Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Mrb arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum sizleri . Bende 2 aydır karatay uymaya çalışıyorum . Ama arada bozduğum çokkkkk oldu ( ekmek, reçel, çikolata ). 97 Kiloydum şimdi 92 ama sporda yaptığım için daha çok vermiş gösteriyorum . Tam anlamıyla diyete uysaydım ayda 5 kilo rahat giderdi ben çok bozdum . Neyse geçmişe bir süngerrrr çekelim
Evet kahvaltım
2 yumartadan omlet peyniri
Biraz peynir
10 zeytin
Domates salatalık ve dere otu
Bir çaya bardağı ceviz
4 gün kurusu
Türk kahvesi
Öğlen de patlıcan yemeğim var yanına yoğurt ve salata yiyeceğim
Dün ben 2 öğün yaptım 1 . Öğün 10.30 sonra 2 gibi karpuz yedim 1 dilim
2. Öğününde 7 gibi yedim patlıcan yemeği yoğurt ve salata
Gün içinde 2 Lt su içtim 40 dk hopladım zıpladım ( ii ter attım ) öncesindede 3 saat ev temizliği yapmiştim i. Inanın bu yediklerim yetti
Yaşasın karatay
Günaydın canım hoşgeldin en doğru yerdersin.Ama 4 gün kurusu fazla olmuş yemekler iki öğün yiyiyoruz zaten en az aralarında dört bes saat olmalıki leptin hormonu çalışşın eğer cok acıkırsakta yoğurt süt gibi şeylerle geçiştiriyoruz canım karpuzda yasaklılar listesinde.

Eşimde günde 10 bardak çay içer hemde 2 şekerli. Sayemde teke düşürdü . Bu diyette şunu farkettim göbek bölgesine etkisi çok fazla 3 /4 gündür tam uyguluyorum . Ekmek ve türevlerini yemiyorum göbeğim baya inceldi . Hedefim okul açılana kadar en
fazla 85 olmak . Yapabilirim dini kızlar yani 40 günde 7 kilocukkkk :))))
Sadece ekmek olayı değil bu diyet meyve falanda yemiyoruz.Topiğin ilk başıni okudunmu daha
detaylı anlatıyor.Eğer gerçekten diyete sabit kalirsan 7 değil10 kilo verirsin.Bide sporla desteklersen artıların bile olur.
$Screenshot_2014-08-02-09-29-26.jpg

Bugünkü sabah menüm
3 yumurta beyazı1 yumurta sarısıyla omlet
Domtis
Salatalik
13 zeytin
Bol limonlu zencefilli çay.
Yarım çay bardağı ceviz

Spor yapıyorum 40 dk eliptik bisiklet Ya da 40 dk yürüyüş ya da 40 dk dans hoplama zıplama . Şimdi bisikletim bozuldu diğerlerini yapıyorum . Bu diyette bir ayda en fazla kaç kilo veren var acaba

Birşey daha sıçrama. Şimdi 2 öğün yeme olayını nasıl yapıyorsunuz ben saat 10.30 gibi kahvaltı yapınca akşam 7 de yiyorum . Ama bu geç kalktığım saatlerde böyle oldu . Ben normalde 7 gibi kalkıyorum kahvaltısız da güne başlayamam . Erken yapsam 2. Öğün için 7 yi bekleyemem erken yerim . Sonrada gece acıkırım . Siz nasıl ayarlıyorsunuz saatleri

IStanbul dan ayrilma hazirliklari,,,,uyuyup dnlenemeden yarin is basliyor:KK43:..........dun aksam yemeginde sadece yogurt yemstim tabiiki aciktim ackacagimi bildgim icin 2 yogurdu birakmistim, gece 12 gibi yedim,,,,,,,

Maşallah becerikliymissin kışlık yemeklik yapmalar falan afferin hemşerim afiyetle yersiniz inşallah:))

