Kardeşim ve Eşine Kötülük mü Yaptık?

onlar daha kendıelrıne bakamıyor çocuga nasıl bakacaklar? kardeşin gibilerin evlenmesı engellenmelı bence.
şuan böyleyse çocuk olunca yükün ikiye katlanacak
evliliğinin sona ermemesını ıstıyorsan fazla taviz verme, bir çocukları olacak ve bunun sorumlulugunu bılmelıler
çocugu da sana guvenerek yapmıslar resmen

Bu gelin yüzünden uykusuz kaldık ama o rüyasında takı görüyormuş
Îyî yürekli insan mesaj atmana sevindim sömürülmekten dertlerden kurtul
Kapıları tek tek kapanıo belki doğru yolu sonunda bulurlarda seviniriz

ınanamıyorum neredeyse aynı, cok gecmıs olsun cok uzuldum ınan zaten duygusal anımdayım bugun dokunsan aglayacagım.. suan cocuklar sızde mı ah yavrum ya sorumsuz anne babanın gunahsız meleklerı ıste.. Allah sabır versın ve yardımcınız olsun.
daha bırıncı dogmadan, ikinciyi hemen yapıcaz demelerı yok mu zaten benı benden alıyor da, bişey desem benı dınleyecekler mı daha cok ınada bındırıcek, yapısı oyle.., yada gorumcem yatak odama kadar karısıyor dıcek. hıc bırseydemedım benı mı denıyor nedır, gelın bunu soylemek ıcın bıle arıyor ıste bazen. şimdi durmazsam 2.de gelır 3.de gelır.o kadar da farkındayım bunun.

hep duzelırler dıye son sans son sans dıye dıye baktılar sonu gelmıyor,ee onlar da haklı eşek olduktan sonra..... evet memleketımızde heryere gırerken sınav yapılıyor,eğitim veriliyor, keşke dunya evıne gırerken de olsa ne guzel fıkırmıs....

Yazdıklarınızı okurken hem eşinize hem de size hayran kalmamak mümkün değil. Gerçekten de kardeşinizi evladınız gibi büyütmüşsünüz. Biraz mesafe koyun belli bir saatten sonra gelen aramaları cevaplamayın. Sonuçta sizinde bir hayatınız var ve sizinde bir çocuğunuz olacak. Unutmayın o çocuğun rızkından da siz sorumlu olacaksınız. Size ufak bir önerim olacak bir arsadan bahsetmişsiniz o arsa üzerine şerh koydurun. En azından sizin bilginiz olmadan satamazlar.

saol arkadasım ,sen de benımle o gece evet baya sınır olmustun :) mılletı arayıp ne takıcaksın, ne takıcaksan sımdıden tak ne buyuk gorgusuzluktur, hayretler ıcerısındeyım ,bılmedıgım baska akrabaları da aradı mı acaba?
bızım sulalede boyle yuzu kızarmayan gercekten yok. düğünü acele oldugundan bı akrabam takı takarken :''hazırlıksız oldu, yıne evıne de bısey alırım kızım '' deyıp hem de ceyrek takıyorlar, bizim gelin:'' olsun, evime geldiğinde takarsın ''diyor. deli mi ne :) o yuzden sımdı aklıma geldıkce herseyı beklıyorum artık. kadın da mahcup olmus dugunden sonra evıne gıtmıs bır kunye vermıs, kadının yanında anneme : ''kaç para eder ki bu ?''dıyormus. guler mısın aglar mısın?

evet ınsan ıyılık yaptı sanıyor ama, kötülük yapıyor farkında olmadan.
kendı başlarının çaresıne bakmayı bılmelı, ayaklarına yorganına göre uzatmalılar
yardım da bır yere kadar... insanın kendı annesı bıle bu kadarını yapmıyor bazen.

ona soyle bır cozum gelmıstı aklıma, eve hacız geldıgını bahane edıp, arsaya hacız gelmesın dıye annem bana devrettı dedım. onlar benım uzerıme bılıyorlar artık ve tapularda bende zaten ama annemın uzerıne hepsı.bunun ıkı nedenı vardı,
1-annemı sıkıstırmasınlar, şimdide al uzerıne gerı satalım dıyorlarmıs.
2- para ıcın herseyı yapan ınsan sırf mırascısı 2 kardesız zaten anneme zarar verebılır korkusu , beklerım herseyı.
ama dedıgınız cok mantıklı, resmi yoldan da halletmek lazım, ogrenılmeden.
çok teşekkür ederim.

