Kardeşimin dersleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

purplilac

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2024
1.075
1.316
Merhabalar,
Benim kardeşim 3. kez üniversite sınavına hazırlanacak. İlk 2. sene dershaneye gitti. Fakat dershaneden de yeterli derecede fayda alamadı. 300 bin sıralama yaptı eşit ağırlıkta. Geçen sene 40 gün ailemin evine gidip(eşimle ayrı şehirlerde) aralıksız ders anlattım ona günde 5 saat falan. Ama ben gittim dersleri saldı. Biraz da onun için 40 gün kaldım. Baktım ben anlatınca yapıyor. Özel ders vs vermiş biriyim. Matematiğim iyidir. Bu sene dershaneye vermedik. Kardeşimin tek kötü dersi matematik ve dilbilgisi. Bunlar için yetemediğim yerde özel hoca da tutacağız.Ben şu anda hamileyim ve ailemle eşim aynı şehirde. Yarın başlayacak idik. Bana ben Matematikte temel kavramlardan başlamam işte çok kolay vs dedi kardeşim bugün. Ben de aşırı sinirlendim dedim ki her sene aynı b.ku yiyorsun ona çalışmam buna çalışmam. Ben senin için hamile halimle ne kadar verimli olurum diye onu düşünüyorum diyerek sinirlendim. Ama artık canıma tak etti. Ailem beni hakaret etmekle ve yaptığımı kardeşimin kafasına kakmakla tenkit etti. Ama bence yaptığı artık şımarıklık, bilmesi lazım. Neymiş ben her sene aynı b.ku yiyorsun diyerek ona küfür etmişim. Benim emeklerimin bu denli hiçe sayılması sinirlerimi bozdu, sizce çok mu haksızım yani bir her sene aynı haltı yiyorsun demekle hakaret ettiğim için suçlu mu oluyorum?

Son düzenleme:
Merhabalar,
Benim kardeşim 3. kez üniversite sınavına hazırlanacak. İlk 2. sene dershaneye gitti. Fakat dershaneden de yeterli derecede fayda alamadı. 300 bin sıralama yaptı eşit ağırlıkta. Geçen sene 40 gün ailemin evine gidip(eşimle ayrı şehirlerde) aralıksız ders anlattım ona günde 5 saat falan. Ama ben gittim dersleri saldı. Biraz da onun için 40 gün kaldım. Baktım ben anlatınca yapıyor. Özel ders vs vermiş biriyim. Matematiğim iyidir. Bu sene dershaneye vermedik. Kardeşimin tek kötü dersi matematik ve dilbilgisi. Bunlar için yetemediğim yerde özel hoca da tutacağız.Ben şu anda hamileyim ve ailemle eşim aynı şehirde. Eşim arada başka bir şehre de işi için gidiyor ama Ocak ayında tayini çıkacak. Bebek de muhtemelen Ocak ayında doğacak. Bebek doğunca ailemin yanından hemen gitmemeyi düşünüyorum 6 ay kadar. Bakacak kimse yok, onların da gelebilecek halleri yok bu sene için. Eşimle aynı şehirde olmamıza rağmen ve belki de son yakın olduğumuz aylar olmasına rağmen ailemin yanında daha çok vakit geçirip kardeşime ders anlatmak istiyorum. Yarın başlayacak idik. Bana ben Matematikte temel kavramlardan başlamam işte çok kolay vs dedi kardeşim bugün. Ben de aşırı sinirlendim dedim ki her sene aynı b.ku yiyorsun ona çalışmam buna çalışmam. Ben senin için hamile halimle ne kadar verimli olurum diye onu düşünüyorum, eşimi evimi bırakıp buraya geliyorum, senin yaptığına bak. Geçen sene de seni çalıştıracağım diye oturup kendi işime gücüme bakmadım, Kpss çalışmadım 86.5'ta kaldım diye epey sinirlendim. Ama artık canıma tak etti. Ailem beni hakaret etmekle ve yaptığımı kardeşimin kafasına kakmakla tenkit etti. Ama bence yaptığı artık şımarıklık, bilmesi lazım. Neymiş ben her sene aynı b.ku yiyorsun diyerek ona küfür etmişim. Benim emeklerimin bu denli hiçe sayılması sinirlerimi bozdu, sizce çok mu haksızım yani bir her sene aynı haltı yiyorsun demekle hakaret ettiğim için suçlu mu oluyorum?

Kardeşin senden "abla bana ders anlat lütfen" diye bir istekte bulunmuyorsa ders anlatma. Ya da aranız bu şekilde tatsızlıkla kötü olacaksa ders anlatma. Milyon tane internet kaynağı var, kardeşinin sana ihtiyacı yok.

