Kardeşimin flörtü cimri mi? Para konuşan erkek

Çocuğu çok haksız bulamadım. Herkesin içindekileri açık açık söylemiş. Kimse oturduğu yerde para basmıyor, artık öyle bir dönemdeyiz ki her yediğiniz içtigimizin hesabini yapıp ona göre plan yapıyoruz. Sevgilisi olunca harcamalar iki katına çıkacak, e çalıştığı yerde hadi senin sevgilin varmış diyerek iki katı maaş vermeyecek. Demek ki açık açık söyleme ihtiyacı hissetmiş. Kardeşiniz buluşmalarda hiç mi birsey ödememiş?

Kardeşiniz neden çalışmıyor?

Selam kardeşim 26 yaşında bir tanıdık vasıtasıyla 30 yaşında biriyle tanıştı. Bir plazada proje yöneticisi kariyerli yakışıklı biri. 1 aydır konuşuyorlar perşembe günü işe geç kaldılar diye patronları arabalarını elinden almış (şirket arabası) canı sıkkın olunca kardeşime açılmış.
“Sen çalışmıyorsun sana parayı kim veriyor, iradeli kullan ben istiyorum ki az para harcarsan beni işime teşvik eden biri olsun karşılaştığım kadınlar hep gösteriş seviyor bir yere gidelim hep erkek ödesin ama eve gidince erkek düşünsün ne harcadım diye. Erkek nasıl hayat kuracak bir kızla hergün buluşursam hep ödeyemem Ali Ağaoğlu değilim. Geçen ay çok harcadım bu ay somuna kadar 2 K ile geçinicem şaka gibi. Daha sonra özel gün konusu açılmış demiş ki “ben hediye almam hediye vermem anı hatıra ya da ilerde kavga olunca ben sana şunu aldım şunu verdim” muhabbetini sevmiyorum. Aslında durumu abisi yüzündenmiş abisi 33 yaşında 1 senedir çalışmıyormuş tek yaşıyormuş kirasını bu ödüyormuş falan. Çok rahatsız edici geldi bu mesajlar ciddi ilişkine söyle de yeni 1 aylık birine söylemesi çok rahatsız etti kardeşime bitir dedim ama onun kafası karışık
adam her şeyi açıkça söylemiş. artık kafası karışık olacak bir durum yok bence. ya bu şartlarda devam eder ya da ayrılır. ben olsam oldu canım selametle der yoluma devam ederdim.

Çocuğu çok haksız bulamadım. Herkesin içindekileri açık açık söylemiş. Kimse oturduğu yerde para basmıyor, artık öyle bir dönemdeyiz ki her yediğiniz içtigimizin hesabini yapıp ona göre plan yapıyoruz. Sevgilisi olunca harcamalar iki katına çıkacak, e çalıştığı yerde hadi senin sevgilin varmış diyerek iki katı maaş vermeyecek. Demek ki açık açık söyleme ihtiyacı hissetmiş. Kardeşiniz buluşmalarda hiç mi birsey ödememiş?

Kardeşiniz neden çalışmıyor?
Çalışacak yeni ayrıldı başka iş buldu Ağustos ayında girecek. Burun estetiği oldu çalışmıyor 1 aydır. 3 kere buluşulmuş 2 kahve son buluşmada tavuk dünyasında yemek yemişler

Çalışacak yeni ayrıldı başka iş buldu Ağustos ayında girecek. Burun estetiği oldu çalışmıyor 1 aydır. 3 kere buluşulmuş 2 kahve son buluşmada tavuk dünyasında yemek yemişler
e uc buluşmada uc kere yiyip icip gittiyse adam da hakli
insan hic yoktan kahveleri öder. bu boyle devam eder demiştir adam.
bir de uc buluşmada, hadi on bulusmada kkz terketti diyelim. ölü yatirim yani. Kizla hic yatmadığını , kendisini de mutlu edecek aktiviteler yapmadığını düşürürsek her buluşma bir ziyan...
bir kizla iki ay flört edip terkedildigi parayla cok rahat Balkanlara gidip uc bes gun tatil yapabilirdi aslinda. erkekler icin de zor bir surec :)

