Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Evet canim pişmiş haliyle 3-4 kaşık tüketiyoruz..bu tarifin bi çok cesiti bizim oralarda yazin surekli yapilir.bulgurlusunu detoks corbasi diye nette tüketenler var.ben de denedim 2-3 defa detoks amaçlı..

canim corbanin icinde 3-4 kaşık bulgur veya buğday diğer malzemelerle birlesince kocaman bi kazan oluyor..bunu 2 gün değil daha uzun tuketebilirsin..sonucta 1 günlük buğday hakkin 3-4 güne bölünmüş gibi olur...

ben onu üst sınırdan kullanırım, 3 kaşık buğday pilavı (bluedaisy'den canım çekti 2 gün önce yaptım ama tam anlamıyla yiyemedim çünkü tereyağı dökmem lazım, ofiste de mümkün değil. akşamki planım 3 kaşık pilav+sote ve dediğin çorbadan koca bi kase olacak. tarifi mail attım kendime hemen ^_^ sağolasın canım. :KK16:

Sağol canim bende çok sevindim.en büyük cekincem buydu.sukurler olsun normal çıktı
Allah'a şükür, yeğenim seni üzmüyor. Hoş bizim oralardan üzen evlat çıkmaz çok ballısın :KK52:

ben onu üst sınırdan kullanırım, 3 kaşık buğday pilavı (bluedaisy'den canım çekti 2 gün önce yaptım ama tam anlamıyla yiyemedim çünkü tereyağı dökmem lazım, ofiste de mümkün değil. akşamki planım 3 kaşık pilav+sote ve dediğin çorbadan koca bi kase olacak. tarifi mail attım kendime hemen ^_^ sağolasın canım. :KK16:

Allah'a şükür, yeğenim seni üzmüyor. Hoş bizim oralardan üzen evlat çıkmaz çok ballısın :KK52:

Çok şükür çok ballıyım evde 4 erkek var uzmuyorlar beni

Canim o haşlanmış bugdayi pişirirken yine nefis bi tarif verebilirim sana..bugdayi dana kusbasi ve haşlanmış nohutla pisiriyorsun üzerine bol tereyağ. .keşķeğin buğdayları diri kalmış hali gibi ve daha pratiği.afiyet olsun canim aklima geldikce yazarim

Son düzenleme:
slm çıtırlar :KK16::KK16::KK16::KK16:
nöbetten çıktım geldim yattım kalktım çok şükür dinlendim:KK1::KK1:
o kadar dinlendim ki iftara misafirim var :KK52::KK52::KK52:
şimdi eşimle alışverişe gitcem gelince temizlik hazırlık vs başlıcak:KK34::KK34:
nöbetim iyiydi çok şükür ama 2 tane ateşli çocuğum vardı sabaha kadar onlarla uğraştım
saat 5 gibi ateşleri çıkmış anneleri ben azıcık dinleneyim diye bana haber vermemişler kendileri yıkamışlar düşürmüşler:KK1:
neyse çok şükür düşmüş. dedim ama olmaz haber verin kayıt ediyorum ben onları
sabah teslim ederken biri yine 38.5tu fitil verdim giderayak inşallah bugün biraz daha düşük olur ateşleri:emir_bebek:
selam canım
dinlenmene sevindim,,,gece hastaların varmış,,,inşallah ateşleri tüşer çocuklarında,,,,
Merhaba arkadaşlar... herkese hayırlı cumalr... bi bakayım geçmişe...
sana da hayırlı cumalar canım
Ablacım kızn nasl oldu.. dün kendi derdime düştüm soramadımda :26:
isali geçiyor gibiydi gece sabah yattığı için soramadım koca bardakla su koydum yanına kalkıp almaz miskin miskin yatar,,,halsiz yerinden kalkmak istemiyor oda oda geziyor neresi serinse oraya atıyor kendini:KK52: 2 gündür patates haşlama yiyor başka şey yemek istemiyor,,gece yaptığım yumurtadan bi lokma al diye ısrar ettim hoşuna gitti epey yedi :KK1:
Ablam geçmiş olsun nasıl oldu kızın? Umarim daha iyidir

sağolasın
iiyi sayılır canım,,,halsiz,iştahsız suyu peşinde gezerek içiriyorum :KK52: kendime almaya kalkınca koca bardakla onada dolduruyorum hangi odadaysa oraya bırakıyorum,,,sonraki alktığımda bakıyorum başka yere gidip suyunu almamış oraya doldurup götürüyorum ...

