Kardeşim ve Eşine Kötülük mü Yaptık?

Bırakın ne halleri varsa görsünler.
Tepenize çıkmışlar resmen.
Sakın ama sakın,icralık bile olsalar umursamayın.
2 tane gencecik insan,çalışsın kazansınlar.
Bebek doğuncada anneniz veya kızın annesi baksın çocuğa çalışsınlar.
Hazır para verdikçe sürekli devamını bekliyorlar.

terbiyesiz şu konuşma şekline bak.
bırakın göstermezse göstermesin, sanki ingiltere kralını doğuracak, görgüsüz.
hiç korkmayın bunlar para kokusunu iyi alır, çocuk doğunca para koparırım diye göstermemek değil her dakika kapınızda olurlar.
bence bu konuşmadan haberiniz olduğunu geline söyleyin, haddine mi düşmüş onun, saygısız.
elin sonradan görmesi, faydasızı benim babam hakkında konuşacak, dünyayı dar ederim ona.
sinir oldum.

sen de isten ayrilmissin. hepiniz bir olmus esinizi somuruyorsunuz . acidim adama yazik.
kardesin kucuk cocuk mu? yapsin calissin etsin esine soylemen bile hata. valla kizdim sana.

Artık kesinlikle yardımcı olmayın. Ne demek hamileyim uykuyu seviyorum deyip işten çıkmak. Borç içinde mi çocuğunu doğurup büyütmek istiyor. Bi dahaki aradıklarında fikir veririken bile azarlandığınızı söyleyin artık ne yüzle arıyosunuz diye bi sorun bence.
Benim annem çalışırken hamile kaldı evle ilgili borcumuzu ödemek için. Sabah işe gitmek için hazırlanırken sancısı tuttu son güne kadar çalıştı. 35 yaşında hem hamile kaldı hemde o haliyle çalıştı. Bi kere bile şikayet etmedi. Mecburdu çünkü. Uykuyu seviyorum deyip işten çıkıyorsa eğer bi insan o zaman çokta umursamıyordur borcunu. Siz elinizi çekin üstünden hem eşiniz bu kadarına mecbur değil.Eşiniz iyi bi insanmış ki yardımcı olmuş şayet sizde öyle ama kullandırmayın kendinizi gelininize falan. Sizde işten çıkmışsınız madem gerekirse bunu belirtin bizimde borçlarımız var başınızın çaresine bakın diyebilirsiniz.

vay pislik vayy
içindeki kötülüğü çıkarmış sonunda
ama daha sonra ver ağzının payını.. sessiz kalma

eşinize karşı olan mahcubiyetini en iyi anlayanlardanım
eşin iyi birisiki bugüne kadar destek olmuş
ama artık yeter
herkes kendi sorumluluklarını bilmeli
ama gelininiz elime geçerse agzının ortasına bir tane çakarım

bu nedir arkadaşım okurken ben gerildim.
resmen kullanmış ve sömürmüşler sizi.
bence iyilik ve yardımın dozunu kaçırmışsınız.
tamam maddi olarak çok iyi durumda olsanız verdiğiniz yardım size dokunmaz.
ama kardeşinin borçları ile kendi hayatını da ambargo altına almışsınız.
ben olsam bir kuruş daha vermezdim.
bırakın kendi ayakları üzerinde dursunlar

sen de isten ayrilmissin. hepiniz bir olmus esinizi somuruyorsunuz . acidim adama yazik.
kardesin kucuk cocuk mu? yapsin calissin etsin esine soylemen bile hata. valla kizdim sana.

bu cumlenız ıcımı cok acıttı belırtmek ıstedım. yanı ben esıımden ne alıp kardesıme verıyorsam kar saydım oyle mı, ve calısmıyorum da ne hakkım vardı oyle mı? ınanın uzuldum, burada bırcok ınsan kızdı bana haklılardı, ama hıc bırı bu kadar ıcımı acıtmadı cok acık soyluyorum.
eşim de benım gıbı kardes ayrımı yapmadan merhametlı bırı, burda kantarın topuzunu kacırdık kabul edıyorum, ve artık nasıl duralım dıye akıl danıstım, yıne de teşekkür ederim.

amacim icini acitmak degil. calissan da bu kadar yapmaman lazimdi.
benim en cok takildigim noktalar sunlardi.
kardesinin dugununu mukemmel yapip esini bunun icin borc altina sokman
kardesin ucuz mobilya almasin diye destek cikmayi onermen. yahu birak dugunleri normal mobilyalari ucuz yollu olsun. aynisini esin yapsaydi sana soyledigin sozden beter laflar iceren konular acardin burda. nasilsa kabul ediyor diye iyi niyet bu kadar suistimal edilmez.

kusura bakma ama benim esim kardesimin dugun borcunu oduyorsa ben utancimdan yuzune bakamazdim.

