Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Abla ne yaptin sen okurken ben yoruldum :KK9: kizinda iyi ki dogmus yoksa bunlari yasayip anlatamazdin bize :KK16:

teşekkür ederim canım

:KK1::KK1: ben bazen yaptıklarımı anlatırım okuyan herkes senin gibi söyler,biz okurken yorulduk diye,,,,,

ben yoğun çalışma temposunda 3 çocuk büyüttüm evden birlikte çıkar birini bakıcıya 2 sini okula bırakır ordan 8.30 da mesai ye yetişirdim o zamanlar arabamda yoktu hep koşturmaca , bakıcıya bide yemek taşırdım, bide sorumsuz bir eş gece yarılarına kadar canım çıkardı,misafir gelen giden de bitmez di , Ankara da hiç yakınım yoktu bir yarım saat çocuklara bakacak olsada bi kafa dinlesem derdim en özendiğim şey oydu,,, koştur koştur geçti ömrüm,,,hiç istekleri bitmez di bende üşenmeden yapardım tam otururum öbürü bişey isterdi annem ona yaptı bana da yapaccakmı diye akılları sıra sevgi ölçüyorlar 2 dkk bekle çocuğum kendimi sarja takıp geliyorum derdim:KK52::KK52::KK52:2 dkk dinlenip kalkar onun da isteğini yapardım.....

ben normal insanların yaptığını yapınca o gün kendimi hiç iş yapmamış gibi hissediyorum :KK52::KK52::KK52:...

hastayım senin maceralarına abla..kimi yerde gülerek kimi yerde tüh tühleyerek zor okudum yoruldum valla..rengarenk bi kişiliksin yedi veren gülleri gibisin..burcu ya sağlıklı mutlu uzun yıllar dilerim..iyi ki doğmuş... sana da geçmiş olsun zor bi gece olmuş..ne sürüyorsun bacaklarına.alabalık yağı vs özel karışımlar satılıyor onlardan mı sürüyorsun..annemde kullanıyor.aktardan aldık içinde envai çeşit yağ var.rahatlatıyormuş.. bir de ozon yağı rahatlatıyormuş

ablam sorma kızdım adama da elden bir şey gelmiyor giden gitti..teselli ediyorum kendimi..inşallah hemen sertleşmez saçları tekrar uzatabilirim..ve inşallah kızım olur da onda daha çok alırım hevesimi:))

teşekkür ederim canım 16 bitti 17 den gün alacak artık,,,,
çok saf çok temiz herkesi kendisi gibi sanıyor sohbeti seviyor çevresinde çok arkadaş var onun için kontrol altında tutmak çok zor bide ikizler burcu bir anı biranını tutmuyor,,,diğer kızımı büyütürken bu kadar zorlanmamıştım,,o çok seçici çvresinde fazla arkadaşı olmaz gittiği geldiği yeri bilirim beni çok üzmeden büyüdü,,,,

bende forever ın msm aloe vera lı jeli var,,,dizler için çok iyiymiş masaj yaparak sürüyorum 5-10 dkk olmadan rahatlatıyor herkes bunu söylüyordu almamıştım sonunda distribütor oldum,,,artık kendi ürünlerimi kendim alıyorum