Selam kardeşim 26 yaşında bir tanıdık vasıtasıyla 30 yaşında biriyle tanıştı. Bir plazada proje yöneticisi kariyerli yakışıklı biri. 1 aydır konuşuyorlar perşembe günü işe geç kaldılar diye patronları arabalarını elinden almış (şirket arabası) canı sıkkın olunca kardeşime açılmış.
“Sen çalışmıyorsun sana parayı kim veriyor, iradeli kullan ben istiyorum ki az para harcarsan beni işime teşvik eden biri olsun karşılaştığım kadınlar hep gösteriş seviyor bir yere gidelim hep erkek ödesin ama eve gidince erkek düşünsün ne harcadım diye. Erkek nasıl hayat kuracak bir kızla hergün buluşursam hep ödeyemem Ali Ağaoğlu değilim. Geçen ay çok harcadım bu ay somuna kadar 2 K ile geçinicem şaka gibi. Daha sonra özel gün konusu açılmış demiş ki “ben hediye almam hediye vermem anı hatıra ya da ilerde kavga olunca ben sana şunu aldım şunu verdim” muhabbetini sevmiyorum. Aslında durumu abisi yüzündenmiş abisi 33 yaşında 1 senedir çalışmıyormuş tek yaşıyormuş kirasını bu ödüyormuş falan. Çok rahatsız edici geldi bu mesajlar ciddi ilişkine söyle de yeni 1 aylık birine söylemesi çok rahatsız etti kardeşime bitir dedim ama onun kafası karışık
Cimri değil cip cimri.

bir de uc buluşmada, hadi on bulusmada kkz terketti diyelim. ölü yatirim yani. Kizla hic yatmadığını , kendisini de mutlu edecek aktiviteler yapmadığını düşürürsek her buluşma bir ziyan...
bir kizla iki ay flört edip terkedildigi parayla cok rahat Balkanlara gidip uc bes gun tatil yapabilirdi aslinda. erkekler icin de zor bir surec :)
Ödemesin ne yapalım ?

Ödemesin ne yapalım ?
iste ödüyorlar ödüyorlar sonra arkadan bu adamin konuştugu gibi konuşuyorlar, ac doyurduk diyorlar.
kadinin bastan engel olmasi, bu lafi duyacak sekilde davranmamasi , arasira elini cebine atmasi gerekir - hele ki daha tanımadığı, flortun ilk safhasindaki erkeklere
hep erkek ödesin ama eve gidince erkek düşünsün ne harcadım diye. Erkek nasıl hayat kuracak bir kızla hergün buluşursam hep ödeyemem Ali Ağaoğlu değilim.
duymus su lafi hos mu yani?

Evet cimrinin önde gideni.

Bırak yemeği bununla su bile içmem.daha önce gaflet zamanlarımda cimri erkek deneyimim olmuştu.inanın hayatımda şimdi düşününce bile hırslandığım, sinirlendiğim başka biri daha olmadı.aşırı sinir bozucu ve değersiz hissettiren bir durum.şimdi o günlere dönsem de haddini bildirsem diye düşünmeye başladım bile.

işin içinde birazcık maneviyat olmasın mı? İş anlaşması değil bu.ilişki dediğin şey fedakarlık ister, özveri ster.bu hesaplarla kimse ilişki yaşayamaz.

Şirket araç veriyor beyefendi araçla işe geç kalıp aracından oluyor. Bunun ilk defa olmadığına yemin edebilirim ama ispatlayamam. Kimsenin altından bir defalık geç kalma için araç alınmaz kimbilir neler oldu. Cimriliği zaten arkana bakmadan kaçma sebebiyken iş sorumluluğu olmaması da çoook büyük sorun. Bunu da es geçmeyin.

Bence ciddi ilişki de bile bu şekilde konuşan biriyle olmaz

Evet ben cimri diyorum o da diyor ki değil ya hesabı ödedi herhalde öder başta her şey elde edene kadar
E tamam acik konusmus amenna ama evde oturan kardeşinin kirasını takır takır ödeyip,sıkışıp kız arkadaşına böyle konuşması saçma.
Ev kirası ne kadar,oturup bir yerde birşeyler yemek içmek ne kadar? Bütçesindeki delik kız arkadaşından kaynaklanmıyor,bunu anlamayacak kadar salak bir adamdan da inanın bir cacık olmaz.
Kardeşinizin yerinde olsam,hesap numarasını ister,yediğim içtiğimin parasını yollar,postayı koyardım. 30 yaşında işi gücü yerinde olan birinin zaten bu kadar meteliksiz kalması tuhaf. Demekki hep kardeşine, anasına,danasına yedirdi belkide kizlarla yedi içti bilemeyiz ama kardeşinizi para harcamaya değer bulmamış o aşikar. Ayrılsın.