Rahat bir gün bile geciremeyecekmisin abla çok gecmis olsun sanırım oğlunun birşeyi yok Allah esirgesin. senin oğlanda sanki biraz yaramaz gibi kanının deli aktığı zamanlar
Bana rahat yok, rahat olsa uyku yok:KK43:.....ah ah bu oglan tam sopalik,,,babasinin arabasini istanbul da kullaniyordu her ay biyerini carpyordu,,,benimkinin 8 senelik hasarszligi vardi,,bu seferde onu halletmis,,,,,adam gibi kullanmiyorki trafik canavari,,,ben onun kullandgi arabay mecbur kalkadikca binmem binincede stresten patlarim ....allah korumus onda bisey yok
Buğun ikinci basışı canim . Diken ustunde oturuyorlar. Ya dimi cok guzel yapıyor sizinkiler. Neyse kalaninida kahvaltıda lüpletirim artik.

Ablam ne oldu ya gecmis olsun. Olsun ablam oğluna birşey olmadı ya. Verilmis sadakaniz varmış. Azcik serinlemissindir abla. Oh bende islanabilsem keske bosver abla akışina birak.

Ama ac kalmışsın resmen hasta olucaksın bu gidisle valla.Bari vitaminleri çoğallta ayakta kalabil.

Evet bugün bakanlarlarimiz yok.onlarsız topik çekilmiyor valla. Merak etme ablam yarın butün hırslarıni alırlar. Babymom gördum facede kuzenlerle. Kedicik nerde acaba bende merak ettim şimdi ,memgmemg in dersi vardir belki.
Neyse citırlar ben yatanzi bugun geçe kaldim.Eltimin oğluna kiz istemeye gitmisti bizimkiler. Ben gitmemistim hem cocuk durmaz hem hazırlıisizdim kıyafetim yoktu. Gelince illa görumceme çağirdilar kritik yapalim diye 2:30 a kadar ordaydım çocuklar eve birakti. Bide adamla lafladik bu saat oldu. Gul abla sinirden uyuyamamıstir belki canim ya gelincede hepsi üstuste geliyor. Neyse hepinizi cok optum dukanıda ahanda kapattım.bye byeEn Büyük KK
Cok sukur oglan iyi ama yatgi bir iki degil aloskanlik oldu....gecen ay arabayi stacaktim bin pisman oldum satmadigima,,temmuz vergisi, muayene,kasko derken 2000 tl de para harcadim ustune,,,satsaydim o parada elomde kalacakti....bu oglan adam olacajkmi ki
.........aciktim tabiii gece yine yogurt yedim.......

Mrb arkadaşlar uzun zamandır takip ediyorum sizleri . Bende 2 aydır karatay uymaya çalışıyorum . Ama arada bozduğum çokkkkk oldu ( ekmek, reçel, çikolata ). 97 Kiloydum şimdi 92 ama sporda yaptığım için daha çok vermiş gösteriyorum . Tam anlamıyla diyete uysaydım ayda 5 kilo rahat giderdi ben çok bozdum . Neyse geçmişe bir süngerrrr çekelim
Evet kahvaltım
2 yumartadan omlet peyniri
Biraz peynir
10 zeytin
Domates salatalık ve dere otu
Bir çaya bardağı ceviz
4 gün kurusu
Türk kahvesi
Öğlen de patlıcan yemeğim var yanına yoğurt ve salata yiyeceğim
Dün ben 2 öğün yaptım 1 . Öğün 10.30 sonra 2 gibi karpuz yedim 1 dilim
2. Öğününde 7 gibi yedim patlıcan yemeği yoğurt ve salata
Gün içinde 2 Lt su içtim 40 dk hopladım zıpladım ( ii ter attım ) öncesindede 3 saat ev temizliği yapmiştim i. Inanın bu yediklerim yetti
Yaşasın karatay

Eşimde günde 10 bardak çay içer hemde 2 şekerli. Sayemde teke düşürdü . Bu diyette şunu farkettim göbek bölgesine etkisi çok fazla 3 /4 gündür tam uyguluyorum . Ekmek ve türevlerini yemiyorum göbeğim baya inceldi . Hedefim okul açılana kadar en fazla 85 olmak . Yapabilirim dini kızlar yani 40 günde 7 kilocukkkk :))))