Olur mu hic öyle tabi konusacaksiniz..diyet topigi burası. .bunlari göze alarak buradayim canimcim :KK16: sen içini ferah tut benim öyle her seyi canim çekmiyor..bi dut çekti canim burada okumuştum şükür yedimmm..mantiyi zaten eşimde oğlumda ne zamandir diyorlardı..bidahakine beklerim canım

Çok şükür çok ballıyım evde 4 erkek var uzmuyorlar beni

Canim o haşlanmış bugdayi pişirirken yine nefis bi tarif verebilirim sana..bugdayi dana kusbasi ve haşlanmış nohutla pisiriyorsun üzerine bol tereyağ. .keşķeğin buğdayları diri kalmış hali gibi ve daha pratiği.afiyet olsun canim aklima geldikce yazarim

oh oh oh valla çok güzel oldu bu da. hemen notumu aldım canım. ^_^ sağolasın canım.

evet canım sen olmayınca gerçekten sessiz,,,,,iyiki varsın:KK16:

siz de iyiki varsınız ^_^ özledim yeminle gelip okuyamayınca :KK16:

sağol canım.. Bugün indi şişlikler inşallah soruçlar iyi çıkar.. Benimde iki senedir arada yükselir o dediğin ilaçlardan verirler enson geçen ay kullandım 15 gün filan oldu biteli dr. Kontrolum vardı dün işte.. Sürekli takip edemiyosun ki.. Benimde çocuğum olmuyor 3senedir herhangi bi sebep yok bende buna bağlıyorum ne ara düşük ne ara yüksek belli değil streste her nekadar yok desem oluyo işte her ay hayal kırıklığı olunca:KK50:
Senden hatırlıyosan eğer o kullandığın bitkiler neydi yada bitki uzmanı kimdi bi de ben araştırayım belkim senin gibi bende kavuşurum hasretime:KK16::KK16:

şişliklerin inmesine sevindim canım.prolaktini düzeltirsen rabbimde isterse hemen çocuğun olur bak gör.allah bizim gibi sebepsiz infertiliteyi kimseye göstermesin.hastalığın adını bilsen ona göre tedavi alırsın biz ne tedavisi alacağımızıda bilmiyoz ilaç şifa rabbimiz bizim

Canim pzt haber ver bize de mutlaka.evet şeker yuklettim binlerce şükür ki şekerim 122 çıktı. .ilk gebeligimde bu yükleme sonucu 280 idi ve çok ciddi risklerim vardı. .su an icin bu beslenme şekliyle daha da yukselecegini sanmıyorum. .canim farkettimde ben toplam 8 kilo hedef koymuşum hangi akla hizmet bilemedim.ben onu bu hafta paşa paşa 10-12 arasina taşıyım.bu kadar utopik olup sonrasinda hüsrana ugramayayim dimi :KK66: şimdilik 3 kilo evet ama 4 ay var daha 7-8 kilo daha alirim.. çok hızlandı kilo artışım..dedigin gibi yarasin bebişe birde bunu takmayacagim kafama

Sen niye böyle uykusuz falansin??. Ağrın var mi hala?

Canım Estağfurullah ne idolü utandim şimdi, inşallah birbirimizden aldigimiz dogru tavsiyelerle atlatiriz bu sureci saglikla :KK16:
Iyi olmaniza çok sevindim canim.ben evet karatay yapiyorum.sadece meyve konusunda cok sıkmıyorum kendimi doktorumun onerisiyle..sadece akşam ve sonrasi meyve yememeye dikkat ediyorum.hatta artik meyvenin yaninda yogurt ayran sut falan tüketiyorum gi düşürmek için. . Çok canim cekerse arada kacamagim oluyor ama çok nadir mesela aylardir ilk defa manti yemişim.bizim ailede hamur isi çok meşhurdur ama uzak duruyorum. ..kavun, dut vs gibi gi yüksek meyveleri kaçamak olarak görüp dikkatli tüketiyorum. Sadece incirde yapmıyorum bunu doktorum üreme sistemi için bi mucize olduğunu her gün yemem gerektigini soyledi.sabahlari ceviz koyup içine 2-3 tane yiyorum..

