyordur maaşı iyidir bilemem ama üst düzey olduğunu sanmıyorum.
Bu kişide özel hayatındada arabayı kullanıyor araba BMW hem de. Hayır mesleğin adı proje yöneticisi. Adam yönetici falan değil

E tamam acik konusmus amenna ama evde oturan kardeşinin kirasını takır takır ödeyip,sıkışıp kız arkadaşına böyle konuşması saçma.
Ev kirası ne kadar,oturup bir yerde birşeyler yemek içmek ne kadar? Bütçesindeki delik kız arkadaşından kaynaklanmıyor,bunu anlamayacak kadar salak bir adamdan da inanın bir cacık olmaz.
Kardeşinizin yerinde olsam,hesap numarasını ister,yediğim içtiğimin parasını yollar,postayı koyardım. 30 yaşında işi gücü yerinde olan birinin zaten bu kadar meteliksiz kalması tuhaf. Demekki hep kardeşine, anasına,danasına yedirdi belkide kizlarla yedi içti bilemeyiz ama kardeşinizi para harcamaya değer bulmamış o aşikar. Ayrılsın.
Aynen abi 33 yaşında çalışmak istemiyormuş ve İstanbul gibi bir yerde tek yaşıyor beyefendi. Zaten babaları terketmiş bu çocuk annesiyle yaşıyor. Kardeşimle evlense kaynana ile yaşatacak sanırım. Ödediği 100 tllik 2 kahve ve yemek

E tamam acik konusmus amenna ama evde oturan kardeşinin kirasını takır takır ödeyip,sıkışıp kız arkadaşına böyle konuşması saçma.
Ev kirası ne kadar,oturup bir yerde birşeyler yemek içmek ne kadar? Bütçesindeki delik kız arkadaşından kaynaklanmıyor,bunu anlamayacak kadar salak bir adamdan da inanın bir cacık olmaz.
Kardeşinizin yerinde olsam,hesap numarasını ister,yediğim içtiğimin parasını yollar,postayı koyardım. 30 yaşında işi gücü yerinde olan birinin zaten bu kadar meteliksiz kalması tuhaf. Demekki hep kardeşine, anasına,danasına yedirdi belkide kizlarla yedi içti bilemeyiz ama kardeşinizi para harcamaya değer bulmamış o aşikar. Ayrılsın.
Aynen dedim kaç senedir çalışıyor ya hiç mi kenara altın atmamış para atmamış parasız kalmış? Ataşehirde oturup lüks kıyafetler giyiyormuş.

Selam kardeşim 26 yaşında bir tanıdık vasıtasıyla 30 yaşında biriyle tanıştı. Bir plazada proje yöneticisi kariyerli yakışıklı biri. 1 aydır konuşuyorlar perşembe günü işe geç kaldılar diye patronları arabalarını elinden almış (şirket arabası) canı sıkkın olunca kardeşime açılmış.
“Sen çalışmıyorsun sana parayı kim veriyor, iradeli kullan ben istiyorum ki az para harcarsan beni işime teşvik eden biri olsun karşılaştığım kadınlar hep gösteriş seviyor bir yere gidelim hep erkek ödesin ama eve gidince erkek düşünsün ne harcadım diye. Erkek nasıl hayat kuracak bir kızla hergün buluşursam hep ödeyemem Ali Ağaoğlu değilim. Geçen ay çok harcadım bu ay somuna kadar 2 K ile geçinicem şaka gibi. Daha sonra özel gün konusu açılmış demiş ki “ben hediye almam hediye vermem anı hatıra ya da ilerde kavga olunca ben sana şunu aldım şunu verdim” muhabbetini sevmiyorum. Aslında durumu abisi yüzündenmiş abisi 33 yaşında 1 senedir çalışmıyormuş tek yaşıyormuş kirasını bu ödüyormuş falan. Çok rahatsız edici geldi bu mesajlar ciddi ilişkine söyle de yeni 1 aylık birine söylemesi çok rahatsız etti kardeşime bitir dedim ama onun kafası karışık
Niye sevgili yapıyor tek basina yasasin gitsin kardeşiniz de bununla kessin iletisimi les biri

Kıza harcadığı 500 TL bile değil, bunu harcamayanda sevgili yapmasın bir zahmet. Rakı değil bunların ki kahve ve avm de yemek. Ayrıca böyle yapan erkekler başka kadınlara dünyayı önüne seriyor. 2 kahve almayanda erkek olmasın bir zahmet

