Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

CANAN hala yok :KK50:

allah allah noldu buna 10 günü de geçti bizi habersiz bırakmazdı:44:

bazen burada görüyoruz okuyor ama yazmıyor diyorlar,

canancığım yazdıklarımızı okuyorsan mesaj attım sana cevap yazarmısın lütfen çok merak ediyoruz seni
İnş bişiyi yoktur ..keşke face yada teli falan olsa birimizde ,imsan merak ediyor cidden

bugün 3 ayların başlangıcı dün facede oruç tutmak çok sevap diye okumuştum,
gece 1 den sonra yattım sahura kalkacağım 3ü çeyrek geçe alarmı kurdum yattım sağa dön sola dön uyku yok kalkacağım ya beyin takıldı oraya uyku gelmez saat 3 e çeyrek var sinir oldum kalktım 1 yumurta, peynir, zeytin, marul, domates, 3 kayısı ( 3 gündür hergün yiyorum bağırsaklarda tık yok :KK4:)....kuruyemiş yedim 4 bardağa yakında su içtim yattım bu seferde mide dolu uyuyamadım saat 4 ü geçmiştir uyudum 8 de alarmım çaldı uykusuz uykusuz sersem gibi kalktım geldim işe....öğlen yürüyüşte yapamayacağım susuz susuz akşamı zor ederim diye,,,,

Allah kanul etsın abla ,bizde unuttuk ,artık yarın tutucaz eşimlen ,
rica ederim abla:KK16:
ablacım aktif iş hayatımda bana da sana yapılan gibi çokkk iş yüklemek isteyen oldu..duvarlarımı çizdim ve tavrımı koydum ama iş hayatı dışında çok vericiyim..sevdiğim insanlara dayanamıyorum ne konuda olursa olsun 7/24 yardım ve destek sınırsız..fakat iki sene önce yaşadığım çok büyük bi sıkıntıda baktım ki senelerdir dost bildiklerim hoooppp çekip gitmişler..hakikaten acıtasyon değil bildiğin yok oldular:KK50: o günden sonra sosyal hayatımda da duvarlarım oldu..34 yıllık tüm doğru bildiklerim kökünden yıkıldı.. her acı tecrübe insanı büyütüp olgunlaştırıyor..artık kimsenin hiç bir şey'i değilim.. çok şükür güçlü bi yapım vardı hala da var..

neyse pek bi sızlandım:KK52:

abla hala elbise işini çözemedim..geçen aldığım ayakkabıları çok beğendim ama düğün için almadım. marka bi firma 29,90 tl'ye düşürmüştü o yüzden atladım hemen..2 sini çok beğendim birini geri göndereceğim..1 karış topukla bebeklerle nasıl giyeceksem :KK1::KK1::KK1:

Galiba biryerden sonra insanların vefasızlığı bunaltıyor ..eskiden bende çok emek verırdım ,ama şuan içimden gelmiyor emekharcamak onlar için ..galiba sevgide sınırlı ,yada zaman mı sınırlı ..bilmiyorumda ,eskisi gibi değilim bnde ,reelde bırıyle arkadaş olmak için bile çaba sarfetmıyorum ,çoook seçici oldum ,ama boyle daha huzurluyum ..
Ayakkabıların hayırlı olsun canım ,topuklu bnm fıtrata ters :KK66:birde canım topuklu karatay giymeyın diyormuş ..

abla ben patlıcanları kızartmadan hafıf tuzlu suda haşlıyorum..sonra içini çiğden koyup fırınlıyorum..karataya uygundur inşallah..
:KK52::KK52::KK52:
bu arada bende beyaz çayı açık alıcam..cidden çok faydalı ve aroması çook güzel..teşekkür ederim ablacım..:KK16::KK16:
Afiyet olsun canım ,ben yaz gelince fırında kozkuyorum ..o şelilde mukemmel oluyor

sağol canım senin de mübarek olsun
ağırlık kaldırma sporu olur...:KK1:
aklıma bişey gelmişken sorayım,,,orada sokakta gördüğüm bayanlar tek tip elbise giyiyorlar dı, toplantıyı düzenleyenler, gazeteciler bile toplantıda peşimizden ayrılmadıkları için biliyorum:KK1: ...hepsinde uzun elbise kafada sarılmış yemeni gibi bişey....otelde düğün vardı merak ettim bi ara gidip baktım sırf bayan doluydu hepsinde aynı elbiseler ama kumaşları farklıydı,,,,lüks arabalardan inen bayanlarda aynı kıyafet vardı,,,,başka kıyafet giymek yasakmı