Aramiza hosgeldiniz :KK71:........karatay yapmaniza sevindim en dogru karari vermissiniz,,,vaktim yok fazla yazamiyorum seraym ilgilenmis sizinle ,,,,karpuz yasak ..her hata insulin dierncinin kirilmasini engeller hep basa donersinz,,,,hatasiz yapin istediginiz kg ya gelirsiniz,,bide bze devamli yazin ,,kisi kendisini baskasina karsi sorumlu hissedince kacamak yapmaya eli varmiyor,,,motivasyon oluyor,,,,seram la kg nuiz ayni sayilir yarisa sizde katilin

arkadaşlar benim merak ettiğim şey şu:bu 4-5 saatlik öğün aralarında şekersiz olmak kaydıyla çay-kahve içilebilir mi?leptin hormonu salgılanmasını engeller mi?

Bana rahat yok, rahat olsa uyku yok:KK43:.....ah ah bu oglan tam sopalik,,,babasinin arabasini istanbul da kullaniyordu her ay biyerini carpyordu,,,benimkinin 8 senelik hasarszligi vardi,,bu seferde onu halletmis,,,,,adam gibi kullanmiyorki trafik canavari,,,ben onun kullandgi arabay mecbur kalkadikca binmem binincede stresten patlarim ....allah korumus onda bisey yok

Cok sukur oglan iyi ama yatgi bir iki degil aloskanlik oldu....gecen ay arabayi stacaktim bin pisman oldum satmadigima,,temmuz vergisi, muayene,kasko derken 2000 tl de para harcadim ustune,,,satsaydim o parada elomde kalacakti....bu oglan adam olacajkmi ki

şimdi fırsat buldum okudum yazdıklarını. Ablacım büyük geçmiş olsun. Hayırlısıyla askere gitse de en azından aklın onda kalmaz araba mı kullanıyor, trafikte mi diye. Bayramda da kaza yapmışlardı diye hatırlıyorum. Neyse bununla kalsın, cana geleceğine mala gelsin evet de, o malı kazanmak da kolay değil. :KK43:

İyi yolculuklar olsun son dakikaların İstanbul'da. yine bekleriz, bir sonrakinde bana da beklerim.

Ben de evi toparlıyorum. Evi boyatmam lazım. Yavaştan hazırlıyorum ki ustalar geldiğinde işini bitirip gitsin.

şimdi fırsat buldum okudum yazdıklarını. Ablacım büyük geçmiş olsun. Hayırlısıyla askere gitse de en azından aklın onda kalmaz araba mı kullanıyor, trafikte mi diye. Bayramda da kaza yapmışlardı diye hatırlıyorum. Neyse bununla kalsın, cana geleceğine mala gelsin evet de, o malı kazanmak da kolay değil. :KK43:

İyi yolculuklar olsun son dakikaların İstanbul'da. yine bekleriz, bir sonrakinde bana da beklerim.

Ben de evi toparlıyorum. Evi boyatmam lazım. Yavaştan hazırlıyorum ki ustalar geldiğinde işini bitirip gitsin.

Cuma dan beri girmeyince merak ettim,,,iyi olduguna sevindm,,,cumartesi senin oradaydik bogann orada kizlara arkadas buralarda oturuyor dedim,,,oglan kafami karistiriip moralimi bozmasaydi kediiden telin alip kahve icmeye cagircaktim bii anda tel gelince gundem degisti kizlarin aldiklarini ble farketmemisim kendleri arayi vermisler ,,,cikinca farkettim,,,..insallah sonraki sefere kismet olur,,ankara ya gelirsen orada da ben beklerim canim.... bayramda oglum gorumcenin ogluyla bodruma girerken kaza yapmislardi tir sofor kaisina carpmisti...o araba gorumcenindi onu servise verince benimkini kullanmislar benimkinide verdiler simdi rahat rahat otursunlar,,,,calisip kazanmadiklari icin canlari cok yanmiyor,,kaza yapinca sinirden yeni aldigi I pho ne telide kirmis oradan da 2000 zarar,,,,

