Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

canım, ben gün kurusunu da haftada bir ya da 15 günde bir yiyorum 2 tane.
gün kurusu da meyve
zeytin de meyve malum :KK52::KK52:
şimdi diyeceksin bu ne ya bi meyve yedim, çattık belaya herkes bi şey söylüyor.

ben günkurusu ve süt içmeyi bırakınca etkisini daha fazla görmeye başladım ^_^ bir ara her gün sızlanıyordum burada neden böyle kilo veremiyorum ben diye :KK43:[/QUOTE]

hahaaa :) ben 2-3 kere karataya başlama girişimim olmuştu ama meyve yiyordum da sabah yiyordum zorunlu gibi 5 gün kurusu bitecek şeklinde
ondan çok verememişim demek ki o zaman... :)

Neyse kaldığım yerden devam edim... bu arada kardeşim geldi dün minnoşlarımı getirmiş gece 1e kadar onlarla oyalandım.. kaynımlarda bizdeydi ev kalabalıktı yani yatar yatmazda sızmışım sabh geç kalktım kahvaltı yapamadım.. şubeye gelince yarım litre süt ve fındık yedim.. bu ard ben artık hiçç acıkmaz oldum ramazanda alışmışım öğlende yemiyorum artık yoğurt filan :KK76: 2.5 öğünüm artık 2oldu:KK34: iş yerinde de sınava çalışıyorum fırsat bulabilirsem bi de buraya bakıyorum işte..

Geçmii okudum yeni arkadaşlar iyi ki gelmişler hoş gelmişler..
Teoson tatilin hadi hayırlı olsun git gez eğlen :nazar:
Prensciğim canım minik prensimiz iyileşiyor ne güzel öp yerimize misss gibi :nazar:
Mengmeng fıstık kapmışsın iltifatı sanada :nazar:
Kediii afiyet olsun götür karpuzları:KK1: ama bizçseni örnek almayalım:KK34:
Gül ablam inşallah sende gidersin tatiline bi güzel dinlenirsin kafanı toplar gelirsin...
Unuttuklarım olmuş olabilir kusura bakmayın hepinizi seviyorum...alıntı yapamadım yoğunluktan :KK50:

bende nedense hiç cırcır olamıyorum:KK1::KK1:
canım sedef bir rüzgar adı benim üzerimden burdan esmişti biara

he hatırladım galiba, hani şu senin ilk geldiğin haftaya denk gelen kişi galiba. :KK52::KK52::KK52:

hahaaa :) ben 2-3 kere karataya başlama girişimim olmuştu ama meyve yiyordum da sabah yiyordum zorunlu gibi 5 gün kurusu bitecek şeklinde
ondan çok verememişim demek ki o zaman... :)

olabilir canım ^_^ ben ilk 3 hafta yedim hep 2-3 tane. sonra bıraktım. bırakınca etkisini gördüm ^_^

Neyse kaldığım yerden devam edim... bu arada kardeşim geldi dün minnoşlarımı getirmiş gece 1e kadar onlarla oyalandım.. kaynımlarda bizdeydi ev kalabalıktı yani yatar yatmazda sızmışım sabh geç kalktım kahvaltı yapamadım.. şubeye gelince yarım litre süt ve fındık yedim.. bu ard ben artık hiçç acıkmaz oldum ramazanda alışmışım öğlende yemiyorum artık yoğurt filan :KK76: 2.5 öğünüm artık 2oldu:KK34: iş yerinde de sınava çalışıyorum fırsat bulabilirsem bi de buraya bakıyorum işte..

