kardesimi taniyamiyorum artik...

Kardeşini somuruyorlar ailecek kardeşinin para kaynakları kesilse tekmeyi vururlar.kardeşini somuruyorlar ama artık sizi yani ailenizi somurmelerine izin vermeyin

kızacaksınız bana ama bela bağıra bağıra geliyorum demiş siz de kucak açmışsınız.
iyiliğin, merhametin, adalet duygusunun her zaman hak edene gösterilmesinden yanayım.
ne olur kusuruma bakmayın ama işlerin bu noktaya gelmesi biraz da sizin suçunuz...
ilk olaylarda serpile ve fırsatçı ailesine tekmeyi basacaktınız. kardeşinizi kaybetme korkusundan yapmak istememiş olabilirsiniz ama eninde sonunda gerçeği görecekti.
şimdi ses çıkarmayarak ona iyilik değil kötülük ettiğinizi düşünüyorum.
ama hiçbirşey için geç değil.
sizin yerinizde olsam kardeşimi o hayattan koparabilmek ve yeniden kazanmak için ciddi bir mücadeleye girişirdim.

benim kız kardeşim, yeni nişan attı. damat adayı ile 5-6 yıl önce görüşmeye başlamıştı. ben hiç benimseyemedim. araştırdım soruşturdum şüphelerimde haklı çıktım. uçkur düşkünü bir pislikti ve öyle yalanlar söylüyor kardeşimi öyle suçluyordu ki kızcağız kendinden utanıyordu "ben nasıl böyle düşünürüm?" diye. yaklaşık bir sene kardeşimle konuşmadım. gerçekleri söyledim diye düşman oldu bana. bundan 3 sene önce bir gece annemlerde kaldım. sabaha kadar kardeşimle konuştuk, ağlaştık.
"bu çocuğu hiç gözüm tutmuyor ne olur ayrılmıyorsan da bari gözünü kulağını açık tut" dedim. bana söz verdi. geçen sene emrivaki istemeye geldiler. ben babam biraz uzatır diye düşündüm çünkü biraz araştırsa oğlanın foyası ortaya çıkacaktı. babam verdi gitti kızı, ben şok! neyse, herşeye koşturdum "ben yanılmış olayım, kardeşim mutlu olsun" diye dualar ettim.
daha nişanlanalı bir ay olmuştu. babam bir telefon konuşmalarına şahit olmuş yanlışlıkla, oğlanın sesi telefondan koridora geliyormuş, kız ağlıyor o pislik konuşturmadan habire azarlıyor. babamın nevri döndü, evde kıyametler koptu, "ayrılacaksın bu herif sana değer vermiyor" diye...

ben yine ortalık yatıştırıcısı, kardeşimle ayrı konuşuyorum babamla ayrı. bu arada babam araştırmaya kurcalamaya başlıyor oğlanın pislikleri tek tek dökülüyor. babam özellikle kardeşime söylemiyor ki, iftira ettiğini düşünüp daha fazla bağlanmasın.
babama "ne olur üstüne gitme kendi görsün, senin lafınla ayrılırsa ömür boyu seni suçlar"
kardeşime" babam dedi diye ayrılma, kendin gör aç gözünü, bu adam bugüne kadar ne dese çıktı, tecrübesine güven. ama ayrılacaksan %100 kendi kararınla ayrıl" diyorum.
o kız bir yıl nişanlı kaldı 1 yıl yüzü gülmedi.
sonra bir ayrıldılar ki film senaryosu gibi. benim küçük, elbebek gülbebek büyüdü diye çocuk gördüğüm kardeşim hafiye gibi araştırmış nerelerden ne bağlantılar, kaç tane kızla görüşüyormuş aynı zamanda, hepsini ortaya çıkardı.
bunları ispatladığında ilk lafı "ben nasıl babamı ve seni dinlemedim? nasıl bu hataya düştüm?" oldu.
ve hemen kurban kestirdi böyle bir beladan kurtulduğu için...
tabi olay sonrası ailesinin de gerçek yüzünü gördük. Allaha havale ediyorum hepsini...