bende koşturmasız, macerasız gün olurmu olmaz tabiiki....
dün sabah-akşam 40 dkk, öğlen 1 saat 20 dkk toplamda 2 saat yürüdüm eve gittim dizler mahvolmuş vaziyette bide namazlarıda inatla ayakta kılmaya çalışıyorum dizler iyice mahvoluyor,,,,biraz dinlenneyim derken 8 den sonra kız geldi bugün kermes varmış kısır yapaılacakmış,,,soğanlarını kavurdum malzemeyi ıslattım yoğurt mayaladım derken akşam namazı aklıma geldi kıldım yatsı okundu onuda kıldım,,kızın bugün doğum günü büyük ayıcık istiyordu pazar gecesi 7. caddeye gidip bakmıştık adam yoktu gidip alayım 12 den sonra veririim mutlu olsun dedim...10.30 da çıktık gittik adam yine yok geri geldik şişmiz dizlerle 40 dkk yürümüş olduk git-gel....:KK50:çocuğumu mutlu etmek için yine kendime kıydım neyse geldik kısırın sosunu ve yeşilliklerini hazırladım dolaba ayrı ayrı koydum yeşillikler porsumasın diye...dizlerime krem sürdüm masaj yaptım yattım çok şükür yatak gördüm dedim:KK52:..kızda banyoya girdi hemen girip çıkayım 17 dkk sonra doğum günüm için aramaya başlarlar dedi ,,banyo kapısını nasıl kapattıysa kapı açılmıyor kalmış içerde, kapının anahtarını üzerinden alıp saklamıştım 3-4 ay önce kilitliyor içerde kalacak diye...yine içerde kalmayı başardı :44:...offlaya offlaya kalktım ayakta duracak halim yok uğraş uğraş açılmıyor, kapının kolunun vidalarını söktüm kol çıkmıyor onun vidası içerdeymiş,,kalın tornavidalarla dilin denk geldiği yerlere kanıttıra kanıttıra kapı aralandı ama açılmıyor kalça vura vura etlerim acıdı, gecenin 1 i fazla gürültüde yapmaya çekiniyorum bi türlü açılmadı, lojman olduğu için eski çelik kasalı kapılardan çok sağlam...
üstümü değiştim çıktım sokağa çilingircinin dükkanına gittim benim eski mahallemdeki çilingirci gece gündüz giderdi belki bu adamda gidiyordur diye bir ümitle cama baktım tel varmı diye acil durumlar için tel diye yazmış aradım adamı 20 dkk ya gelirim dedi, adam geldi uğraştı uğraştı kapı çok sağlam ses çıkarmak zorundayım dedi tornavidayı benim yaptığım gibi itekledi arkasından çekiçle vura vura açtı kapıyı...40 lira sıkışmış onuda verdik gitti,,,kızda banyoda doğum gününü kutladı :KK52: dışarıdan sesleniyorum burcu cuğum doğum günün kutlu olsun muck diyorum oda içeriden tşkler muck diyor...dalga geçiyorum arayanlar seni bulamıyor telefonun burada kalmış diye sözde 12 ye kadar çıkıp ilk kim arayacak diye bekleyecekti :KK1::KK1::KK1:...
pestilim çıkmış vaziyette yattım bu sefer belimde ağrımaya başladı kapıya kalça vura vura fıtıklar hareket etti demekki uyuyana kadar epey vakit geçti erkenden de kelktım kısırı krıstırdım hazırlayıp verdim kıza kkk yaptık derken giyinip işe geldim ......

Burcu'nun doğum günü kutlu olsun. Süperötesi hiç unutamayacağı bir hatıra olmuş, sen de iyi hareket etmişsin ablacım. :KK52::KK52::KK52:

bende koşturmasız, macerasız gün olurmu olmaz tabiiki....
dün sabah-akşam 40 dkk, öğlen 1 saat 20 dkk toplamda 2 saat yürüdüm eve gittim dizler mahvolmuş vaziyette bide namazlarıda inatla ayakta kılmaya çalışıyorum dizler iyice mahvoluyor,,,,biraz dinlenneyim derken 8 den sonra kız geldi bugün kermes varmış kısır yapaılacakmış,,,soğanlarını kavurdum malzemeyi ıslattım yoğurt mayaladım derken akşam namazı aklıma geldi kıldım yatsı okundu onuda kıldım,,kızın bugün doğum günü büyük ayıcık istiyordu pazar gecesi 7. caddeye gidip bakmıştık adam yoktu gidip alayım 12 den sonra veririim mutlu olsun dedim...10.30 da çıktık gittik adam yine yok geri geldik şişmiz dizlerle 40 dkk yürümüş olduk git-gel....:KK50:çocuğumu mutlu etmek için yine kendime kıydım neyse geldik kısırın sosunu ve yeşilliklerini hazırladım dolaba ayrı ayrı koydum yeşillikler porsumasın diye...dizlerime krem sürdüm masaj yaptım yattım çok şükür yatak gördüm dedim:KK52:..kızda banyoya girdi hemen girip çıkayım 17 dkk sonra doğum günüm için aramaya başlarlar dedi ,,banyo kapısını nasıl kapattıysa kapı açılmıyor kalmış içerde, kapının anahtarını üzerinden alıp saklamıştım 3-4 ay önce kilitliyor içerde kalacak diye...yine içerde kalmayı başardı :44:...offlaya offlaya kalktım ayakta duracak halim yok uğraş uğraş açılmıyor, kapının kolunun vidalarını söktüm kol çıkmıyor onun vidası içerdeymiş,,kalın tornavidalarla dilin denk geldiği yerlere kanıttıra kanıttıra kapı aralandı ama açılmıyor kalça vura vura etlerim acıdı, gecenin 1 i fazla gürültüde yapmaya çekiniyorum bi türlü açılmadı, lojman olduğu için eski çelik kasalı kapılardan çok sağlam...
üstümü değiştim çıktım sokağa çilingircinin dükkanına gittim benim eski mahallemdeki çilingirci gece gündüz giderdi belki bu adamda gidiyordur diye bir ümitle cama baktım tel varmı diye acil durumlar için tel diye yazmış aradım adamı 20 dkk ya gelirim dedi, adam geldi uğraştı uğraştı kapı çok sağlam ses çıkarmak zorundayım dedi tornavidayı benim yaptığım gibi itekledi arkasından çekiçle vura vura açtı kapıyı...40 lira sıkışmış onuda verdik gitti,,,kızda banyoda doğum gününü kutladı :KK52: dışarıdan sesleniyorum burcu cuğum doğum günün kutlu olsun muck diyorum oda içeriden tşkler muck diyor...dalga geçiyorum arayanlar seni bulamıyor telefonun burada kalmış diye sözde 12 ye kadar çıkıp ilk kim arayacak diye bekleyecekti :KK1::KK1::KK1:...
pestilim çıkmış vaziyette yattım bu sefer belimde ağrımaya başladı kapıya kalça vura vura fıtıklar hareket etti demekki uyuyana kadar epey vakit geçti erkenden de kelktım kısırı krıstırdım hazırlayıp verdim kıza kkk yaptık derken giyinip işe geldim ......

Ayyy abla ne güzel bi doğum günü kutlaması olmuş öyle... :KK1::KK1: ayrıca bende kutluyorum kızının doğum gününü Rabbim sağlıklı ömürler versin fıstığa...abla sen dizlerin için şu ince kemer gibi bantlar (cırtlı) varya onlardan taksana... babamında dizleri fena onu takınca rahat ediyorum diyordu

Burcu'nun doğum günü kutlu olsun. Süperötesi hiç unutamayacağı bir hatıra olmuş, sen de iyi hareket etmişsin ablacım. :KK52::KK52::KK52:

Ayyy abla ne güzel bi doğum günü kutlaması olmuş öyle... :KK1::KK1: ayrıca bende kutluyorum kızının doğum gününü Rabbim sağlıklı ömürler versin fıstığa...abla sen dizlerin için şu ince kemer gibi bantlar (cırtlı) varya onlardan taksana... babamında dizleri fena onu takınca rahat ediyorum diyordu

teşekkür ederim canlarım...

adam kapıyı açtı karşısında asık suratlı korkmuş birisini bekliyor, bizimki kapıdan uzak dur demiştim lavabonun üstüne oturmuş sırıtıyor :KK52::KK52:adam şaşırdı içerde kalanlar ya ağlar ya korkar geçenlerde banyo da kalmış bir beyin kapısını açtım adam içerde tir tir titriyordu korkudan sen gülüyorsun dedi...ben sakin olmasam telaşlansam oda telaşlanacak kapıyı kapatma diye hep uyarıyorum evde erkek yok ikimiz varız niye sıkı sıkı ittirirsinki ,başta ofladım baktım açılmıyor ben gidiyorum adamı bulamazsam sabaha kadar banyoda yatarsın sabah çağırırıım dedim :KK52::KK52::KK52:...o benim bir formül bulacağımı bildiği için içi rahat bekledi....kapıyı kapattın diye kızmak yerine espiriler yapıp güldürüyorum onu, adam gelene kadar oyaladım. ... 1 saatten fazla kaldı içerde ....adamı bulamasam komşunun oğulları balkondaydı onlara gelin kapıyı tekmeleyin diyecektim yada pizzacı daki çocukları çağıracaktım neyseki adamı buldum da fazla ses olmadan atlattık,,,

ben onları yürüyüşe giderken takıyorum rahat oluyor....