Prensciğim canım minik prensimiz iyileşiyor ne güzel öp yerimize misss gibi :nazar:
Gül ablam inşallah sende gidersin tatiline bi güzel dinlenirsin kafanı toplar gelirsin...
Unuttuklarım olmuş olabilir kusura bakmayın hepinizi seviyorum...alıntı yapamadım yoğunluktan :KK50:

saol bebemm inşallah güzel geçer.seninde yanına sevebileceğin bir arkadaş gelirde işlerin biraz hafifler :KK16::KK16:

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1407490715.170664.jpg
Bu süzgeç çok iyi oldu, görmemişin süzgeci gibi oldu. :)

Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Karatay sayesinde önceki ramazanlardaki gibi zorlanmadım ve ramazanda karnım inmişti, ramazan bitti yine şişti karnım. :KK37: Arada yapmıyorum aslında ama sahurda öyle tabağımı donatmıyordum, sanki daha az yiyordum. :KK52: Yufka bile yediğim halde şişkinlik azalmıştı. :KK43::KK43:

Gerçi şişkinliğe bakmayacağım, oradaki yağ kalınlıığına bakacağım, ölçü şişkinliğe görede değişir onun için ölçüde almayacağım.

$su2.jpg
Yemekle birlikte su içmenin zararları, daha öncede paylaşmışımdır, yeniden paylaşıyorum, önemli okuyun mutlaka.

mrb arkadaşlar nasılsınız.dün yazamadım. misafir vardı baya oturdular.
dün
sabah
2 yumurta 3 gün kurusu
peynir ceviz
zeytin domates salatalık
yeşil çay
marul
öğlen ise badem yoğurt yedim
akşam ise
mercimek çorba ve mantar yemeği yedim. ayrıca 1 saat yüzdüm.yalnız küçük bir dilim kek yedim misafirlere çıkarmıştım dayanamadım ya.
bugün
kahvaltı aynı(bnm kahvaltım genelde aynı oluyor)
geç yaptığım için akşam yiyeceğim .ya arkadaşlar ben eliptik bisikletle daha çok kilo veriyordum .yüzmede o kadar değil hatta su an kilo vermem durdu diyebilirim.kaç gündür yaptığım tek kaçamak küçük dilim kek yemekti.ama kilo veremiyorum .eliptik bisiklete geri dönecem

slm hanımlar ;
Hayırlı Cumalar...
gelmeye yüzüm yok 14. haftaya girdik ama hala ilaç ve yatışa devam
malesef çok ekmeğe düştün oldum buraaya uğramadığım süreçte biliyorum çok zararlı çocuk ekmek kafalı olacak:KK43:
neyse ki kedi gel bende karpuz yiyorum dedi ( şaka bir yana )
yani ekmeği yeyip buraya yazmak istemiyorum o yüzden yarından itibaren kaçıncı başlangıç bende unuttum
tekrar karataya başlıyorum bebişimi sağlıklı beslemeliyim
yani başınızı ağrıtmaya devam edeceğim
birde dr malesef şeker yüklemesini yapacak illa da
halbu ki ben bi ton ekmek yiyerek şekeri yüklemiştim :KK14:

Karatay sayesinde önceki ramazanlardaki gibi zorlanmadım ve ramazanda karnım inmişti, ramazan bitti yine şişti karnım. :KK37: Arada yapmıyorum aslında ama sahurda öyle tabağımı donatmıyordum, sanki daha az yiyordum. :KK52: Yufka bile yediğim halde şişkinlik azalmıştı. :KK43::KK43:

Ayyy bende ne şiştim ramazanda herkese farkllı etki yapmış desene:KK9:

Ne uyduruğu super afiyet olsun.

Çok güzel damak alışkanlığıda istiyor gerçi ben bukgurdan olan herşeye bayılıyorum.

Atar valla. Gerçi kedi bu gidişle kas yumağı olacak heralde.

Canım tartilsana pazartesiyi niye bekliyorsun azartesi kilo bildirimi yapıyoruz sadece.

İnşaallah evlat isteyen herkese hayırlı bir evlat nasi etsin canım. O cok iyi olmuş işte. Bende buzdolabinin üstune genç kızlık resmimi yapıştırmıştım. Gerçi ben motiveden çok kendime sinir oluyordum resmi gördukçe neydim ne oldum.

O zaman bendevsarilip opüyorum seni.Spor işi süper olur o zaman belki bu sefer en çok kilo veren sen olursun.

