kardesimi taniyamiyorum artik...

Sorma konuya yazacaktim yine farkli yerlere cekilir diye yazmadim.okumamis etmemis.hayatinda hicbir amaci yok.sosyal defil ve rabbim affetsin ne ici guzel ne disi...
Kardesim ise cok yakisikli.
Yakin bi arkadasim der "silent kardesini gordukce sok oluyorum,nesine vuruldu bunun" der..ne ici guzel ne disi.bizde anlamadik.
Cumhuriyet gitmedi ama her gidisimizde ceyrek goturduk.tatsizlik olmasin diye.
Sadece o olsa..5 yil nisan esittir 10 bayram.her bayramda 1 bilezik yanina hediyeler.ustelik dugunde nisan ve sozde takilan hicbir bilezigi geri istemedik.dugunde yeniden alindi.
Artik gidende degilim inanin.kardesimin kurtulmasini istiyorum.eskisi gibi olsun istiyorum.benligini ozunu unuttu resmen.ama halinden cok memnun ne yazikki
Resmen soymuslar sizi.cok merak ediyorum bu kizin seyi altindan mi? Tovbe yarabbim..
Valla ne iyi aileymissiniz benim esimi de sizin nufusa mi gecirsek ne yapsak.:KK48: kusura bakmayin dalga gecmiyorum
Cidden cok sinirlendim...

sizi avaz avaz bagirmaktan alikoyan ne?
bagirip cagirin gerekirse yolun sacini basini o gelin olacak insanin.
varsin iliskiler kopsun en azindan yakanizdan duserler.

babanizin kartlarini iptal ettirin,kart borclarini da yavas yavas odersiniz..
kardesinizin evliliginin yikilmasindan mi korkuyorsunuz?
varsin yikilsin yoksa siz koca aile olarak borc batagina dusup depresyondan depresyona surukleneceksiniz.
elinizi eteginizi cekin o kor kardesinizden,ne hali varsa gorecek ki belki o zaman gozu acilir.

aslında suçlu görünen serpil ve ailesi ama daha büyüğü babanızda suçun
gerçek hayatla kardeşinizi karşılaştırsaydı
bugün bu kadar harcama yapmayı totosu yemezdi
o borçlular gelip kapısını yumruklasaydı elektrik faturası ödemediğinde zat diye elektrik kesselerdi böyle baldızına kıyafetler almaya kalkışamazdı
limitsiz kredi kartı ne yahu
çok mu zenginsiniz
en azından beş bin limit koydursun
bir gün gider 100 binlik borç yaparlar o olur borçlular babanızın kapısını çalar

o kart kapanıp aileden kimse yardım etmese parasız kalsalar ya bu kadın kardeşinizden boşanır ya harcamasına dikkat eder
iki iyilikten biri yani

Babaniz önce kredi kartini alsin ellerinden.sonra bakalim gelin hanim kocasinin bu parasizligina kaç ay dayanabilecek.
Babaniz kiyamiyosada ilerde çok pişman olacak gidiş hatlari hic iyi değil. Ayrıca ben öyle bir gelini rezil ederdim. Sanirim ablaniz dişinda her kez biraz pasif korkutmusmu napmis bu gelin büyümü yapmis hepinize hepiniz susuypsunuz.onlar evliler evli bir kadinin barlarda sabahlara kadar isi ne? İlginç bir aile yapisi. Bence abiniz isten cikartsin sonra babaniz martini alsin.bunlar birbirlerine önce bi gitsin.kardesiniz karisinin gerçek yüzünü görsün. Karisinin ailesi bakalim maddi yardim etcekmi yoksa onlarda bir tekme atcaklarmi bi kardeşimiz görsün. Meraketmeyin kardeşimiz ailesini silip atamaz sizlerin desteği olmadan kim ne yapsin onu.

Masallah karsi tarafi bu gecen seneler zarfinda milyarder etmissiniz zaten. Nerde gorulmus her gidiste ceyrek goturmek bayramlarda bilezikler mehir ucreti..
Ayiptir sormasi sizin gelinin bi yerleri altin kaplama sanirim..:KK53:

Simdiye dek acayip taviz vermissiniz.. ve taviz tavizi dogurmus..gerekirse kardesiniz size de kusecekti ama burnu da surtecekti..kartlar iptal ettirilip destek olunmayacakti
Bu saatten sonra ati alan uskudari gecmis cok zor toparlamasi.