Şirket araç veriyor beyefendi araçla işe geç kalıp aracından oluyor. Bunun ilk defa olmadığına yemin edebilirim ama ispatlayamam. Kimsenin altından bir defalık geç kalma için araç alınmaz kimbilir neler oldu. Cimriliği zaten arkana bakmadan kaçma sebebiyken iş sorumluluğu olmaması da çoook büyük sorun. Bunu da es geçmeyin.
Üst düzey yönetici olsa zaten bunu yapmazlar ki geç kaldı diye. Belkide anlattıği kadar iyi bir konumda bile değil.

Adam kariyerli falan değil. Ben de beyaz yakayım çok çok bilindik yerlerde de çalıştım, yeni mezunken patron şirketinde de çalıştım. Hiçbir "iyi" şirkette patron geç kalındı diye çalışanın altından araba almaz. Öyle bir şirkette kariyer de olmaz.

Flört meselesine gelirsek de adam abisinin kirasını ödemese bile hediyeye, özel güne bakışı belli. 1 ayda 3 kere buluşmada kendini belli etmiş. Kardeşinizin mevzuyu kesip atması lazım.

Üst düzey yönetici olsa zaten bunu yapmazlar ki geç kaldı diye. Belkide anlattıği kadar iyi bir konumda bile değil.
Eşimin çalıştığı yer bir tık üst düzey yöneticileri için benzini, bakımı ödenmiş şekilde araba kiralıyordu. İnsanlar o arabalara bebek koltuğu takıp ofis otoparkına geliyordu gayet rahat. Kişisel seyahatleri için (benzini kendileri koyarak) kullanıyordu. Kariyer dediğiniz gibi böyle şirketlerde olur. Adam proje yöneticisi değil de daha çok filo yöneticisi gibi :KK70:Sadece show yapıyor biraz fazla maaş alıyor ve konu sahibinin kardeşi de çalışmıyorsa.

Eşimin çalıştığı yer bir tık üst düzey yöneticileri için benzini, bakımı ödenmiş şekilde araba kiralıyordu. İnsanlar o arabalara bebek koltuğu takıp ofis otoparkına geliyordu gayet rahat. Kişisel seyahatleri için (benzini kendileri koyarak) kullanıyordu. Kariyer dediğiniz gibi böyle şirketlerde olur. Adam proje yöneticisi değil de daha çok filo yöneticisi gibi :KK70:Sadece show yapıyor biraz fazla maaş alıyor ve konu sahibinin kardeşi de çalışmıyorsa.
Bende kullandım şirket aracı,eşimde kullandı/kullanıyor ,hiçbir zaman altımızdan araba almadılar. Servis zamanı geldiğinde bakım için yada yaz/kış lastigi değiştirmek için önceden bildirerek alıp,işlem bitince geri getirildi araçlar hep. Ha prensip meselesi,bizde asla özel işimize şirket aracı kullanmadık, kullanmıyoruz,hoş karşılamıyorum sonuçta emanet ve iş ićin,haftasonu akşam vs hep kendimize ait araçla çıktık. Ama dediģiniz gibi kullanan,kaza yapıp olduğu yerde arabayı bırakıp gelenleri(tutanak bile tutmadan,öylece olduğu yerde)duyduk tabi. Ama dediğim gibi prensip meselesi. Kendi arabanızı nasıl kullanıyorsak öyle kullandık hep biz.
İşe geç kaldı diye altından araba alınan biri üst düzey yönetici değildir zaten.
Ha prim falan alıyordur maaşı iyidir bilemem ama üst düzey olduğunu sanmıyorum.

Çalışmayan biri ile neden ilişkiye başlamak istemiş. Tamamen haksız değil ama durduk yere böyle muhabbetler de bana " haberin olsun" mesajı veriyor.

X