Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Sağol ablacım senin ve burası sayesinde...Ablacım karataya başladıktan sonra d vit ampullerden 5 tane vruldum haftada bir.. sonra da 2 kerde ayda bir vuruldm. En son 3ay önce gitmiştim hastaneye değerim 50 civarındaydı.. ondan snra bi kere vuruldum başka vurlmadm..

ben hala sürünüyorum 20 lerde 11 ay oldu....başda doping yapıldığı için şimdi yapamıyorum da,,,,,okan beyler ben başladıktan sonra dopingten bahsetmeye başladılar ben erken başlamış oldum doktor tavsiyesine göre yaptım ,,,,

o kasedeki dondurmanın tarifini alabilirmiyiz şekerim

Tabiki ablacım :KK66:
Malzemeler
1kilo süt
Yarım çay kaşığı karbonat
3kaşık,yada2kaşık kakao
10,15tane kayısı(ağıztadına göre)
Süt kaymağı 1kase

Tarif;sütü tencereye koy ,karbonatı içine at,süt koyulaşıp yarıya ininceye kadar kaynasın ,(bu süreçte süt krema gibi ,hatta reçelimsi oluyor ,yani süt reçeli yapıyoruz (netten bakılabilir)
Kayısıları süt kaynarken sıcak süte koyup iyice şişiriyoruz ,yumuşacık olunca rondoda çekip ,koyulaşan sütün içine atıyoruz ,kakaoyuda tencereye ilave edip ,el blendırmı rondomu o aletle iyice çekiyoruz pürüzsüz hale geliyor ,süt kaymağını ekleyip biraz karıştırıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz ,oğuduktan sonra bir kaba koyup buzluğa kaldırıyoruz

(Kayısılaz yumuşaksa bıçakla içinede doğranabilir ,el rondosuaaynı işi görüyor nasılsa :KK66:

ben hala sürünüyorum 20 lerde 11 ay oldu....başda doping yapıldığı için şimdi yapamıyorum da,,,,,okan beyler ben başladıktan sonra dopingten bahsetmeye başladılar ben erken başlamış oldum doktor tavsiyesine göre yaptım ,,,,

Niye şimdi olmuyor abla bi zararı mı olurmuş ki
Bende orayı okudum öyle yaptım..

Malzemeler
1kilo süt
3kaşık,yada2kaşık kakao
Süt kaymağı 1kase

Tarif;sütü tencereye koy ,karbonatı içine at,süt koyulaşıp yarıya ininceye kadar kaynasın ,(bu süreçte süt krema gibi ,hatta reçelimsi oluyor ,yani süt reçeli yapıyoruz (netten bakılabilir)
Kayısıları süt kaynarken sıcak süte koyup iyice şişiriyoruz ,yumuşacık olunca rondoda çekip ,koyulaşan sütün içine atıyoruz ,kakaoyuda tencereye ilave edip ,el blendırmı rondomu o aletle iyice çekiyoruz pürüzsüz hale geliyor ,süt kaymağını ekleyip biraz karıştırıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz ,oğuduktan sonra bir kaba koyup buzluğa kaldırıyoruz

(Kayısılaz yumuşaksa bıçakla içinede doğranabilir ,el rondosuaaynı işi görüyor nasılsa :KK66:
Ayyy çok teşekkürler ellerinize sağlık.. bende hurmalı karatay dondurmasını yapıp arada yerim diye düşünüyordum bunu da denerim değişik olur... dondurmayı çok severim aile halkı yiyor ben bakıyorum:KK14::KK14: bunlardan yapıp atacam buzluğa 15 günde bi azcık yerim:KK56:

Ayyy çok teşekkürler ellerinize sağlık.. bende hurmalı karatay dondurmasını yapıp arada yerim diye düşünüyordum bunu da denerim değişik olur... dondurmayı çok severim aile halkı yiyor ben bakıyorum:KK14::KK14: bunlardan yapıp atacam buzluğa 15 günde bi azcık yerim:KK56:

Bu çok güzel oluyor canım :KK66:eşimde yedi ,oda beyendi ,ama kakaosu fazla gelmişmiş :KK47:haspam :KK53:
Ben zaten evde eskiden de yapardım dondurma bu şekilde ama şekerli ,bu ara çok cnm. Çekti ,bnm de aklıma kayısı geldi ,
Muzlu da yaptım oda çok lezzetli oldu :KK66::KK66:

Bu çok güzel oluyor canım :KK66:eşimde yedi ,oda beyendi ,ama kakaosu fazla gelmişmiş :KK47:haspam :KK53:
Ben zaten evde eskiden de yapardım dondurma bu şekilde ama şekerli ,bu ara çok cnm. Çekti ,bnm de aklıma kayısı geldi ,
Muzlu da yaptım oda çok lezzetli oldu :KK66::KK66:

Herkesler yiyor canımızın çekmesi normal... yiyebildiğimiz meyvelerle denemek laazım o zaman... :KK52::KK52:

Malzemeler
1kilo süt
3kaşık,yada2kaşık kakao
Süt kaymağı 1kase

değişik bir tarifmiş ,,,bunu sağlıklı yaşıyoruzda paylaşabilirsin

Sevgili Feride, Dondurma tarifi harika.. hic aklima gelmez ama yemek.. koca yaz belki bi kere yerim :KK9: o yuzden oglumda bilmez dondurmayi.. arada degisiklik iyi oluyor ama bu yasam biciminde.. deneyecegim bir gun tesekkurler

Son düzenleme:
Hala duzelemedim.. ne gripmis arkadas.. su d vitamini shutttlama olayini yapacagim bakalim.. bugun esim alip gelecek.. b12 icmeye de devam.. depolari dolduralim.. tum aileye yapacagim.

Bugun muzlu pankeki denedim.. ozellikle regl zamanlarinda cani tatli yemek isteyenlere birebir.. bir yumurtayi cirptim,bir muzu icine ezdim,bir corba kasigi dovulmus ceviz koydum.. kasik kasik koyup tavada pisirdim.. iyice pismesi gerekiyor.. yoksa dagiliyor.. alti yapistiginda siyah bi tabaka birakiyor tavaya.. onu pankeki aldiktan sonra kagit havlu ile silin.. oyle koyun yenisini.. tavayi sik sik yaglayin.. guzeldi tadi.. arada degisiklik iyi.. fotolar var ama tabletten yuklenmiyor malesef

Hala duzelemedim.. ne gripmis arkadas.. su d vitamini shutttlama olayini yapacagim bakalim.. bugun esim alip gelecek.. b12 icmeye de devam.. depolari dolduralim.. tum aileye yapacagim.
sizin eve gelen hastalık gitmek bilmiyor sizi çok seviyor yüz vermeyin şu hastalıklara yapışıp kalıyorlar:KK1:
Bugun muzlu pankeki denedim.. ozellikle regl zamanlarinda cani tatli yemek isteyenlere birebir.. bir yumurtayi cirptim,bir muzu icine ezdim,bir corba kasigi dovulmus ceviz koydum.. kasik kasik koyup tavada pisirdim.. iyice pismesi gerekiyor.. yoksa dagiliyor.. alti yapistiginda siyah bi tabaka birakiyor tavaya.. onu pankeki aldiktan sonra kagit havlu ile silin.. oyle koyun yenisini.. tavayi sik sik yaglayin.. guzeldi tadi.. arada degisiklik iyi.. fotolar var ama tabletten yuklenmiyor malesef

afiyet olsun canımcım

seramik tavada denemedin mi yapışmıyor diye yazmışlardı

çıtırlar ben kaçar,,,,

singapur heyeti var,,,,öğleden sonra toplantı , akşam Bakan larla çalışma yemeği var
ön hazırlık- yerleştirme-toparlama derken benim eve gitmem gece 12 yi bulur
yarın ancak görüşebiliriz kendinize iyi bakın:KK16:

çıtırlar ben kaçar,,,,

singapur heyeti var,,,,öğleden sonra toplantı , akşam Bakan larla çalışma yemeği var
ön hazırlık- yerleştirme-toparlama derken benim eve gitmem gece 12 yi bulur
yarın ancak görüşebiliriz kendinize iyi bakın:KK16:

kollay gelsin ablacım...:KK16:Görüşürüz yarın

Seninde ellerine sağlık canım.. bunu , dondurmayı bide incir uyutmasını bi denemem lazım...

Merhabalar,
eve yeni geldim havalardan dolayı bir miskinlik söz konusu bende...

Boya, badana,bahar temizliği işine başlayacağım yarın..Halıları verdim..
Bir kaç gün sürer işlerim..Gözümde çok büyüyor herşey...
Özetle gelemeyebilirim işleri bitirinceye kadar, merak etmeyin...

X