kardesimi taniyamiyorum artik...

Kart degil ama elinden geldigince destek olur.asla evlat kayirmadi yapmaz.ablam suan kendi dairesinde yasiyor.benimde dairemin kirasini yolluyor her ay.
Bu konuda hic sikintimiz yok.
Ama kardesim cok istisna durumda.bilmiyorum.babamin cok buyuk zaafi var ona
Oraya akarken size de damliyor demek ki. Hem kayirmaz demişsiniz hem de ona zaafı var demişsiniz. Sanırım olayın içinden göremiyorsunuz ya da kabul etmek istemiyorsunuz ama alan memnun veren memnun, babanız vermekten vazgecmezse , siz kıskananç, huzur bozan olacaksınız ablanız gibi safdışı kalacaksınız onların hayat aynen devam.

Uff ne gelin be pesss dedim okurken.ne diyecegimi unuttum valla.bence kartlari yanlışlıkla kırın yada elzem bir durum olusturun babaniza borclandiginizi yada cok acil paraya ihtiyaciniz oldugunu soyleyin.alin da alin ki kardese kalmasin bi kac ay.harcamayin tabi sonra bir ara geri verin.ipin ucu kactikca durum kotuye gidiyor gibi cunku

Oraya akarken size de damliyor demek ki. Hem kayirmaz demişsiniz hem de ona zaafı var demişsiniz. Sanırım olayın içinden göremiyorsunuz ya da kabul etmek istemiyorsunuz ama alan memnun veren memnun, babanız vermekten vazgecmezse , siz kıskananç, huzur bozan olacaksınız ablanız gibi safdışı kalacaksınız onların hayat aynen devam.
Soyle aslinda.bugun yardim istesem yapar.ama kardesim disinda kimse istemiyor.herkes yolunu cizmis.
Babamda uzuluyor haline.abim is vermese isi yok.cok direndik yalvardik serpil gibi oda okumadi.
5 kardesiz hepimiz iyi birer meslege sahibiz okuduk gelistik.
Kardesim onlarla koreldikce koreldi.
Kardesim suan beni cok onemsiyor.memlekete ne zaman gitsem cafirir ilgilenir arar sorar.ablamin sevincini yasayan serpile bi sevincte ben yasatmak istemiyorum belkide.konussam ben kotu olacagim.onlar aynen devam.kafam karisik epey.yarin ya annemle ya kardesimle konusagim bakalim..birsey duzelmeyecek babam sirtini donmedigi surece ama iste allah buyuk.
Suan elimden gelen tek sey dua.
Birde zamaninda mudahil olmadigim cirkeflik yapmadigim icin cok pismanim

Uff ne gelin be pesss dedim okurken.ne diyecegimi unuttum valla.bence kartlari yanlışlıkla kırın yada elzem bir durum olusturun babaniza borclandiginizi yada cok acil paraya ihtiyaciniz oldugunu soyleyin.alin da alin ki kardese kalmasin bi kac ay.harcamayin tabi sonra bir ara geri verin.ipin ucu kactikca durum kotuye gidiyor gibi cunku
Bu fikir aklima geliyor ama esim arada kotu olacak.ne yapiyorda borclaniyor diye dusunecekler.
Birde babam borc bulur yine verir diyorum vazgeciyorum

Boz valla ilk defa böyle bir şey için destek veriyorum ama içki bilmem ne bunlar çok kötü alışkanlıklar.
Bugün taksi de gidiyorum adamın biri gözüme çarptı surat kıpkırmızı resmen ben alkoliğim diye yazıyor suratın da.Velhasıl bu bağımlılıkta yavaş yavaş oluyor zaten şimdiden alın önlemini sen ablasın kardeşini korumak hakkındır.
Bende ilk defa birinin yuvasi bozulsun istiyorum ve bu kardesim.cok kotu hissediyorum sonra.
Hep duzelsin diye dua ediyorum.zaten ailecek eda dahi hic bir aile fertleriyle gorusmuyoruz.babamlarda gorusmuyor..oyle soguttularki pislikleriyle.

