Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Günaydın herkese...:KK16::KK16::KK16:
günaydın canım
günaydın canım günaydın canlar:KK16::KK16::KK16:
günaydın canım

Herkese günaydın canlarım güzel hanımlarımmmm

Afiyet olsun, Hoşgeldin canım
Düğün telaşları güzel ama çok yorucudur, kolay gelsin :)
günaydın canım

Günaydın kızlar bende karatay diyetine katılmak istiyorum. Ancak ilk öncelik olarak hangi kitabını almayız hocamızın? Günlük yemek listelerimizi nasıl belirliyoruz ? Yardımcı olursanız sevinirim
günaydın aramıza hoşgeldiniz :KK71:
ilk olarak sarı mezrolu olan kilo vermenin ABC sini okuman lazım,,,
yemek listemizi glisemik indeksi düşük yiyeceklerden hazırlıyoruz protein ağırlıklı olarak,,,ilk sayfamızda karatay kuralları var orada neler yememeliyiz, nelr yapalıyız yazııyor okursanız.....aklınıza takılanları sorun yediklerinizi paylaşın ki yanlış yenenlerde uyaralım

amin ablacım, inşallah sana da nasip olur..insanın ömründe 1 defada olsa kılması gerekirmiş bu namazı...sanırım camilerde kıldırıyorlar özel zamanlarda..
inşallah,,,çevremde giden duysam takılırdım ama hiç duymadım,,,inşallah bi vesile olurda bende gider kılarım
GÜNAYDINLAR HERKESE, huzur ve sağlık dolu bir gün olsun topikdaşlarım:)

dün yediklerimiz yazayım hemen:

sabah: kkk 1 yumurta 1 muz

ara 2 incir 3 ceviz 1 kase yoğurt

öğlen 1 kase yoğurt çorbası

ara 1 elma

akşam: 1 tabak yoğurtlu ıspanak yemeği, 1 kase mercimek çorbası, salata

bu yediklerim bana çok fazla geliyor..sürekli karnım tok..yemem gerektiği için yiyorum..

bu gün bebeğimi görmeye gideceğiz..lütfen dua edin arkadaşlar inşallah bu sefer cinsiyetini görebiliriz.. başka bi doktora gideceğim.. bu hafta da görünmezse haftaya kendi doktor kontrolüme kalıyor teşhis..

yarın misafirim var , sünnete gelemeyen 3 aile dostumuz gelecek,işler çok..pasta da yapacağım:))) şu an hiç canım çekmiyor inşallah yarında çekmez
inşallah hayırlı haberlerle gelirsin,,iyi sonuçlar alırsın
sünnetten sonra da gelen giden bitmez,,,allah kolaylık versin
Aslinda karatayda acikinca ye mantigi oldugu icin acikmayi bekledim sabah ve ogle aradi o yuzden cok uzadi galiba bir turlu acikmadim dedim galiba hic acikmiycam :KK1: aksamin kisa olmasida yigunluktan eve anca gelebildim ve cokta gec kalmasin aksamda leptin calisabilsin istedim haa birde aciktim bucuk ogunden dolayi galiba ama bugun ogrendim ki sekize kadar yiyebilirmisim. Aksam doydum aslinda hayati diyette gecen biri olarak galiba cabuk doyuyorum o kadar az yemek yerdim ki simdi boyle yedigimi goren esim şokta:KK9: haa az yiyordum ama cay yani kurabiyeler cheesecakeler kavrulmus kuruyemisler avuc avuc gidiyordu
desteginiz icin tesekkur ederim . Ekmek normaldede yemem sadece taze sicak ekmege zaagim vardir onun disinda zaten uzun zamandir ne makarna nede pirjnc yemedim
Sabah erken kalkanlar icin 3 ogun mu yoksa 2, 5

2, 5 öğün yeterli oluyor canım
bu arada düğününüz hayırlı olsun,,genç elti olarak koşturmalar da sana düşüyor tabiiki,,

$ImageUploadedByKadınlar Kulübü1401175681.491926.jpg $ImageUploadedByKadınlar Kulübü1401175706.367759.jpg
Kuruyemişin hepsini yiyemedim ve salatalıkları yiyemedim, sassy suyun salatalıklarını israf etmek istemedim ama sudan çıkarınca hemen yemezsen, bekleyince tadı kötü oluyor. Gece yiyemediğim için bekliyor mecburen.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Günaydınlar herkese :KK66:

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    43,7 KB · Görüntüleme: 55
  • $image.jpg
    $image.jpg
    69,4 KB · Görüntüleme: 43
hoşbulduk ^_^

benim yeğenim erkek olduğu halde göstermemişti ^_^ gerçekten de utangaç yapısı var, hala en meşhur hareketi fotodaki gibi :KK52::KK52:Eki Görüntüle 1131913

günaydın ablacım ^_^

maşallah ne kadar tatlı öyle.allah bağışlasın.. böyle durumlar da oluyor tabii illa utangaç kızdır dememek lazım ama iki oğlandan sonra gönlüm başta sağlıkla birlikte kız istiyor:emir_bebek:

günaydın canım

günaydın canım

günaydın canım

günaydın aramıza hoşgeldiniz :KK71:
ilk olarak sarı mezrolu olan kilo vermenin ABC sini okuman lazım,,,
yemek listemizi glisemik indeksi düşük yiyeceklerden hazırlıyoruz protein ağırlıklı olarak,,,ilk sayfamızda karatay kuralları var orada neler yememeliyiz, nelr yapalıyız yazııyor okursanız.....aklınıza takılanları sorun yediklerinizi paylaşın ki yanlış yenenlerde uyaralım

inşallah,,,çevremde giden duysam takılırdım ama hiç duymadım,,,inşallah bi vesile olurda bende gider kılarım

inşallah hayırlı haberlerle gelirsin,,iyi sonuçlar alırsın
sünnetten sonra da gelen giden bitmez,,,allah kolaylık versin

2, 5 öğün yeterli oluyor canım
bu arada düğününüz hayırlı olsun,,genç elti olarak koşturmalar da sana düşüyor tabiiki,,
Evet hem genc hemde kaynim benimle kaliyor kv ve kp rizedeler oda bizde kaldi simdide gelin efiyor gibiyim :KK9:

bu arada yazmayı unuttum

akşam eşim, küçük oğlumun saçlarını kestirdi.. artık kıvır kıvır uzun sarı saçları yok kuzumun..şokk oldum tüm akşam konuşmadım eşimle..

bilenler var topikte diye yazıyorum..cidden çok güzeldi saçları..son zamanda çok uzadığı için gözüne giriyordu..eşimde kısaltmaya götürdü güyaa ama bir geldi ki sadece önünde numune bırakmışlar çocuğun kafası küçücük kalmış...

Ayyy kuzumm benim,yinede yakışıklıdır annesi:nazar::nazar:..maşallah ikiside çok tatlı....
Kısacık saçları ilk başta göze tuhaf gelir ama çabuk uzar...

