Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Ablacim benim buyuk oglaninda çok hoş espirili anilari kaldı bize o an zorlasada sonra anlatinca keyifli oluyor..üzüldüm bayramda ayri kalmaniza keşke bi yolu olsa tum aile bir arada olunca bayram bayram oluyor.bu konuda esimde bende çok dikkat ederiz.bayramin 1 günü asla şehir dışına cikmayiz tüm aileyi dolaşır sofralar kurulur bayramlasilir ertesi gün tatile gideceksek yola çıkarız. Bi kaç senedir esimin tatili ramazana denk geliyor. Önceden sorun olmuyordu. .inşallah sizde bir yolunu bulup hep birlikte güzel neseyle gecirirsiniz bayrami

inşallah

yıllardır oğlan yurtdısındaydı bayramda hep onsuz kaldık, bu sene babaları kazakistan da olduğu için köpek yüüzünden kızdan da ayrı kalacağız,,,,çok seviyorlar köpeklerini ama herşeye engel....

$43AB501997B506EC35642EAB15DF[1].jpg
........................

yanlış bişeyler yemişsindir canım şekerini yükseltecek ondan olmuştur,,,

,ezogelin çorbada prinç yokmu :44:

bu rus salatası için biizm meşhur kaçamak sopamız :KK57: sen hakettin bunu:KK52::KK52:

buda lokum için vay vay vay :KK57:...

ezogelin sağlıklı canım canan hoca öneriyo zaten blendrdan geçmeydi hiç pirinç yemeyin de demiyor kadın, biber dolması falan da vermez öyle olsa zaten koca şirketin yemeği olsa olsa ne kadar olcak, ama lokum için aynı savunmayı yapamıcam sooory :18::18:

Canim dün sohbet koyulugundan geçmiş olsun diyemedim..bu günde sahursuz kalmissin allah kolaylık versin. .bi kac sene önce banada aynisi olmuştu soğuk su sebep olmuş iftari 1 lt soğuk suyla aciyordum birakinca düzeldi. Ben bu istifra olayini aylardir çekiyorum çok zor, çok şükür azaldi ama 5 ay bitmek üzere hala oluyor bazen arka arkaya:KK43: rabbim şifa versin sana canim soğuk sudan uzak dur tavsiyem

Bu arada az çok tahmin ettim memleketinizi sanırım ayni civarlardaniz..dur face den yazayim tahminimi bizim oraların simasi var sizde:KK1:

Yine jill yatirilmis masaya :KK1: bizde ilk baslayinca belinin kalınlığından tut erkeksi hatlarına hatta özel tercihlerine kadar iyi cekistirmistik:))) ama işe yariyor hatun zilli milli ama süper sonuç veriyor

Ablacim benim buyuk oglaninda çok hoş espirili anilari kaldı bize o an zorlasada sonra anlatinca keyifli oluyor..üzüldüm bayramda ayri kalmaniza keşke bi yolu olsa tum aile bir arada olunca bayram bayram oluyor.bu konuda esimde bende çok dikkat ederiz.bayramin 1 günü asla şehir dışına cikmayiz tüm aileyi dolaşır sofralar kurulur bayramlasilir ertesi gün tatile gideceksek yola çıkarız. Bi kaç senedir esimin tatili ramazana denk geliyor. Önceden sorun olmuyordu. .inşallah sizde bir yolunu bulup hep birlikte güzel neseyle gecirirsiniz bayrami

sağolasın canım benim ^_^ ben de midemi üşütmüş olabilirim belki diye dolaptan su içmedim. evet sahura da uyanamam, alarmın azizliğine uğradım. olsun ama hafif bi açlık oldu az önce ama geçti ^_^ gün de bitti sayılır. 6 saat kaldı ^_^

evet jill in yaptırdıkları işe yarıyor gerçekten. ben bazı hareketlerine anlam veremiyordum bi okuyayım dedim biyografisini, aydınlandım :KK1::KK1:

ettim yavrum ya valla bi an ama o tatlı isteğini gidermem gerekiyodu, o lokumları da arkadaşım getirmiş bana ta izmirden sakızlı hemde çok severim, evde durmasın diye ofise getirdim ordan bi aferinini alırım ama :KK9::KK9: dün sporumu da yaptım bugun de yapıcam başparmağının tırnağı kadar lokumdan bişşşşşeeey olmaz :KK53::KK53:

öyleyse aferin sana neden evden işe getiriyorsun lokumu? ver başkasına gitsin hayrına. kaçamağın büyüğü küçüğü yok sen böyle ye ondan sonra da bi şey olmaz de. pazartesi göreceğim seni. kızmıyorum şimdi :KK14:

Selam cano, aksam uzeri oructan zaten bas hafif tutuyo, insallah cogalmaz senin agrin. :KK54:

Gecmis olsun, duzene girecek insallah :KK54:

Annneeem sen yine mi acsin kuzuumm, kiyamam. :KK53:

Tarifi bulmussun kendin :KK52:sassy suyu.
Lora gelince, sut kaynayip kesilince bi tatli kasigi tuz koydum. Biraz daha kaynayinca limon siktim bi kasik kadar.
Aslinda tuza gerek yok, sadece limonlada oluyo. :KK54:

Cano sen killeri hergun mu yapiyosun. Jilli haftada 3-4 gun demis, o yuzden ben
Birgun jili, birgun pilates yapiyorum. Haftada 3 yapiyorum yani. Pazarda tatil :KK52:

Eneee bak sen jiliye, bende gicik oldum simdi. Bende neremden uydurduysam, 2 cocugu var onun dedim gecen gun bi arkadasa :KK1:

Evet canım okumuştum ama benim göbeğe az gelir ben 5gün en az yapım diyorum... :KK52::KK52: zaten karnımın heryeride ağrıyor gülemiyorum bile:KK52::KK52: nasıl yapacaksam

ezogelin sağlıklı canım canan hoca öneriyo zaten blendrdan geçmeydi hiç pirinç yemeyin de demiyor kadın, biber dolması falan da vermez öyle olsa zaten koca şirketin yemeği olsa olsa ne kadar olcak, ama lokum için aynı savunmayı yapamıcam sooory :18::18:

canım benim, bence kitabı sen tekrar oku, çünkü hem kaçamak yapıyorsun hem savunuyorsun :KK52::KK52:
pirinç kesinlikle yasak. 1 tane dahi olsa zinciri bozmuş oluyorsun. ister blendardan geçmiş olsun, ister robottan, ister buzlukta dondur koy. pirinç yasak canım. ha lokum, ha pirinç. aynı kefedeler :KK34:

inşallah

yıllardır oğlan yurtdısındaydı bayramda hep onsuz kaldık, bu sene babaları kazakistan da olduğu için köpek yüüzünden kızdan da ayrı kalacağız,,,,çok seviyorlar köpeklerini ama herşeye engel....

Allah yardımcın olsun ablacım ya, senin işin de epey zor :KK43:

iftar menüm:KK56:

evde canlı fasıl eşliğinde güzel bir iftar yemeğiydi.....kızımla beraber yedik,,,,bundan sonra her akşamda aynı şekilde yiyeceğiz ezan okununca fasıl başlıyor 11 e kadar sürüyor:21:...hemde bedava :KK9::KK9::KK9:

20 zeytin yağın içinde (kabızlık için)
1 tabak ciğer sote
yarım tabak salata
yoğurt

sahurda:KK56:

tek yumurtalı kkk

bol su,,yeşil çay

spor :KK8:..işe kadar 25 dk, iş dönüşü 20 dkk yürüyüş

ezogelin sağlıklı ama prinç konmayacak diye biliyorum ben, çünki hiç bir yemeğe prinç kullanmıyoruz,,,dolmalara da bulgur koyuyoruz yaprak dolması da dahil,,,,,,,ve hiç bir yemek blendırdan geçirilmeyecek,,,,,çoğumuz işyerinde yemek yemeyi bu yüzden kestik içinde kullanılan yağ, tuz ve malzemeler karataya uygun olmuyor,,,,,

Kaçmak için bahaneler sanki bunlar:KK52::KK52::KK52:

höyyyyt kaytarmak için bahane bulma. o jillian bitecek! :KK53:

yavaş yavaş başlar bizi de takip edersen keyifle kurtulmuş olursun fazlalıklardan canım. başlayalı 2 ay oldu, hepi topu 3 kg verdim henüz. ama beden olarak küçüldüm çünkü spor gerçekten çok etkiliyor. başarmamak diye bir şey yok canım, yeter ki ilk adımı at :21:

bu defa elinde form çayın yok :KK1::KK1: ah ramazan sen nelere kadirsin :KK52:

evet ya bugün de açım. ama olsun şu ana kadar bir açlık hissetmedim allah'a şükür, yardım ediyor bir şekilde. ama çok uykum var :KK1::KK1:

canım evet 2 evlatlığı var. birini kendi almış, diğerini de kadın sevgilisi ^_^

ben zaten ramazan girdiğinden beri yapmıyomkiiiii
akşam yürüyüş yaptım 40 dakika ,biraz dambıl çalıştım tibette 7 li yaptım daha ne yapam nerelere gidem
iftarda bir kase çorba içiyorum başka birşey yiyemiyorum sahura kadar;sahurdada uykulu uykulu azıcık bişiler atıştırıyorum okadar.uykulu uykulu derken 12 de yattım uyuyamadım sahura geçtim ,normalde uykumda bölününce tekrar uyuyamıyorum yani ramazan ayı boyunca haftasonları hariç 3-4 saatlik uykularla gün geçeceğe benziyor

iftar menüm:KK56:

evde canlı fasıl eşliğinde güzel bir iftar yemeğiydi.....kızımla beraber yedik,,,,bundan sonra her akşamda aynı şekilde yiyeceğiz ezan okununca fasıl başlıyor 11 e kadar sürüyor:21:...hemde bedava :KK9::KK9::KK9:

20 zeytin yağın içinde (kabızlık için)
1 tabak ciğer sote
yarım tabak salata
yoğurt

sahurda:KK56:

tek yumurtalı kkk

bol su,,yeşil çay

spor :KK8:..işe kadar 25 dk, iş dönüşü 20 dkk yürüyüş

afiyet olsun
ablacım fasıl kimden? nasıl beleş? bizim eve de gelsin :KK1:

akşam yürüyüş yaptım 40 dakika ,biraz dambıl çalıştım tibette 7 li yaptım daha ne yapam nerelere gidem
iftarda bir kase çorba içiyorum başka birşey yiyemiyorum sahura kadar;sahurdada uykulu uykulu azıcık bişiler atıştırıyorum okadar.uykulu uykulu derken 12 de yattım uyuyamadım sahura geçtim ,normalde uykumda bölününce tekrar uyuyamıyorum yani ramazan ayı boyunca haftasonları hariç 3-4 saatlik uykularla gün geçeceğe benziyor

canım ramazan ı biliyorum, yürüyüş, hafif spor demiştik. ama sen öyle bi demişsin ki emekli olmuşsun sanki bu işten :KK1:
evet ya, birbirine geçti günler ama 1 ay idare edeceğiz artık ^_^

2 gündür kahvaltima dereotu ve maydanoz ekleyip limonlu cay içiyorum. wcye zor yetistim afedersiniz ishal gibi oluo ama devamı yok. Anlamadım bi deneyin kabizcanlar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım pirinç yasak kesinlikle yenmiyor... o dolmalarda hep bulgurlu oluyor:KK34:

ezogelin sağlıklı ama prinç konmayacak diye biliyorum ben, çünki hiç bir yemeğe prinç kullanmıyoruz,,,dolmalara da bulgur koyuyoruz yaprak dolması da dahil,,,,,,,ve hiç bir yemek blendırdan geçirilmeyecek,,,,,çoğumuz işyerinde yemek yemeyi bu yüzden kestik içinde kullanılan yağ, tuz ve malzemeler karataya uygun olmuyor,,,,,

ablacım pirinç kesin yasaklılarda ve hiçbir zaman yenmeyecek.

*** YASAKLAR
(Glisemik indeksi yüksek gıdalar)
Un ve unlu her türlü gıda (Ekmeğin her çeşidi) - Kavrulmuş kuru yemişler
Her türlü şeker, şekerli her türlü gıda, her türlü tatlandırıcı ve diyabetik ürünler
Pirinç, patates, pişmiş havuç
Karpuz, kavun, üzüm, incir, muz
Markette satılan tavuk, yumurta ve markette satılan fabrikasyon her türlü ürün ile sucuk, salam, sosis
Her türlü meşrubat (diyet – light ürünler dâhil), meyvalı yoğurt, Nescafe, her türlü alkollü içkiler,
Ayçiçek yağı, mısırözü yağı, margarin
Tahıllar
Ara öğünler, doymadan sofradan kalkmak, saat 20:00 den sonra bir şeyler yemek veya atıştırmak.
Şayet ara öğün yeme ihtiyacı hissederseniz bilin ki bir önceki yemeği doyana kadar yememişsiniz. *****

Sıcakta çok zor zaten canım oruç tutmak... adanayı düşüneiyorummmm:KK53::KK53: sende boş durmuyomuşsun zaten :KK33::KK76::KK76:

2 gündür kahvaltima dereotu ve maydanoz ekleyip limonlu cay içiyorum. wcye zor yetistim afedersiniz ishal gibi oluo ama devamı yok. Anlamadım bi deneyin kabizcanlar

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ayyy çok güldüm kabızcanlara:KK52::KK52::KK52: normalde karatayda kabızlık olmuyormuş ama neden düzelemiyoz anlamadım:KK52::KK52::KK52::KK52:

Allah yardımcın olsun ablacım ya, senin işin de epey zor :KK43:
amin...
afiyet olsun
ablacım fasıl kimden? nasıl beleş? bizim eve de gelsin :KK1:

bizim binanın altındaki restaurant küçüktü bizim arka bahçede çok büyük kiralamak istediler bizde verdik, adam bahçeyide dükkana kattı üstüne sürgülü camlar yaptı hava güzelken açıyor, duvarlarada resimler çizdirdiler yetenek siz sinizde 2. gelen adama, bahçe çok güzel oldu...dünde ramazan boyunca fasıl getireceğiz diye afiş asmışlardı akşam yemek yerken başladı 11 e kadar sürdü...:KK52::KK52::KK52:

ben onları oraya getiremem sen bize gel bedava dinleriz tepe açık olunca içeriside görünüyor,,,ramazanda fasıl, ramazan bitince perşembe günleri canlı müzik var,,cuma günleride yan binada leman da var,,,,

Son düzenleme:
Okey tamam pirinç yasak.
İş yerinde yemeği kesmem mümkün değil hem okuyorum, hem çalışıyorum,staj yapıyorum, evde yalnızım öyle bi lüksüm yok kızlar. İş yerinde de şansıma çok güzel yemekler yağ tuz, zeytinyağlılar ve salata bar var. zaten öyle 1 tanecik pirinç tanesini hesaplayarak beslenmem mümkün değil strese girerim bütün gün.
Pztsi anlaşılır zaten öpüyorum :KK16::KK16:

X