Meyva hiç yok mu yani Ama ben meyva var biliyorum tabi şeker oranı az olanlar karpuz yok değil mi . Dayanamadım karpuz harikaydı
Meyve gunde 1 porsiyon dusuk glisemik indeskliler var,,,dut, karuz ve kavun yok,,,,meyva hergun yiyen kg vermede zorluk yasiyor,,hergun yememek kg vermeyi kolaylastriyor,,
Spor yapıyorum 40 dk eliptik bisiklet Ya da 40 dk yürüyüş ya da 40 dk dans hoplama zıplama . Şimdi bisikletim bozuldu diğerlerini yapıyorum . Bu diyette bir ayda en fazla kaç kilo veren var acaba
Ayda 10 veren de var 1 verende ,,,tamamen metabolizmaya ve vucudda eksik olan kan degerlerine bagli,,,spor arti etkili
Birşey daha sıçrama. Şimdi 2 öğün yeme olayını nasıl yapıyorsunuz ben saat 10.30 gibi kahvaltı yapınca akşam 7 de yiyorum . Ama bu geç kalktığım saatlerde böyle oldu . Ben normalde 7 gibi kalkıyorum kahvaltısız da güne başlayamam . Erken yapsam 2. Öğün için 7 yi bekleyemem erken yerim . Sonrada gece acıkırım . Siz nasıl ayarlıyorsunuz saatleri
Erken kalkanlar ve yeni baslayanlar 2,5 ogun yappiyorlar ya ogleni ya aksami hafif yiyorlar,,,,

Bugünkü sabah menüm
3 yumurta beyazı1 yumurta sarısıyla omlet
Domtis
Salatalik
13 zeytin
Bol limonlu zencefilli çay.
Yarım çay bardağı ceviz
Ye/B]

Yesillik unutmussun afyet olsun canim
arkadaşlar benim merak ettiğim şey şu:bu 4-5 saatlik öğün aralarında şekersiz olmak kaydıyla çay-kahve içilebilir mi?leptin hormonu salgılanmasını engeller mi?
Sekersiz olan hersey icilebilir ,,,leptini enggellemez,,,ayran.sut ve yogurt cok acikinca arada yenliyr ama leptini azda olsa bozuyor

Kolay gelsin canim zor se kalkmissin

Istanbul da yazdim eve geldim hala gelen olmamis......sabah. KKK, trende aksam yemegi: etli taze fasulye, firinda kizartma ve yogurt,,,,,,,,,dun gece kadikoy gezisi sonrasi yagmurdan dolayi eve gitmem 22,30 oldu....dizlerim sismisti o. Kadar yuruyus ve ayakta durmaya,,,yarim saaat uzandim arkadasa da firinda kizartma sozu vermistim gece gece onu yaptim o sirada arkadas fasulyeyi yapti gece 2 ye kadar kisik ateste ancak pisti,,,bende uyku yok o uyudu,,,11 e kadar yattim ama uyku yine 1,,2 saat,,,,,,,kedi otu ile melissa karisimi varmis aktardan aldim ama iicmeye firsat olmadi:KK43:

IStanbul dan ayrilma hazirliklari,,,,uyuyup dnlenemeden yarin is basliyor:KK43:..........dun aksam yemeginde sadece yogurt yemstim tabiiki aciktim ackacagimi bildgim icin 2 yogurdu birakmistim, gece 12 gibi yedim,,,,,,,
Peki abla o koşüsturmaca uykusuzluk ac kalmaya kilo verebildinmi merak ediyorum.

Yani abla sabırlı kadınsın vesselam . Gerci bu krataydanda belli.
Aramiza hosgeldiniz :KK71:........karatay yapmaniza sevindim en dogru karari vermissiniz,,,vaktim yok fazla yazamiyorum seraym ilgilenmis sizinle ,,,,karpuz yasak ..her hata insulin dierncinin kirilmasini engeller hep basa donersinz,,,,hatasiz yapin istediginiz kg ya gelirsiniz,,bide bze devamli yazin ,,kisi kendisini baskasina karsi sorumlu hissedince kacamak yapmaya eli varmiyor,,,motivasyon oluyor,,,,seram la kg nuiz ayni sayilir yarisa sizde katilin
Valla bugün yarış terkidiyar. Ben sandviç yedim. Mecbuuuur.
Gül abla cevap yazmış ben alıntı yaptiktan sonra gördum.