Erkek olmak böyle bişey değil de neyse =)

Aynen abi 33 yaşında çalışmak istemiyormuş ve İstanbul gibi bir yerde tek yaşıyor beyefendi. Zaten babaları terketmiş bu çocuk annesiyle yaşıyor. Kardeşimle evlense kaynana ile yaşatacak sanırım. Ödediği 100 tllik 2 kahve ve yemek
Aynen,dediğim gibi abinin kirası asıl bütçesini delen. 33 yaşında adam,madem çalışmak istemiyor gitsin annesiyle yaşasın. Tuhaf yani buna dertlenmeyip,2 kahvenin,1 yemegin hesabının yapılması.
Aynen dedim kaç senedir çalışıyor ya hiç mi kenara altın atmamış para atmamış parasız kalmış? Ataşehirde oturup lüks kıyafetler giyiyormuş.
O zaman sadece görüntü, içi boş bu adamın.
Tarzı da sevimsiz zaten konuşmaları vs. Bence olmaz bundan.

işin içinde birazcık maneviyat olmasın mı? İş anlaşması değil bu.ilişki dediğin şey fedakarlık ister, özveri ster.bu hesaplarla kimse ilişki yaşayamaz.
tamam da iste asik olursun zaten icinden her an gormek, bir sey yapmak gelir. bu bulusmalarin sana verdigi bir mutlu his vardir. tesadufen tanıştığın ya da cok hoslanip nihayet görüştüğün biridir buluşmaktan inanilmaz keyif alirsin, gunleri sayarsin, icinde kelebek oynar, 5 defa 'once sen kapat' demeden kapatamayacak haldesindir... bunlar zaten sana manevi bir seyler katar. mutlu eder, heyecan verir. ya da tanistigi donemlerde seninle fiziksel ilişkiye girer, tatmin olursun vs.
bunlara ölü yatirim demiyorum ki.
es dost önermesiyle tanismis, daha bagi bile yok..uc bes kere bir seyler yiyip ayrilan insan benim gozumde ölü yatirimdir:)
ne heyecan var, ne fiziki zevk, ne öyle hoslandigin biri. amele gibi hesap ode dur, bir yere de varmasin.

sahsen biri beni biriyle tanıştırsa (erkek olduğumu varsayiyorum) sıkıcı sıkıcı kahve icme , yemek vs takilsak, her gittigimiz yerde iki kisilik hesabi tek odesem, birkaç ay sonra da kiz beni terketse valla sinir olurum. enayi gibi hissederim kendimi. ki bir erkek bunu kac defa yasiyor acaba omrunde.

(dislike serbest)

ya adam %100 haksız değil ama sen çalışmıyorsun, senin paranı kim veriyor dediği noktada kardeşin bu ayıya sana ne y..rağım diyememiş mi ?
çok afedersiniz de böyle soruya böyle cevap
kardeşim işten çıktı yeni işe girecek diyorsun kenarda köşede vardır parası kızın kendine yetecek kadar
bu lafın altında nasıl kalmış ya inanamıyorum
bu soruyu soran adama bi de özel gün muhabbeti, allahım bizim kızlarımız neden böyle
neden hazır cevap değiller neden neden

Bu adam o kadar çalışıp doğum gününde bir çiçek de alamıyorsa çalışıp kazandığı parayı dürsün büksün..
Ne sıkıcı insanlar, ne sıkıcı hayatlar. Evlilikler aşklar bile pazarlıkla oluyor.

Ya ayrıca bu yaşa kadar allah bilir kimlerin hesabını ödedi, kaç kızın peşinden koştu da yaş kemale erince bir ev kızı bulayım sindireyim istediklerimi yaptırayım peşine düşmüş. Millete gelince şapır şupur, görücü misali tanıştığı kıza gelince yarabbi şükür. Özel günde alınacak hediyenin de pazarlığı yapılmaz. Çalışan eden insanın azıcık üslup bilmesi lazım. Kimse evlilik için ona yalvarmıyor, bu kadar düşürmesin kendini. Çok ayıp aşırı sinirlendim.
Bu saatten sonra bu adamla bir kahve içmek içinden gelmez insanın. Allah bilir içinden ne geçirecek diye düşünürüm ben olsam. Baştan patlamış bu iş.

X