Kardeşin diye yaşı küçük diye onu ezmemelisin. Ona bakan annenle baban, bırak onlar onu düşünsün.

Kardeşin senden "abla bana ders anlat lütfen" diye bir istekte bulunmuyorsa ders anlatma. Ya da aranız bu şekilde tatsızlıkla kötü olacaksa ders anlatma. Milyon tane internet kaynağı var, kardeşinin sana ihtiyacı yok.

Kardeşin diye yaşı küçük diye onu ezmemelisin. Ona bakan annenle baban, bırak onlar onu düşünsün.
Pişman oldum der demez dediğime. Ben normalde küfür eden biri bile değilim. B.k bile yazamam yani. Ama gerçekten kendisi talep etti. Ama ukala ve konu seçiyor ders seçiyor. Sıkıldım artık böyle olmasından. Artık anlamasini istedim. Bunu birkaç kez yaptı artık dayanamadım. Olmaz diyorum sen 10 soru işaretledin matematikte 5 6 doğrun var demek ki bilmiyorsun. Ona da çalışacağız. Yok dedikçe delirdim.

Ben böyle inatlasan tiplerle uğraşamam. İstemiyorsa keyfi bilir. Girsin bir yere çırak olarak ise başlasın. Okumak zorunda değil sonuçta.
Sizin kendinizi neden bu kadar paraladığınızı, düzeninizi falan bozduğunuzu hiç anlamadım ben. Sınav onun, sorumluluk onun.
Madem inat yapıyor istemiyor gidip çalışabilir yani
İşte eşim de artık dillendi. Dediklerinizin hepsini söylüyor ve bazen bu gerçekler canımı sıkıyor. Ablayım ve hep kendimden feda ederek büyüdüm. Hep burs alacak kadar başarılı idim. Ailem benim eğitimim için masraf vs yapmadı. Diyorum ki oğlum ben başarılıyım, biliyorum, çalıştım ve nasıl çalışılır onu da biliyorum. Diyor ki sen lisede 4 sene dershaneye gittin senin zamanında pandemi yoktu okula gittin. Her şeye bir bahanesi var. Ben asıl annemle, kız kardeşimin onun önünde o haksız ama sen de hakaret ettin diye onu şişirmesine kızdım. Her zaman taşın altına elini koyan benim, doğal olarak öfkelenen, yanlış sözler söyleyebilen de ben oluyorum. Neden bu kadar kendimi paraladığıma gelince eşit ağırlıkta ilk 2000'e girip gidip iyi bir bölüm okudum, 5 defa kurum mülakatlarından elendim ama ailem varlıklı değil çareyi yine okumakta görüyorum, kardeşimin de bundan başka çaresi yokmuş gibi hissediyorum. Onu sevdiğim için de kendimi paralamak değil parçalıyorum. O kadar sinirlendim ve üzüldüm ki sırtıma göğsüme ağrı saplandı. Ama hamileyim ya annemin kafası şu, kendi oğluma böyle demezmişim, kardeşime hakaret etmişim.

Ben seni anladım. Söylediğine pişman oldun üzüldün ama haklı olduğunu düşünüyorsun. Bence de haklısın AMA güzelce uyarmak yerine bir anda parlamışsın.

Belli ki içinde bazı şeyleri tutuyorsun ve bu şeyler patlamaya yer arıyor. Kısmen ailen haklı. Hamilesin keşke bu sene yardım edemeyeceğini özeş ders alması için başka birisini bulmalarını teklif etseydin.

Bence yarın kardeşinden özür dile ve hamilelik hormonları yüzünden böyle oldu kendimi ders anlatacak kadar iyi hissetmiyorum sanırım . Profesyonel bir yardım almalısın de geç

