Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Günaydın. İnşallah. Bir an önce biterde eve giderim.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kızlar yulaf için Canan hoca ne diyor, bilgisi olan var mı? Yulaf/ yulaf kepegi/ yulaf ezmesi/ yulaf lapasi? Sanırım glisemik indeksleri yüksek...

sağol canım,,hastenedn döndükten sonra 10 a kadar yattı,,,kalktı ishal olmuş, patates haşlamıştım yanınada şeftali suyu istedi doktor bu akşam onları yesin demişti zorla yedi,,,sabaha kadar isal devam etti, 2 den sonra 1 kaşık kahvenin içine biraz limon sıkıp verdim üstüne 1 bardak su sabah azalmıştı

günaydın canım

..hep böyle olursun inşallah,,,

Kızlar yulaf için Canan hoca ne diyor, bilgisi olan var mı? Yulaf/ yulaf kepegi/ yulaf ezmesi/ yulaf lapasi? Sanırım glisemik indeksleri yüksek...

Glisemek indeksleri yüksek, un haline gelmiş, onun için yenilmesin diyor. "Arpa ve yulaf atlar içindir" der.

Son düzenleme:
iyi yapmışsın çorbayı dökmemekle ,,,geceye acıkırdın,,,sahur yemeğinde hazır,,,afiyet olsun şimdiden canım

dizlerindeki ağrı spordan mı oldu canım

evet ablacım, yalnız sahur değil bugünkü öğlen yemeğim. ^_^

Dinlen kuzucum, reglini atlat gel. Ozleriz simdi geceleri seni

Sadece gobegimi olctum 83 cm. Ilk defa ramazanda kilo almiyorum, gr gr veriyorum ama veriyorum. Cok sukur.

birileri gece whatsapp'dan, sms'ten, iMessage'dan, facebook'tan uyandırma mesajı atıp üzerine bir de aramazsa dinleneceğim dermişim
adı lazım değil baş harfi kedi

afiyet olsun canım ^_^

günaydın maşallah ne güzel enerji dolusun ^_^ ben bugün çok geç kaldım ofise. allahtan zorunluluğum yok da yine de hoş olmuyor sallıyorum işleri gibi geliyor...
dediğin kürü bugün yaptım. inşallah işe yarar. dün heh tamam nihayet derken bu sabah hüsranla uyandım. sanırım doktora gitmem gerekecek.

günaydın.

günaydın canım

doğru sen sahura kalkmayacaktın

ben o baş harfi kedi olan gece yaramazını hemen tahmin ediyorum.....bizim kedi....süperim ama nasıl bildim sen sadece baş harfini vermiştin

Kedi bu yiyecek birswy buluyor hep. Ama senin dun ki imzan daha guzeldi su yiyeceklere camdan saldiran kedi

Gul ablacigim kizin daha iyiymis maşallah bol bol sivi tuketsin ishali kesmeye calismayin derdi benim drum vucuttan atilsin birakin derdi

Sabah sabah keyfiniz yerinde daim olsun inşallah bende gidip kahvalti yapayim ama hic canim istemiyor

Dünkü Menum

Sahur kkk+yogurt+beyaz çay

İftar tarhana corbasi+yeşil mercimek yemegi+yoğurt

Spor yuruyus

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Değiştirdim hemencecik.

Günaydın güzeller karatay yapan birinin çirkin olabilecegini düşünmüyorum😄😄dün cocuklari dışarı çıkardım biraz sicaklar a kaldık çarptı beni galiba bütün gün halsiz dim bugün iyiyim evdeyim çıkmıycam temizlik yaptım yemegim kaldı. Fettucini Alfredo makarna istedi kocacik. Bu demek oluyor bugunde mercimek çorba yiycem ama ii oldu haftabasindan beri olan sisligim gidio sukur..

Bluedaisy gobeklerimiz aynı sayılır 80 benimde..buarada ben rus mali bir ınceltici sürüyorum benim karnima iyi geldi. Sürücü hafif yanma oluyor. Sabah akşam. Selülit kremi

Çok geçmis olsun ablacim bugün durumlar nasıl daha iyimi

Sadece tempolu yürüyüş yeter

3000 kişi üzerinde yapılan bir araştırma şöyledir. 1000’er kişilik 3 gruba bölünen kişilere ayda 5000 gram kilo kaybı hedefi koyulmuştur. 1. Grup sadece fiziksel aktivite yapıp beslenmesine dikkat etmeyerek kilo vermeye çalışacak, 2. grup hiç fiziksel aktivite yapmadan sadece yediklerine dikkat edecek, 3. Grup ise hem fiziksel aktivite yapacak hem de beslenmesine dikkat edecek. 1. Grup hedeflenen kilonun sadece %10’nunu, 2. Grup sadece %30’unu, 3. Grup ise %92’sini kaybetmiştir.