Fedakar bir ablasın.Tabiki abla olarak kardeşine yettiğince yardımcı olacaksın.Ama senin hatan nerde biliyor musun?Sen kardeşine örnekle açıklarsak,balık tutmayı öğretmemişsin,balığı tutup tutup vermiş,hazıra alıştırmışsın.Karşındaki insanlar emek sarfeder,çalışır,didinir ama yettiremezlerse sen de bir ucundan tutar yardımcı olursun.Ama bunlar hata üzerine hata yaptıkları halde,sende destek çıkarak hatalarına çanak tutmuş,tembelliğe alıştırmışsın.Bu kadar vurdumduymazlık,bu kadar ileriyi üşünemem olabilir mi?Senin bu sıkıntıyı ne kendine ne eşine yaşatmaya hakkın yok.Verdikçe iyisindir,vermezsen kötü olursun.Boşver.Ne demek hayır diyemiyorum.Kardeşte bir yere kadardır.Sen kocanın alın terini sorumsuz kardeşine ve onun karısına harcayamazsın.Senin ki iyilik değil,tembelliğe destek olmak.

arkadaslar hepınıze cok ama cok tesekkur edıyorum, sımdı cıkmam gerekıyor, eşim geldi ,yıne gelıcem tabı, cok ıyı geldi paylasmak.
sağlıcakla kalın

Hahaha yüzsüzlükte son nokta die buna derim insan kocasından bişey isterken çekinio

Senden oldu babadan oldu annenden pek bişey koparamıolar arıolardır akrabaları tek tek
Yerinde olsam arayabileceği kişileri arar kısaca durumu anlatır sorumluluk sahibi olmaları için hîçbişey vermemelerini söylerim yoksa mahçup olsan sen olacaksın yine arkadaşım

aman ha akıl bile verme... birşey beceremezler bir de sana oturup insanlık dersi verirler...2. yi yapmayın diye çok konuştum...sana mı soracağız dedi...evet bana soracaksınız ben bakıyorum dedim..hem maddi hem manevi... uykusunu kaçırdı diye bebeği bana bırakıp giderdi...hiç uyumadan işe giderdim...ama 2. yide yaptılar... çocuklar okula başlayacaklar daha aramışlığı yok..görse tanımaz çocuklarını...evlerini aldık eşyalarını burada geçinin dedik... sıkıya gelince kaçtılar 1 ay oturamadılar yalnız başlarına...her neyse kendimi anlatır oldum....
senden kötüsü olmaz onlar için...sorumsuz insanlar...yaranamazsın...
onların ve kendi iyiliğin için elini eteğini çek...kendi yuvana bak... zaman geçiyor bakmışsın kendi hayatını yaşayamamışsın...birde insan nankörlüklerini yediremiyor...hiç kanaatkar olmazlar zaten olsalardı istemeye çekinirlerdi...pişkinleşmişler...

Beyazperde canım sen kac yıllık evlısın ve onlar nekadardır evlıler merak ettım?

Siz yapmanız gerekenden fazlasını yapmışsınız.
Artık bu işe bir dur demeniz lazım çünkü afedersiniz sizi yolunacak kaz gibi görüyorlar.
Eşinize de size de helal olsun ama daha fazlasını yapmayın bence.

pür dikkat okudum ve şok oldum öncelikle uzmanlık alanım oldugu için deyinmeden edemeicem çocukların arkadasında sürekli onların eksikleri kapatan bireyler olursak hiç bir zaman kendi yetersizliklerini göremez ve sorumluluk alamazlar ne yazıkki bu böyle olmuş maddi olarak iyilik yapdınızı düşünüyorsunuz fakat karı koca ikiside sorumluluk almaktan kaçınıyor biliyorlarki sürekli sıkışdıklarında kapısını çalacakları birileri var ve yılladrı böyle oldugu için siz yapmadıgınız zamanda size cepe alıp kırılacaklardır bundan da eminim ancak belirtmek isterim ki ilerde çoluk çocuk sahibi olucak dengeli ve bilinçli aile kurma bilinci oturmuş bir gelin ve kardes istiyoarsanız maddi desteği kesinlikle kesmelisiniz....

uykuyu seviyorum o yüzden çalışamam, çok komik bir bahane olmuş. Ben tembelimin farklı söylenişi:) yüzsüzlük resmen :)

Sadece sizin iyi niyetinizi çoook güzel kullanmışlar. Umarım artık duygusal değilde mantıklı düşünüp geri adım atarsınız. Uykuyu çok seviyorum derken düşünseydi gelin hanım borçları.. Eşiniz tamamen haklı çok bile dayanmış.

Beyazperde canım sen kac yıllık evlısın ve onlar nekadardır evlıler merak ettım?

canım resmi olarak 2 yıllık evliler.baska sehırde oldugundan da saklamak kolay oldu.
biz bikac ay sonra ogrendık bu arada ben nısanlı dugun hazırlıgı yapıyordum, anneme yerlestıler bu arada baya borclanmıslar hepsi icralık olmus.
ben evleneli 14 ay oldu. bu arada tum borcları bıtmıstı ama calısmaları gerekıyordu.
onların dugunu olalı 7 ay.
ama arpa boyu yol katedemedık.
kafam gıbı yazılarımda karısık oluyor kusura bakma canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…