kardesin sakat olsa omur boyu ona esin baksa yine de hakkindir. calismasan da onun da kardesi sayilir niye bakmasin. ama burda ihtiyactan degil luksten bahsediyoruz. ve bu somuruden baska birsey degil.

ne demek ıstedıgınızı anlıyorum fakat ayrıntı surdaki, ben esıme ızın ıstedıgım tek sey, hacız geldıgınde cektıgım kredıyı gonderırken sordum, o zaten lafını bıle yapmadı. diğerleri eşim istemese ben zorla yapabılır mıydım? kendı seve seve yaptı, cunku kardesı gıbı gordu onlar ne kadar mutlu olsa o da o kadar mutlu oluyordu, bunu ınsanlık namına yaptı ve herseylerı en guzel olsun dedı gercekten kendı evı dugunu gıbı ozendı. hala kızıyor bızı dınleyıp dogru duzgun mobılya alınsaydı sımdı kırık dokukle ugrasmazlardı dıye.
en son uyku ve ıs muhabbetındeki benı terslemesı esımı hayal kırıklıgına ugrattı, o ana kadar esım bebegın yatagını alıp surprız yaparız dıyordu, ben de dur bakalım dıyordum. eşimin ıcınden geldıgı ıcındı.
gorumcem ıcın de ne gerekıyorsa yaparım yaptım da ama bu kada yapmadım tabı, eşim kadar ıyınıyetlı olamayabılırdım kabul edıyorum.
inanın esıme ne duygu somurusu yaptım ne baskı, esım kendı ısteyerek yaptı herseyı yemın edıyorum. emınım daha da yapardı.Suan bu kadar borcun olması bıraz da ozel durumlarımızdan kaynaklı cok detaylandıramadıgım, eskısı gıbı degılız ve bızı kımse dusunmeden hala aynı seyler ve oncekı ukalalıkların da etkısıyle artık bugun gerekenı yazdım gonderdım.

Ah canım benim ahh biz sana gece söylemiştik bu gelinin nasıl olduğunu değil mi?
Bak o kadar aciliyet de bebek kıyafetiymiş gecelikmiş. Seni sabaha kadar uyutmadı da pişkinliğe bak ya hu pess.
Sen attığın mesajla çok iyi etmişsin, kararından dönme. Bir insan bu kadar da suistimal edilmez ki hayretler içerisinde kaldım artık şu sözlere.

saol canım senın bıle tanımadıgın halde uykun kacmıstı, ne gece gecırdım ama , ınan o mesajdan sonra omzumdakı tum olu topraklarını attım sanki, uyuyup uyandıgımda da kendımı daha ıyı hıssedıyordum, cok teşekkür ederim.
bundan sonra da aynı ıstıkrarla devam edecegım, kendımı gectım ama babama o dedıgı lafları asla unutamam..

Anneni üzmesinler de şimdi para para diye gerisini zaten sen yapmışsın. Biraz duracağı yeri bilsin. Zaten o sözlerden sonra sanmıyorum eskisi gibi rahat isteyeceğini.
Hayır insanın zoruna giden şu, durumun olmaz istersin, amenna ama hem çalışmayıp hem istemek üstüne karnındaki masumu alet etmek ne fenalık artık. Ama senin için ferah olsun.

ısteyecekler bılıyorum, annemden dırekt nakıt ısteyemıyorlar, annemın kıradan sonra 250 tl gıbı bır parası kalıyor, gerısını ufak tefek el ıslerı vs ıle halledıyor. ıste dedıgınde sen de yap satalım dıye, orda elım uyusuyor yapamam demıstı. ama annemı sıkıstırdıkları tek konu, koyde anneannemden kalma bır arsa var onu sattırmak, ben olmasam annem coktan satmıstı. bakalım onda sımdı gozlerı.
hayırlısı olsun sonumuz bakalım.

Şeytanın Göz Yaşları... Verince İyisin Verdikten Sonra Kötü Elindeki Bitince İyi Eline alınca Diklen.. Bence Seni Banka olarak Görüyorlar..! Her Sıkışınca Para Verirsen hem Rahata alışır hemde hayat mücadelesi ve idare etmeyi bilmezler. İyilik değil kötülük yapmıss olursun

eşiniz gerçekten çok iyi bir insanmış onu tebrik ediyorum. tabi sizi de. ama bazen şunu da yapmak gerek uçması için yavru kuşu yuvadan atar ya annesi siz de kardeşinizin hayatı öğrenmesi için elinizi ve yardımlarınızı çekin. yoksa sorumsuz bir birey olarak kalacaktır. atalar boşuna dememiş taşıma su ile değirmen dönmez. bunu yiğeniniz için yapın yani ana babası ona örnek olacak sorumlu insanlar olmayı öğrenmeli.

dogru ,bugun bıttı artık , ıstıkrarlı olucam.

haklısınız...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…