1. Salatalık, günlük ihtiyacınız olan birçok vitamini içerir. Tek bir tanesinde Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B3, Vitamin B5, Vitamin B6, Folik Asit, Vitamin C, Kalsiyum, Demir, Mağnezyum, Fosfor, Potasyum ve Çinko ihtiva eder.
2. Öğleden sonra yorgunluk mu hissettiniz? Kahveyi, çayı, soğuk içecekleri bir taraf bırakın ve bir salatalık yiyin. Salatalık iyi bir B vitamin ve karbohidrat kaynağıdır ve yediğinizde saatler sürecek yorgunluğunuzu kısa bir sürede ortadan kaldırır.
3. Banyo veya duştan sonra aynanızın buğulanmasından şikayetçi misiniz? Bir salatalık dilimini alıp aynayı ovun. Hem buğulanma yok olacak hem de pırıldayan bir aynaya ve nefis bir kokuya sahip olacaksınız.
4. Haşereler bahçenizi veya saksı bitkilerinizi mahvediyor mu? Bahçeniz için bir aluminyum tabağa (ya da aluminyum folyoya) salatalık dilimlerini koyup, ortada bir yere yerleştirin. Saksılarınıza ise birkaç dilimi toprağın üzerine yine aluminyum tabak veya folyo ile yerleştirin. Bütün mevsim haşerelerden kurtulacaksınız. Salatalıkdaki kimyasallar aluminyum ile etkileşerek insanların algılayamadığı ama haşereleri deli eden bir koku yayar ve onların ortadan kaybolmalarına neden olur.
5. Bayanlar, sokağa çıkmadan önce veya denize-havuza girmeden önce bir süreliğine selülitlerinizden kurtulmak ister misiniz? Sorunlu bölgelerinizi birkaç dakika süreyle salatalık dilimleriyle ovun. Salatalıkdaki fitokimyasallar derinizdeki kollajenlerin gerilmesini sağlar, dış tabakayı sıkılaştırarak selülitlerin görüntüsünü azaltır. Aynı şekilde kırışıklıklara da iyi gelir (özellikle de göz civarları için)
6.Baş ağrısından kurtulmak ister misiniz? Yatağa girmeden önce birkaç dilim salatalık yiyin ve ertesi Sabah dipdiri, baş ağrısız kalkın. Salatalık, vücudun kaybetmiş olduğu gerekli besinleri takviye edici yeterli miktarda şeker, B vitaminleri ve elektrolitleri ihtiva ettiği için yediğiniz birkaç dilim sorunlarınızı hemen yok eder.
7. Özellikle diyet yapanlar, açlık dürtünüzü ortadan kaldırmak mı istiyorsunuz? Salatalık yiyin.
8. Evinizde ayakkabı boyanız mı kalmadı? Taze kesilmiş bir salatalık ile ayakkabınızı ovalayın. İçerdiği kimyasallar ayakkabınıza hem harika görünen bir parlaklık verir hem de deriyi su geçirmez hale getirir.
9. Evinizde bir kapı, pencere ya da benzer bir şey gıcırtı mı yapıyor? Bir dilim salatalık alıp gıcırtı yapan yerlere sürtün (tabii sürtünme yapan yerlere, menteşenin dışına değil!) gıcırtı gidecektir.
10. Kendinizi gergin, bitkin mi hissediyorsunuz (özellikle ders çalışan öğrenciler, yeni bebek sahibi olmuş anneler ve diğer herkes) ? Bir tas kaynar suyun içine bir bütün salatalığı ince dilimler halinde keserek koyun. Tası da bulunduğunuz odada uygun bir yere koyun. Salatalıkdaki kimyasallar ve diğer besinler kaynar suyun içine girince tepki gösterirler ve suyun buharı ile birlikte bulunduğunuz odaya yayılarak nefis bir aroma yayarlar. Bu aroma sizlerin tüm gerginliğini alarak sakin kişiliğinize dönmenizi sağlayacaktır. Özellikle öğrenciler bunu denemelidir.
11. Yemek yediniz ve ağzınızdan kötü koku yayıyorsunuz. Bir salatlık dilimini alıp dilinizle damağınıza yerleştirin ve en az 30 saniye öyle tutun. Ağzınızda kötü kokulara neden olan bakterilerin fitokimyasallar sayesinde ölmesi nedeniyle bu sorundan kurtulmuş olacaksınız. (Soğan-sarmısak kokusu konusunda bir bilgi yok. Bunu da siz deneyin ve sonucu görün.)
12. Evyelerinizi, lavabolarınızı çevreye zarar vermeyecek bir şekilde temizlemek ister misiniz? Bir dilim salatalığı alıp temizlemek istediğiniz yeri ovun. Sadece yılların birikimi lekeleri kirleri temizlemekle kalmaz, ayrıca güzel bir parlaklık verir temizlediğiniz yere. Bunun yanında elleriniz de o temizlik malzemelerin verdiği zararlardan kurtulmuş olur.
13. Kalemle yazarken bir hata yaptınız ve hatayı silmek istiyorsunuz. Salatalık kabuğunu alıp yavaş ve nazikçe silmek istediğiniz yazıya sürtün. Boya kalemlerinde ve keçe kalem yazılarında da oldukça yararlı. (Bilirsiniz bazen çocuklarımız duvarlara yazılar yazar, resimler yaparlar. Onlarda da deneyebilirsiniz.)

