Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

bugün ramazan öncesi abarttım.

dün bir şey hazırlamayadım yanıma alamadım...

08:30
2 rafadan yum ile KKK
yarım çb badem içi
2 kayısı

15:00
1 lahmacun bol maydanoz, roka ve limonlu. :KK56: (yedim ama pişmanım midem ağrıyor şu an)
1 porsiyon adana kebabın sadece yarım pors. kebabı (yanındaki lavaş ve minik ekmekciklerin içine kebap koyup ofistekilere dağıttım.
kebapla yanında gelen mezelerin tadına baktım
acılı ezme 1 kaşık. ekşimişti bıraktım.
cacık 2 kaşık. üstündeki yağdan şüphelendim bıraktım.
2 koca bardak ayran.

sonuç: kendi yemeklerimi yapa yapa bu lezzetler bana uzaklaşmış. hem de çok ağır geldi. günü kapattım böylelikle. akşam lazer kontrolüm var. bu yemeye bir daha acıkacağımı sanmıyorum. benim için ramazan an itibariyle başladı.

bugün ramazan öncesi abarttım.

dün bir şey hazırlamayadım yanıma alamadım...

08:30
2 rafadan yum ile KKK
yarım çb badem içi
2 kayısı

15:00
1 lahmacun bol maydanoz, roka ve limonlu. :KK56: (yedim ama pişmanım midem ağrıyor şu an)
1 porsiyon adana kebabın sadece yarım pors. kebabı (yanındaki lavaş ve minik ekmekciklerin içine kebap koyup ofistekilere dağıttım.
kebapla yanında gelen mezelerin tadına baktım
acılı ezme 1 kaşık. ekşimişti bıraktım.
cacık 2 kaşık. üstündeki yağdan şüphelendim bıraktım.
2 koca bardak ayran.

sonuç: kendi yemeklerimi yapa yapa bu lezzetler bana uzaklaşmış. hem de çok ağır geldi. günü kapattım böylelikle. akşam lazer kontrolüm var. bu yemeye bir daha acıkacağımı sanmıyorum. benim için ramazan an itibariyle başladı.

Afiyet olsun :))
Başlasın bakalımm :))) inşallah halsizlik olmadan bir Ramazan geçiririz...
zaten dışarda yiyebileceğimiz lahmacun ve kebap sadece değil mi? kendi yağı olduğu için o da. onun dışındakiler yasak. bu arada yine yemek listelerimizi paylaşacak mıyız? devam değil mi ?

Afiyet olsun :))
Başlasın bakalımm :))) inşallah halsizlik olmadan bir Ramazan geçiririz...
zaten dışarda yiyebileceğimiz lahmacun ve kebap sadece değil mi? kendi yağı olduğu için o da. onun dışındakiler yasak. bu arada yine yemek listelerimizi paylaşacak mıyız? devam değil mi ?

inşallah canım. bir döner var yiyebildiğimiz onu da dün yemiştim :KK52::KK52:
midem daha da kötü olmaya başladı. bundan sonra kolay kolay lahmacun yemem herhalde. :KK50:

paylaşırız herhalde sahur ve iftar olarak. önceki uygulama nasıldı bilmiyorum.
çoğunluk oruç tutacak gördüğüm kadarıyla. tutmayanlar da normal menülerini paylaşır ^_^

inşallah canım. bir döner var yiyebildiğimiz onu da dün yemiştim :KK52::KK52:
midem daha da kötü olmaya başladı. bundan sonra kolay kolay lahmacun yemem herhalde. :KK50:

paylaşırız herhalde sahur ve iftar olarak. önceki uygulama nasıldı bilmiyorum.
çoğunluk oruç tutacak gördüğüm kadarıyla. tutmayanlar da normal menülerini paylaşır ^_^

ben bir kez yedim dışarda bonfile salata ayran şeklinde. hiç rahatsız olmadım üstelik kg da vermiştim. sonra da yemedim. döneri de çok severim :)) acıktım bugün yaa :18::18:

tmm paylaşmaya devam. Allah ' ım kaçamaksız bir Ramazan olsun inşallah dinimiz Amin :KK34:

ben bir kez yedim dışarda bonfile salata ayran şeklinde. hiç rahatsız olmadım üstelik kg da vermiştim. sonra da yemedim. döneri de çok severim :)) acıktım bugün yaa :18::18:

tmm paylaşmaya devam. Allah ' ım kaçamaksız bir Ramazan olsun inşallah dinimiz Amin :KK34:

ben de döner yediğim günün ertesi kg vermiş oluyorum. hep dikkatimi çekti bu durum ^_^
sanırım proteini yoğun aldığımız için oluyor bu durum.

