Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

slm hanımlar ;
Hayırlı Cumalar...
gelmeye yüzüm yok 14. haftaya girdik ama hala ilaç ve yatışa devam
malesef çok ekmeğe düştün oldum buraaya uğramadığım süreçte biliyorum çok zararlı çocuk ekmek kafalı olacak:KK43:
neyse ki kedi gel bende karpuz yiyorum dedi ( şaka bir yana )
yani ekmeği yeyip buraya yazmak istemiyorum o yüzden yarından itibaren kaçıncı başlangıç bende unuttum
tekrar karataya başlıyorum bebişimi sağlıklı beslemeliyim
yani başınızı ağrıtmaya devam edeceğim
birde dr malesef şeker yüklemesini yapacak illa da
halbu ki ben bi ton ekmek yiyerek şekeri yüklemiştim :KK14:

merhaba canım hoşgeldin özlettin kendini

bebiş iyi olsunda sen yat ,,,hamilelerin yediklerine pek karışmıyoruz canım sen istediğin zaman gir yaz ,,buraya uğrayınca ister istemez insan yasaklardan kaçıyo sana da engel olur uğraman iyi olour aslında ,,,,

sen kediye uyma:KK52::KK52:

sen gel yeterki başımız senden ağrısın :KK34:

71 ile basladim . Aslinda 30 gun dayanip bitiriyim sonrada leslie yapiyim dedim. Simdi basladim ya birakasimda gelmiyo merak ediyom 30 gun sonrasini :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Mrb... bende jilli yaptım.. emin ol çok etkili sıkılaşma baya oldu..devam et pes etme:KK34:shred yaptım.. ripped ,killer abs 3hafta yaptım hepside çok etkili:KK16:r

slm hanımlar ;
Hayırlı Cumalar...
malesef çok ekmeğe düştün oldum buraaya uğramadığım süreçte biliyorum çok zararlı çocuk ekmek kafalı olacak:KK43:
yani ekmeği yeyip buraya yazmak istemiyorum o yüzden yarından itibaren kaçıncı başlangıç bende unuttum

Hoşgeldin. :KK9::KK9::KK9::KK9:
Karatay son çıktığı programlarda hamilelerin şekerlerine nasıl baktıracaklarını söylüyordu.

[video=youtube;bSnk7hN4RVc]http://www.youtube.com/watch?v=bSnk7hN4RVc[/video]

slm hanımlar ;
Hayırlı Cumalar...

Mrb canım... bebiş iyi olsun sen iyi ol dinlen yorma kendini hiç.. Rabbim esirgesin ne zorluklarla sahip olunuyor:KK16: ekmek keşke yememeye çalışsanama canında çekiyosa ne desek olmayacak...
Şeker yüklemesindende malesef.kaçamıyosunuz galiba dr lar çok ısrar ediyolar :KK50: ben ne yapardım bilmiyorum...:44:

ya varya bana herşey sedefi hatırlatıyoooorrrrr.nokta virgül diyince bana önce soru işareti sonra ünlem ensonda nokta işaretlerini öğretti saolsun:KK1::KK1:
3 gündür afedersiniz çatlamak üzereyim kabızlıktan:KK53: Bugünlerde sabah akşam birer bardak süt içiyorum ondanmıdır acaba
ne sedef ti ama seni az kalsın topikten edecekti,,,yenisin kimseyi tanımıyorsun neye uğradığını şaşırdın,,,mydeniz kedi ben san ayaza yaza sendfen kaynaklanmadığını anlattıkta rahatladın kaldın topiğimizde
hahaaa :) ben 2-3 kere karataya başlama girişimim olmuştu ama meyve yiyordum da sabah yiyordum zorunlu gibi 5 gün kurusu bitecek şeklinde
ondan çok verememişim demek ki o zaman... :)
her bünyede farklı etki ediyor kendin ayarlarsın onu

merhaba canım hoşgeldin özlettin kendini

bebiş iyi olsunda sen yat ,,,hamilelerin yediklerine pek karışmıyoruz canım sen istediğin zaman gir yaz ,,buraya uğrayınca ister istemez insan yasaklardan kaçıyo sana da engel olur uğraman iyi olour aslında ,,,,

sen kediye uyma:KK52::KK52:

sen gel yeterki başımız senden ağrısın :KK34:

Kötü kedi. :KK52::KK52::KK52:

ben de sizi takip ediyorum kızlaarr.
size birşey sormak istiyorum. Ben her sabah yarım bardak süt ve yarım bardak su içip 1 saat yürüyorum, eve gelince duşumu alıp karatay kahvaltısı yapıyorum.(yürüyüşten önce eğer süt içmezsem sanki acıkacakmışım gibi geliyor)
yürüyüşe çıkmadan içmemeli miyim?yaptığım yanlış mı? iki kitabını da okudum hocanın ama, bu kafama takıldı.cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Sen şimdi başladın mı birşeye. Ben sana birsürü video attım.