teşekkür ederim canım 16 bitti 17 den gün alacak artık,,,,
çok saf çok temiz herkesi kendisi gibi sanıyor sohbeti seviyor çevresinde çok arkadaş var onun için kontrol altında tutmak çok zor bide ikizler burcu bir anı biranını tutmuyor,,,diğer kızımı büyütürken bu kadar zorlanmamıştım,,o çok seçici çvresinde fazla arkadaşı olmaz gittiği geldiği yeri bilirim beni çok üzmeden büyüdü,,,,

bende forever ın msm aloe vera lı jeli var,,,dizler için çok iyiymiş masaj yaparak sürüyorum 5-10 dkk olmadan rahatlatıyor herkes bunu söylüyordu almamıştım sonunda distribütor oldum,,,artık kendi ürünlerimi kendim alıyorum

Canım, kızımızın yeni yaşı hayırlı uğurlu olsun...hep mutlu sağlıklı olsun...

Dünden beri ayağım çok kötü şişlik ve hissizlik oluştu yeniden..;(
sanırım tekrar doktora gideceğim...

-----

mydenizz, inşallah dilediğin görüntüyü görürsün ultrasonda...:KK16:

teşekkür ederim canlarım...

adam kapıyı açtı karşısında asık suratlı korkmuş birisini bekliyor, bizimki kapıdan uzak dur demiştim lavabonun üstüne oturmuş sırıtıyor :KK52::KK52:adam şaşırdı içerde kalanlar ya ağlar ya korkar geçenlerde banyo da kalmış bir beyin kapısını açtım adam içerde tir tir titriyordu korkudan sen gülüyorsun dedi...ben sakin olmasam telaşlansam oda telaşlanacak kapıyı kapatma diye hep uyarıyorum evde erkek yok ikimiz varız niye sıkı sıkı ittirirsinki ,başta ofladım baktım açılmıyor ben gidiyorum adamı bulamazsam sabaha kadar banyoda yatarsın sabah çağırırıım dedim :KK52::KK52::KK52:...o benim bir formül bulacağımı bildiği için içi rahat bekledi....kapıyı kapattın diye kızmak yerine espiriler yapıp güldürüyorum onu, adam gelene kadar oyaladım. ... 1 saatten fazla kaldı içerde ....adamı bulamasam komşunun oğulları balkondaydı onlara gelin kapıyı tekmeleyin diyecektim yada pizzacı daki çocukları çağıracaktım neyseki adamı buldum da fazla ses olmadan atlattık,,,

ben onları yürüyüşe giderken takıyorum rahat oluyor....

^_^
geçmişler olsun ablacım, ee, işbitiren biri olunca iş ya da özel farketmiyor, herkes senden emin oluyor ^_^ pizzacı çocuk iyi fikirmiş :KK52::KK52::KK52:

benim de aklıma geldi, yıllar evvel gittiğimiz restaurantın tuvaletinde kilitli kaldım. bana eşlik eden arkadaşım o kadar geveze idi ki 40 dk geri dönmedim diye merak edip gelmedi bile peşime, telefondaydı ^_^
içeride bangır bangır müzik çalıyor, bağrış çağrış boşuna. gelen geri dönüyor kapıdan. baktım iş başa düştü yanımda da sadece kredi kartım var, ödeme için kalkmıştım ^_^ kredi kartıyla o kapıyı açtım, çıktım. Arkadaşıma anlattığımda e 5 dk oldu kalktığın dedi. telefondaki görüşme sürecine bakınca "gerçekten çok konuşuyormuşum ben yaaa" diye nihayet kabul etti gevezeliğini :KK52::KK52:

canım, kızımızın yeni yaşı hayırlı uğurlu olsun...hep mutlu sağlıklı olsun...