Kardesim bekarken bir kiracimiz vardi zemin katta yasiyordu.bir gece alem yapmislar.kardesim sesleri duyuyor zile basiyir.bagisiyor burasi aile apartmani bu binaya alkol giremez diyir.1 hafta icinde babam cikartior onlari.dusun kardesim boyle karsiydi.artik bendende cekinmiyor ki instagramdan rahat rahat paylasiyor..
Babama ictigini soylesemmi acaba.ama zaten hasta babam korkuyorum.
Ancak o zaman biseyler degisir cunku

Soyle aslinda.bugun yardim istesem yapar.ama kardesim disinda kimse istemiyor.herkes yolunu cizmis.
Babamda uzuluyor haline.abim is vermese isi yok.cok direndik yalvardik serpil gibi oda okumadi.
5 kardesiz hepimiz iyi birer meslege sahibiz okuduk gelistik.
Kardesim onlarla koreldikce koreldi.
Kardesim suan beni cok onemsiyor.memlekete ne zaman gitsem cafirir ilgilenir arar sorar.ablamin sevincini yasayan serpile bi sevincte ben yasatmak istemiyorum belkide.konussam ben kotu olacagim.onlar aynen devam.kafam karisik epey.yarin ya annemle ya kardesimle konusagim bakalim..birsey duzelmeyecek babam sirtini donmedigi surece ama iste allah buyuk.
Suan elimden gelen tek sey dua.
Birde zamaninda mudahil olmadigim cirkeflik yapmadigim icin cok pismanim
Okuyup emek verip çalışıp çabalaydın emeği nerde kaldı madem herkes eşit yaşayacak hatta onlar daha rahat? Kardeşiniz okumadiysa , işi gücü yoks üstüne bi de bu kadar şımardıysa burda hata sadece serpilde mi? Kardeşiniz gerçek dünyayla tanışmalı. Kusura bakmayın hata babada. Okumayanin işi gücü olmayanın açığını kapatmış. İnsallah hakkiniz daha çok yenmez. İyi geceler.

Okuyup emek verip çalışıp çabalaydın emeği nerde kaldı madem herkes eşit yaşayacak hatta onlar daha rahat? Kardeşiniz okumadiysa , işi gücü yoks üstüne bi de bu kadar şımardıysa burda hata sadece serpilde mi? Kardeşiniz gerçek dünyayla tanışmalı. Kusura bakmayın hata babada. Okumayanin işi gücü olmayanın açığını kapatmış. İnsallah hakkiniz daha çok yenmez. İyi geceler.
Abimde bende hepimiz ayni fikirdeyiz.babam bu konuda yanlis yapti evet.zorluk cektirseydi belkide boyle olmazdi.suan hakkinda parasinda degilim.tek istegim kardesimin bu zehirli sarmasiklarindan kurtulup ozune donmesi..sagolun amin..iyi geceler ..

baban kartları kapatsın çok muhtaçsa torunda varsa kızım bebeğin ihtiyaçları ve marketi beraabeer yapalım desin kartı alsın onlardan olmaz mı

Evet Serpil ve ailesi baş belası yüzsüz bir aile. Fakat sizin de hatalı olduğunuz konu çok.

1. Madem kardeşiniz Serpil le evlenmeye karar verdi kardeşiniz ne diye kendi sorumluluklarını yerine getirmiyor? Sonuçta onların evini düzmek sizin ailenize ve kardeşlerinize kalmadı. Evi düzmek kardeşinizin sorumluluğu. Ailenin geri kalan üyeleri de düğünde gelir altınını bileziğini takar. Babanın kredi kartından 20 binlik pırlanta seti almak ne demek ya? Buna kardeşiniz müsaade etmemeliydi.

2. Kardeşinizde düşüncesizlik var. Baldızının masraflarını babanıza yüklemeye hakkı yok. İlk defa duydum böyle bir şeyi.

3. Sizin nişanınızda Serpilin bileziğini alıp size takmak istemesi ayrı bir skandal. Kaç yaşına gelmiş adam ablasına bir bilezik alıp takamıyor mu?

