kardesimi taniyamiyorum artik...

Iste siz beni anlarsiniz.insan ses cikaramiyor.olacaklarin sonu nereye gidecek bilemiyor.hep allaha biraktik bizde.
Sizede cok gecmis olsun.her serde bir hayir varmis..kurtulmussunuz iste...

İnsan nasıl ses çıkaramıyor bende bunu anlayamıyorum.
Gerçekten susmanın kardeşinize zarar verdiğini görmüyor musunuz ?
Babamın üstüne gidemiyoruz hasta diyorsunuz, ama asıl bu şekilde uzun vadede daha da zarar görecek. Bunu gerçekten gçremiyor musunuz?

Babam felc hastasi.bu beni korkutuyor.yillarca tedavisi icin ugrastik.cok sukur epeyde duzeldi.sadece sol kolunun islevi yok.ama yuruyor gidiyor geliyor.normal saglikli insanlar gibi yasamayi ogrendi.
Cok susmamizin nedenlerinden birude babamin rahatsizligi.olay cikmasin dedik hep
Anladim, kolay degil...ama ilerde daha kotu gelismeler olursa babaniz daha cok etkilenir.
Kavga gurultu ile degil, durum boyle gidisat bu diye anlatin. Kardesler bir olun babanizla tek agizdan konusun.
Rabbim kurtarsin sizi bu cirkef insanlardan. Cidden uzuldum.

Bu neydi simdi ya bi cırpıda okudum.
Vay arkadaş ne serpilmis kocasina her dedigini yaptiriyor.
Babaniz kredi kartlarini iptal etsin.
Sizde ailecek tavir alin.
Para gelmeyince bar gezmesi marka kiyafetler yalan olur kardesiniz serpil ve Edanin bide o yuzunu gorsun.
Bence suç sadece Serpilin degil kardesinizde cok karaktersiz bi adammış anne ve babaniza üzüldüm.
Sizin bu kardesten birsey olmaz en iyisi siz uzaklasin belki gun gelir kiymetinizi anlar.

Hata sizde alın kartları ellerinden. Serpilin bütün terbiyesizliklerine ters cevaplar verin Susmayın görmezden gelmeyin. Ailecek cephe alın Kardeşinize yüz vermeyi abin hakettiginden fazla para yada borç vermesin. Parasız pulsuz sizden destek gormeden onların eline bi kalsın kardeşin çok değil 1 sene sonra hata yaptım diye eteklerinize yapısır bu aile öyle paragoz ki Kardeşiniz de para kalmayınca senin karnını bizmi doyurcaz diye basarlar tekmeyi çocuk olmadan bence hemen haraket geçin.

Anladim, kolay degil...ama ilerde daha kotu gelismeler olursa babaniz daha cok etkilenir.
Kavga gurultu ile degil, durum boyle gidisat bu diye anlatin. Kardesler bir olun babanizla tek agizdan konusun.
Rabbim kurtarsin sizi bu cirkef insanlardan. Cidden uzuldum.
Iste sehir disinda yasiyorum.olay sicakken karisamiyorum birseye.birde benim kendi sikintilarimda var.sinava hazirlaniyorum.olaylar kaldiracak psikolojide degilim su siralar.birazdan annemle ve diger erkek kardesimle gorusegim.
Aslinda dongu hep ayni.abim bi donem para vermedi.babam abimde destegi kesti.kardesim duzeldi parasiz kalinca ama serpil bekledi.
Sonra kardesim abimdende babamdanda ozur siledi.soz verdi.sonra abimin yanina ise girdi.bize karsida duzeldi.daha kiymet veriyor.
Ama bu bar icli olayini babam ve abim duysabuyuk olay cikar.kardesimde instagramda benim oldugumu bile bile paylasiyir.serpilde oyle..yani benden cekinmiyorlar yada saymiyorlar.
Allaha havale ediyorum.bu aileyi hic ama hic haketmiyorlar

Konum epey uzun.bastan soyleyeyim.epey doluyum.Erkek Kardesim benden birkac yas kucuk.2_3 yil bir kiz ile gorustu.
Ailecek sicak ve anac bir yapimiz var.Hemen aramiza aldik o donemler.
Kizda gayet sicak ve ilgiliydi.
Sonra kizin babasi babamdan soz takilmasini rica etti.kizin adi serpil olsun.kardesim henuz 18 yasinda.tamam dedi babam.soz takildi.
Yil o zamanlar 2008.ablam nisanlaniyor...
Kalabalik neredeyse 80 kisi var evde.yemekler geldi.ben kuzenlerim abimin asi olan yengem yemek servisi ve icecek dagitiyoruz.serpilde evde ama nisan boyunca odadan cikmadi.kendi kendine oturdu.
Sonra birden odadan cikti(yemek servisleri bitmisti)
Ben: aa serpil ask olsun hic yanimiza gelmedin( tamamen neden tek tabanca takiliyorsundu niyetim )
Serpil: ben gelin olmadim ki is yapayim.
Ben: gelin oluncada is beklemez kimse senden.insanlik biyle zamanlarda belli oluyor dedim.sustum.yinede gunu kys biturmedik.
Yil 2009..kardesim serpilden ayrildi.