Yaptım yaptım attıklarından hangisi hoşma giderse ondan yaptım.biraz biraz. ama dans edemiyorum kediiiiiiii kıvıramıyorum bi türlü:KK52::KK52: kalasım ben kalas... normal prog. Yapmıştım kendime onu yaptıktan sonra daha çok kol için yolladığın videoyu yaptım... gerçi iki gündür yapamıyom ya misafirden dolayı..daha öncekilerlede birleştirip bi saatlik bii prog.yapacam yoğunluğum bitsin:KK8:

Eki Görüntüle 1213213
Bu süzgeç çok iyi oldu, görmemişin süzgeci gibi oldu. :)

Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
güle güle kullan canım
mrb arkadaşlar nasılsınız.dün yazamadım. misafir vardı baya oturdular.
dün
sabah
2 yumurta 3 gün kurusu
peynir ceviz
zeytin domates salatalık
yeşil çay
marul
öğlen ise badem yoğurt yedim
akşam ise
mercimek çorba ve mantar yemeği yedim. ayrıca 1 saat yüzdüm.yalnız küçük bir dilim kek yedim misafirlere çıkarmıştım dayanamadım ya.
bugün
kahvaltı aynı(bnm kahvaltım genelde aynı oluyor)
geç yaptığım için akşam yiyeceğim .ya arkadaşlar ben eliptik bisikletle daha çok kilo veriyordum .yüzmede o kadar değil hatta su an kilo vermem durdu diyebilirim.kaç gündür yaptığım tek kaçamak küçük dilim kek yemekti.ama kilo veremiyorum .eliptik bisiklete geri dönecem
afiyet olsun canım ama o kek herşeyi berbat etmiş kendi küçük ama marifeti büyük biz kaçamak yapanları pataklamazsak tekrar tektrar yapıyorlar sana da il spoan gelsin bide onun tadına bak bakalım kek mi tatlı sopa mı :KK57::KK52:
Bana 2 litre çok fazla geliyor, midemi bulandırıyor. Zaten daha azı da yetiyor, çünkü sürekli lavaboya gidiyorum. :KK9::KK9::KK9: 2 litre bende mide bulantısı da yapıyor, daha önce de yazmıştım zaten. 60 kglık birisi için 2 litre diyor, ben 44 kg'ım, 2 litre bana zararlı, zaten vücudumda sinyal veriyor hemen. Kendime uygun miktarla atarım yağlarımı. :)

Bugün gazetesinin haberine göre; Özellikle diyet yapanların daha rahat kilo vermeleri için sürekli su içmeleri yönündeki tavsiyelere uzmanlardan "zehirlenebilirsiniz" uyarısı geldi. Kent Hastanesi İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Dr. Serkan Yıldız, "Günde 3-4 litre su için" demenin doğru bir tavsiye olmadığını söyledi. Herkesin su ihtiyacının aynı olmadığını belirten Dr. Yıldız, "Su ihtiyacı kişinin yapısına, kullandığı ilaçlara, havanın sıcaklığına göre değişir. Bizim tavsiyemiz az ya da çok su içilmesi yönünde değil. Herkes ihtiyacı oranında su içmeli, yani susayınca su içilmeli. İstelik su ve diyet arasında çok da bağlantı olduğunu söylemek doğru değil" diye konuştu.

BULANTI VE KUSMA NEDENİ
Son zamanlarda fazla su içilmesine bağlı olarak halk arasında zehirlenme olarak bilinen "hiponatremi" rahatsızlığının yayıldığını belirten Dr. Yıldız, "İhtiyaçtan fazla su içmek kişide bulantı, kusma gibi yakınmalar yapıyor. Halk arasında 'su zehirlenmesi' deniyor. Biz buna 'su fazlalığı' diyoruz. Şikayetlere rağmen su içmeye devam eden kişilerde merkezi sinir sistemi ve bilinç durumu etkilenebilir" dedi.
Kişilerin su ihtiyacını sadece musluk suyundan almadığını anlatan Dr. Serkan Yıldız, "Her besin su içeriyor. Çorba, süt, çay, ayran, meyve suları, komposto gün içinde tüketiliyor. Her türlü sulu gıdalar sebzeler su barındırıyor. Biz bu gıdalardan da su ihtiyacımızı alıyoruz. Bunlara ilave olarak günde 3 litreye kadar su içmeye çalışmak hatalı bir davranış" diye konuştu.