Bu araştırmanında gösterdiği gibi tek başına aktivite yada zayıflama diyeti bir işe yaramamaktadır. İkisinin dengeli ve bir arada yapılması gerekmektedir.

Vücut yağ yakımı için aerobik (kalp atımı düzenli) olan aktiviteler ihtiyaç duymaktadır. Kalp atışınızın düzenli olması demek, kan akışının da düzenli olmasına anlamına gelmektedir. Düzenli kan akışı esnasında enerji için kullanılmayı bekleyen yağlar kana karışırlar. Kana karışan bu yağ, ya enerji olarak metabolizmada kullanılır, yada süzülerek idrar veya dışkı ile dışarı atılır. Yağ yakımı yada harcanması sadece bu şekilde olabilmektedir. Bu sebeple bir dipnot olarak, yağ yakan yada eriten hiçbir madde yada ilaç bulunmamaktadır.

Kayak, masa tenisi, yürüyüş en iyi aerobik egzersizlerdir.

Yapılmasının kolaylığı ve hiçbir alete gerek duyulmadan yapılabilmesi ile yürüyüş en iyi egzersizdir. Araştırmalar her gün 45 dakika yürüyüşün faydalı olduğunu göstermiştir. Bana sorarsanız eğer haftada 3 gün birer gün atlayarak egzersiz yapmak en doğrusudur.

Yürüyüşlerinizi fırsat buldukça dışarıda yapmaya özen göstermelisiniz. Yürüyüş bandı kullanmak, yürürken tv izleyebilmek düşüncesiyle daha çok tercih edilebilir. Aynı sürelerde yapılan kapalı alan yürüyüşleri ile açık alan yürüyüşleri arasında 120-150 kalori fark olmaktadır.

Bu ciddi kalori harcama farkının yanı sıra, iyi bir yürüme bandı dahi satın alsanız da, yürüme bandı dizlerinize giden baskıyı arttıracağından, ileride rahatsızlık duyabilirsiniz. Bu sebeple dışarı çıkabileceğiniz her zaman, yürüme bandından uzaklaşmalısınız.

Bazı araştırmalar vücudun 27 dakikadan sonra yağ yakmaya, bazıları ise 30 dakikadan sonra yağ yakmaya başladığını söylemektedir. Kilonuzla ve yürüyüşe dayanabilmeniz ile değişken olmasına rağmen ortala 40-45 dakikalık doğa yürüyüşlerinin faydasını göreceksiniz. Aktivitelerinizi yaparken spor ayakkabılarınızı ve eşofmanlarınızı giymelisiniz. Egzersiz yaptığınızı hal ve tavırlarınıza vücudunuza bildirmelisiniz, aksi takdirde vücut yaptığınız her ne ise onu egzersiz olarak algılayamamaktadır.

Egzersiz yaparken dikkat etmeniz gereken önemli bir konuda uyarı yapmak isterim. Bazı hanımların bazı özel eşofmanlar giydiklerini, veya elbiselerinin içine naylon sardıklarını gördüm. Sakın ama sakın bunun gibi bir uygulama yapmayın. Vücudunuzdan gereğinden fazla su kaybı hipotermi adı verdiğimiz bir duruma sebep olabilir. Bu durumda sağlığınızı hiç tahmin edemeyeceğiniz sonuçlara götürebilir.

Çok terlemeniz çok kalori harcadığınız anlamına gelmez. Sakin sakin, yanınızdaki kişi işe konuşabildiğiniz ama şarkı söyleyemediğiniz bir tempoda (mağaza gezermiş gibi değil ama koşarak da değil) haftada 3 gün yürümeniz yeterlidir.

Son düzenleme:
Maş fasülyesi çıkacak içinden, bir ara benimde yeşil mercimek çıkıyordu. Bende evrimin önerisiyle maş fasülyesini not etmiştim alırım diye, hala almadım, hayret.

Enee kadayif geliyor, kaciiinn

Yok annem o mantinin yerini tutmaz, hic yerine alternatif arama, o manti kafaya girdi bikere.
Esimin bi lafi var, ' essegin aklina karpuz kabugunu soktun bikere '

Son güllacı şu an yiyorlar, şükür bitti.

bol bol sıvı tüketsin. ben de geçen ishal olduğumda gazozun içine aspirin atıp içtim. 2 gün tık yoktu. anında kesiyor. kahve-limon sıkıp içemedim hiçbir zaman. iyi üşütmüş demek ki geçmiş olsun tekrar.

merhaba canım

afiyet olsun

doktorun söylediği doğru atılması güzel ama sık sık giidnce yanmalar oluyor popoda o can yakıyor bi an önce bitsin istiyor insan,,,hele bide hemoroid varsa meeler dışa çıkıyor insan oturamıyor bile
Dünkü Menum

Sahur kkk+yogurt+beyaz çay

İftar tarhana corbasi+yeşil mercimek yemegi+yoğurt

Spor yuruyus

afiyet olsun canım,,,hem oruç hem spor ,iyi yapıyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…