kardesimi taniyamiyorum artik...

Benzerini abim de yaşadı sonra gelin hanim babamla kapisti benim yüzümden yok neymiş ben siz bayramda babamın parasini harcsyamazsiniz demişim abimde anneme demiş ve bana kustugunu söylemiş babamda kardesinle arani açacak sende onun aklına uyacaksin o zaman sen bilirsin tek kalemde sen kardeşini sizlerden bizde sana destek olmayıp sileriz demekki sen onun lafiyla bizide silersin bir gün dedi

Sonuc:babam para yardımını minimuma indirdi yetmeyince abim yetiremeuince ailesi abimin üzerine yürümüş sen ne biçim erkeksin diye o zaman gerçek yüzlerini gördü ve 1 yıl içinde boşanmak istediğini bize utanatak söyledi.Cunku biz gerçek yüzlerini görüp soyledikce kötü olmuştuk yani yürümüyor canım bosandilar bizimkiler kız tarafı çok ozurler dikediler ama abim asla donmedo artık bitirdi.Ins kardesinde akillanir bu soygunculari def eder.

Sizin gibisi bulunmaz. Ne güzel destek olmuş bir de üzerine sükut etmişsiniz.

Bizim ailede sıcak kanlı ve hep destektir herkese. Annem, babam, dayımlar. O yüzden anlıyorum sizin iyi niyetinizi.

Allah sizden razı olsun. Siz mutlu olun.

Belliki kardeşiniz gezmelere gidip, sustuğuna göre memnun, mutlu.

İlerde bir ekmek parasına muhtaç olunca anlıyor insan ama inşallah muhtaçlık nedir bilmesin kimse.

Keske aralari bozulmusken baristirmak icin ugrasmasaymissiniz..Allah biz kullara isaretini veriyorda biz anlamiyoruz..benim yengemde nişan atmis bir dönem anneannemler kostur kostur geri gitmisler ara yapmaya velhasil keske gitmeslermis..iliklerini kuruttu..bekar kardeslerinin bile evi oldu dayim sag olsun ama kendi baslarini sokacak evleri yok kiralardalar..dedemle anneannem oldu tabikide hayirli gelinleri 2 cift laf edeyimde gorun deyip artik ne dediyse insanlara ömür törpüsü oldu..birkac ayda bir ev tasidi o zaman taa inegolden en pahali mobilyalar alinmisti ki bursa nere biz tekirdagliyiz tekirdag nere yani..hepsi mahfoldu..

Ben bu kadar sineye cekmenizi çok anlamsız buldum
Yok 5 trilyon,yok cumhuriyet altınları
Resmen sömürmüşler ailenizi
Daha evlenmeden önce ağızlarının payını vermeliymişsiniz

Babanızın kartlarını kapatın. Ailesi sizi afedersiniz yolunacak tavuk görmüş. Erkek kardeşinize iyi olsun diye yaptıklarınız daha kötü etmiş. ne sizin ne de ailenizin onlara destek olma zorunluluğunuz yok. Zaten babanızdan gelen gelir gidince kaynarlar. Nasıl ki siz onlardan birşey istemiyorsunuz onlarda sizden istememeli. Gelin & kardeşi bir zahmet calıssınlar. Bu kadarı da terbiyesizlik. Kartları kapatın zaten herşey olacağına varır. Bu arada kardeşinize bu kadar yardımcı olarak iyi etmemişsiniz. Pasif ailesine bağımlı olmuş. Hayatın zorluğunu görse bu kadar o ailenin isteklerine karşı kör olmazdı. Maalesef ailece sizin hatanız kardeşinize hayatı toz pembe göstermek olmuş. Kendi ayakları üstünde durabilen tek maaşla geçinen bir insan bu ailenin isteklerini pek normal karşılamaz. Aile sizi nasıl sömürüyorsa kardeşinizde buna o derece izin veriyor. Çünkü siz hep verici olacağınızı göstermişsiniz.

Sinirlerim nasıl kaldırdı da okudum bilmiyorum.

Niye bu kadar ön ayak oldunuz her şeye?

Kardeşinizin kendi seçimi, illa evlenecekse evleseydi kendi imkanıyla.

Evlenmiş, hâla peşi toplanıyor.

Bu destek olmak değil ki, yazık babanıza niye yapıyor bunu kendine?

off varmı böyle kızlar varmı böyle aileler gerçekten hayretler içinde okuyorum. böyle yüzsüzlük vurdum duymazlık. Allah kolaylık versin canım biri mutlaka dur demeli size yazık. kardeşinizde birgün farkına varır ama geç olabilir. Kartları mutlaka elinden alın. öbür dünyayı hiç düşünen yok düşünseler böyle davranmazlar bunların hesabı nasıl verilecek?