Bence siz Serpil ve kardeşiniz arasında ilişkiye karışmayın. Yoksa ara bozan kötü görümce olabilirsiniz. Aileniz durumdan gayet memnun görünüyor. Kardeşinizin baldızına kadar yaptığı alışverişleri anneniz babanız pekala biliyor. Seslerini çıkarmıyorlarsa demek ki hallerinden memnunlar. Kendi hakkınızı korumaya bakın. Sonuçta babanızın parasında kardeşiniz kadar sizin ve diğer kardeşlerinizin de hakkı var. Serpille evli olan kardeşinize iyi bir ders vermenin zamanı çoktan gelmiş.

Çok merak ediyorum Allah gecinden versin babanıza birsey olursa kardeşiniz ne yapacak o zaman da sizlerden geçinmeye çalışacak hazır yemeye alışmış asla bir iş beceremez bu şartlarda, hepinize yazık berbat bir aileye düşmüş kardeşiniz ne diyim Allah kurtarsın

babanız çok hatalı. bence içki içtiğini uygun bi dille söyleyin babanıza. o zaman belki sizin gibi düşünmeye başlar. ayrıca çocuk gelişimciler hep der ki ''çocuğunuzun her sıkıntısını hemen çözmeyin bırakın kendi çözmeye çalışsın sonra nasıl siz olmadan bişeyleri başarırlar?''

bu şimdi de geçerli. kıyamıyorum ne demek koskoca evli barklı adama. kıyacak efendim. adam olmasını istiyorsa sorumluluk almasını düzelmesini istiyorsa kıyacak. hem belki para suyunu çekerse serpil kendiliğinden ayrılır size de kolaylık olur belli mi olur? ya da o da insan olmaya başlar belki.

ama kesinlikle babanızı ikna edin şu kartları bi çeksin bakalım onlardan. ayy bide anlamadığım taaaa baldızın kıyafetleri neden sizin babanızın parasıyla alınıyor yuh yani.. kel alaka. utanmıyorlar da hiç yaa.

bi de her gidişinizde çeyrek altın ne demek ya? ay ben de nişanlıyım ama yoksa biz mi çok saf salağız hiçbişey istemiyoruz biz, kendileri içlerinden gelirse alıyolar teşekkür ediyorum ben de..

artı cadı müstakbel görümcem de cabası.. sürekli eleştirecek bişeyler arar, sürekli kasıntıdır, her zaman laf sokar, insan onunla iki muhabbete giremez. sözde yaşlarımız yakın ama bunun ruhu yaşlanmış. mesela bayramda alışverişe götürdüler beni, ay bu kız her gördüğünü istiyo babası kızdı artık biz burda sana alışveriş yapmaya gelmedik diye.. sonra da annesini sıkıştırırken yakaladım ''o ceket bana alınacak ne demek onun yanında benim istediğimi almamak'' diye.. ayy o dediğin kim düşmanıyım sanki ben. ya da şöyle örnek vereyim, arabada gidiyoruz çarşıya, onun da geleceğini bilmiyordum ben, ilk gördüğümde şaşırdım, bana diyor ki ''ben senin görümcenim seni rahat mı bırakıcaktım'' kızdaki zihniyete bakın. arkadaşlık edeyim iyi geçineyim yook.. üstelik hep evlenince çok çalışacaksın çok iş yapacaksın diye laf sokarlar. sanki bana şimdiden ayak yapıyolar bak biz seni hizmetçi gözüyle görüyoruz der gibi. ya ben zaten ortada bi iş varsa birileri iş yapıyorsa oturacak değilim de sen neden bana bunu peşin peşin emrediyorsun değil mi?!

valla yazınızı okurken bi an ahh ahh dedim ne görümceler ne kayınpederler var.. imrendim gerçekten keşke sizin gibi bi görümcem olsaydı arkadaşa ihtiyaç duymazdım.

neyse nasıl dolmuşsam sizin konunuz altında kendi derdimi anlattım, sözün özü babanızı bi an evvel ikna edin ve kartlara el koyun.. dursunlar karı koca ayaklarının üstünde. anlasınlar hayatın içip içip gezmekten ibaret olmadığını.