Canım benim şeker öyküm olduğu için 2 doktorumda kabul etmedi.dogumumu yapacak olan doktorum esnemedi bile.diger doktorumda önemli muhakkak falan dedi..zaten hiç bir dr kabul etmiyor genelde diye okuyorum forumlarda.sen yinede şansını dene ama ya sekerin varsa ve ogrenemezsen bu büyük tehlike
Bende karatay yapiyorum canim meyveyide ikindi saatlerinde yogurtla beraber yiyorum
Incir demek tuketilmeli buda aklimda olsun artik sabahlari yemeye çalışayım hicbir sekilde tatli yiyemiyorum dun yedigim künefe istisna:KK9:
Evde yalnizken karatay disina cikmiyirum ama isin icine anne girince sartlar degisiyor birde ilk bebek bilerek yemedigimi Dusunuyorlar :KK43:
Karatayla sekerinde dengelenmis canim
Caman hoca cok kiziyir ama galiba bu gidisle bebde yaptiracagim
11-12 yi gecmezsin sen cankm ben ilk bebek oldugu icin 13 hddefim inşallah

ben 10 yıldır kullanıyorum çok memnunum hiç arıza vermedi yağ su kas şeker tuz vitaminler nabız tansiyon hepsini ölçmüyor
en eski tip baskül:KK52::KK52::KK52:

bende de vardı o eskı tıpten.. hep eksık fazla çıkartırdı..dayanamadım teknolojının son harıkasını aldım :KK52::KK52::KK52::KK52:
:KK16::KK16::KK54::KK54:aynen ya çünkü bende zaten zorla uyuyorum birde uyanıp tekrar uyumak çok zorluyor beni tekrar dalmak uzun sürüyor sonrada tekrar hooop uyan sabah işe allahım gücüne gitmesin isyana girmesin
işten çıkmaya az kaldı...eve gıdıp ayaklarımı uzatabilecek mıyım ? cumartesı en derınınden uyuyup en fresh halımle kalkabilecek mıyım ? :KK55::KK55::KK55::KK55:

Ayni baskul bende de var internetten almistim cok uygundu fiyati. Bende memnunum.
bende memnunum bluedaisy.. zaten bir şeyı az beğensem bile asla önermem ..belkı alacak olanı yanlış yönlendırırım dıye..senınde beğenmene sevındım :KK52::KK52::KK52:

Teşekkür ederim canım.. annemde dedi senin dediğini attım kaya tuzunu leğenin içine ayaklarımı soktum gerçekten rahatlattı.. bi de mayddnoz limon lu su içiyorum çok şükür bugün iyiyim indi şişlikler:KK16::KK16:
vucuttakı elektrolit dengesının bozulmasından dolayı ödem oluyor .. stres fazla tuz alımı ilaçların yan etkısı harektsızlık felan..kaya tuzuda en ıyı çözümlerden bırı..birde nane atsaymışsın süper pamuk gıbı olurmuş ayacıkların..geçmiş olsun canım yenıden :KK16::KK16::KK16:

ay ben de bir enerjiğim bir enerjiğim millet sıcaktan şikayet ediyor benim güneşin altında koşasım var. :KK33:

planınız çok güzel. çok güzel vakit geçirin sevdicekle :KK23: tamam canım hemen internetten vereceğim siparişi :KK1:

:KK55:
bende çook enerjiğim bugun cumaaaa :KK52::KK52::KK52::KK55::KK55::KK55::KK37::KK37:
Allahım hem mubarke gun hem ardından cumartesı geliyor..para insan iş proje düşünmedn geçen 2 gün benim için cennet yeminlen...
plan güzel canım almaya gelecek aşkıtontişim az sonra inşallah güzel zman geçırırız..bu arada bluedaisyde kullanıyormuş aynı baskülü oda memnunmuş..inşallah sende memnun kalırsın..:KK9::KK9::KK9::KK9:

Herkese merhaba taptatlı hanımlaaaar..

En son saçlarımın çok döküldüğünü söylemiştim, siz de doktora görünmemi tavsiye etmiştiniz.

Çarşamba Günü dermatoloğa gittim, tahlil istedi, kan verdim, bugün aldım sonuçlarımı.

Kansızlık çıktı.
Kan değerlerim çok düşükmüş. Aynı şekilde demir seviyesi de alt sınırdaymış. Bir de folik asit mi dedi ne dedi, işte öyle birşey de eksikmiş.

Bir ilaç verdi, günde bir defa akşamları yemekle birlikte almam gerekiyormuş.
Bir şampuan yazdı.
Bir de damla verdi, gece uyumadan önce saçlarıma yedirmemi istedi.

