kardesimi taniyamiyorum artik...

Nasıl bi faiz işletmişler 6 ayda 2 katina çıkmış para :)) evlerden ırak valla Allah kolaylık versin iyi insanlarla karşılaştırsın.. kardeşiniz bunları göremiyorsa yapacak bir şey yok akıllı mantıklı bi insan bu davranışlardan sonra evlenmezdi..

Saka gibi, bu sevgi degil ki...gordugunden geri kalmasin, rahat bir hayat, sefa icinde yasasin derken, sahsiyetsiz, kadinin elinde oyuncak, barlar da sorumsuz bir alkolige donustugunu gormuyor mu babaniz? Bu mu evlat sevgisi? Surekli eglence mekanlarindan paylasim yapiyor diyorsunuz, bunu gostersenize adama.
Sizin kardesinizle konusmanizin fayda sagliyacagini sanmam. Bu is anca para muslugunu kesmekle cozulur. Kardesini mi seviyorlar, parasini mi ancak o zaman anlar.

Ne sanıyor bunlar kendilerin Allasen 5 trilyon mehir istemek nedir? Kızlarınınki pırlanta mı kaplıymış tövbe yarabbim...
El insaf, arkadaşım niye bu kadar ezdirdiniz kendinizi?
Kesin komple para filan, destek çıkmayın canım. Babanlar iptal ettirsin kartları, abin de bi maaşını yatırsın. Ne avans versin ne borçlarına destek çıkın.

Bırakın ya sülük gibi ne bu? Asabım bozuldu okudukça.
Çekin kardeşinizi, bi ayrı konuşun, bu hal gidişat iyi değil diye,
sonra gelininizi çekin ayrı konuşun, ne bu haller tavırlar ne oluyor diye. Çünkü buna hakkınız var. Maddi manevi senelerdir serilmişsiniz önüne, beklediğiniz bi güler yüz, bi saygı, el içinde azıcık özveri...
Müdahale edin, yarın bir gün bebeler de olur, onları da kullanır o aile...
Değirmenin suyunu şırank diye kesin, hadlerini bildirin.

Tepenize çıkmışlar üzgünüm.

Benzer olaylar yasandi ama kardesim dondu dolasti onlarin evinde gozunu acti.pasif bir aile degiliz ama babamin ustune cok gidemiyoruz rahatsiz olunca.suyun kaynagi kesilecek baska bi cozum yok.bugun baslicam bakalim.herkes haddini bilsin artik.artik herseyi goze aldim bakalim..

Evet tüm gemileri yakın, abinizle de bir olun, anne babanızı kurtarın o sömürgeci karaktersizlerden.
Kardeşinizle de aranız bozulursa bozulsun, kaç yıllık evli barklı adam olmuş, doğruyu yanlışı ayırt edemiyor mu. Elbet aklı başına gelecektir...

Gece uyumadan evvel bu konuyu okumus, dicek yorum bile bulamamistim. Ruyamda gormusum o kadar etkilenmisim. Benim bile kabusum olmus, sizi dusunemiyorum. Allah sabir versin.

Dahasi var.bi donem kizin babasi kendi muhitlerinde villa yapiliyormus.o zaman 800 milyar falan.tutturdu alin diye.1 dedi 2 dedi.3.de babam agzinin payini verdi.suan hicbirimiz aileyle gorusmuyoruz.yasandi birseyler.kizlada kardesim hatrina.
Ezdirmedik aslinda hep zamana biraktik.kendi aralarinda mutlu olsun dedik.evde hic kimse serpili dikkate almiyor.abim gorunce yarim agiz selam veriyor.
Bi donem baya uzaklasmisti kizin ailesinden.son 1 aydir yine durum bu.donem donem degisiyor.

Kart konusu ise.aylardir yapmiyordu
Son 1 aydir yine baslamis.
Kardesim donem donemdegisiyor ama bizide hic ihmal etmiyor inanin.bu yuzden belkide bahane bulamadik hic durduk yere ama su alkol olayi bardagi tasirdi..konusacagim bakalim

Iste siz beni anlarsiniz.insan ses cikaramiyor.olacaklarin sonu nereye gidecek bilemiyor.hep allaha biraktik bizde.
Sizede cok gecmis olsun.her serde bir hayir varmis..kurtulmussunuz iste...

Orasi yanlis anlasilmis.aralari bozukken baristirmaya kimse calismadi.kendileri baristi bidaha...iste kardesim memnun mutlu gorunuyor.en kotusu bu.allah tez zamanda kurtarsin insallah

Babamin bar alkol olayindan haberi yok.birde bensehir disinda yasiyorum.bu yuzden cogu olaylarada mudahil olamiyorum..herseyin farkindayiz bakalim..