-----

mydenizz, inşallah dilediğin görüntüyü görürsün ultrasonda...:KK16:

geçmiş olsun canım bendede diz ağrısı çok oluyor ama dr ye gitmiyorum inatla, kilolar gittikçe hafifler die düşünüyorum 10 kilo daha versem hafifleme olmazsa giderim diyorum ,bakalım nolacak

Yağ oranı ve enerji değeri çok yüksek bir besin olan susam protein, kalsiyum, magnezyum, potasyum mineraller ve B Vitaminleri açısından çok zengindir. Bir metre boyunda, yağ veren bir yıllık otsu bir bitkidir.

Vücuda enerji verir. Cinsel gücü arttırır. Solunum yolu hastalıklarına karşı faydalıdır. Göğsü yumuşatarak nefes darlığı ve bronşite iyi gelir. Antioksidan ve kansere karşı koruyucudur. Susam yağı safra taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Hazmı kolaylaştırarak kabızlığı giderir. Gaz söktürür. Karın ağrısını azaltır. Karaciğer hastalıklarına karşı faydalıdır. Böbrek iltihaplarını gidermeye yardımcı olur. Kemik erimesine karşı faydalıdır.
Bir metre boyunda, yağ veren bir yıllık otsu bir bitkidir. Başlıca Hindistan, Çin ve Sudan’da yetişir. Mutfaklarımızdaki baharatların belki de en eski tarihe sahip olanlarından biri susamdır. Sadece baharat olarak değil, ilaç, dini sembol olarak da kullanılan susam bundan 4 bin yıl önce Ortadoğu medeniyetleri arasındaki ticaretin en önemli maddelerinden biriydi. Eskiden büyülü bir gücü olduğuna inanılan susam eski kültürlerinde de farklı amaçlar için kendine yer bulmuş eski mısırlılar susamı öğüterek unundan, Çinliler ise yağını yakarak isinden baskı mürekkebi olarak faydalanmışlar.
Romalılar'ın susamı kimyonla birlikte oğuterek macunsu bir yiyecek hazırlandığıda söylenir. Hindistan'da da susam yağı binlerce yıl boyunca cilt ve saç bakımında kullanıldığı yazılır. Susamın ister tatlı ister tuzlu olsun pek çok yemeğe lezzet katığını biliyormuydunuz.? Susamı çiğ olarak ya da kavurarak kullanabilirsiniz.Hafif kavrulmuşu her tür tuzlu yiyeceğe serpilir; çeşni ve tat verir. 10 çorba kaşığı susamı kuru tavada hafif kavrulur, 1 çorba kaşığı tuz ayrıca başka kapta hafif kavrulur.
Soğuyunca beraber havanda dövülür, bir kavanoza konur, gerektiğinde her tür yiyeceğe serpilir. kavrulan susamlar kavonoza konarak uzun süre saklamanız mümkündür. Hamur işlerinin vazgeçilmezi olan susam ortadoğu ve asya ülkelerinin mutfaklarında sıkça yer alır.Karamalize edilen şekere susam eklediğinizde çıtır çıtır yiyebileceğiniz harika bir tatlı elde etmiş olursunuz.Susam et yemeklerine de çok yakışır salatalara ayrı bir tat katar .Tahin helvasının hazırlanmasında kullanılıyor. Ekmek ve pasta, simit ve her türlü hamur çeşitlerine üzerine serpilen susam tohumlarından yağ çıkararakta sıvı halde margarin halinede dönüştürülerek yemeklik olarak,da faydalanılıyor.
