Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

dün çok ağladım
sanki babamdı abimdi kardeşimdi orda olanlar..
tutamadım kendimi..
onları bu şekilde değersiz gören herkesden iğreniyorum..
çok üzüldüm
bende işçi çocuğuyum
benim babamda işçi
ayıp mı böyle olması?
ben onun ,o şartlarda zar zor da olsa kazandığı iki kuruşla okudum,giyindim,yemek yedim...
içim acıyor o feryatlara
şuan şunları yazarken bile içim sızlıyor
nasıl insanlar var karşımızda allahım inanmak istemiyorum..
bırakın ya bırakın insanlar acısını yaşasın ağlasın bağırsın...
orda daha nice bedenler yatıyor
daha nice anne baba eş çocuk habersiz bekliyor
tarifi yok
allah sabır versin dicem ama şuan bu dediğimin bi manası bile yok
oraya gitmeyi öyle çok istedim ki...
herkes okusun bu yazdığımı içimde kalmasın:
yemin ettim ki eğer bir gün kendimi aşacak kadar param olursa çocukları okutacağıma
ve yemin ettim ki eğer bir gün bende patron olursam çalışanlarıma bu zülmü yapmıycağıma
sizde benim şahitlerim olun!
allah birinci,sizler ikinci şahidim
yemin olsun herkesin içinde!!!
içim acıyor hala sanki benim babamdı kardeşimdi ölenler....

Canım seni okadar iyi anliyorumki bende sen gibiyim vicdani olan insanin hissedecegi şeyler bunlar inşallah Rabbim gonlune göre verir neguzel dileklerin var keske herkes sen gibi olsa öptüm

Amin canim insallah. İnsallah rabbim bu soylediklerini sana, bana, bizlere nasip eder de gerceklestiririz. İnsallah rabbim isverenlerin yuregine merhamet duygusu da verir de onlemleri alirlar. Aslinda bir seyler simdiden yapsak da mesela cocuklar icin ne bileyim burs, egitim masrafi vs ustlensek?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Düşünüyorum düşündükçe çıkamıyorum. Bu olay beni kendime getirdi. Daha düne kadar verdiğim emeğin karşılığını alamıyorum diye bunalım takılan ben şimdi gelen her bir şehit haberinin altında eziliyorum. Asgari ücretle karanlığın içinde kime aydınlık olmak için çalışıyolardı her biri acaba. Çocuğuna mı eşine mi annesine babasına mı.. Hepsinin farklı bi hikayesi var elbet orda tüm risklerine rağmen çalışmak için. İşvereni düşünüyorum. O kadar kişinin ölümüne sebep olmak. Kimin vicdanı kaldırır ki bunu. Allah bizi bööle ağır şartlarda sınamasın. Allah gani gani rahmet eylesin hepsine yapabileceğimiz onlar için dua etmek.

Bende aynı durumdayım ...ölüm öyle bişiyki ,herşeyı siliyor ...dün düşünürken ,aklıma geldi yıne ,belki çocuğunu öpemedi sonkez ,eşiyle kavgalıydı ,yada annesine kustu ,yada ölürken ne düşündü acaba,ev kredisimi aklında idi yoksa ,çok çok üzgünüm

günaydın ben bişi yazmak istemiyorum buraya 2 gündür abartıyormuşum gibi gelebilir size ama gerçek bu içim yanıyor

Niye abartasın ...ben topiklerde ,foto paylaşsmlara,gülen surat paylaşan. ,mutlu mutlu sırıtan lara içimden deli oluyorum !haklısın canım

içimden günaydın demek gelmiyor hiçte aydın değil
çok kötüyüm hala haber bekleyen aileleri düşündükçe çok kötü oluyorum
kelime bulamıyorum duygularımı ifade edecek.rabbim geride kalanlara sabır versin...

arkadaşlar kedi ile yarın bildirim ve liste yapmayalım diye düşündük

acımız içimizdeyken şu kadar verdim bu kadar verdim diye sevinerek birbirimizi tebrik etmeyelim

siz ne dersiniz

iyi düşünmüşsünüz ablacım
ülkemiz bu durumdayken insanın tebessüm edesi bile gelmiyor
hele o ana mustafam mustafam dedikçe benim içim parçalandı o orada ben evde ağladım durdum

Son düzenleme:
buluşma nasıl geçti canım,,
senin için hayırlıysa devam etsin hayırsızsa bitsin diye hep dua ettim
inşallah canım allahım gönlüne göre versin isteklerini gerçekleştir,,,,
bu acımasız, insafsız insanlar patron oldukça garibanın çilesi bitmez, allah yardımcıları olsun

böyle şeyler söylenmez ama,,,biz her günde para toplayıp bir çocuk için veriyoruz onun dışında da kızkardeşimin durumu iyi değil oğlu muğlada okuyor elimden geldiğince çocuğun hesabına para yatırıyorum,,,keşke daha çok param olsada daha çok kişiye yardım etsem....

AMİN....onlarda vicdan yoktur canım 3 gün sonra gülüp oynamaya başlarlar

AMİN

Çok güzel birşey yapıyorsunuz, bu çok iyi bir fikirmiş. Aklımda bulunsun.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=719638
Böyle bir kampanya başlatmışlar, istersen bir bak.