amin ...inşallah canım
bende bugünmü yarınmı çelişkiye düştüm babymom la facebook tan yazışırken bugün olduğunu söyledi hemen ayarlama yaptım bakalım akşama kadar nasıl gidecek çalışına zor oluyor ama allah kolaylığını verir yazın o sıcaklarda 17 saat susuz tuttum, gece KKK yaptım akşam hafif şeyler karatay usulü oruçla hiç açlık çekmedim....:21:

inşallah tutarsın canım...bende 3 aylarda tutmak istiyorum ama çalışırken 3 ay zor olur diye emekliliğime bıraktım inşallah o günleri görür tutmak ta nasip olur

Orucun nasil gecti gul abla, uykusuz zorlandin mi? Yarin bende basliyorum insallah. Bugun sicaktan basim dondu eve gelince, tirstim biraz. Tutabilirim insallah.
Burada turkmen bayanlar genelde o sekil giyiniyor, hergun. Cesit cesit kumaslardan, hatta gece elbiseleri bile ayni model. Her yerde terzi var.
Normal bizim gibi giyinenlerde var ama hos karsilanmiyor.
Geleneklerine cok baglilar, devlet yonetiminden de kaynaklaniyor biraz. O kafalarinda uzayan ortulu sey evli demekmis, bekarlar daha kisasini takiyor.
Icinde plastik kalip var. Biz eylulden beri burdayiz, kismetse agustost gibi donucez.

Baska yok sanirim zaten.. marka olarak.

Haklisin.. brnde de cok fazla cay var... organik yesil caya rast gelemedim hic..

Ay sonay komedi yaaa :)) ben de bir cesit var saniyordum.. hic bakmadan aldim.. portakalli benimkisi.. arkadasim acik almis.. yaninda yasemin de almis.. demek ki tek basina insani kesmiyor..

Beterin beteri var diyorsun :KK9:

Biz hanimlar bisi duyunca hemen atliyoz ya diğer caylar bol bol vardı:))canim bende acik alicam bundan sonra beyaz cayi.
Yeşil çayimi çay.ur'un teneke kutusu var ondan aliyorum siyah cay gibi demliyorum güzel oluyor

Canan ablaaaaa bir cagrida ben yapiyorum sana. seni ozledik ve merak ediyoruz bizi habersiz biraktin umarım ters birseyler yoktur

!!! 30 Nisan 2014 Carsamba - 1 Recep 1435 !!!
carsamba günü oruc tutalim! Bilmeyenlere bu Hadisi Serifi okutup faziletini ögretelim. Unutmayin, kim bir hayra vesile olursa, o hayri yapanin sevabi kadar sevaba kavusur.
"Recep ayından bir gün oruç tutup bir gecesini ihya eden, tüm seneyi ihya etmiş gibidir."
Sevban'dan (Radiyallahu Anh) rivayet edildiğine göre; bir kere Resulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bir takım kabirlerin yanından geçerken ağlamağa başlayıp:
-“Ey Sevban! Bu kabirlerde yatanlar! Şüphesiz azap çekiyorlar. Onlardan azabı dindirmesi için Allah-ü Teala’ya yalvardım. Ey Sevban! Eğer bu kişiler, Recep ayından bir gün oruç tutsaydılar ve bir gece olsun ibadette bulunsaydılar, bu azaba düşmezlerdi” buyurunca, ben:
“Ey Allah’ın Resulü! Bir günün orucu ve gecenin ibadeti bile kabir azabını engeller mi?” diye sordum. Bunun üzerine buyurdular ki (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
“Evet! Canım kudret elinde olan Zat’a yemin ederim ki, Recep’ten bir gün oruç tutup bir gece dahi ibadette bulunan herhangi bir Müslüman kadın ve erkeğe mutlaka Allahü Teala, bir senenin tüm günlerini oruç, tüm gecelerini ihya sevabı yazar.”
(Nüzhetül Mecâlis)
Allaha emanet:)

Sagol onemli bilgi.

Arkadaslar bu benim aldigim beyaz cay. :nazar:
Tadina alistim, simdi yesilden daha cok seviyorum.
Icine bikac karanfilde atiyorum demlerken. Cubuk tarcinda bulursam aticam, cok severim.