Doğal susam yağı; salata, mayonez, soslar, zeytinyağlı yemeklerde özel lezzeti nedeni ile, katkı olarak kulanılıyor. Susam yağının en büyük özelliği vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve lesitin açısından çok zengin olmasıdır. Ancak bu maddeleri bozulmadan elde edebilmek için susamın kavrulmaması, sıcak su ile temas etmemesi ve ısıdan mümkün olduğunca korunması gerekir. Kalsiyum, potasyum, fosfor, B vitamini ve demir de taşıyan susam tohumları kolestrolsuz bir besin olma özelliğini taşıyor.Muhtelif cilt sorunlarını ve mantar enfeksiyonlarını engelleyebildiği gibi doğrudan saç diplerine ve tırnaklara sürülür. Günde 1 tatlı kaşığı içilerek güçlenmeleri ve beslenmeleri sağlanabilir. Bu kullanış özellikle kepekli, maya ve mantar enfeksiyonlu saçlarda ve kalsiyum ile vitamin eksikliği nedeniyle bozulmuş tırnaklarda çok iyi geldiği ,susam yağının cildi güneşten koruma etkinliği çok yüksek olduğu, yağı ayrıca en ünlü masaj yağı olduğu söylenir..
Ağız yaralarında Sirke ve susam yağı karışımı ile gargara yapılabilir.Susam yağı lüks kaliteli sabunlarda, kremlerde, losyon ve şampuanlarda kullanılır.ayrıca Tonik, hafif laksatif, idrar söktürücü, besleyici, gaz giderici, yatıştırıcı, afrodizyak.özeliğine de sahiptir. Kadınlar da ve erkekte özellikle yaşlanmayla birlikte gelişen kemik yoğunluk azalmasını (Osteoporoz), içerdiği organik kalsiyum tuzları nedeniyle onarabilir. Eklem sorunlarında yine doğrudan ya da başka ilaçlarla karışım halinde masaj uygulanması yoluyla ağrıyı azaltabildiği gibi, eklem sertleşmeleri (artrozıar, kireçlenmeler) ve oynatıldığında ses çıkartan eklemleri yumuşatıp, güçlendirebilir.
Bu amaçla 1 tatlı kaşığı susam yağ, 4 tatlı kaşığı taze limon suyuyla karıştırılıp en az 30 gün boyunca aç karnına ya da yemeklerden 1 saat sonra içilmesi tavsiye ediliyor... Muhtelif cilt sorunlarını ve mantar enfeksiyonlarını engelleyebildiği gibi doğrudan saç diplerine ve tırnaklara tatbik edilerek ve günde 1 tatlı kaşığı içilerek güçlenmeleri ve beslenmeleri sağlanabilir. Bu kullanış özellikle kepekli, maya ve mantar enfeksiyonlu saçlarda ve kalsiyum ile vitamin eksikliği nedeniyle bozulmuş tırnaklarda çok önemli olduğu söyleniyor.
İçerdiği yüksek oleik asit (Omega-9) oranı ve antioksidanlar nedeniyle ısıya, ışığa karşı oldukça dayanıklı olup, cilde tatbikten sonra, güneş ışığı altında uzun süre bozulmadan kalabilir. güneşten koruma faktörü SPF 45 gibi oldukça yüksektir.Bu özellik susam yağı doğal bir güneş yağı olmasını sağlar. İçine az miktarda kakao yağı eklenerek sağlıklı ve hızlı bir bronzlaşma sağlanıp, güneşin tuzlu su ve rüzgarın ciltteki yıpratıcı ve yaşlandırıcı etkisi de azaltılmış olur. Taşıdığı doğal lesitin, hem antioksidan maddelerin, hem de yağa eklenen diğer maddelerin ciltten kolayca ve derinlere kadar emilmesini sağlar. Böylece cildin yaşlanmasını engeller, kalıcı bir nem oluşturur.