Uzman Diyetisyen Banu Topalakçı: KİLOYA GÖRE SU İÇİLMELİ
Kişinin vücut kitlesine bağlı olarak su ihtiyacı değişir. Kilo yani hacim arttıkça vücudun suya olan ihtiyacı artar. Mesela 60 kiloluk biri günde 2 litreye kadar, 100 kilo olan 3-4 litreye kadar su içebilir ve içmeli de. Bundan fazlası zarardır. Böbrekleri yormaktan başka işe yaramaz. İçilen sıvı su olmalı. Nitekim su yerine içilen çay ve kahve vücuttan su kaybolmasına neden olur.

İç Hastalıkları ve Obezite Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan: KALBİ VE TANSİYONU ETKİLER
Günde 4-5 litre su içilmesi zararlı. Fazla su tansiyon yüksekliğine, böbrek hastalıklarına, kalp yetmezliğine neden olabilir. Su ihtiyacı su ile karşılanır. Çay, kahve, gazoz, meyve suları her ne kadar sıvı olarak kabul edilse dahil hiçbir şekilde suyun yerini tutmaz. Öte yandan kişi susadığı zaman mutlaka su içmeli, susamadan da isteğe bağlı olarak su tüketilebilir.
İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Toksikolog Prof. Dr. Salih Cengiz: SUYUN FAZLASI ZEHİRLER
Maksimum 2 litrenin üzeri su fayda vermez. Bütün maddelerde fazlası zehirdir. Bu su için de geçerlidir.
Dozunda alındığında su faydalı olur. Suyun içindeki ağır metallerin bir miktarı vücut için gerekli olduğu gibi fazlası da zararlıdır. Örneğin suda sodyum, potasyum, kalsiyum gibi metaller var. Yani ne kadar çok su o kada ağır metal ki bu da vücut için zararlı.
Diyetisyen Nuray Soylu: ÇAY KAHVE SUYUN YERİNİ TUTMUYOR

Vücuttaki mineral dengesini tutabilmek için su alımı önemli. Günde ortalama normal bir kişinin 2-3 litre su içmesi gerekiyor; bu miktarı yaz aylarında biraz daha yukarı çekilmesinde bir sakınca yok. Çay ve kahveden elbette su alabiliyoruz ama suyun kimyası bu içeceklerde değiştiği için vücuda mineral alınamıyor. Bizim önerimiz 7-8 litre gibi abartılı öneriler değil çünkü fazla su, zehirlenmelere hatta ölüme bile yol açabilir.
teşekkürler canım çok faydalı bir alıntı olmuş
Saat 12 gibi kahvaltim
Herzaman ki gibi
Terayagli biberli yumurta
Peynir
Zeytin
Domates
Salatalik
Ceviz

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

afiyet olsun canım

size birşey sormak istiyorum. Ben her sabah yarım bardak süt ve yarım bardak su içip 1 saat yürüyorum, eve gelince duşumu alıp karatay kahvaltısı yapıyorum.(yürüyüşten önce eğer süt içmezsem sanki acıkacakmışım gibi geliyor)
yürüyüşe çıkmadan içmemeli miyim?yaptığım yanlış mı? iki kitabını da okudum hocanın ama, bu kafama takıldı.cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Karatay bununla ilgili birşey söylemedi galiba ama, içebilirsin, aç karnına da yürümek eziyet olur. Zaten kahvaltıyı kalkınca çok bekletmemek gerekiyormuş, aç kalmamak için. Ama spordan sonra en az 1 saat birşey yememek gerekiyormuş, bilgin olsun. Yoksa yediklerin direkt yağa dönüşüyor. Onun için süt içmen doğru, seni kahvaltıya kadar tutar hiç olmazsa.

sütten bişey olmaz canım ,,,süt aralarda içince leptini bozar onun için içmiyoruz ama sen sabah içiyorsun o zarar vermez çünki leptin sabah 5 ten sonra çalışmaz,,,,,

Yaptım yaptım attıklarından hangisi hoşma giderse ondan yaptım.biraz biraz. ama dans edemiyorum kediiiiiiii kıvıramıyorum bi türlü:KK52::KK52: kalasım ben kalas... normal prog. Yapmıştım kendime onu yaptıktan sonra daha çok kol için yolladığın videoyu yaptım... gerçi iki gündür yapamıyom ya misafirden dolayı..daha öncekilerlede birleştirip bi saatlik bii prog.yapacam yoğunluğum bitsin:KK8:

Callanetics yap, bakalım dayanabilirsem devam ben de. :KK1:

Arkadaşlar merhaba.Ben dukan diyetini yapamayıp karataya geçtim bugün 5.günüm sanırım öğlen ve akşamı birleştirdiğim için fazla yiyorum nasıl yapmalıyım siz nasıl yapıyorsunuz fikir verirmisiniz?