Serpil haril haril annemi ariyor.beni ariyor.sabahlara kadar mesaj atiyor lutfen aramuzi yapin diye.o donemler ogrenciyim.abartmiyorum mesaj atmaktan parmaklarimin agridigini bilirim.
Sonra baristilar.mesajlarda aramalarda kesildi.yil 2010.hep birlikte yazliktayiz.serpil afralar tadralar kendi kendine.tuhaf garip.sadece kardesime yani so zlusune ilgili.
Hic bir zaman onemsemedim ben serpili.yani hep cocuk gordum.hayatimda gordugum en garip kisilik.
Sizi temin ederim.ne annemden ne babamdan en ufak bir laf soz yok.
Olay yok kavga yok.gorumcelik yapmak da bana gore degil.
Babam kardesime araba aldi 30 bin tl lik.kardesim abimin yaninda ise basladi.hersey guzel gidiyor.
Serpilin babasinin cimriligi dillere destandir.uzun uzun yazmayacagim.15 bin birikmisi var.bu parayi erkek kardesime veriyor bankaya yatir faiz islesin ben anlamam diyor.
Kardesim ise ah benim akillim.en yakin arkadasi bunu kandiriyor.bu parayi kullanacagim.1 yil icinde iki kat olarak verecegim diye.aliyor kayiplara karisiyor.
Kardesim caresiz elmahkum.arabayi satiyoruz.15 bini babaya geri verecegiz oda ne
Ben anlamam aradan 6 ay gecti.30 bin olarak geri isterim.
Rezillik cikmasin diye veriliyor o para!
Annesi arar: her geldiginizde bir cumhuriyet getirin.bizde boyledir siyor.annem ise cumhuriyet degil ama cetrek goturuyor her gittiginde.yaninda bir yigin kiyafet hediye.
Yaslar kucuk oldugu icin 5 yil nisanli kaldilar.5 yil boyunca boyle devam etti.
Siz hic mihirde 5 trilyon para isteyeni gordunuzmu.biz gorduk.
Biz zengin degiliz.bir binamiz var.babam felc hastasi.kira gelirleriyle gecinirler.abim evli.ticaretle ugrasir.o iyi kazanir ama.diger kardesimde avukat.
Herhalde o mihiri bizim yapmamizi beklediler ki kardesimin dogru duzgun isi bile yok.
Dugun hazirliginda karsi tarafin bilezik istekleri ev istekleri hic bitmedi.
Serpil geldi.sifir ceyiz.ne nevresim ne bisey.
Annesinin savunmasi "bizde herseyi erkek yapar,ceyiz yok bizde"
Dugune kalmis 1 hafta.kardesim tum ceyizini babamin oredi kartindan aliyor.tabak tencere ne varsa.
Evleniyorlar.kredi karti ektresi bir geliyor ki iki kart komple bitmis.diger kartta ie 20 bin tl lik pirlanta taki seti alinmis!!

Ablam oturma grubunu aldi,ben ise takimini aldim (o zamanlar calisiyordum)
Abim beyaz esyalari ustlendi.kalani annem 5 bilezik satarak aldi.iste utudur vs.
el birligiyle evlerini ourduk.

Serpilin birde eda adinda bir kiz kardesi var.20 yasinda.lise terk.calismiyor.hayattaki tek derdi eglence makyah marka kiyafet.tabi cimri bir babanin yaninda mumkun olmuyor bu.eda ev hediyesi olarak tarti almis ablasina.serpil kosarak bana gosterdi" bak yaaaa dusunmus silent tarti almis bana ay canim kardesim" ben soook.
Neydi bu simdi anlam veremedim.e be vicdansiz.tam 10 ay bi yerlerimden ter akti sana aldigim koltuk takimi ve taktigim bilezigin taksidini odeyene kadar.
Bir tesekkur etmedigin gibi birde her laf aradsinda "erkek tarafi yapmak zorunda" dedin.
Seni onemsemedigim icin cirkeflik yapmadim.kardesim icin sustum hep.
Cunku kardesimle aram gayet iyi.gerisi bizi hic ilgilendirmiyordu.
Dedim ya hayatimda gordugum en garip insan.
Oyleki kardesim ve serpil evlendi..ve 2 ay sonra bebim nisanimda eda ve serpil ne misafirlerimle konustular ne bisey.Tuhaf dabrandilar yine.ve esim dayanamadi sordu" bu kiz neden boyle"
Yani etrafa oyle bir izlenim uyandiriyorki.garip anlamlar yukluyor herkes.
Bi ornek.
Nisandayiz caylar bitiyor serpil sadece kardesimin cayini alip yeniliyor.diger bos bardaklari sormuyor bile.insanlarda ayipliyor garipsiyor.