Eklentiler

• $DSC_2880.jpg
    $DSC_2880.jpg
    40,4 KB · Görüntüleme: 40
Sabah
Kkk ama 1 yumurtali

Ara
Beyaz cay

Aksam yemeginden yarim saat once
Yesil elma kefir ( yemeyecektim ama eve gelice basim dondu, yemek yapmamistim daha)

Aksam
Az pirincli dolma 3 adet
Brokoli, yogurt ( yarisini esim yedi )

Ara
Yesil cay

Bugun esimin dogum gunu pastasi tahriklerine karsi direndim ve aldirmadim.
2 hafta sonra onunda dogum gunu var, 11 inde ikimizinkini de kutlariz dedim ikna ettim.
Bugunude kazasiz belasiz kapadik. :KK1:

Eklentiler

• $DSC_2882.jpg
    $DSC_2882.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 32
afiyet olsun canım
karnıyarığı fırındamı yaptın

dün bir yerde okudum yada tv de duydum tam hatırlamıyorum çünki hem tv de zahideye bakıyor hem topiiği hem faceyi karıstıryordum beynımde karısmıs....:KK52::KK52:.
beyaz çayı açık alıyormuş uzun beyaz yaprak şeklinde demişti

:KK1: ben yazmistim buraya

İnş bişiyi yoktur ..keşke face yada teli falan olsa birimizde ,imsan merak ediyor cidden

Allah kanul etsın abla ,bizde unuttuk ,artık yarın tutucaz eşimlen ,

Galiba biryerden sonra insanların vefasızlığı bunaltıyor ..eskiden bende çok emek verırdım ,ama şuan içimden gelmiyor emekharcamak onlar için ..galiba sevgide sınırlı ,yada zaman mı sınırlı ..bilmiyorumda ,eskisi gibi değilim bnde ,reelde bırıyle arkadaş olmak için bile çaba sarfetmıyorum ,çoook seçici oldum ,ama boyle daha huzurluyum ..
Ayakkabıların hayırlı olsun canım ,topuklu bnm fıtrata ters :KK66:birde canım topuklu karatay giymeyın diyormuş ..

Afiyet olsun canım ,ben yaz gelince fırında kozkuyorum ..o şelilde mukemmel oluyor

Canim bence yaşanan aci tecrubelerle doğru orantili, insan kirildikca kabuguna cekiliyor yani bende öyle oldu..birazda yaş faktörü diyelim

Bu arada karatay hoca topuga nasıl bi yorumda bulunmuş çok merak ettim. ..eminim sağlık için cok sakincali..Günlük hayatta hiç tercihim değil ama kullanmam gereken ortamlar oluyor malesef

Menümu yazip iyi geceler dileyeyim :)

Sabah kkk ( ilk defa tam)

Ara 1 yeşil elma

Ara yoğurt armut peynir

Yemekten önce az leblebi(midemmmm)

Akşam tarhana çorbası, patlican yemeği yoğurt

uzun zamandir bu kadar başarılı bi menü cikaramamistim !!! :)

Sevgiler kocamanindan...

Merhabalar bugün orucluydum pek bir şey yiyemedim yani o yüzden geç aklima geldi menumu paylaşmak :)

Sahurda kkk birde armut
İftarda levrek ve bol salata (salatayı biraz avartmış bile olabilirim çünkü cok canım çekmişti)
Spor olarak bisiklet bindim iftardan sonra bir saate yakın
Birde 10 gibi aksam 2 fincan yeşil çay

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Nihayet islerimi halledip geldim ben yokken neler olmus hemen bakayim kim kacamak yapmis kim spor yapmis:)

Merhabalar bugün orucluydum pek bir şey yiyemedim yani o yüzden geç aklima geldi menumu paylaşmak :)

Sahurda kkk birde armut
İftarda levrek ve bol salata (salatayı biraz avartmış bile olabilirim çünkü cok canım çekmişti)
Spor olarak bisiklet bindim iftardan sonra bir saate yakın
Birde 10 gibi aksam 2 fincan yeşil çay

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah kabul etsin, bu hafta duzenli takip edemedim topigimizi ,aklimda kaldığı kadariyla hamileydiniz sanırım. Eğer doğru hatirliyorsam hayirli ve saglikli dogumlar dilerim.. bir de yanlış anlamazsaniz eğer yeşil çay konusundaki fikrimi belirtmek isterim. Doktorum kesinlikle yasaklamisti bana. Ciddi zararlari varmış gebelere bi araştırın isterseniz..her türlü bitki cayini kullanma demişti bana

X