Bir ay sonra da kontrole gel dedi.

akşam iftarım iptal oldu kızlar
arkadaşların köyden amcaları vefat etmiş oraya gidiyorlarmış. Allah rahmet eylesin
annemde tez canlı olduğu için pirinci ıslamış, 1 tencere mercimek çorbası yapmış, salatayı hazırlamış 1 leğen:KK1:, bir dünya salatalık doğramış cacık yaparız diye:KK1::KK1::KK1: artık çorbanın birazını içer kalanını difrize kaldırırım :KK34:
salatalıklarıda sarımsaklı yoğurtla karıştırcam sulandırmıcam.
akşama iftardan sonra çarşıya kafeye gidelim dedik kocaman bir süs havuzu var serin olur havamız değişir diye düşündük nasipse akşama iftardan sonra dışarıda olcaz.

Kuzum geçmiş olsun yazamadim musait degildim..korkma inşallah tertemiz cikar sonuçlar. .sicaklardan şişme fazlalasmis olabilir mi bir de sürekli ayaklarini yukari kaldirman cok fayda eder.bende aynı durumdayim gündüz baska aksam başka şiş ayaklarim.tum gün ayakkabı icinde ayaktasin aksamlari tuzlu suda fayda eder canım. Sonuçlardan haberdar et canim

Canim kolay gelsin akşam için..menünde ne var merak ettim :KK1:

menü biraz değişti yukarıdaki gibi oldu özet geçecek ve eklicek olursak:
*mercimek çorbası
*bolca salata
*bolca salatalık yoğurtlaması
*pirinç pilavı
*sütlaç (annemin ıslattığı pirinçlerin yarısını pilav yarısını sütleç yapcam:KK1:)
*patates oturtma (hendek usulü biz yumurtalı patates diye biliriz)
bana salatalar yeter zaten ama sütlaç yiyebilirim belki kendime ufak bir kaseye boşaltıp :KK17::KK17: yemicem diye söz veremiyorum :KK17::KK17::KK17:

selam canım
dinlenmene sevindim,,,gece hastaların varmış,,,inşallah ateşleri tüşer çocuklarında,,,,

sana da hayırlı cumalar canım

isali geçiyor gibiydi gece sabah yattığı için soramadım koca bardakla su koydum yanına kalkıp almaz miskin miskin yatar,,,halsiz yerinden kalkmak istemiyor oda oda geziyor neresi serinse oraya atıyor kendini:KK52: 2 gündür patates haşlama yiyor başka şey yemek istemiyor,,gece yaptığım yumurtadan bi lokma al diye ısrar ettim hoşuna gitti epey yedi :KK1:
inşallah ablam :KK34:

Öldüm kızlar öldüm o ne sıcak dışarda kimse dışarı çıkmasın ay valla hamile arkadaşlarımıza Allah kolaylık versin bugün dışarda işim vardı yemin ederim dilim damağım birbirine girdi evde iki seksen yatıyorum şuan şu istanbulun pis havasından nefret ediyorum sıcak bir taraftan havanın ağır kokusu bir taraftan aman aman.

Sağol canım.. bugün indi şişlikler inşallah soruçlar iyi çıkar.. benimde iki senedir arada yükselir o dediğin ilaçlardan verirler enson geçen ay kullandım 15 gün filan oldu biteli dr. kontrolum vardı dün işte.. sürekli takip edemiyosun ki.. benimde çocuğum olmuyor 3senedir herhangi bi sebep yok bende buna bağlıyorum ne ara düşük ne ara yüksek belli değil streste her nekadar yok desem oluyo işte her ay hayal kırıklığı olunca:KK50:
Senden hatırlıyosan eğer o kullandığın bitkiler neydi yada bitki uzmanı kimdi bi de ben araştırayım belkim senin gibi bende kavuşurum hasretime:KK16::KK16:

Canım ben sana özelden atarım düzenli kullan yeter ben kullanırken hamile kalmışım. Benimde yumurtlamamda bir sorun yoktu onun icin hormon yüklemedide yapamıyorlardı. Adaçayı östrojen iceren bir çaydır o yüzden hamileyken kullanılmaz erkek cocuklarınızada fazla tükettirmeyin. Hamilelik dışinda kullanılabilecek kadınlar icin yaratılmış bir çaydır sanki. Sakın stress yapma herşeyin zamanı var Allah katında o ol diyince oluvericek sen merak etme Allah hayırlısını versin önemli olan bu:KK16:

En son saçlarımın çok döküldüğünü söylemiştim, siz de doktora görünmemi tavsiye etmiştiniz.

Çarşamba Günü dermatoloğa gittim, tahlil istedi, kan verdim, bugün aldım sonuçlarımı.

Kansızlık çıktı.
Kan değerlerim çok düşükmüş. Aynı şekilde demir seviyesi de alt sınırdaymış. Bir de folik asit mi dedi ne dedi, işte öyle birşey de eksikmiş.

Bir şampuan yazdı.