Bugün malzeme yokluğundan yarı karatay yaptım.
Sabah:krep yedim( adet belirtmeyeceğim utanıyorum:KK17:) domates salatalık peynir ile.ekmek hiç yemedim tatlıda yemedim.kahvaltımı saat 10da bitirmiştim.5 saat oldu daha yeni acıktım.demekki kaçamksız bir karatay kahvaltısı ile daha fazla tok kalabilirim.az önce yarım saat level 6da koşu bandına çıktım 100 adet ip atladım mekik ve kol hareketleri yaptım.1 saat sonrada akşam yemeğimi yiyip günü kapatmayı planlıyorum.
Akşam:4 kaşık ciğer sote 1 kaşık et kavurma ve ayran yada şalgam suyu.(içlerinde karataya ters bişey ypktur umarım.)

Arkadaşlar merhaba.Ben dukan diyetini yapamayıp karataya geçtim bugün 5.günüm sanırım öğlen ve akşamı birleştirdiğim için fazla yiyorum nasıl yapmalıyım siz nasıl yapıyorsunuz fikir verirmisiniz?

Merhaba, öğlen çok aç kalıyorsan yememen senin için daha zararlı, aç kalmanda leptinin çalışmasını engeller. İstersen öğlen, yoğurt, kuruyemiş gibi yada hafif birşeyler atıştırak yap, akşamda yemeğini doyana kadar (patlayana kadar değil) yersin. Önemli olan öğün aralarında 5 saat olması. Zamanla zaten 2 öğünü daha iyi uygularsın, daha az yersin.

Bugün malzeme yokluğundan yarı karatay yaptım.
Sabah:krep yedim( adet belirtmeyeceğim utanıyorum:KK17:) domates salatalık peynir ile.ekmek hiç yemedim tatlıda yemedim.kahvaltımı saat 10da bitirmiştim.5 saat oldu daha yeni acıktım.demekki kaçamksız bir karatay kahvaltısı ile daha fazla tok kalabilirim.az önce yarım saat level 6da koşu bandına çıktım 100 adet ip atladım mekik ve kol hareketleri yaptım.1 saat sonrada akşam yemeğimi yiyip günü kapatmayı planlıyorum.
Akşam:4 kaşık ciğer sote 1 kaşık et kavurma ve ayran yada şalgam suyu.(içlerinde karataya ters bişey ypktur umarım.)

Bu krep için. :KK57::KK57::KK57::KK57:

Akşam yemeğin az gibi sanki, salata ekleyebilirsen salata ekle, zeytinyağlı, limonlu. Akşam aç kalma.

Bu krep için. :KK57::KK57::KK57::KK57:

Akşam yemeğin az gibi sanki, salata ekleyebilirsen salata ekle, zeytinyağlı, limonlu. Akşam aç kalma.

Birdaha olmayacak söz valla kedi...:18::18: salata evet olabilir aklıma gelmemişti.ben çok fazla yemediğim için bunlar bile çok aslında bana.ama az yemek yemekten çok sıkıldım o yüzden artık karataycıyım.inş işe yarar da ömür boyu devam ederim.yarından itibaren kaçamaksız uygulayacağım bakalım nekadr kilo gitcek 1 haftada.

Birdaha olmayacak söz valla kedi...:18::18: salata evet olabilir aklıma gelmemişti.ben çok fazla yemediğim için bunlar bile çok aslında bana.ama az yemek yemekten çok sıkıldım o yüzden artık karataycıyım.inş işe yarar da ömür boyu devam ederim.yarından itibaren kaçamaksız uygulayacağım bakalım nekadr kilo gitcek 1 haftada.

Etin yanında salata önemli. Et yararlı ama vücutta aside sebep oluyormuş, salata etin bu zararlı etkisini azaltıyormuş. Ayşegül Çoruhlu söylüyordu. :KK1: Hem salatayla birlikte yersen daha iyi doyarsın, gece de acıkmamış olursun.
Bence de artık karataycı ol, çünkü karatay bir diyet değil, sağlıklı yaşam biçimi. Onun için geçici değil, sürekli yapmak için başlamalı.

ne sedef ti ama seni az kalsın topikten edecekti,,,yenisin kimseyi tanımıyorsun neye uğradığını şaşırdın,,,mydeniz kedi ben san ayaza yaza sendfen kaynaklanmadığını anlattıkta rahatladın kaldın topiğimizde

her bünyede farklı etki ediyor kendin ayarlarsın onu

aynen ablam ya hiç unutmuyorum o günleri :KK9::KK9:
sayenizde çıkmadım topikten yoksa sizin gibi güzel insanları tanımamış olacaktım:KK16::KK16:

X