Milliyet gazetesinden altıntı:)

Sassy sudan artanları rondoda çekip maskemi yapsam ne. :KK1: Ya da direk sürerim göz altına.

teşekkür ederim kuzum, bu günden başlarsam anca yetişir yarına kadar hazırlıklar.. Sorma teyzesi böyle sakladıkça daha da umutlanıyorum kız diye malum oğlanlar gösteriyor:))) hayırlısı ben bu cinsiyeti öğrenirim allahın izniyle de ,,,,o arada topiktekilerin başını şişirmem inşallah :))

çok teşekkür ederim, darısı isteyen herkese inşallah:nazar: Bu arada siz benim düğün telaşında gelmişsiniz sanırım..hoşgeldiniz:KK16:

hoşbulduk ^_^

benim yeğenim erkek olduğu halde göstermemişti ^_^ gerçekten de utangaç yapısı var, hala en meşhur hareketi fotodaki gibi :KK52::KK52:Eki Görüntüle 1131913

günaydın ablacım ^_^

biz yeğenimizin kız olmasını istiyoz ama:KK16::KK16:

Eki Görüntüle 1131922 Eki Görüntüle 1131925
Kuruyemişin hepsini yiyemedim ve salatalıkları yiyemedim, sassy suyun salatalıklarını israf etmek istemedim ama sudan çıkarınca hemen yemezsen, bekleyince tadı kötü oluyor. Gece yiyemediğim için bekliyor mecburen.

Afiyet olsun
bu arada yazmayı unuttum

akşam eşim, küçük oğlumun saçlarını kestirdi.. artık kıvır kıvır uzun sarı saçları yok kuzumun..şokk oldum tüm akşam konuşmadım eşimle..

bilenler var topikte diye yazıyorum..cidden çok güzeldi saçları..son zamanda çok uzadığı için gözüne giriyordu..eşimde kısaltmaya götürdü güyaa ama bir geldi ki sadece önünde numune bırakmışlar çocuğun kafası küçücük kalmış...
Aaaa gitti saclar. Iyi yonunden bakalim yaz geldi terlemez dimi . Bu atada ogluslarini merak ettim

Günaydın afiyet olsun

Afiyet olsun ogununu ikiye dusurmussun
Herkes cok güzel kilolar vermis valla gaza geliyorum:KK16:

Amin canim rabbim kimseye aratmasin. Kismeti varmis olmus benim ilk hamileligimde bende istemeden kalmistim bide cok dalga gecerdim :KK33: korunurken hamile kalir mi insan diye tecrubeyle sabit kalirmis :KK9: strese girmemek bunun en iyi yolu galiba cevredekilerede birer koli bandi sart tabi :KK9:

:))) evet bende tecrübe ettim bu durumu..ilk zamanda alışamadım ikinci çocuk fikri bile bana çok uzaktı..okul iş derken zaten geç yaşadım anneliği oğlumun çok istemesi üzerine 34 yaşımda tekrar anne oldum ben defteri kapattım zannederken içimde sessiz sedasız bi melek daha büyümüş..artık kabullendim ve çok seviyorum onu..vardır bunda da bir hayır diyorum..çevre çok konuşur ne desen susmaz o yüzden ben isteyerek yaptım diyorum yoksa vah vahlar, tüh tühler, dalga geçmeler hiiiç çekemem kalplerini kırmamak için bu yöntemi buldum

Canım kolay gelsin simdiden yarın ki misafirlerin için... inşallah bugün merakımızı giderir senin ufaklık hayırlı güzel haberlerle birlikte cinsiyetini de öğreniriz inşallah... :KK16::KK16:

Ayyy kuzumm benim,yinede yakışıklıdır annesi:nazar::nazar:..maşallah ikiside çok tatlı....
Kısacık saçları ilk başta göze tuhaf gelir ama çabuk uzar...

canım çok sağol tüm güzel temennilerin için:KK16: inşallah dr dan gelince yazarım hemen..

kuzum yine yakışıklı tabii teyzesi ama işte hazırlıksız yakalandım bi şok oldum..bir daha makas değdirmem yavrumun saçlarına..en fazla banyo yaptırırken ben düzeltirim