Başınızda bayağı büuük bir bela var ama hepiniz hipnotize olmuş gibisiniz. Annen baban nasıl ı evliliğe izin verdiler. Baban da kardeşin de saf anladığım kadarıyla. Başka bir şey gelmiyor aklıma. O altını istediklerinde benim babam bi küfrü çakardı. Kalkar giderdi. oğlana da git evlen onlarla yaşa derdi.

Bir şekilde babanı kartları almaya ikna etmen lazım. Kardeşinden elinizi eteğinizi çekiceksiniz. Alkolü bar giyimi sizi ilgilendirmez. Çalışsın kazansın gezsin. Nasıl bu kadar kör olabiliyor bir erkek. Serpil cadısı da iyi yere kapak atmış..

Aman Allah ım bu tip kızlar gerçekten varmıy mış ya şu konunu benim valideye okutmak lazım okusunda benim ve anamın babamın kıymetini bilsin. Gözümüzün içine baktı her şeyi biz alalım yapalım diye hep geriden geriden durdu bi set ya sadece bir tane set istedik diye anneme telefonda afra tafra sattı kız tarafı altın istermiymiş hiç falan dedi. İkinci gelini inş bu konudaki gelin gibi olurda bende kıçından duman çıkışını keyifle izlerim. Konu sahibinindd beklediği kabahat aç ağzını yum gözünü görümcelik yap zehir et ona hayatı

Cok uzuldum bu duruma. Kardesin aklini basina alir umarim bir anonce. Yanliz siz de melek misiniz niye basta bukadar anlayisli oldunuz. Kardesinizi kaybetmemek icin cabaladikca onu kaybediyorsunuz. O da biraz sizi kaybetme korkusu yasasin. Sevgi tek basina olmaz. O da biraz ailesini dusunmeli. Ailenin kucuk oglu modunda kimse ona kusmez onlar bir sey demez diyedusunuyor. Belki de hic uyarmamissaniz farkinda bile degil uzuldugunuzun.

Rabbim iyilerle karsilastirsin.aslinda yanlis yapiosunuz birakin kotu olun alin kartlari ellerinden.kardesin parasiz kalinca gorur gercek yuzunu karisinin.bakalim kac gun yaninda durur boyle bi zihniyet kardesinizin

Son düzenleme:

allah yardımcınız olsun gerçekten işiniz zor benim de kardeşimin 5 yıllık bir ilişkisi vardı kız nerdeyse sizin geline benziyor istemeye gidildiğinde ailesinin yapmadığı rezillik kalmadı bir dünya altın istediler va.vs. sorsan çok seviyordu kız nişandan 15 gün sonra kardeşim ciddi bir trafik kazası geçirdi komada kaldı bir süre o zaman dedik nasıl uyanacağı belli değil uyanıcağı bile belli değildi gitmek istersen anlarız seni falan dedik hastahaneyi nerdeyse kattı birbirine asla bırakmam onu herşeyim o benim falan filan vel hasıl kardeşim uyandı ama hafıza yok kendini bilmiyor saldırgan ve yatalak bir vaziyette (çok kötü gunlerdi) kız bu haliyle maksimum 1 ay geldi etti tabii biz o ara nişan fotolarıyla falan kızı hatırlatıyoruz kardeşime bi süre sonra toparlamaya başladı ve kız bıraktı gitti bunu iyileşiyor diye sevinirken herşeye baştan başladık allahım korudu bizi o kızdan diyorum sevgiliyken bile kardeşimle ailemizin arasını bozmuştu onun mutluluğu diye ses çıkarmıyorduk herşey de bir hayır var diye boşa dememişler
sözün kısası kardeşininiz artık ona yapılanları fark etmesi zor görünüyor kız gözünü boyamış resmen o yüzden sen olabildiğince tavrını koy al karşına kardeşinle konuş anlamazsada alın kartları elinden baksınlar başlarının çaresine benim yazımda uzun oldu kusura bakma bu konuda doluyum bende hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız

Aynen imzami atarim bu yorumunun altina canim.cok dogru bi noktaya deginmissin.malesef durum aynen boyle.

tek çözüm yolu babanızın yeter artık deyip kartı kapatması
karşı tarafa da bu kadar yüzsüzlük kardeşinizde de bu kafasızlık olduğu sürece daha çok paranız gider

parayi kesin zaten serpil birakir kardesinizi.birakmazsa da ne güzel kurtulmus olursunuz.ben gercekten cocuklarina kiyamayip ta felaketlerine neden olan aileleri anlayamiyorum.acimadan parayi da irtibati da kesin.yoksa kardesinizin sonu iyi degil.cok üzüldüm ya.babaniza, size.bu kadar iyi niyetli olmayin.

Ne yapıp edip o kartları almalısınız. Babanız yokluk görmesin diyor ama o kart gelininin kız kardeşine çalışıyorsa nerde yokluk ? Geçmiş olmuş bitmiş yapacak bişey yok sizi artık daha fazla sömürmelerine izin vermeyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…