Aslinda yazacak anlatacak cok cok sey var.bu forumda bebi bilen bilir.Adalet ve dogruluktan yanayim.durduk yere kimseye bu ithaflarda bulunmam.
Yillarin birikimi var.
Nisanim oldugu gun erkek kardesim serpilden odunc bilezik istiyir bana nisanda takmak mahcup olmamak icin.haberim yok bebim.inanin bilsem engel olurdum.
Aksam kavga kiyamet.bileziklerimi odunc aldin hemen simdi getir.nisan aksami bu rezilligi yasatti bize.
Kardesim mahcup bi sekilde istedi.
Suzden hic beklentim yok.yeni evlisinuz.kendinuzi zora sokmayin dedim....(1 gun sonra istesene.benim biseyden haberim yoktu nisan aksamimi zehir etti)

Cok uzadi..simdi 4 yillik evliler.kardesimden eser yok.
Alkol karsiti olan kardesimi alkola alistirmislar.icim parcalaniyor.babam duysa yikilir.
Hergece eda serpil kardesim barlarda sabahliyor.
Kardesim abimin yaninda calisiyor hala.ama kardesim babamin kartlarina yukleniyorda yukleniyir.
Her ya serpil ve ailesiyle 10 gun kadar taril yapilur.yetmez her hafta sonu ailecek gezmelerdeler...kardesim tum bunlari nasil goremiyor.
Evlenirken 1 kurus hayri dokunmayan yetmezmis gibi zorla 15 bin olan parayi 30 bin alarak seni resmen dolandiran, iligimize kadar altin alin diye bizleri kurutan bu ailenin yuzunu nasil goremez.

En kotusu nasil alkol illetine bulasir.
Eda calismiyor.kiyafetine kadar babamin kartiyla aliniyor
Babam cok soyledi dinlemedi.
Cok uzuluyorum.onlarin alkol bar marka kiyafet ve bitmeyen gezmeleri yuzunden ailem cok gecim sikintisi yasiyor..elim kolum baglandi.dusunemez oldum...yazdiklarim a dan z ye gercek.en ufak abarti yok.hatta emin olun eksigi var... Tum gemileri yakma pahasina avazim ciktigi kadar parlayasim var ikisinede

insanlarda Allah korkusu olmalı. o kız evliliği, aile hayatını , tek yastıkta yaşlanma kavramını bile bilen biri değil sanırım. görgüsüzlükte cabası. üzüldüm. kardeşiniz bigün anlar ama geç olur. hayat geçmiş olur. elde kocaman keşke ler kalır. Rabbim yadımcısı olsun, gönül gözünü açsın inşallah.

Vallahi şiştim Allah yardım etsin.bende şunu anlamıyorum babanız nasıl kıyamıyor kardeşinize.bukadar olay olmuşken. Baldız için harcanan paralar Sizin de hakkınız.bir çocuğuna Kıyamazken diğer çocuklarının hakkını veriyor ama. Kesinlikle kartları alın.ağzının payınıda verin.

Canım böyle kansız var malesef, maddiyata önem veren insanlıkla alakası olmayan ,iinşallah kardeşiniz kurtulur bunlardan başka alışkanlıklar ediñmeden başta nasılsa öğle devam bazıevlilikler aşkın gözü kör aluyor bazen Rabbim kurtarın sizi bu aileden