şimdi düşünüyorum, biz kardeşimi kendi haline bıraksaydık herşeye eyvallah deseydik nasıl bir evliliği olurdu? baba evine ne şekilde dönerdi? Allah korumuş....

yürekten diliyorum inşallah sizin kardeşiniz de hatasından döner, hiçbirşey için geç değil...

Bana erkek kardesimin ilk hanimini hatirlatti serpil en sonunda kardesimi aldatti ve bosandilar

Babanızın kartını alın,abinizlede konuşun,kazandığı neyse onu versin eline karďeşinizin. Bu hep böyle giderse olan anne/babanıza olur,eldeki avuçtakide gider.
Dur demenin tam zamanı.
Nasıl berbat bir aileye bulaşmışsınız Allah sabır versin.

kesin kararlı olup kardeşinizi bu sömürücülerden sizin kurtarmanız lazım.
tamamen işsiz kalmasını tasvip etmiyorum kardeşinizin. ama asgari ücretle çalışsın. avans, borç vs verilmesin. kartlar iptal edilsin. kardeşiniz yine gelip size ağlasa bile, içiniz acısa da onun iyiliği için ev geçindirmenin zorluğunu ve Serpil'in gerçek yüzünü anlaması için asla taviz vermeyin.
bu zamana kadar verdiğiniz tavizler size zarar vermiş, maalesef. bundan sonra kararlı olun lütfen.

Siz cok safsiniz kusura bakmayin daha dogrusu onlar fazla cin onlarin yaninda siz cok ama cok safsiniz.Bence agirliginizi koymadiginiz icin butun bunlar.Keske sesinizi cikartsaydiniz o 5 trilyon mehirde tamam o zaman evlenmesinler falan deseydiniz bunlar olmazdi.Ya da butun esyalari erkek alir dediklerinde bekleseydiniz zaten yaslari genc.

Babaniz kredi kartinin ekstresini dusursun ortada kalsinlarda gunlerini gorsunler,

Ne kadar igrenc seviyesiz insanlar ya.

benzeri bizim de başımıza gelmişti. komşumuzun oğlu ile kızkardeşim evlenmek istediler. yıllardır da tanıyoruz, itiraz etmedik. ama bazı şeyler aile içine girene kadar belli olmaz ya hani, sözlendikten sonra komşu oğlunun tam bir öküz olduğunu anladım, sadece ben anladım çünkü ailem ve kızkardeşim sonuna kadar destekliyordu damadı.
kardeşime kıyamadım, açık açık anlattım eksilerini, konuştum. babası da çok hayırsız bir insandı, babasına benziyor, genç yaşında dul kalırsın dedim diye, ailem bana demediğini bırakmadı. elin oğlu yüzünden ailemle aynı evin içinde küs yaşadık bir süre. neyse ki Rabbim bir fırsat çıkardı karşımıza, kardeşimi de ikna etti son yaşadıkları ve sözü attık. kardeşim bana minnettar. inşallah konu sahibinin kardeşi ve ailesi de en kısa zamanda kurtulur.

benzeri bizim de başımıza gelmişti. komşumuzun oğlu ile kızkardeşim evlenmek istediler. yıllardır da tanıyoruz, itiraz etmedik. ama bazı şeyler aile içine girene kadar belli olmaz ya hani, sözlendikten sonra komşu oğlunun tam bir öküz olduğunu anladım, sadece ben anladım çünkü ailem ve kızkardeşim sonuna kadar destekliyordu damadı.
kardeşime kıyamadım, açık açık anlattım eksilerini, konuştum. babası da çok hayırsız bir insandı, babasına benziyor, genç yaşında dul kalırsın dedim diye, ailem bana demediğini bırakmadı. elin oğlu yüzünden ailemle aynı evin içinde küs yaşadık bir süre. neyse ki Rabbim bir fırsat çıkardı karşımıza, kardeşimi de ikna etti son yaşadıkları ve sözü attık. kardeşim bana minnettar. inşallah konu sahibinin kardeşi ve ailesi de en kısa zamanda kurtulur.