benimki aç gözlülük oldu bugün, hem lahmacun hem adana. ama bi yandan da düşünüyorum adana 7-8 cm civarı kaldı bana. lahmacundan kaynaklanıyor sıkıntı ^_^

neyse bu da bana ders olun diyorum. allahtan bugün dışarıda işlerim var yürüyeceğim. akşam da sporumu yapar ona göre dengeyi bulurum. şimdi yediklerimi düşünüyorum, yasak ya da aşırılık kesinlikle yoktu. psikolojik galiba benimki...

ben de döner yediğim günün ertesi kg vermiş oluyorum. hep dikkatimi çekti bu durum ^_^
sanırım proteini yoğun aldığımız için oluyor bu durum.

benimki aç gözlülük oldu bugün, hem lahmacun hem adana. ama bi yandan da düşünüyorum adana 7-8 cm civarı kaldı bana. lahmacundan kaynaklanıyor sıkıntı ^_^

neyse bu da bana ders olun diyorum. allahtan bugün dışarıda işlerim var yürüyeceğim. akşam da sporumu yapar ona göre dengeyi bulurum. şimdi yediklerimi düşünüyorum, yasak ya da aşırılık kesinlikle yoktu. psikolojik galiba benimki...

Evet hayatım psikolojik adananın boyunu bile ölçmüşsün göz kararı da olsa :KK52:

Kendini sıkma bu kadar emin ol daha rahat kilo vericeksin vücuduna güzel mesaj ver :KK16:

Herkese merhabalar...
Allahımmmmmmmmm en sevıdığim gün cuma :KK16::KK16::KK16::KK16:
yarında ramazan başlıyor..inşallah en güzel en hayırlı şekılde geçiririz..
Öğle yemeği yemedim ve şuan yeşil çayımı yudumluyorum..
sadece 750 ml su içtim su saat oldu onuda 2 lt tamamlamam lazım :KK52::KK52::KK52:
teoson kim üzdü bakimm seni:KK47::KK47:..Canını sıkma canım..hayatta tek gerçek ölüm..gerisi geçici ki emınım sen bunu benden daha iyi bılıyorsundur..
meng meng..Allahım ne kaynatmışsınız oku oku bıtmedı..enerjin süper :KK52::KK52::KK52::KK52:
yeni gelenler hoşgelmişşşş..:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
hepinizi sevıyorum pazartesş bildirimde iyi sonuçlar görmek duası ile..herkese hayrlı ramazanlar :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
herkese merhabalar...
Yarında ramazan başlıyor..inşallah en güzel en hayırlı şekılde geçiririz..
öğle yemeği yemedim ve şuan yeşil çayımı yudumluyorum..
Sadece 750 ml su içtim su saat oldu onuda 2 lt tamamlamam lazım :KK52::KK52::KK52:
Teoson kim üzdü bakimm seni:KK47::KK47:..canını sıkma canım..hayatta tek gerçek ölüm..gerisi geçici ki emınım sen bunu benden daha iyi bılıyorsundur..
Meng meng..allahım ne kaynatmışsınız oku oku bıtmedı..enerjin süper :KK52::KK52::KK52::KK52:
Yeni gelenler hoşgelmişşşş..:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
Hepinizi sevıyorum pazartesş bildirimde iyi sonuçlar görmek duası ile..herkese hayrlı ramazanlar :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

canım benim teşekkür ederim hepinizin desteği ile daha iyiyim iyiki varsınız :KK54::KK54::KK54:

Herkese merhabalar...
yarında ramazan başlıyor..inşallah en güzel en hayırlı şekılde geçiririz..
Öğle yemeği yemedim ve şuan yeşil çayımı yudumluyorum..
sadece 750 ml su içtim su saat oldu onuda 2 lt tamamlamam lazım :KK52::KK52::KK52:
teoson kim üzdü bakimm seni:KK47::KK47:..Canını sıkma canım..hayatta tek gerçek ölüm..gerisi geçici ki emınım sen bunu benden daha iyi bılıyorsundur..
meng meng..Allahım ne kaynatmışsınız oku oku bıtmedı..enerjin süper :KK52::KK52::KK52::KK52:
yeni gelenler hoşgelmişşşş..:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:
hepinizi sevıyorum pazartesş bildirimde iyi sonuçlar görmek duası ile..herkese hayrlı ramazanlar :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Sekerim okumadaydin keske ozet gecerdim:

Kacamak yapmak out spor yapmak in. ^_^

Tum yazilanlarin meali buydu hehhe

Operim seni en enerjilisinden ^_^

CSl tarafindan iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Amiiiin. :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

BESLENMEDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR
Beslenme bozukluğu ile kas erimesi arasındaki ilişkinin önemini vurgulayan Prof. Dr. Öktenli, “Yaşlılar çabuk doyarlar. Ayrıca, tat ve koku duyuları da yaşla birlikte zayıflamaktadır. Depresyon, demans, kronik hastalıklar ve kullanılan ilaçlar da iştahsızlık yaparak besin alımındaki bozulmayı daha da kötüleştirir” dedi. Bu nedenle de özellikle beslenme bozukluğuna bağlı kas erimesi olan yaşlıların proteinden zengin beslenmeleri ve vücut ağırlığının kilogram başına en az 1 gram gün protein almaları gerektiğini belirtti. Öktenli, proteinin yanı sıra D vitamini eksikliğinin de kas ve kemik erimesini artırdığına işaret ederek folik asit ve B12 vitamin eksikliklerinin de araştırılması gerektiğini söyledi.

DÜZENLİ EGZERSİZ YAPILMALI
Prof. Dr. Öktenli’nin verdiği bilgiye göre, kas erimesi, dengeli beslenmeye ek olarak düzenli egzersizle önlenebiliyor. Hafif ağırlıklar kullanılarak yapılacak kas dayanıklılık egzersizleri, germe ve kuvvetlendirme hareketleri hem kas hem de sinirsel uyarımı düzenliyor. Kuvvetlendirme egzersizleri hem kas kaybını önlüyor hem de kaybedilen kas miktarını arttırıyor. Böylece yaşlılarda düşme riski önemli oranda azalmakla birlikte hareketlilik de artıyor.

Piii kiz biz sen gul diye dua edecegiz senin amin deme sekline bak ^_^

CSl tarafindan iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim Hayır olsun inşallah senin gibi hayat dolu pozitif bi insani kim ne sebeple üzer ki!!! Sıkma canini lutfen...bende dua ederim senin için. .rabbim tüm sıkıntılarını gidersin (amin)

Muccck canlarim iste buyuzden kimseyi uzmek istemiyorum .dunyalik seyler Rabbim hepimixin karşısına cikan engelleri kolaylaştırır inşallah

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1403885990.473343.jpg
$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1403886010.659397.jpg
Öncesinde nohut ve buğdaylı soğuk yoğurt çorbası.

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1403886082.218953.jpg
Bu da kalan, belki sahurda yerim. :)

Oooo bana neler dediler.. 2.de buda mi kız olsun kızda evlat dedi kadın ya..sende annenemi çektin bütün çocukların kız dedi biri. Vs vs ama ençok duyduğum olsun .bide oğlun olur du. Oysaki bilmiyorlar ki o kız için kız olmasi için gece namazına kalkıp el açtığımi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım hepimiz az çok çevrenin yorumlarina maruz kaliyoruz..insanlar kendi hayatlarini birakmislar başkalarının hayatini yaşıyorlar...

ben de çok dua ettim son yavrum kiz olsun diye ama rabbim bize bi oğlan daha verdi..şer gördüğümüz seylerde hayır, hayirli gördüğümüz şeylerde de şer olabilir. Allah bizim için en iyisini bilir demek en doğrusu..
Çok şükür saglikla vermiş gerisi boş..

X