Benim kociş bu hsfta yok eğitime gidiyor yakın olsaydın valla gelirdim yardıma.

Cuma dan beri girmeyince merak ettim,,,iyi olduguna sevindm,,,cumartesi senin oradaydik bogann orada kizlara arkadas buralarda oturuyor dedim,,,oglan kafami karistiriip moralimi bozmasaydi kediiden telin alip kahve icmeye cagircaktim bii anda tel gelince gundem degisti kizlarin aldiklarini ble farketmemisim kendleri arayi vermisler ,,,cikinca farkettim,,,..insallah sonraki sefere kismet olur,,ankara ya gelirsen orada da ben beklerim canim.... bayramda oglum gorumcenin ogluyla bodruma girerken kaza yapmislardi tir sofor kaisina carpmisti...o araba gorumcenindi onu servise verince benimkini kullanmislar benimkinide verdiler simdi rahat rahat otursunlar,,,,calisip kazanmadiklari icin canlari cok yanmiyor,,kaza yapinca sinirden yeni aldigi I pho ne telide kirmis oradan da 2000 zarar,,,,
Abla seninoglan dayak istiyir bence :KK1: neyseki askere gidecek orda guzel benzetirler :KK1:Acaba askere giden erkekler bu yüzdenmi uslaniyor.:26:

Istanbul da yazdim eve geldim hala gelen olmamis......sabah. KKK, trende aksam yemegi: etli taze fasulye, firinda kizartma ve yogurt,,,,,,,,,dun gece kadikoy gezisi sonrasi yagmurdan dolayi eve gitmem 22,30 oldu....dizlerim sismisti o. Kadar yuruyus ve ayakta durmaya,,,yarim saaat uzandim arkadasa da firinda kizartma sozu vermistim gece gece onu yaptim o sirada arkadas fasulyeyi yapti gece 2 ye kadar kisik ateste ancak pisti,,,bende uyku yok o uyudu,,,11 e kadar yattim ama uyku yine 1,,2 saat,,,,,,,kedi otu ile melissa karisimi varmis aktardan aldim ama iicmeye firsat olmadi:KK43:
Abla ben bugün anlayamadan gorumcemin bir teliyle kendimi dısarda ve malum bugün miting vardi,mitingte buldum kendimi. Bir saat olmuştur içeri gireli. Geberdim valla ama cok güzel ve coskuluydu.Anadolu yakasinda olması bizi biraz zorladı zaman bakımindan.Çocuguda almıstım valla canavar çok eğlendi. Neyse evimdeyim. Süper sende evine gelmissin evim evim güzel evim dimi.Abla o zaman hemen kedi ve melissa beraber demle iç.Gece birakmıssın gerci ama genede acele etde içiver. Guzel bir uyku çek.
Tüm gün mitingte olduğumdan dolayı aksam üstü dağıttıkları çok güzel bir sandviç vardı onu yedim suyla meyve suyunu içmedim. Bugünü es geçtim artık.

Kolay gelsin canım gecmiste pek birsey yok zaten merak etme.Calleneticsin yana doğru bir hareketi var onu cok cok yap belldeki kasları geriyor beli inceltiyor. 90 cm kalçaya 81 cm bel şaştım doğrusu.Cokta zayıfsın aslinda 51 kg.