Sana ne yapılması gerektiğini yazıyorum. Para muslugu kapanacak, Gelin kenara çekilip adam akıllı ağzının payı verilecek. Başka türlü olmaz kardeşim gelinin ailesi nüfusa alcak demişsin o parasızsa almaz merak etme adam cimriymiş. Hem konuşmazsa konuşmasın anasını babasını insan bu kadar ezdirmez bu ne ya

Sizin gibi ailelere zaten hic kiymet bilmeyen gelinler düser. Imtihan dünyasi iste..
Yani siz ailecek böyleseniz ozaman kardesinin de böyle olmasi ve cogu seyi görmemesi normal..
Iyi niyetinizi suistimal ettirmeyin bence. Ailecek böyle olmaniz cok güzel ama iste kiymet bilene..

Annemle konustum bugun.anlattim paylasimlarini.uzun uzun konustuk.babamiza soylersek buyuk olay cikar dedi.cok zor bi durum iste biraz zamana ihtiyacimiz var.annem serpille konusacagini daha dogrusu uyaracagini soyledi bosver dedim dinlemez...
Kardesimin gozu gonlu kor...bakalim artik zaman gosterecek.tek bisey biliyoru. Firsat kolluyorum bahane bulmak icin..boyle gitmeyecek

mehirden sonrasını okuyamadım ama anladım çok ucuza gitmişim

Okuduğuma inanamadım. Sonucunu bilmiyorum ama böle bir kız nasıl sevilir bilemiyorum. Canım bence kardeşini o bataktan kurtartın.
Demesi kolay iste olmuyor.gayet mutlu gorunuyorlar.hangi olay hangi sebeple kurtaracagim.ben dillenirsem kotu olacagim.onlar aynen devam...zaman gosterecek bakalim

yaşadığımız olaylar birbirine çok benziyor. iyi ki kardeşiniz hatanın eşiğinden dönmüş, iyi ki diretmişsiniz.
böyle göz göre göre mahvolan hayatları gördükçe çok üzülüyorum. etrafımda bazı örnekler var konu sahibininki gibi ama ömür bitmiş bu saatten sonra rest çekilse ne çekilmese ne...
ama konu sahibinin kardeşi için geç değil, umarım gerçekleri görür.
Allah hepimizi iyilerle karşılaştırsın.

Valla oyle.yillardir hayretler icinde yuvarlanip gidiyoruz iste:)
Allah buyuk bakalim

Ah iste babam.kiyamiyor kardesime.kac defa dedi. Biraz zorluk gorsun diye ama kiyamiyirum diyor.muhtac olmasini istemiyorum diyor
O zaman de ki "baba muhtac olmasini istemiyorum diyorsun da o muhtac degil hatta o kadar muhtac degil ki parani ickiye yatiriyor demekki o kadar bol geliyor ki ickiye barlara ve esinin kiz kardesine herseyini alacak kadar rahat" de.Burada bunca sey yazmissin burada konuscagina git babana anlat.Uzak tut onlari ailenden.Bu pis aileyi nasil soktunuz araniza yok her hafta altin getircekmissiniz falan hadi annen saf kuzu kuzu goturmus.Ama sen hic safa benzemiyorsun gayet akillisin nasil boyle bir seye izin verirsin.Tamam karsi taraf cok pislik lanet.Ama sizde onlara boyun egerek herseylerine tamam diyerek onlarin biryerlerini kaldirmissiniz.Sucun en buyugu boyun egen ailenize onlari kabul eden sizde.Daha sonra da kor gozlu kardesinizde.Ben bile burda sinirlendim yani bu kadar enayi yerine konulmaz.Isin en kotusu gercekten enayiymissiniz ailecek kusura bakmayin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…