Iste sehir disinda yasiyorum.olay sicakken karisamiyorum birseye.birde benim kendi sikintilarimda var.sinava hazirlaniyorum.olaylar kaldiracak psikolojide degilim su siralar.birazdan annemle ve diger erkek kardesimle gorusegim.
Aslinda dongu hep ayni.abim bi donem para vermedi.babam abimde destegi kesti.kardesim duzeldi parasiz kalinca ama serpil bekledi.
Sonra kardesim abimdende babamdanda ozur siledi.soz verdi.sonra abimin yanina ise girdi.bize karsida duzeldi.daha kiymet veriyor.
Ama bu bar icli olayini babam ve abim duysabuyuk olay cikar.kardesimde instagramda benim oldugumu bile bile paylasiyir.serpilde oyle..yani benden cekinmiyorlar yada saymiyorlar.
Allaha havale ediyorum.bu aileyi hic ama hic haketmiyorlar
bu döngüyü kırmanın tek yolu babanın asla erkek kardeşine yok kart açtırmak yok ekstra para vermek gibi şeylere bir daha girmemesi
bir de bütün kardeşler birlik içinde olun biriniz para verirken diğeri vermesin biriniz konuşurken diğeri konşmamazlık etmesin mesela
yazık size abinize ablanıza
yakında para yetmiyor deyip babanızın evlerine göz dikerler

Gece yazdigim icin epey harf hatasi yapmisim.kimsede uyarmamis.simdi duzenledim.arkadaslar kusura bakmayin.dokunmatik telefonun azizligi:)

kardeşinizi uyandırmanız gerekirdi bazı insanların muhakeme yeteneği zayıf olur neden uyarmadınız çok geç kalmışsınız.Kardeşiniz ve hepiniz enayilik derecesinde iyi niyetli olmuşsunuz karşı tarafsa yüzsüzlükte level atlamış.kardeşinizin gözünü açın bir an önce

Yaşadiklariniz cok kötü
bazı erkekler anacı olur karılarına çektirirler bazılarıda karılarına düşkün olup aileye çektirirler orta yolunu bulabilenler de var tabi. Sizin kardeşiniz karisina aşık o yüzden öyle tapıyor karisina her dediğini yaptiriyor yoksa bir erkek öyle sömürtür mü kendisini?
Alkola bağlanmasıda çok kötü bir durum birkere bir illete başladınmı birakması zor olur
bence kardeşine daha fazla para verilmemeli bakalım serpil ozaman nekadar katlsncak kardeşinize

Yemin ederim dilim tutuldu bu nedir ya ? Pes yani. Yazık size ve ailenize çok üzüldüm kardeşiniz üzülmesin diye her şeye tamam demiş boyun eğmişsiniz, afedersiniz ama kardeşiniz de ayrı bir salak. Babanızın telefonundan bankaları arayın ve kartların çalındığını söyleyin kartlar kapansın. Bir iki gün bu iş çözülene kadar bakalım ne yapacaklar

Aşkın Gözü kör'dür dedikleri bu olsa gerek. Karısının uşağı olmuş ve bundan memnun , yoksa niye böylesi değişime razı olsunki? Demekki eşinin fikirleri zevkleri onada mantıklı geliyor. Konuşmayı denedinizmi kardeşinizle ? Gözünü açsın az... yazık valla. Çok geçmiş olsun, :KK43: umarım düzelirler

Gece yazdigim icin epey harf hatasi yapmisim.kimsede uyarmamis.simdi duzenledim.arkadaslar kusura bakmayin.dokunmatik telefonun azizligi:)
Serpil ve kardeşin harf hatasından daha vahim olduğu içindir.
Bir kardeşim var öyle korkuyorum ki vicdansız biriyle evlenecek diye. Çünkü ben gaddar bir insanım kardeşim demez silebilirim anne babamın o duruma düşmesine dayanamam. Kardeşim benimle görüşmez diye korkmam kendi bilir derim. Ama böyle yaparak en büyük kötülüğü Serpil değil siz yapıyorsunuz. Bir an önce silkelenmesi lazım kardeşinizin

Kartları iptal edip resti çekemiyorsunuz sanırım.O halde belli etmeden kısıntı yapmaya çalışın.
Kartların limitlerini düşürüp her zaman dolu olmalarını sağlayın.Mesela asgarisini ödeyip hemen limit düşürürseniz önlerini kesmiş olursunuz.Alışveriş yaparken yetersiz limitle karşılaşıp sizi ararlar,siz de ödeyemedik biraz sıkıntımız var dersiniz.Böyle derseniz sizi zorlayacak halleri yok,mecburen dikkat edecekler.

Geline kızdım ama hayret de ettim.Burada kocasının ailesi tarafından ezilen çok kızlar okuyoruz.Kocaları hep aileci ve eşlerinin isteklerini hiç saymıyorlar.O kızların çaresizliği karşısında sizin gelinin saltanatına pes doğrusu.
Büyüklerimizin "bazılarınınki altından zaar" dediklerinden:)

Okuduğuma inanamadım. Sonucunu bilmiyorum ama böle bir kız nasıl sevilir bilemiyorum. Canım bence kardeşini o bataktan kurtartın.

X