Gobusumu gobek deligimin 3 parmak altindan olcuyorum, en siskin yerinden yani.
Call cok zor gii, su tek ayak asagi, tek ayak yukari 100, onu 25 zor yapiyorum :KK53:

Allah kolaylik versin canim,,,hayirli yolculuklar,,oh ne guzel 2 ay kalacaksin...insallah doya doya gecer gunlerin...bakarsin bulundugun sehre gore bir citirimizla da gorusme imkanin olur,,,,........seraym gobisi bel yazmis bende ona yorum yaptim o kg ya gore fazla diye....gobis mis megerse,,,,90 kalcaya 81 gobege gobek denmez galiba:) ,,,,,bana abla 3 cocukla gobek kalmamis diyorsun benim kalca ve gobek ayni 101 ,,,:KK43: seninki gibi kalca- gobek arada 9 cm olmasi icin 9 cm daha erimesi lazim...gobek erise beden farkedecek, gobek yuzunden hala 42 deyim kalca 40 beden,,,

Walla abla, sen fistik gibisin maasallah :nazar: keske senin gibi olsak 3 cocuktan sonra.

Bugün pek bi sessiz kalmış topik... neyse kaçamaklar olmadan eğlenin bakalım haftasonun tadını çıkarın canlarrr:KK16: bende yoğurdumu yaptım misss gib dolaba koydum.. 6gibi pazar market alışverişii yaptık, geldim yemek yaptım malum bişi kalmamıştı dolapta... patlıcan aldım 10 kg onlarla uğraşıyodum karnıyarıklık, oturtmalık i de közlemek için.. tabiki fırında yaptım :KK36: yavaş yavaş kışlıklara başladım bakalım.. köyden gelirkende oranın yeşil fasülyeini almıştım..
Bide taze fındık aldım onlarıda temizledim yapraklarından... buğün bişi yapmıcaktım güya... ayakta durmaktan belim ağrıyor:KK53:

Ne beceriklisin sen oyle, :nazar:

Cok gecmis olsun ablacim, soyle sorunsuz, sakin gunun gecse illa 2. Gun bisey cikiyor.
Hangi ergen seninkinden farkli ki. Neler var duyuyoruz, seninki araba canavari Allah tan.
Rabbim kotu aliskanliklardan, kotu insanlardan korusun. Askere gidince gorur arabayi :KK1:
Senin uyku cayina papatya da ekle, yumusatir, stresi alir.
:KK54::KK54:

Nihayet evcazima geldim.
Benim psikolojik problemim yola cikinca gaz oluyorum :KK1:
Otobus, tren, ucak farkemiyo yeterki uzun yol olsun. Dun aksamdan beri yediklerim

Arkadasta aksam yemegi

Ezogelin corba
Salata
Kremali mantarli tavuk, (hazir krema kullanilmis)

Sabaha kadar uyuyamadim, sabah 5 te evden ciktik
Havaalninda Kahve ictim
Ucakta bana uygun bisey yoktu, ispanak kavurmasi vardi az. Onu yedim
Saat 10 dan 4 e kadar istanbulda isler vardi onlari hallettik.
Acliktan bayilacaktim butun gun bitane erik yedim.
Eve gitmeden kofteciye girdik kofte salata, yogurt yedim.
Gece duramadik, 9 da cikip iskembe corbasi ictik.

Cok karisik oldu ama artik bi sure idare edicem,
Allahim bu ne sicak, benim ev en ust kat, yaniyoruz, yapis yapisiz. Kac kere dusa girdim bilmiyorum.

Günaydın canlar.. bugün pek keyfim yok yanımda ki arkadaşım eşinden ayrıldı bir senelik evlilerdi, ailesinin yanına tayin istemişti bugün onsuz kaldım... birazda ydğunum bakalım ne zamana kadar tek çalışacam..
geçmişi okuyamdım.. öğlen arası okurum fırsat buursam.. ne olur ne olmaz diye bildirimimi yapayım birazdan

Rumuz:fmgenc
başlangıç tarihi:09/11/2013
başlangıç kilo:65.8
geçen hafta: 56.9 bayramdan önceki pzt si
Bu hafta:54.8
fark:-2.1
toplam fark:11
beden:36/38( artık alt tarafa da 38 bol geliyor 36.5 olsun)
Boy: 1.58
hedef: 53
spor: hergün kendime 1aylık i prog.yaptım o hareketlerim.. mekik squat crunch vs
yüzde:3.7:nazar::nazar::nazar:
Hedefe az kaldı inşallah bu hızla gider :21::21:

X