Ya az önce de yazdım kardeşin saf galiba diye alınma ama cidden saflık ya da bişeyleri eksik yani. Daha önce de farketmiş miydiniz hiç kullanıldığını falan? Okul çağlarında da tuhaflıklar yapar mıydı? Ya da dersleri nasıldı hiç zeka parıltısı gösterdi mi?

Çocuğu karısı ve onun sülalesi kullanıyor şu an bariz evet. Ama arkadaşları da kandırıyor bu çocuğu. Eline geçen 15 bini nasıl bilip bilmeden arkadaşının eline sayabiliyor? bir senede iki katı yapıcam ne demek? Buna kim inanır ya?

Kardeşin bazı problemleri var ve baban bunu parayla örtmeye Çalışıyor sanki.

Çok dikkat edin hergün neler duyuyoruz... Hem o kız kardes niye sürekli bunlarla beraber Allah korusun yarın bi iftira atarlar para yolmak için, işin içinde alkol de var. Olan kardeşinize olur Rabbim yardımcınız olsun inşAllah yolundan döndürürsünüz gittiği yol yol değil çünkü

Çok kararlı olmalısınız, bahane kabul etmeksizin ağırlığınızı koyarak konuşun. Yarın bir gün çocuk olur bir şey olur, inan derbeder olur yavrucaklar. Ama kardeşinle de konuş (hatta abin konuşsa çok daha uygun olur), bu gidişat nedir, böyle nasıl olacak, serpille de bir abla olarak konuşacağım haberin olsun diye söyle. Sadece gelinle konuşup bırakma. Hiç belli olmaz, gider "Beni sıkıştırdılar, çok üzdüler" diyerek daha da sokulur kardeşine. Ay Allah kolaylık versin canım, zor mevzu bunlar gerçekten.

İnşallah hakkınızda hayırlısı olur, gönlünüzden geçen olur...

Babamin bar alkol olayindan haberi yok.birde bensehir disinda yasiyorum.bu yuzden cogu olaylarada mudahil olamiyorum..herseyin farkindayiz bakalim..
Haberdar edin, bilsin...alkolden kotusunu de alisabilir o ortamlarda. Nasil insanlarla takiliyor bilemezsiniz.

Bir de cocuklari olursa omur boyu somururler babanizi.

benim gördüğüm bi olay var. aileler nedense oğullarının yaptığı her haltı örtüp tüm parasını kaptırıp sonra kızlarının eline bakar duruma düşüyorlar. bunun hikayesini çok gördüm. erkek kardeşin kayırılması bırakılmadıkça yaptıklarını yapmaya devam edecek. kötü durum üzüldüm. kardeşin için değil. baban için de değil. senin için

Gece uyumadan evvel bu konuyu okumus, dicek yorum bile bulamamistim. Ruyamda gormusum o kadar etkilenmisim. Benim bile kabusum olmus, sizi dusunemiyorum. Allah sabir versin.
Amin allah razi olsun.bu gece sabahladim.dusununce cok uzuyor beni.yillardir sinsice emdiler kanimizi.devam ediyorlar.hepsinden igreniyorum.

kartı elinden alın,abinizde işten kovsun bütün yardımları kesin..sonra aklı başına gelir kardeşinizin, gelininizin ve ailesinin de yüzü ortaya çıkar kardeşiniz de görür bazı şeyleri diye düşünüyorum. belki çok sert oldu ama alkol varsa işin içinde sizde bu duruma çanak tutuyorsunuz ister istemez. Allah kurtarsın.

Haberdar edin, bilsin...alkolden kotusunu de alisabilir o ortamlarda. Nasil insanlarla takiliyor bilemezsiniz.

Bir de cocuklari olursa omur boyu somururler babanizi.
Babam felc hastasi.bu beni korkutuyor.yillarca tedavisi icin ugrastik.cok sukur epeyde duzeldi.sadece sol kolunun islevi yok.ama yuruyor gidiyor geliyor.normal saglikli insanlar gibi yasamayi ogrendi.
Cok susmamizin nedenlerinden birude babamin rahatsizligi.olay cikmasin dedik hep

Cok eli acik ve iyi niyetli.bi rahatsizligi yok.ama saf iste..gonlu kor.
Donem donem duzeliyor kardesim hoop yine basliyor.bu dongu hep boyle.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…