Evet Serpil ve ailesi baş belası yüzsüz bir aile. Fakat sizin de hatalı olduğunuz konu çok.

1. Madem kardeşiniz Serpil le evlenmeye karar verdi kardeşiniz ne diye kendi sorumluluklarını yerine getirmiyor? Sonuçta onların evini düzmek sizin ailenize ve kardeşlerinize kalmadı. Evi düzmek kardeşinizin sorumluluğu. Ailenin geri kalan üyeleri de düğünde gelir altınını bileziğini takar. Babanın kredi kartından 20 binlik pırlanta seti almak ne demek ya? Buna kardeşiniz müsaade etmemeliydi.

2. Kardeşinizde düşüncesizlik var. Baldızının masraflarını babanıza yüklemeye hakkı yok. İlk defa duydum böyle bir şeyi.

3. Sizin nişanınızda Serpilin bileziğini alıp size takmak istemesi ayrı bir skandal. Kaç yaşına gelmiş adam ablasına bir bilezik alıp takamıyor mu?

Bence siz Serpil ve kardeşiniz arasında ilişkiye karışmayın. Yoksa ara bozan kötü görümce olabilirsiniz. Aileniz durumdan gayet memnun görünüyor. Kardeşinizin baldızına kadar yaptığı alışverişleri anneniz babanız pekala biliyor. Seslerini çıkarmıyorlarsa demek ki hallerinden memnunlar. Kendi hakkınızı korumaya bakın. Sonuçta babanızın parasında kardeşiniz kadar sizin ve diğer kardeşlerinizin de hakkı var. Serpille evli olan kardeşinize iyi bir ders vermenin zamanı çoktan gelmiş.
Yardim konusunda bi pismanligim yok.
Bilezik konusu skandal degil aslinda.nisanim 1 hafta icinde olunca odunc istiyor kardesim.parasi olunca alip yerine koyacakmis.ama altini cizdim.asla haberi yoktu.zaten bi beklentimde yoktu yani.
Dugunumde 2 bilezik aldi buna karsilik.cok mahcup olmustu bana karsi.
Kafam cok karisik.biraz toparlayip aile fertlerinden biriyle konusacagim.ha birde kimse memnun degil durumdan.nasil memnun olunur ki iste hep ortada yuva var durumu

Çok merak ediyorum Allah gecinden versin babanıza birsey olursa kardeşiniz ne yapacak o zaman da sizlerden geçinmeye çalışacak hazır yemeye alışmış asla bir iş beceremez bu şartlarda, hepinize yazık berbat bir aileye düşmüş kardeşiniz ne diyim Allah kurtarsın
Canim cok zengin gibi bi algi olustu konumda ama burdan belirteyim.
Babamin kira geliri disinda geliri yok.
Kartlarin odemesine abimde yardimci oluyor.cunku kardesim cok yukleniyor.
Artik parasinida gectim.gece hayati alkoldan kurtulsun.akli basina gelsin.birinin dur demesi lazim.cok sustuk cookkk

babanız çok hatalı. bence içki içtiğini uygun bi dille söyleyin babanıza. o zaman belki sizin gibi düşünmeye başlar. ayrıca çocuk gelişimciler hep der ki ''çocuğunuzun her sıkıntısını hemen çözmeyin bırakın kendi çözmeye çalışsın sonra nasıl siz olmadan bişeyleri başarırlar?''

bu şimdi de geçerli. kıyamıyorum ne demek koskoca evli barklı adama. kıyacak efendim. adam olmasını istiyorsa sorumluluk almasını düzelmesini istiyorsa kıyacak. hem belki para suyunu çekerse serpil kendiliğinden ayrılır size de kolaylık olur belli mi olur? ya da o da insan olmaya başlar belki.

