Kardeşim ve Eşine Kötülük mü Yaptık?

Saf olan kardeşiniz ve eşi değil, sizsiniz. Bu devirde kim kime bu kadar iyilik yapıyor? Kusura bakmayın ama eşiniz iyi sabretmiş ve o kadar borca girmeyi kabul etmiş. Büyük konuşmayayım ama ben böyle bir şeyi kabul etmem. Elbette yardımcı olurum ama bu kadar da fazla değil. Okumuş bir insan istedikten sonra her yerde iş bulur. Burada da okuyoruz. Anne-babaları yanlarında olduğu halde her şeyini kendi yapmak için uğraşan insanlar var. Gizlice evlenmeyi bilen insan bu zorlukları da düşünür. Tabi işine gelirse. Kardeşinizin sizi anne-babası gibi gördüğünü de düşünmüyorum. Fırsatını bulduğu anda sizi arkanızdan vurmuş. İyi niyetinizi her zaman suistimal etmiş, etmişler. Bundan sonra elinizi eteğinizi çekin üstlerinden. Biraz da sert davranın. Sizi ve eşinizi yumuşak yüzlü bulup sömürdükçe sömürmüşler.

şuan rest mesajımı cektım, ama artık para konusuyla ılgılı elımızden gelenın fazlasıyla yaptıgımızı, daha fazlasını yapamayacaguımızı, bızım de bır aıle oldugumuzu ve daha fazla aılemızın dısına cıkamayacagımızı soyledım, suan konusmak ıstemıyorum, saglıcakla kalın dedım, konusamıcam cunku oldukca sınırlıyım, ters bırsey derım sımdı olmaz. ılk restım de bu, bu arada.

yeterınce sert yapamasamda uygun dılle anlatmaya calıstımm.

yapılması gerekeni yapmışsınız. doğru olan buydu zaten. içiniz ferah olsun.

vicdanınız rahat olsun...
fazlasıyla yardımcı olmuşsunuz zaten maddi manevi...
evet aileniz atamicaksınız ancak ilişkileri gözden geçirmek gerekli

not: yine annenizi araya sokacaklarını tahmin ediyorum,
gardınızı alın derim

annemle konustum sımdı de, yok artık bu sefer farklı olacak galıba. annem benı desteklıyor, anneme demıs, ablamdan bıraz para ıstesem de bebege kıyafet alsam dıye, annem de: sakın oyle bırsye yapmayın zaten herseyınızı yaptılar bak sakın demiş hem kardesımı hem gelını tembıhlemıs, tamam demıslerr.
ben anlatınca sımdı anlattı annem de , ben tembıhledım yıne mı ıstedıler dıyor, sakın gonderme tersle artık dedı, nihayet.
ve cok zor durumda olunan hale bakarmısın bebege kıyafet, ha bır de kendıne gecelık takımı ımıs. daha doguma aylar var :) neyse acılıyetın ne oldugunu ogrenmek bıle rahatlattı acıkcası.

anaa acil para gecelik ve bebeğin kıyafeti içinmiymiş.. dalga geçiyorlar bunlar. gecenizi mahvettiler. uyutmadılar birde.

İnşallah sorunsuz bir hamilelik geçirirsiniz.Teyzesi kızım 20 aylık şimdi.2,5 aylıkken işe başladım.12. ayına kadar yarı zamanlı çalıştım.Şimdi kreşte.Ellerinizden öper.

anaa acil para gecelik ve bebeğin kıyafeti içinmiymiş.. dalga geçiyorlar bunlar. gecenizi mahvettiler. uyutmadılar birde.

evet uyumadım aksam ustu ogrendım, ne yemek yaptım ne yedım. esım bıseyler hazırladı zorla ıkı lokma yedırmeye calıstı yıyemedım, yazık degıl mı o adama ve hala da sıgaradan baska bırsey surmedım agzıma, yanı dun sabahkı kahvaltı ıle duruyorum, yazıklar olsun bunlara ne desem bılemedım.

bakın bunlar resmen sizi kullanıyorlar. iyi niyetinizi ve sevginizi. bu kullanmayıda geçmiş hoş. yazık sizede eşinizede.
gecelik ve kıyafet için gününüzü mahvettiler. amaç ne gecelik ne kıyafet. .
amaç ne biliyor musunuz.
ne koparsam kar zihniyeti.

Son düzenleme:
benım artık gozum kapanıyor resmen uykusuzluktan, bugun cok ders cıkardım kendıme, kıme ne ıcın ne yaptıgımı ve kendı evlılıgımı bu sayede ne kadar yıprattıgımı gordum, artık gercekten forumda oldukca etkılı ve ben bır guzel sılkelendım, tek yapamıyordum, evet acılıyetı ogrenemesem yıne rahaca yatamıcaktım ve bayılana kadar da gozume uyku gırmeyecektı.yazacagımı da yazdım, elimden geleni de yaptım, vıcdanım rahat en azından. ve bırgun sunu soyleyecegım, babama gostermeyen o cocugu bana bak yegenın dıye hıc gostermesın, tamamen ye kurkum ye olmuslar, yazıklar olsun ıkısıne de..........
teşekkürler arkadaslar.......

Hazıra alışmışlar.İyi niyetinizden kaybettiğinizi düşünüyorum. Eşinizde gerçekten sabırlıymış ben olsam sabredemezdim.

Tama deyip bu borçları ödediğiniz sürece bunun sonu gelmeyecek bundan emin olabilirsiniz. Eşinizin kıymetini bilin bu devirde böyle adamların nesli tükendi. Umarım kararınızdan dönmezsiniz. Kendi hayatınıza odaklanın ve gereksiz sorumluluklardan kurtulun İnşallah.

Merhabalar..
Yazdıklarınız okuyunca çok çok üzüldüm sizin adınıza..
Resmen kardeşiniz ve eşi sizi enayi yerine koymuşlar, sırtlarını size dayamışlar..
Siz ne kadar iyi niyetle yaklaşmışsanız, resmen astarınızı istemişler..
Bence buna dur demenin zamanı gelmiş de geçiyor..
Ne halleri varsa görsün demeniz gerekiyor.. Biraz da kendileri zorluk görsün, sıkıntı görsün, ellerini taşın altına koysun..
Ben sizin yeriniz de olsam bir daha borç morç vermem.. Eve gelecekse de gelsin haciz, onların sorunu..
Artık kendi hayatınıza bakın.. Tamam eşiniz çok iyi niyetli, size kardeşinize kıyamıyor olabilir..
Ama içinden neler geçirdiğini bilemezsin..
Bugün iyi günleriniz ama sizin de kötü günleriniz olduğunda eşinizin bunları yüzünüze söylemeyeceği ne malum..

siz iyi niyetle yardım ediyorsunuz ama onları bu şekilde düzeltemezsiniz. maddi yardımı kesin. bırakın kendilerini geçindirmeyi öğrensinler, nereye kadar bakacaksınız. gelininiz minnettar biri de değilmiş. bir süre sonra verseniz de kötü olacaksınız, çünkü yaptıklarınız hep az gelecek.
eşinize de yazık, bırakın başlarının çaresine baksınlar.
empati yapın böyle bir kaynınız ya da görümceniz olsaydı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…