Tablet bir türlu atmadı canikom ya gecede tam cevap yazıyordum yazdımda tam bitti yazdiklarım cevaolaya bastım tablet kapandı gelde gıcik olma Gül ablamı andim valla.Bir dahada kızdim yattim valla.Kocisi yolcu ettimde yazayım bari dedim.

Nasıl denedinde olmadı düşükmü canım benim.Senin icin hayırlıysa cocuk sahibi olmakmerak etme Rabbim verir elbet.

Yok dusuk degilde tutmadi yani. Bilerek tartilmiyom aslinda pzt gunune kadar beklicem. Tartilip kilo verdigimi gorunce " hee tamam veriyorum demekki sonra tekrar diyet yaparim ozman" diye vazgeciyorum cogu zaman. Bu sefer sadece bildirim yaparken tartilcam :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Bana 2 litre çok fazla geliyor, midemi bulandırıyor. Zaten daha azı da yetiyor, çünkü sürekli lavaboya gidiyorum. :KK9::KK9::KK9: 2 litre bende mide bulantısı da yapıyor, daha önce de yazmıştım zaten. 60 kglık birisi için 2 litre diyor, ben 44 kg'ım, 2 litre bana zararlı, zaten vücudumda sinyal veriyor hemen. Kendime uygun miktarla atarım yağlarımı. :)

Bugün gazetesinin haberine göre; Özellikle diyet yapanların daha rahat kilo vermeleri için sürekli su içmeleri yönündeki tavsiyelere uzmanlardan "zehirlenebilirsiniz" uyarısı geldi. Kent Hastanesi İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Dr. Serkan Yıldız, "Günde 3-4 litre su için" demenin doğru bir tavsiye olmadığını söyledi. Herkesin su ihtiyacının aynı olmadığını belirten Dr. Yıldız, "Su ihtiyacı kişinin yapısına, kullandığı ilaçlara, havanın sıcaklığına göre değişir. Bizim tavsiyemiz az ya da çok su içilmesi yönünde değil. Herkes ihtiyacı oranında su içmeli, yani susayınca su içilmeli. İstelik su ve diyet arasında çok da bağlantı olduğunu söylemek doğru değil" diye konuştu.

BULANTI VE KUSMA NEDENİ
Son zamanlarda fazla su içilmesine bağlı olarak halk arasında zehirlenme olarak bilinen "hiponatremi" rahatsızlığının yayıldığını belirten Dr. Yıldız, "İhtiyaçtan fazla su içmek kişide bulantı, kusma gibi yakınmalar yapıyor. Halk arasında 'su zehirlenmesi' deniyor. Biz buna 'su fazlalığı' diyoruz. Şikayetlere rağmen su içmeye devam eden kişilerde merkezi sinir sistemi ve bilinç durumu etkilenebilir" dedi.
Kişilerin su ihtiyacını sadece musluk suyundan almadığını anlatan Dr. Serkan Yıldız, "Her besin su içeriyor. Çorba, süt, çay, ayran, meyve suları, komposto gün içinde tüketiliyor. Her türlü sulu gıdalar sebzeler su barındırıyor. Biz bu gıdalardan da su ihtiyacımızı alıyoruz. Bunlara ilave olarak günde 3 litreye kadar su içmeye çalışmak hatalı bir davranış" diye konuştu.

Uzman Diyetisyen Banu Topalakçı: KİLOYA GÖRE SU İÇİLMELİ
Kişinin vücut kitlesine bağlı olarak su ihtiyacı değişir. Kilo yani hacim arttıkça vücudun suya olan ihtiyacı artar. Mesela 60 kiloluk biri günde 2 litreye kadar, 100 kilo olan 3-4 litreye kadar su içebilir ve içmeli de. Bundan fazlası zarardır. Böbrekleri yormaktan başka işe yaramaz. İçilen sıvı su olmalı. Nitekim su yerine içilen çay ve kahve vücuttan su kaybolmasına neden olur.