bende koşturmasız, macerasız gün olurmu olmaz tabiiki....
dün sabah-akşam 40 dkk, öğlen 1 saat 20 dkk toplamda 2 saat yürüdüm eve gittim dizler mahvolmuş vaziyette bide namazlarıda inatla ayakta kılmaya çalışıyorum dizler iyice mahvoluyor,,,,biraz dinlenneyim derken 8 den sonra kız geldi bugün kermes varmış kısır yapaılacakmış,,,soğanlarını kavurdum malzemeyi ıslattım yoğurt mayaladım derken akşam namazı aklıma geldi kıldım yatsı okundu onuda kıldım,,kızın bugün doğum günü büyük ayıcık istiyordu pazar gecesi 7. caddeye gidip bakmıştık adam yoktu gidip alayım 12 den sonra veririim mutlu olsun dedim...10.30 da çıktık gittik adam yine yok geri geldik şişmiz dizlerle 40 dkk yürümüş olduk git-gel....:KK50:çocuğumu mutlu etmek için yine kendime kıydım neyse geldik kısırın sosunu ve yeşilliklerini hazırladım dolaba ayrı ayrı koydum yeşillikler porsumasın diye...dizlerime krem sürdüm masaj yaptım yattım çok şükür yatak gördüm dedim:KK52:..kızda banyoya girdi hemen girip çıkayım 17 dkk sonra doğum günüm için aramaya başlarlar dedi ,,banyo kapısını nasıl kapattıysa kapı açılmıyor kalmış içerde, kapının anahtarını üzerinden alıp saklamıştım 3-4 ay önce kilitliyor içerde kalacak diye...yine içerde kalmayı başardı :44:...offlaya offlaya kalktım ayakta duracak halim yok uğraş uğraş açılmıyor, kapının kolunun vidalarını söktüm kol çıkmıyor onun vidası içerdeymiş,,kalın tornavidalarla dilin denk geldiği yerlere kanıttıra kanıttıra kapı aralandı ama açılmıyor kalça vura vura etlerim acıdı, gecenin 1 i fazla gürültüde yapmaya çekiniyorum bi türlü açılmadı, lojman olduğu için eski çelik kasalı kapılardan çok sağlam...
üstümü değiştim çıktım sokağa çilingircinin dükkanına gittim benim eski mahallemdeki çilingirci gece gündüz giderdi belki bu adamda gidiyordur diye bir ümitle cama baktım tel varmı diye acil durumlar için tel diye yazmış aradım adamı 20 dkk ya gelirim dedi, adam geldi uğraştı uğraştı kapı çok sağlam ses çıkarmak zorundayım dedi tornavidayı benim yaptığım gibi itekledi arkasından çekiçle vura vura açtı kapıyı...40 lira sıkışmış onuda verdik gitti,,,kızda banyoda doğum gününü kutladı :KK52: dışarıdan sesleniyorum burcu cuğum doğum günün kutlu olsun muck diyorum oda içeriden tşkler muck diyor...dalga geçiyorum arayanlar seni bulamıyor telefonun burada kalmış diye sözde 12 ye kadar çıkıp ilk kim arayacak diye bekleyecekti :KK1::KK1::KK1:...
pestilim çıkmış vaziyette yattım bu sefer belimde ağrımaya başladı kapıya kalça vura vura fıtıklar hareket etti demekki uyuyana kadar epey vakit geçti erkenden de kelktım kısırı krıstırdım hazırlayıp verdim kıza kkk yaptık derken giyinip işe geldim ......

maşallah ne kadar tatlı öyle.allah bağışlasın.. böyle durumlar da oluyor tabii illa utangaç kızdır dememek lazım ama iki oğlandan sonra gönlüm başta sağlıkla birlikte kız istiyor:emir_bebek:

Rabbim gönlüne göre versin ^_^ Kız olsun, sağlıklı olsun, bizim olsun ^_^:KK16::KK16::KK16:

dün sabah-akşam 40 dkk, öğlen 1 saat 20 dkk toplamda 2 saat yürüdüm eve gittim dizler mahvolmuş vaziyette bide namazlarıda inatla ayakta kılmaya çalışıyorum dizler iyice mahvoluyor,,,,biraz dinlenneyim derken 8 den sonra kız geldi bugün kermes varmış kısır yapaılacakmış,,,soğanlarını kavurdum malzemeyi ıslattım yoğurt mayaladım derken akşam namazı aklıma geldi kıldım yatsı okundu onuda kıldım,,kızın bugün doğum günü büyük ayıcık istiyordu pazar gecesi 7. caddeye gidip bakmıştık adam yoktu gidip alayım 12 den sonra veririim mutlu olsun dedim...10.30 da çıktık gittik adam yine yok geri geldik şişmiz dizlerle 40 dkk yürümüş olduk git-gel....:KK50:çocuğumu mutlu etmek için yine kendime kıydım neyse geldik kısırın sosunu ve yeşilliklerini hazırladım dolaba ayrı ayrı koydum yeşillikler porsumasın diye...dizlerime krem sürdüm masaj yaptım yattım çok şükür yatak gördüm dedim:KK52:..kızda banyoya girdi hemen girip çıkayım 17 dkk sonra doğum günüm için aramaya başlarlar dedi ,,banyo kapısını nasıl kapattıysa kapı açılmıyor kalmış içerde, kapının anahtarını üzerinden alıp saklamıştım 3-4 ay önce kilitliyor içerde kalacak diye...yine içerde kalmayı başardı :44:...offlaya offlaya kalktım ayakta duracak halim yok uğraş uğraş açılmıyor, kapının kolunun vidalarını söktüm kol çıkmıyor onun vidası içerdeymiş,,kalın tornavidalarla dilin denk geldiği yerlere kanıttıra kanıttıra kapı aralandı ama açılmıyor kalça vura vura etlerim acıdı, gecenin 1 i fazla gürültüde yapmaya çekiniyorum bi türlü açılmadı, lojman olduğu için eski çelik kasalı kapılardan çok sağlam...
üstümü değiştim çıktım sokağa çilingircinin dükkanına gittim benim eski mahallemdeki çilingirci gece gündüz giderdi belki bu adamda gidiyordur diye bir ümitle cama baktım tel varmı diye acil durumlar için tel diye yazmış aradım adamı 20 dkk ya gelirim dedi, adam geldi uğraştı uğraştı kapı çok sağlam ses çıkarmak zorundayım dedi tornavidayı benim yaptığım gibi itekledi arkasından çekiçle vura vura açtı kapıyı...40 lira sıkışmış onuda verdik gitti,,,kızda banyoda doğum güEn Büyük TÜRKİYEnünü kutladı :KK52: dışarıdan sesleniyorum burcu cuğum doğum günün kutlu olsun muck diyorum oda içeriden tşkler muck diyor...dalga geçiyorum arayanlar seni bulamıyor telefonun burada kalmış diye sözde 12 ye kadar çıkıp ilk kim arayacak diye bekleyecekti :KK1::KK1::KK1:...
pestilim çıkmış vaziyette yattım bu sefer belimde ağrımaya başladı kapıya kalça vura vura fıtıklar hareket etti demekki uyuyana kadar epey vakit geçti erkenden de kelktım kısırı krıstırdım hazırlayıp verdim kıza kkk yaptık derken giyinip işe geldim ......

Abla ne yaptin sen okurken ben yoruldum :KK9: kizinda iyi ki dogmus yoksa bunlari yasayip anlatamazdin bize :KK16:

günaydınlar ballar:KK19:

önce dün ne yediğimi yazatyım:

öğle: bulgur pilavı+tavuk sote+yoğurt
alkşam:2 adet fırın karnıyarık+ayran+3 kaşık cevizli biber
spor:tibet 7

bugün
sabah 07:50 1 kıymalı yumurta+peynir+2 zeytin+domates+salatalık+1 çay (evde bazı şeyler bitmişti)
günaydın canım
dün öğlen ve akşamın doyurucu olmuş, bu sabahta hiç yoktan iyi olmuş:KK52:
Evet ilk soyledigin daha hos :KK9:

Allah sag salim kucağına aldirsin. Cinsiyetinide goatermemis arkafadimin kizida baya bi saklamisti cocuk resmen eliyle kapatiyordu bi eli yuzunde bi eli cibsiyet bolgesinde ne gulmustum :KK9: seninki de kizmi acaba utaniyor mu annesi . karatayi bu yuzden sectim aslinda saglikli bir bedende buyusun istiyorum rabbim nasip ederse:KK16: 2, 5 yillik evliyim dusugumden sonra olmadi hicbir sorun yok o halde saglikli beslenmeliyim
Zira her sabah ac karna nescafe icen ve her akdamda syni sekilde yemek ustjne nescafe icen biri olarak iki gunden beri hic icmedim karataydaki ilk amacim kilo vermekten ziyada digru beslenmek
Gecen hafta ablsma anlattim enistemle ablam basladilar bugun tarti ghnleriydi enistem 85kg dan 5 kg vererek ablamda100kg dan 2, 5 kg vererek sok oldular nasil yani hic ac kalmadan nasil kilo verdik diye beni aradilar kitaplarini siparis ettiler dedigimi yapsalarda pek inanmiyorlardi bu duruma