ama kesinlikle babanızı ikna edin şu kartları bi çeksin bakalım onlardan. ayy bide anlamadığım taaaa baldızın kıyafetleri neden sizin babanızın parasıyla alınıyor yuh yani.. kel alaka. utanmıyorlar da hiç yaa.

bi de her gidişinizde çeyrek altın ne demek ya? ay ben de nişanlıyım ama yoksa biz mi çok saf salağız hiçbişey istemiyoruz biz, kendileri içlerinden gelirse alıyolar teşekkür ediyorum ben de..

artı cadı müstakbel görümcem de cabası.. sürekli eleştirecek bişeyler arar, sürekli kasıntıdır, her zaman laf sokar, insan onunla iki muhabbete giremez. sözde yaşlarımız yakın ama bunun ruhu yaşlanmış. mesela bayramda alışverişe götürdüler beni, ay bu kız her gördüğünü istiyo babası kızdı artık biz burda sana alışveriş yapmaya gelmedik diye.. sonra da annesini sıkıştırırken yakaladım ''o ceket bana alınacak ne demek onun yanında benim istediğimi almamak'' diye.. ayy o dediğin kim düşmanıyım sanki ben. ya da şöyle örnek vereyim, arabada gidiyoruz çarşıya, onun da geleceğini bilmiyordum ben, ilk gördüğümde şaşırdım, bana diyor ki ''ben senin görümcenim seni rahat mı bırakıcaktım'' kızdaki zihniyete bakın. arkadaşlık edeyim iyi geçineyim yook.. üstelik hep evlenince çok çalışacaksın çok iş yapacaksın diye laf sokarlar. sanki bana şimdiden ayak yapıyolar bak biz seni hizmetçi gözüyle görüyoruz der gibi. ya ben zaten ortada bi iş varsa birileri iş yapıyorsa oturacak değilim de sen neden bana bunu peşin peşin emrediyorsun değil mi?!

valla yazınızı okurken bi an ahh ahh dedim ne görümceler ne kayınpederler var.. imrendim gerçekten keşke sizin gibi bi görümcem olsaydı arkadaşa ihtiyaç duymazdım.

neyse nasıl dolmuşsam sizin konunuz altında kendi derdimi anlattım, sözün özü babanızı bi an evvel ikna edin ve kartlara el koyun.. dursunlar karı koca ayaklarının üstünde. anlasınlar hayatın içip içip gezmekten ibaret olmadığını.
Valla bende kafa olsun cok isterdim ama iste kismet..yasanacaklari yasiyoruz.sagol destegin icin:)
Gorumcen cok fenaa.sende ben gibi iyi gecinelim derdindesin.ama bak sonu husran.
Gorumcen laf soyledigi zaman asla susma.haddini bildir.bir iki soylen biraz duzelir.takmada kafana inan.onemseme hic yani.yok gibi davran.belki duzelir zamanla.sanada allah sabir versin:KK66:

Ben degilde ablam cok soylendi.ablam kotu oldu simdi.kardesimle konusmuyorlar.en ufak kotu yorum yaptirmiyor onlarla ilgili.
Iste hep zamanla duzelirler yaslar kucuk dedikce duzelmedi.aksine kotuye gitti..ne olacak hic bilmiyorum

Hmm kardesin ailenin en kücügü (hemde oglan) ve asiri simartilmis. Aileni tanimadigim halde eminim, o karti sen kullanip sürekli kaynina birseyler alsaydin, dügünden önce 20bin borc yapsaydin, sana agzinin payini verip, o karti elinden alirlardi.

Olaylarda ailenin payi büyük. Sonucta serpilin her dedigine evet demek zorunda degillerdi. Kredi kartlarini ogullarini vermek zorunda degillerdi. Eger o zaman "para mara,altin felan yok" deseylerdi, zaten bu serpil, kardesini birakirdi para pul yok diye.

Adam evlenmis, halen kredi karti veriyorlar. Yahu birak, biraz sorumlukuk alsin. Faturalari kendisi ödesin. Yani biraz düsüp, kendi kalkmayi ögrensin.