Masallah karsi tarafi bu gecen seneler zarfinda milyarder etmissiniz zaten. Nerde gorulmus her gidiste ceyrek goturmek bayramlarda bilezikler mehir ucreti..
Ayiptir sormasi sizin gelinin bi yerleri altin kaplama sanirim..:KK53:

Simdiye dek acayip taviz vermissiniz.. ve taviz tavizi dogurmus..gerekirse kardesiniz size de kusecekti ama burnu da surtecekti..kartlar iptal ettirilip destek olunmayacakti
Bu saatten sonra ati alan uskudari gecmis cok zor toparlamasi.
onunki altin, bizimki bakır :KK45::KK45:

Ben degilde ablam cok soylendi.ablam kotu oldu simdi.kardesimle konusmuyorlar.en ufak kotu yorum yaptirmiyor onlarla ilgili.
Iste hep zamanla duzelirler yaslar kucuk dedikce duzelmedi.aksine kotuye gitti..ne olacak hic bilmiyorum

Babanız kartı iptal ettirsin
Belki kardeşiniz sizi siler bu yüzden
Ama bu geçici bir kayıp olur
Uzun vadede gerçek yüzlerini görür kardeşiniz, para suyunu çekince tabi

Deyim yerindeyse kardeşin resmen büyülenmiş gibi.
5 trilyon mehirde kaldım ben.
"Her gelişinizde Cumhuriyet altını getireceksiniz" kardeş siz ailecek kadir gecesinde mi doğdunuz?ne güzel memleket vallahi. .
O değil de bu kadar yüzsüz, seviyesiz ailesi ve kızları...bunlarla bile evleniliyor,bunlar bile kıymetli oluyor da; hiçbir şey istemeyen eşimle mutlu olayım yeter diyen kanaatkar insanlar resmen eziyet görüyor kimselere yaranamıyor ya ona ben yanıyorum.

Aynen ya ben de ona yaniyorum. Allah yardimciniz olsun konu sahibesi..

Kusura bakmayın da tüm hata sizlerde yani ailede.göz göre göre lades olmuşsunuz...şimdi de çekeceksiniz mecbur...

Aklima ilk gelen care babaniz kardesinizde ne kadar kredi karti varsa maas banka karti varsa kapatsin. Musteri hizmetlerini arayarak bile gerceklestirebilir.
Hepsini kendi maasiyla karsiliyorsa istesigi gibi yer ha insana dokunur mu dokunur. Baldizinin marka kiyafetini alana kadar kendi dugununde bisey alaydin diye.

Canim cok zengin gibi bi algi olustu konumda ama burdan belirteyim.
Babamin kira geliri disinda geliri yok.
Kartlarin odemesine abimde yardimci oluyor.cunku kardesim cok yukleniyor.
Artik parasinida gectim.gece hayati alkoldan kurtulsun.akli basina gelsin.birinin dur demesi lazim.cok sustuk cookkk

Alkolden kurtulmasını istiyorsanız babanıza alkolden bahsetmeniz ve kartları almanız lazım

Evli barkli adam niye kendi adina kredi karti alamiyorda hala babanin adina olani kullaniyor. Alsinlar kendi kartlarino bakalim ne kadar harcayacaklar. Icim sisti

Bir de yanlış anlamayın ama
Sizin gibi durumlarda ben aileleri anlayamıyorum
Hep böyle sorunlu bir çocuk olur
Tüm aileyi sömürür
Kötü yola düşer
Ama aileden bir Allah'ın kulu bile bir aksiyon almaz
Yıllardır neredeydiniz ?
Sakın konuştuk ettik demeyin, şimdi bile banamızın alkılden haberi yok ki para vermeye devamediyor
Ne kadar pasif kalmışsınız

Konum epey uzun.bastan soyleyeyim.epey doluyum.Erkek Kardesim benden birkac yas kucuk.2_3 yil bir kiz ile gorustu.
Ailecek sicak ve anac bir yapimiz var.Hemen aramiza aldik o donemler.
Kizda gayet sicak ve ilgiliydi.
Sonra kizin babasi babamdan soz takilmasini rica etti.kizin adi serpil olsun.kardesim henuz 18 yasinda.tamam dedi babam.soz takildi.
Yil o zamanlar 2008.ablam nisanlaniyor...
Kalabalik neredeyse 80 kisi var evde.yemekler geldi.ben kuzenlerim abimin asi olan yengem yemek servisi ve icecek dagitiyoruz.serpilde evde ama nisan boyunca odadan cikmadi.kendi kendine oturdu.
Sonra birden odadan cikti(yemek servisleri bitmisti)
Ben: aa serpil ask olsun hic yanimiza gelmedin( tamamen neden tek tabanca takiliyorsundu niyetim )
Serpil: ben gelin olmadim ki is yapayim.
Ben: gelin oluncada is beklemez kimse senden.insanlik biyle zamanlarda belli oluyor dedim.sustum.yinede gunu kys biturmedik.
Yil 2009..kardesim serpilden ayrildi.