İç Hastalıkları ve Obezite Uzmanı Prof. Dr. Ziya Mocan: KALBİ VE TANSİYONU ETKİLER
Günde 4-5 litre su içilmesi zararlı. Fazla su tansiyon yüksekliğine, böbrek hastalıklarına, kalp yetmezliğine neden olabilir. Su ihtiyacı su ile karşılanır. Çay, kahve, gazoz, meyve suları her ne kadar sıvı olarak kabul edilse dahil hiçbir şekilde suyun yerini tutmaz. Öte yandan kişi susadığı zaman mutlaka su içmeli, susamadan da isteğe bağlı olarak su tüketilebilir.
İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Toksikolog Prof. Dr. Salih Cengiz: SUYUN FAZLASI ZEHİRLER
Maksimum 2 litrenin üzeri su fayda vermez. Bütün maddelerde fazlası zehirdir. Bu su için de geçerlidir.
Dozunda alındığında su faydalı olur. Suyun içindeki ağır metallerin bir miktarı vücut için gerekli olduğu gibi fazlası da zararlıdır. Örneğin suda sodyum, potasyum, kalsiyum gibi metaller var. Yani ne kadar çok su o kada ağır metal ki bu da vücut için zararlı.
Diyetisyen Nuray Soylu: ÇAY KAHVE SUYUN YERİNİ TUTMUYOR

Vücuttaki mineral dengesini tutabilmek için su alımı önemli. Günde ortalama normal bir kişinin 2-3 litre su içmesi gerekiyor; bu miktarı yaz aylarında biraz daha yukarı çekilmesinde bir sakınca yok. Çay ve kahveden elbette su alabiliyoruz ama suyun kimyası bu içeceklerde değiştiği için vücuda mineral alınamıyor. Bizim önerimiz 7-8 litre gibi abartılı öneriler değil çünkü fazla su, zehirlenmelere hatta ölüme bile yol açabilir.

Son düzenleme:
Kilon çokmu fazla bilmiyorum ama, başlarda bu kadar zorlama, Karatay bile söylüyor, yavaş yavaş arttırın. Kilolu bir kişi nasıl hızlı yürüyebilir diye söylüyor. Mesela önce leslie gibi evde yürüyüş programlarını uygularsan, hafif olabilecek birkaç bölgesel çalışırsan. Kilo verirken sarkma olmaması için. Biraz kilo verdikten sonrada jilliana devam edersin. Kolay değil çünkü jillian. Tabii yina de sen bilirsin.:)

71 ile basladim . Aslinda 30 gun dayanip bitiriyim sonrada leslie yapiyim dedim. Simdi basladim ya birakasimda gelmiyo merak ediyom 30 gun sonrasini :)

71 ile basladim . Aslinda 30 gun dayanip bitiriyim sonrada leslie yapiyim dedim. Simdi basladim ya birakasimda gelmiyo merak ediyom 30 gun sonrasini :)

Ben sana Türkçesini attım, leslieyi de attım, senin aklında kalmasın bitir jillian'ı.

Gerçi şişkinliğe bakmayacağım, oradaki yağ kalınlıığına bakacağım, ölçü şişkinliğe görede değişir onun için ölçüde almayacağım.

Bende artık kilodan çok sıkılaşmaya bakacam.. çok şükür verdik birazda hoş olalım dimi ama:KK9::KK9: bu pafta 54.5 ta takıldım kaldım.. artık zor gidecek gibi çünkü.. giderse gider bu ara da kilolarda ama asıl hedefim sıkılaşmak:KK76:

Saat 12 gibi kahvaltim
Herzaman ki gibi
Terayagli biberli yumurta
Peynir
Zeytin
Domates
Salatalik
Ceviz

Bende artık kilodan çok sıkılaşmaya bakacam.. çok şükür verdik birazda hoş olalım dimi ama:KK9::KK9: bu pafta 54.5 ta takıldım kaldım.. artık zor gidecek gibi çünkü.. giderse gider bu ara da kilolarda ama asıl hedefim sıkılaşmak:KK76:

Sen şimdi başladın mı birşeye. Ben sana birsürü video attım.

X