Merhabalar,
Benim kardeşim 3. kez üniversite sınavına hazırlanacak. İlk 2. sene dershaneye gitti. Fakat dershaneden de yeterli derecede fayda alamadı. 300 bin sıralama yaptı eşit ağırlıkta. Geçen sene 40 gün ailemin evine gidip(eşimle ayrı şehirlerde) aralıksız ders anlattım ona günde 5 saat falan. Ama ben gittim dersleri saldı. Biraz da onun için 40 gün kaldım. Baktım ben anlatınca yapıyor. Özel ders vs vermiş biriyim. Matematiğim iyidir. Bu sene dershaneye vermedik. Kardeşimin tek kötü dersi matematik ve dilbilgisi. Bunlar için yetemediğim yerde özel hoca da tutacağız.Ben şu anda hamileyim ve ailemle eşim aynı şehirde. Eşim arada başka bir şehre de işi için gidiyor ama Ocak ayında tayini çıkacak. Bebek de muhtemelen Ocak ayında doğacak. Bebek doğunca ailemin yanından hemen gitmemeyi düşünüyorum 6 ay kadar. Bakacak kimse yok, onların da gelebilecek halleri yok bu sene için. Eşimle aynı şehirde olmamıza rağmen ve belki de son yakın olduğumuz aylar olmasına rağmen ailemin yanında daha çok vakit geçirip kardeşime ders anlatmak istiyorum. Yarın başlayacak idik. Bana ben Matematikte temel kavramlardan başlamam işte çok kolay vs dedi kardeşim bugün. Ben de aşırı sinirlendim dedim ki her sene aynı b.ku yiyorsun ona çalışmam buna çalışmam. Ben senin için hamile halimle ne kadar verimli olurum diye onu düşünüyorum, eşimi evimi bırakıp buraya geliyorum, senin yaptığına bak. Geçen sene de seni çalıştıracağım diye oturup kendi işime gücüme bakmadım, Kpss çalışmadım 86.5'ta kaldım diye epey sinirlendim. Ama artık canıma tak etti. Ailem beni hakaret etmekle ve yaptığımı kardeşimin kafasına kakmakla tenkit etti. Ama bence yaptığı artık şımarıklık, bilmesi lazım. Neymiş ben her sene aynı b.ku yiyorsun diyerek ona küfür etmişim. Benim emeklerimin bu denli hiçe sayılması sinirlerimi bozdu, sizce çok mu haksızım yani bir her sene aynı haltı yiyorsun demekle hakaret ettiğim için suçlu mu oluyorum?
Ailen zaten az biraz kardeşine ayar verseymiş zamanında şimdi 3. Kez sınava hazırlanan ama yanında biri yokken dersi salan bir sorumsuz olmazdı.
Sende hata yok sadece fazla fedakarsın gereksiz.

Her sene ayni moku yiyene ne diyecekmissin, bu sene pirlanta si*abilirsin sahanesin mi diyecekmissin?

Gebeligin son aylarinda ve ardindan yeni dogmus bir bebekle bu mok yedi başını ve simartan ailenizi eyleyebileceginize emin misiniz?

Bence kendinizi paralamayin, aileniz dershaneye versin madem siz hakaret ediyorsunuz, paralariyla hocalar tutup pamuklara sarsinlar minnos yavrularini.

Ben matematik öğretmeniyim bir erkek kardeşim var ve matematik dediğim an bayılıyordu o kadar sevmezdi. 😂 Ben çok uğraştım hadi hadi diye tepesindeydim. Yani ben kardeşime her sene aynı bku yapıyorsun desem abla evet ya ama napim kafam basmıyor der böyle aile meselesi haline niye geldi ki ? Kardeşimize de bk diyemeyeceksek 😂 Annem de öyle hakaret ettin falan demezdi yani çözün aranızda derdi. Hayatımız boyunca bir tartışmamıza ailemiz karışmadı hep hallettik. Bence çok da kötü bir şey söylemiyorsunuz zira haklısınız neden üzülüyorsunuz ki? 3 senedir hazırlanıyorsa temel kavramlara çok da çalışmasın ayrıca problemlere çalışsın ablası 😂

Ben seni anladım. Söylediğine pişman oldun üzüldün ama haklı olduğunu düşünüyorsun. Bence de haklısın AMA güzelce uyarmak yerine bir anda parlamışsın.

Belli ki içinde bazı şeyleri tutuyorsun ve bu şeyler patlamaya yer arıyor. Kısmen ailen haklı. Hamilesin keşke bu sene yardım edemeyeceğini özeş ders alması için başka birisini bulmalarını teklif etseydin.

Bence yarın kardeşinden özür dile ve hamilelik hormonları yüzünden böyle oldu kendimi ders anlatacak kadar iyi hissetmiyorum sanırım . Profesyonel bir yardım almalısın de geç
Dediğiniz doğru haklıyım ama sinirlerimi yıprattı en az 5 kez ben bu konuya çalışmam şuna çalışmam dedi. Ben de sabrettim sandım ama öfke anında parlayan biriyim de. Yanlış yaptım, özür dilerim diyebilecek biriyim ama kalbim kırıldı, yine de derim. İçimde tuttuğum tek şey, şımarık olduğunu düşünmem. Yaptığım hiçbir şeye pisman değilim. Birilerinin ona emek ettiğini görüp, her şeyden önce derslerine ve kendi hayatına gerekli saygıyı göstermesini isterdim. Yarın sabah erkenden eşim gelecek ve evde misafir var onları gara götüreceğiz ben de şu anda sabah olsun da şu evi terk edip evimde rahat rahat ağlayayım istiyorum.