Serpil haril haril annemi ariyor.beni ariyor.sabahlara kadar mesaj atiyor lutfen aramuzi yapin diye.o donemler ogrenciyim.abartmiyorum mesaj atmaktan parmaklarimin agridigini bilirim.
Sonra baristilar.mesajlarda aramalarda kesildi.yil 2010.hep birlikte yazliktayiz.serpil afralar tadralar kendi kendine.tuhaf garip.sadece kardesime yani so zlusune ilgili.
Hic bir zaman onemsemedim ben serpili.yani hep cocuk gordum.hayatimda gordugum en garip kisilik.
Sizi temin ederim.ne annemden ne babamdan en ufak bir laf soz yok.
Olay yok kavga yok.gorumcelik yapmak da bana gore degil.
Babam kardesime araba aldi 30 bin tl lik.kardesim abimin yaninda ise basladi.hersey guzel gidiyor.
Serpilin babasinin cimriligi dillere destandir.uzun uzun yazmayacagim.15 bin birikmisi var.bu parayi erkek kardesime veriyor bankaya yatir faiz islesin ben anlamam diyor.
Kardesim ise ah benim akillim.en yakin arkadasi bunu kandiriyor.bu parayi kullanacagim.1 yil icinde iki kat olarak verecegim diye.aliyor kayiplara karisiyor.
Kardesim caresiz elmahkum.arabayi satiyoruz.15 bini babaya geri verecegiz oda ne
Ben anlamam aradan 6 ay gecti.30 bin olarak geri isterim.
Rezillik cikmasin diye veriliyor o para!
Annesi arar: her geldiginizde bir cumhuriyet getirin.bizde boyledir siyor.annem ise cumhuriyet degil ama cetrek goturuyor her gittiginde.yaninda bir yigin kiyafet hediye.
Yaslar kucuk oldugu icin 5 yil nisanli kaldilar.5 yil boyunca boyle devam etti.
Siz hic mihirde 5 trilyon para isteyeni gordunuzmu.biz gorduk.
Biz zengin degiliz.bir binamiz var.babam felc hastasi.kira gelirleriyle gecinirler.abim evli.ticaretle ugrasir.o iyi kazanir ama.diger kardesimde avukat.
Herhalde o mihiri bizim yapmamizi beklediler ki kardesimin dogru duzgun isi bile yok.
Dugun hazirliginda karsi tarafin bilezik istekleri ev istekleri hic bitmedi.
Serpil geldi.sifir ceyiz.ne nevresim ne bisey.
Annesinin savunmasi "bizde herseyi erkek yapar,ceyiz yok bizde"
Dugune kalmis 1 hafta.kardesim tum ceyizini babamin oredi kartindan aliyor.tabak tencere ne varsa.
Evleniyorlar.kredi karti ektresi bir geliyor ki iki kart komple bitmis.diger kartta ie 20 bin tl lik pirlanta taki seti alinmis!!

Ablam oturma grubunu aldi,ben ise takimini aldim (o zamanlar calisiyordum)
Abim beyaz esyalari ustlendi.kalani annem 5 bilezik satarak aldi.iste utudur vs.
el birligiyle evlerini ourduk.

Serpilin birde eda adinda bir kiz kardesi var.20 yasinda.lise terk.calismiyor.hayattaki tek derdi eglence makyah marka kiyafet.tabi cimri bir babanin yaninda mumkun olmuyor bu.eda ev hediyesi olarak tarti almis ablasina.serpil kosarak bana gosterdi" bak yaaaa dusunmus silent tarti almis bana ay canim kardesim" ben soook.
Neydi bu simdi anlam veremedim.e be vicdansiz.tam 10 ay bi yerlerimden ter akti sana aldigim koltuk takimi ve taktigim bilezigin taksidini odeyene kadar.
Bir tesekkur etmedigin gibi birde her laf aradsinda "erkek tarafi yapmak zorunda" dedin.
Seni onemsemedigim icin cirkeflik yapmadim.kardesim icin sustum hep.
Cunku kardesimle aram gayet iyi.gerisi bizi hic ilgilendirmiyordu.
Dedim ya hayatimda gordugum en garip insan.
Oyleki kardesim ve serpil evlendi..ve 2 ay sonra bebim nisanimda eda ve serpil ne misafirlerimle konustular ne bisey.Tuhaf dabrandilar yine.ve esim dayanamadi sordu" bu kiz neden boyle"
Yani etrafa oyle bir izlenim uyandiriyorki.garip anlamlar yukluyor herkes.
Bi ornek.
Nisandayiz caylar bitiyor serpil sadece kardesimin cayini alip yeniliyor.diger bos bardaklari sormuyor bile.insanlarda ayipliyor garipsiyor.