Aslinda
inşallah en kısa sürede bebiş olur, allah gönlüne göre versin
ablanıza ve eniştenize :KK9: inşallah hep devam ederler yağlarda gider
günaydınlar ^_^

09:30
Kayısız ve meyvesiz,
Pastırmalı 2 yumurta + KKK

16:00 gibi

Kıymalı taze fasulye + yoğurt + salata

Kısmetse bugün 2 öğünde 5. günüm olacak ^_^

regl olmadan 1 hafta önce her yerim ağrıyor :KK43: sanırım dünkü yürüyüş tempom da bundan kaynaklıydı. bugün de içim kıpır kıpır ama bir şey yapmaya mecalim yok :KK43:

akşama da dersim başlıyor :21::21::21:
günaydın canım
amin çok teşekkür ederim allah dileyen herkese yaşatsın hep bu yönde duam.. karatay la bir çok hastalıktan kurtuluyor insanlar doğru beslenmeyi öğreniyoruz artıları o kadar çok ki,, inşallah size de yarar bu beslenme şekli ve ilk fırsatta diğer arkadaşlarımla birlikte yaşarsınız bu duyguyu..hamile kalmak isteyenlere çok faydası var hatta istemeyenler bile kalıyor benim gibi :)
:KK52:
bu arada yazmayı unuttum

ben onun saçlarını çok beğeniyordum :KK50:...bende kızdım şimdi eşine....
inşallah bebiş kız olurda ondan hevesini alırsın saçlarını uzatarak
Eki Görüntüle 1131922 Eki Görüntüle 1131925

afiyet olsun kedicik
günaydın canım
Evet hem genc hemde kaynim benimle kaliyor kv ve kp rizedeler oda bizde kaldi simdide gelin efiyor gibiyim :KK9:

oooo sen tam düğün evi olmuşsun:KK1:

biz yeğenimizin kız olmasını istiyoz ama:KK16::KK16:
evet evet :KK1: rabbim ne diyor 'iste kulum vereyim' sağlıkla nasip olur inşallah
Afiyet olsun

Aaaa gitti saclar. Iyi yonunden bakalim yaz geldi terlemez dimi . Bu atada ogluslarini merak ettim

Günaydın afiyet olsun
eveeeet gitti saçlar eşimde zaten sıcaktan bunalmasın diye kestirmiş savunması bu oldu..neyse Allah başka keder vermesin..uzadıkça unuturum heralde

kk dan resim eklemeyi beceremedim bir türlü.misafir telaşım bitince uğraşır atarım özelden resimlerini...

Ay hadi inşallah. Ben de isterim hemcinsimiz olsun, saçlarını süslü püslü tokalarla toplayalım ^_^
Sağlıkla, sıhhatle inşallahhhh :nazar:

amin inşallah

üstümü değiştim çıktım sokağa çilingircinin dükkanına gittim benim eski mahallemdeki çilingirci gece gündüz giderdi belki bu adamda gidiyordur diye bir ümitle cama baktım tel varmı diye acil durumlar için tel diye yazmış aradım adamı 20 dkk ya gelirim dedi, adam geldi uğraştı uğraştı kapı çok sağlam ses çıkarmak zorundayım dedi tornavidayı benim yaptığım gibi itekledi arkasından çekiçle vura vura açtı kapıyı...40 lira sıkışmış onuda verdik gitti,,,kızda banyoda doğum gününü kutladı :KK52: dışarıdan sesleniyorum burcu cuğum doğum günün kutlu olsun muck diyorum oda içeriden tşkler muck diyor...dalga geçiyorum arayanlar seni bulamıyor telefonun burada kalmış diye sözde 12 ye kadar çıkıp ilk kim arayacak diye bekleyecekti :KK1::KK1::KK1:...
Ben okurken yoruldum :KK53:ay kızına çok güldüm :KK66:bide o arada şakalaşmışsınız:KK66::KK66:çok yorulmuşsun abla yav ,dizlerini anlayabiliyorum :KK1:

Dün sabah-akşam 40 dkk, öğlen 1 saat 20 dkk toplamda 2 saat yürüdüm eve gittim dizler mahvolmuş vaziyette bide namazlarıda inatla ayakta kılmaya çalışıyorum dizler iyice mahvoluyor,,,,biraz dinlenneyim derken 8 den sonra kız geldi bugün kermes varmış kısır yapaılacakmış,,,soğanlarını kavurdum malzemeyi ıslattım yoğurt mayaladım derken akşam namazı aklıma geldi kıldım yatsı okundu onuda kıldım,,kızın bugün doğum günü büyük ayıcık istiyordu pazar gecesi 7. Caddeye gidip bakmıştık adam yoktu gidip alayım 12 den sonra veririim mutlu olsun dedim...10.30 da çıktık gittik adam yine yok geri geldik şişmiz dizlerle 40 dkk yürümüş olduk git-gel....:KK50:çocuğumu mutlu etmek için yine kendime kıydım neyse geldik kısırın sosunu ve yeşilliklerini hazırladım dolaba ayrı ayrı koydum yeşillikler porsumasın diye...dizlerime krem sürdüm masaj yaptım yattım çok şükür yatak gördüm dedim:KK52:..kızda banyoya girdi hemen girip çıkayım 17 dkk sonra doğum günüm için aramaya başlarlar dedi ,,banyo kapısını nasıl kapattıysa kapı açılmıyor kalmış içerde, kapının anahtarını üzerinden alıp saklamıştım 3-4 ay önce kilitliyor içerde kalacak diye...yine içerde kalmayı başardı :44:...offlaya offlaya kalktım ayakta duracak halim yok uğraş uğraş açılmıyor, kapının kolunun vidalarını söktüm kol çıkmıyor onun vidası içerdeymiş,,kalın tornavidalarla dilin denk geldiği yerlere kanıttıra kanıttıra kapı aralandı ama açılmıyor kalça vura vura etlerim acıdı, gecenin 1 i fazla gürültüde yapmaya çekiniyorum bi türlü açılmadı, lojman olduğu için eski çelik kasalı kapılardan çok sağlam...
üstümü değiştim çıktım sokağa çilingircinin dükkanına gittim benim eski mahallemdeki çilingirci gece gündüz giderdi belki bu adamda gidiyordur diye bir ümitle cama baktım tel varmı diye acil durumlar için tel diye yazmış aradım adamı 20 dkk ya gelirim dedi, adam geldi uğraştı uğraştı kapı çok sağlam ses çıkarmak zorundayım dedi tornavidayı benim yaptığım gibi itekledi arkasından çekiçle vura vura açtı kapıyı...40 lira sıkışmış onuda verdik gitti,,,kızda banyoda doğum gününü kutladı :KK52: Dışarıdan sesleniyorum burcu cuğum doğum günün kutlu olsun muck diyorum oda içeriden tşkler muck diyor...dalga geçiyorum arayanlar seni bulamıyor telefonun burada kalmış diye sözde 12 ye kadar çıkıp ilk kim arayacak diye bekleyecekti :KK1::KK1::KK1:...
Pestilim çıkmış vaziyette yattım bu sefer belimde ağrımaya başladı kapıya kalça vura vura fıtıklar hareket etti demekki uyuyana kadar epey vakit geçti erkenden de kelktım kısırı krıstırdım hazırlayıp verdim kıza kkk yaptık derken giyinip işe geldim ......

ne macera yaşamışsın yine öyle abla :KK1:

hastayım senin maceralarına abla..kimi yerde gülerek kimi yerde tüh tühleyerek zor okudum yoruldum valla..rengarenk bi kişiliksin yedi veren gülleri gibisin..burcu ya sağlıklı mutlu uzun yıllar dilerim..iyi ki doğmuş... sana da geçmiş olsun zor bi gece olmuş..ne sürüyorsun bacaklarına.alabalık yağı vs özel karışımlar satılıyor onlardan mı sürüyorsun..annemde kullanıyor.aktardan aldık içinde envai çeşit yağ var.rahatlatıyormuş.. bir de ozon yağı rahatlatıyormuş

ablam sorma kızdım adama da elden bir şey gelmiyor giden gitti..teselli ediyorum kendimi..inşallah hemen sertleşmez saçları tekrar uzatabilirim..ve inşallah kızım olur da onda daha çok alırım hevesimi:))

X