Sanada mehaba tatlı hanım:KK16:
Cok geçmiş olsun canım aman ilaclarını aksatma yazın demrin eksikse kışın daha beter durumlara düşersin . Bol bol yumurtaya devam :KK56:

Bu arada kiymalı bulguru ben yapmıştım çok güzel oluyor tavsiye ededrim ama 4 kaşikla yetinebilirmisiniz bilmem.:KK39:

:KK9: herkes ayrı bir renk kim yoksa yokluğu farkediliyor,,,kedi ile sen daha çok farkediliyorsun nedense:44:

:KK16::KK16::KK54::KK54::KK19::KK19::KK19:

Kansızlık çıktı.

Bir şampuan yazdı.

Geçmiş olsun. :KK16::KK16::KK16:

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1405094887.591360.jpg
Çok güzelmiş. Bende deneyeyim. :KK66:

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kansızlık çıktı.

Bir şampuan yazdı.

geçmiş olsun canım. ilaçlarını ihmal etme şekerim. ^_^

akşam iftarım iptal oldu kızlar
arkadaşların köyden amcaları vefat etmiş oraya gidiyorlarmış. Allah rahmet eylesin
annemde tez canlı olduğu için pirinci ıslamış, 1 tencere mercimek çorbası yapmış, salatayı hazırlamış 1 leğen:KK1:, bir dünya salatalık doğramış cacık yaparız diye:KK1::KK1::KK1: artık çorbanın birazını içer kalanını difrize kaldırırım :KK34:
salatalıklarıda sarımsaklı yoğurtla karıştırcam sulandırmıcam.
akşama iftardan sonra çarşıya kafeye gidelim dedik kocaman bir süs havuzu var serin olur havamız değişir diye düşündük nasipse akşama iftardan sonra dışarıda olcaz.

menü biraz değişti yukarıdaki gibi oldu özet geçecek ve eklicek olursak:
*mercimek çorbası
*bolca salata
*bolca salatalık yoğurtlaması
*pirinç pilavı
*sütlaç (annemin ıslattığı pirinçlerin yarısını pilav yarısını sütleç yapcam:KK1:)
*patates oturtma (hendek usulü biz yumurtalı patates diye biliriz)
bana salatalar yeter zaten ama sütlaç yiyebilirim belki kendime ufak bir kaseye boşaltıp :KK17::KK17: yemicem diye söz veremiyorum :KK17::KK17::KK17:

inşallah ablam :KK34:

:KK1::KK1::KK1: forum olarak biz gelelim sana iftara ziyan olmasın mamalar :KK1:
afiyet olsun canım.
dediğin er orman park mı acaba? ^_^

Öldüm kızlar öldüm o ne sıcak dışarda kimse dışarı çıkmasın ay valla hamile arkadaşlarımıza Allah kolaylık versin bugün dışarda işim vardı yemin ederim dilim damağım birbirine girdi evde iki seksen yatıyorum şuan şu istanbulun pis havasından nefret ediyorum sıcak bir taraftan havanın ağır kokusu bir taraftan aman aman.

Canım ben sana özelden atarım düzenli kullan yeter ben kullanırken hamile kalmışım. Benimde yumurtlamamda bir sorun yoktu onun icin hormon yüklemedide yapamıyorlardı. Adaçayı östrojen iceren bir çaydır o yüzden hamileyken kullanılmaz erkek cocuklarınızada fazla tükettirmeyin. Hamilelik dışinda kullanılabilecek kadınlar icin yaratılmış bir çaydır sanki. Sakın stress yapma herşeyin zamanı var Allah katında o ol diyince oluvericek sen merak etme Allah hayırlısını versin önemli olan bu:KK16:

Sanada mehaba tatlı hanım:KK16:
Cok geçmiş olsun canım aman ilaclarını aksatma yazın demrin eksikse kışın daha beter durumlara düşersin . Bol bol yumurtaya devam :KK56:

Bu arada kiymalı bulguru ben yapmıştım çok güzel oluyor tavsiye ededrim ama 4 kaşikla yetinebilirmisiniz bilmem.:KK39:

evet canım ya bugün felaket sıcaktı. rabbim dışarıdakilerin yardımcısı olsun :KK43: hangi semttesin sen? ^_^

kıymalı bulgurun tarifini de versene ^_^ ben uyarım :KK1::KK1:

sabah:

08:15
karbonatlı su
çeyrek çay bardağı zeytinyağı
+10 adet zeytin
az peynir
1 mini mini domates
1 mini salatalık
3 adet ceviz içi

13:30
1 mini domates