Dua eden herkese teşekkürler. Sana da teşekkür ederim ablacım.
Her bir konuyu tek tek konuştuk. İçimi rahatlattı. Konu biraz da benden kaynaklanıyormuş, arama kayıtlarının tamamını gösterdi, benim telefonda açmam gereken bir özellik varmış açmadığımdan meşgulken beni aradığını görmediğimden ben de ona dönmüyorum sanıyormuş. Dün çok güzel ve çok özel konuşmalarımız oldu. Sonuç olarak "Evliliğe giden ilişkide bu tarz tartışmaların olması normal, diri tutar bizi" dedik.
Soma şehitlerimiz, bize ölümlü dünyada büyütecek ve gurur yapacak bir şey olmadığını hatırlattı. İncelik beklerken aynı inceliği göstermemiz de gerekiyormuş. Dünyada ve ahirette (inşallah) birlikte olmak istiyorum seninle dedi, tatlıya bağladık.

Rabbim hayırlarınızı kabul etsin. Ben ne zaman sadaka / zekat versem, o parayı bereketlenmiş olarak geri alıyorum. Soma için de bir şeyler yapmak istiyorum. Etraf o kadar karışık ki güvenecek kurum da bulamıyorum

Dün akşam evin önünde (Bahariye) olay çıktı. Tam apartmana girecektim ki birden molotof kokteyli atıp etrafı ateşe verdiler polis de biber gazı sıktı. kapsül yanıma düştü, mecburen ara sokaklara kaçtım bir an ölüyorum sandım o sırada bir kadın önümde durdurdu aracı ona bindim Allah razı olsun beni eczaneye götürdü... Dört bir yandan evin kapısı kuşatıldığı için de gece 11'de eve girebildim.

Senin adına çok sevindim, inşallah hep mutlu ve huzurlu bir evliliğe adım atarsınız.

çok sevindim canım ,,,sıkıntıların bitti artık ,,,allah tamamına erdirir inşallah

geçmiş olsun canım,,,,çok kötü denk gelmiş...mutlu mutlu eve giderken başına gelenlere bak....

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=719638
Böyle bir kampanya başlatmışlar, istersen bir bak.

Sağol canım, katıldım kampanyaya. Çorbada tuzumuz (kaya tuzu) bulunsun...

Senin adına çok sevindim, inşallah hep mutlu ve huzurlu bir evliliğe adım atarsınız.

Amin, çok teşekkür ederim canım. ^_^

çok sevindim canım ,,,sıkıntıların bitti artık ,,,allah tamamına erdirir inşallah

geçmiş olsun canım,,,,çok kötü denk gelmiş...mutlu mutlu eve giderken başına gelenlere bak....

Amiiin ablacım, teşekkürler.

Evet dediğin gibi oldu. Yine de madendekilerin zehirlendiklerini bildiği halde nefes aldıklarını düşününce kendi halimi düşünmedim.

Canı yanan, tekrar yanmıyormuş onu anladım.

Benim babam ve kardeşim de somada maden işçisi. ama ne yazıkki doğup büyüdüğüm ilçede (Savaştepe'de) çok tanıdığım kişilerin şehit haberlerini aldım.yakın arkadaşlarımın eşleri bi topraktan çıktılar bi toprağa girdiler .Ben gurbetliğin en zor anlarını şu 4günde yaşadım elimden dua etmekten başka bişey gelmemesi arkadaşlarımın ellerini tutup teselli edemediğime mi ağlayamamaktan şişen gözlerimin durumunu kızlarımdan kacırmaya çalışarak acımı içime akıtıyorum.kayınvalidemler bi şehit evinden diğerine gidiyor cok içler acısı .dualarım hep onlarla.Rabbim geride kalanlara sabırlar versin.

merhaba aramıza hoşgeldiniz

karatay hem emzirmenize hem zayıflamanıza fayda sağlar,,,

Teşekkür ederim ablacım

Soma dan dolayı moralim çok bozuk uğramadım kaç gündür Bu topikte olmam gerek düzenli olarak

Bir şey soracağım Liste hazırlamaktan kastınız nedir ?

Kurallarınızın arasında geçiyor ya...Günlük listelerimizi yazıyoruz pazartesi kilo bildirimi sanırım

Doğru anlamışmıyım ?

Bir de bir sorum olacak akşam eve gittiğimde annem patates yemeği makarna yapmıştı

Bugün işyerindede patates yemeği ve buldur pilavı çorba vardı ama çorbanın içindede patates vardı

Karataya uymak istiyorum Emziriyorum sabah 6,30 gibi kalkıp 7,30 gibi kahvaltı ettiğim için öğleyi boş geçemiyorum

Çünkü eve gittiğimde akşam yemeği 20,00 yi buluyor...

Bu tür öğünlerle karşılaştığımda akşam kahvaltının biraz daha hafifini yapıp geçsem mi

Bana neler önerirsiniz ?

Annemede onu yapma diyemiyorum kadıncağız hem bebeğime bakıyor hemde evde emekli babam babam var sağlığı yerinde değil onla ilgileniyor

Teşekkürler şimdiden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…