Dediğiniz doğru haklıyım ama sinirlerimi yıprattı en az 5 kez ben bu konuya çalışmam şuna çalışmam dedi. Ben de sabrettim sandım ama öfke anında parlayan biriyim de. Yanlış yaptım, özür dilerim diyebilecek biriyim ama kalbim kırıldı, yine de derim. İçimde tuttuğum tek şey, şımarık olduğunu düşünmem. Yaptığım hiçbir şeye pisman değilim. Birilerinin ona emek ettiğini görüp, her şeyden önce derslerine ve kendi hayatına gerekli saygıyı göstermesini isterdim. Yarın sabah erkenden eşim gelecek ve evde misafir var onları gara götüreceğiz ben de şu anda sabah olsun da şu evi terk edip evimde rahat rahat ağlayayım istiyorum.
İşte ağlamaya gerek yok. Bunlar basit şeyler kendinizi de bebeğinizi de üzmeyin böyle küçük şeyler için. Kardeşiniz 20 yaşında bile olsa bazı insanlar geç olgunlaşıyor belli ki o da onlardan. Güzelce anlatın derdinizi ama doğru kelimelerle. Şımarık demeyin mesela şey diyebilirsiniz “ iki yıldır emek verdin bu üçüncü yıl . Sana da yazık değil mi hayatından üç yıl gitti. Biraz daha düzenli ve disiplinli olsan sen de hayata katılsan iyi olmaz mı ablacım “ bu tarz şeyler işte.

Bir de kardeşiniz bilse olsa kendinizden vazgeçmeyin. Kpss de sizin için önemli bir sınav seneye daha iyi çalışın bence

İşte ağlamaya gerek yok. Bunlar basit şeyler kendinizi de bebeğinizi de üzmeyin böyle küçük şeyler için. Kardeşiniz 20 yaşında bile olsa bazı insanlar geç olgunlaşıyor belli ki o da onlardan. Güzelce anlatın derdinizi ama doğru kelimelerle. Şımarık demeyin mesela şey diyebilirsiniz “ iki yıldır emek verdin bu üçüncü yıl . Sana da yazık değil mi hayatından üç yıl gitti. Biraz daha düzenli ve disiplinli olsan sen de hayata katılsan iyi olmaz mı ablacım “ bu tarz şeyler işte.

Bir de kardeşiniz bilse olsa kendinizden vazgeçmeyin. Kpss de sizin için önemli bir sınav seneye daha iyi çalışın bence
Teşekkür ederim yorumunuz için. Bundan sonra kendimi öncelemeye gayret edeceğim, uyanınca özür dilerim, bu söylediğiniz şeyleri daha önce defaatle söylediğim gibi yine söylerim. Umarım bu kez ise yarar

Eşiniz çok sessiz sakin bir adam mi?
Kardeşinizi sınava hazırlayacaksınız diye evliliğinizi tehlikeye atıyorsunuz farkında mısınız?
Kac tane normal insan sizin yaptığınız saçmalığı kabul eder?
Çocuğunuz olacak 6 ayı gözden çıkarmışsın hemen eşinizden ayrı kalmak için.
Siz kendinize gelip bu ders anlatma işimden vazgeçin. Kardeşiniz istiyorsa yeniden sınava hazırlanmak kursa gitsin, ne yapıyorsan yapsın. Maddi yardımda bulunulur duruma göre ama sizinki gibi başka işi, gücü , sorumluluğu yok gibi kendini kardeş sınavına hazırlama çok manasız nereden baksam.

Son düzenleme:
. Bakacak kimse yok,
Siz ve babası varsınız ya. Bakacak kimse yok demek çok büyük bir beklenti içinde olmak bence. Ben yurtdışındayım. Herkes doğurduğu bebeğe kendisi bakıyor. İkinci doğumlarda bazen 2 yaşındaki büyük çocuk da annenin yanında oluyor ya da insanlar hastanede kalmayıp eve dönüp evdeki çocukşarıma bakıyorlar falan.

Bebek bakmak tek başına yapılmayacak bir olay değil. Ev işlerinde size yardım edecek biri ile anlaşırsanız bebeğinizi babasından ayırmadan, birlikte büyütebilirsiniz. Zaten çok çabuk geçiyor o günler, ben eşimin bebeklerimizi görmemesini düşünemezdim.

Bence kök ailenize karşı büyük bir sınır çizme probleminiz var. Kardeşinizin derslerinden siz sorumlu değilsiniz. Ya da siz kardeşinizle sorum yaşadınız diye aileniz size karşı tavır alamaz, almamalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X