Bende ilk defa birinin yuvasi bozulsun istiyorum ve bu kardesim.cok kotu hissediyorum sonra.
Hep duzelsin diye dua ediyorum.zaten ailecek eda dahi hic bir aile fertleriyle gorusmuyoruz.babamlarda gorusmuyor..oyle soguttularki pislikleriyle.

Kardesim bekarken bir kiracimiz vardi zemin katta yasiyordu.bir gece alem yapmislar.kardesim sesleri duyuyor zile basiyir.bagisiyor burasi aile apartmani bu binaya alkol giremez diyir.1 hafta icinde babam cikartior onlari.dusun kardesim boyle karsiydi.artik bendende cekinmiyor ki instagramdan rahat rahat paylasiyor..
Babama ictigini soylesemmi acaba.ama zaten hasta babam korkuyorum.
Ancak o zaman biseyler degisir cunku

Bu'da pek adaletli degilki. Herkes alkol icmek zorunda degil fakat sirf bu yüzden insanin evinden olmasi ne demektir? Orada kardesinin yaptigida pek süper birsey degil. Ses'e karsi gelebilir fakat insanlarin hayat tercihlerine karsi gelemez.

Bunu güzel bir an olarak paylasiyorsun fakat taa o zaman belliydi, kardesinin ne kadar simartildigi. Cocuk bir karsi geliyor, kiraci gidiyor. Elbette bu cocuk okumaz, elbette serpil gibi biri ile evlenir. Ekmek elden su gölden. Hayatinda cabalamak nedir bilmez.

Ve burdan bakilinca sen alkolü daha cok sorun olarak görüyorsün. Sanki bar'a gitmezse sorun kalkiyor öyle mi?

Okurken sinirleniyorsun ne kadar yuz verdiniz siz bu insanlara 5 trilyon mehir nedir pirlanta seti 15 bine 30 bin... cok hatali aileniz cok ...hadi kardesiniz goremedi siz nasil bu kadar alttan aldiniz sirf kardesinizi sevdiginiz icin?karismamaissiniz ne kadar yanlis ...cok hatali davranmissiniz erkek tarafi olarak gorumce olarak her acidan...kiz ve ailesi tepenize cikmis...acilen kizin ve kardesinin bu icki eglenme meraki alisveris olaylarina mudahele edin kardeşiniz le her defasinda konusun psikolojik baski yapin gerekirse serpilin sacma tavirlaribi uyarin mudaheke edin sessiz kalmayim artik ya ....sinir oldum duruma

Canim cok zengin gibi bi algi olustu konumda ama burdan belirteyim.
Babamin kira geliri disinda geliri yok.
Kartlarin odemesine abimde yardimci oluyor.cunku kardesim cok yukleniyor.
Artik parasinida gectim.gece hayati alkoldan kurtulsun.akli basina gelsin.birinin dur demesi lazim.cok sustuk cookkk
Umarım herşey gönlünüzce olur kardeşiniz doğruyu bulur benim demek istediğim babanızın ne kadar para verdiği değil si aslında, bir şekilde kardeşiniz az da olsa çokta olsa ne yaparsa yapsın babanızın ne yapıp edip karşılaşacağını biliyor ve bu durumu iyi bir sekilde kullanıyor belki kendini haklı bile buluyor ama Insan kendi çalışıp didinip para kazanırken sadece yemeye alışmış birine ne kadar dayanır benim kaynim sıkıntı çıkarıyordu hep bir sürü borcunu kapattı eşim ve kayın pederim ama artık bende eşimde elimizi uzatmıyoruz biz yeri geliyor 248 saat çalışıyoruz adam yata yata çalışıp 2000 tl civarı para alıyor yeme içmede üstüne yok gezip tozup gününü gün ediyor beyefendiye 300 tl lik telefon faturası gelir biz onun sürekli borcunu kapatırız oldu dedik biz elimizi çektik üstünden baba yüreği tabi kp hala veriyor ama o olmasa kimse onun elinden tutmaz benim demek istediğim bu hale düşmez umarım çünkü bize artık evladimizin rızkını boşa dağıtmak istemiyoruz

X