Aslinda yazacak anlatacak cok cok sey var.bu forumda bebi bilen bilir.Adalet ve dogruluktan yanayim.durduk yere kimseye bu ithaflarda bulunmam.
Yillarin birikimi var.
Nisanim oldugu gun erkek kardesim serpilden odunc bilezik istiyir bana nisanda takmak mahcup olmamak icin.haberim yok bebim.inanin bilsem engel olurdum.
Aksam kavga kiyamet.bileziklerimi odunc aldin hemen simdi getir.nisan aksami bu rezilligi yasatti bize.
Kardesim mahcup bi sekilde istedi.
Suzden hic beklentim yok.yeni evlisinuz.kendinuzi zora sokmayin dedim....(1 gun sonra istesene.benim biseyden haberim yoktu nisan aksamimi zehir etti)

Cok uzadi..simdi 4 yillik evliler.kardesimden eser yok.
Alkol karsiti olan kardesimi alkola alistirmislar.icim parcalaniyor.babam duysa yikilir.
Hergece eda serpil kardesim barlarda sabahliyor.
Kardesim abimin yaninda calisiyor hala.ama kardesim babamin kartlarina yukleniyorda yukleniyir.
Her ya serpil ve ailesiyle 10 gun kadar taril yapilur.yetmez her hafta sonu ailecek gezmelerdeler...kardesim tum bunlari nasil goremiyor.
Evlenirken 1 kurus hayri dokunmayan yetmezmis gibi zorla 15 bin olan parayi 30 bin alarak seni resmen dolandiran, iligimize kadar altin alin diye bizleri kurutan bu ailenin yuzunu nasil goremez.

En kotusu nasil alkol illetine bulasir.
Eda calismiyor.kiyafetine kadar babamin kartiyla aliniyor
Babam cok soyledi dinlemedi.
Cok uzuluyorum.onlarin alkol bar marka kiyafet ve bitmeyen gezmeleri yuzunden ailem cok gecim sikintisi yasiyor..elim kolum baglandi.dusunemez oldum...yazdiklarim a dan z ye gercek.en ufak abarti yok.hatta emin olun eksigi var... Tum gemileri yakma pahasina avazim ciktigi kadar parlayasim var ikisinede

Hiç barıştırmasaymışsınız keşke... Ama nerden bileceksiniz ki. Ben bu dünyada iyilik yap iyilik bul sözünü reddediyorum. Hiç de öyle olmuyor. Çok benzerini biz de yaşadık yıllarca, sizi o kadaar iyi anlıyorum ki. Tek dertleri başkalarının sırtından geçinip işkembe doldurmak olan bir kene sürüsüyle uğraştık yıllarca. Bize de kardeşim sırtını döndü, düşman oldu yıllarca. O ruh hastası eşinin sahte yüzünü gördü yıllarca, biz gerçek yüzünü. Sülük bir aile, sülük kızları ve kendilerine benzettikleri kardeşim.. Ben çok kızıyordum aileme, ama olmuyor işte, onların yürekleriyle senin yüreğin bir değil ki, kıyamıyorlardı yine kardeşime, bizim kim olduğumuzu dahi bilmeyen torunlarına. ALLAH kardeşimi ve bizi kurtardı diyorum bu yalancı, fesat, yiyici, karaktersiz insanlardan. Bir daha da karşılaştırmasın bizi böyle insanlarla inşaallah. Ama ahım var, yaptıklarının aynısını yaşasınlar bu dünyada da, ahirette de. Sizin de kardeşinizin aklının başına geleceği günü beklemenizden başka yapabileceğiniz pek bir şey yok sanırım. Biz hiç bir şeye karışmadık, gram vicdan azabı duymuyorum hatta yıllarca pek çok şeye sessiz kaldığıma kızıyorum. ALLAH ayaklarına dolandırdı bazı şeyleri de defolup gitti hayatımızdan, bir daha da geri gelmesin inşaallah. Tabi ben kardeşime çok kızıyorum bu konuda çünki sen ailene başkasının ağzına bakıp nasıl düşman kesilirsin, nasıl kaptırırsın kendini bu kadar? Bizi hiç mi tanımadın, biz o kadar kötü insanlarmıydık, neyimizi gördün bu güne kadar da hakkımızda her söylediği yalana ağzı açık inandın? Ben annemi anlatsam melekten farkı yok derseniz, tabi ki herkesin annesi melektir kendince o ayrı ama, benim annem gerçekten başka yaa, hiç haketmediği şeyler yaşamış hayatı boyunca, inşaallah bundan sonra karşımıza bizim gibi insanlar, birbirimize hayırlı olacağımız insanlar çıksın.

X