BEN BAZI SABAHLAR CANIM ÇEKİYOR 1-2 TATLI KAŞIĞI TAHİN YİYORUM.ESKİDEN HİÇ SEVMEZDİM EŞİM SAOLSUN SEVDİRDİĞİ ŞEYLERDEN BİRİDE BU OLDU:KK1:

Herkese merhaba! ve de kolay gelsin :)
Ben de Karatay'a başlamayı ve artık abur cuburu hayatımdan uzak tutmayı istiyorum çünkü düzgün beslendiğim zamanlarda ciddi bir farklılık oluyor ruh halimde. Ben 1.62 cm ve 56 kiloyum. Normal değerlerde olsa da bacaklarımda fazlalıklar var, bir de minicik bi göbeğim var! Acaba bu kilodan Karatay'a başladığı zaman kilosu düşen var mı? ( tabiki mümkün olduğunca yağdan yakarak)

herkese merhaba! Ve de kolay gelsin :)
ben de karatay'a başlamayı ve artık abur cuburu hayatımdan uzak tutmayı istiyorum çünkü düzgün beslendiğim zamanlarda ciddi bir farklılık oluyor ruh halimde. Ben 1.62 cm ve 56 kiloyum. Normal değerlerde olsa da bacaklarımda fazlalıklar var, bir de minicik bi göbeğim var! Acaba bu kilodan karatay'a başladığı zaman kilosu düşen var mı? ( tabiki mümkün olduğunca yağdan yakarak)

kedi var kediiii o cvp verir sana

öğlen yürüyüşe çıktım dizlerimden dolayı az ve normal 45 dkk yürüsem yeter dedim..üstümü değiştim spor ayakkabıları giymeyi unutmuşum bakanlıktan çıkınca farkettim, baktım rahat geri dönmedim,,,45 dkk diye çıktım aletlerle de çalışınca 1 saati buldu ....

Canım, kızımızın yeni yaşı hayırlı uğurlu olsun...hep mutlu sağlıklı olsun...

...:KK16:
teşekkür ederim canım

ihmal etme canım tekrarladığına göre sorun gitmemiş daha
^_^
geçmişler olsun ablacım, ee, işbitiren biri olunca iş ya da özel farketmiyor, herkes senden emin oluyor ^_^ pizzacı çocuk iyi fikirmiş :KK52::KK52::KK52:

benim de aklıma geldi, yıllar evvel gittiğimiz restaurantın tuvaletinde kilitli kaldım. bana eşlik eden arkadaşım o kadar geveze idi ki 40 dk geri dönmedim diye merak edip gelmedi bile peşime, telefondaydı ^_^
içeride bangır bangır müzik çalıyor, bağrış çağrış boşuna. gelen geri dönüyor kapıdan. baktım iş başa düştü yanımda da sadece kredi kartım var, ödeme için kalkmıştım ^_^ kredi kartıyla o kapıyı açtım, çıktım. Arkadaşıma anlattığımda e 5 dk oldu kalktığın dedi. telefondaki görüşme sürecine bakınca "gerçekten çok konuşuyormuşum ben yaaa" diye nihayet kabul etti gevezeliğini :KK52::KK52:
benim oda arkadaşım gibiymiş hiç çenesi durmaz akşama kadar bayar beni çoğu zaman dinliyor gibi yaparım ama dinlemem hııı hıı der geçiştirir topiğe yazmaya devam ederim:KK52::KK52::KK52::KK52:

seninkide kötü olmuş,,,iyi ki kart varmış yoksa kendini farkettirmen çok uzun sürerdi,,
Herkese merhaba! ve de kolay gelsin :)
Ben de Karatay'a başlamayı ve artık abur cuburu hayatımdan uzak tutmayı istiyorum çünkü düzgün beslendiğim zamanlarda ciddi bir farklılık oluyor ruh halimde. Ben 1.62 cm ve 56 kiloyum. Normal değerlerde olsa da bacaklarımda fazlalıklar var, bir de minicik bi göbeğim var! Acaba bu kilodan Karatay'a başladığı zaman kilosu düşen var mı? ( tabiki mümkün olduğunca yağdan yakarak)

teoson un dediği gibi bizde 44 kg civarında ama hala kavun göbeği olan :KK52: kedi var,,

,bacaklardaki yürüyüşle gider de göbeğin için kedi nin denemediği kalmadı o bilgi verir sana

slm kızlar. kaç gündür giremiyorum. yatılı misafirlerim var. diyetimi bozmadım ama dikkat ediyorum. tek eksik spor bende. yanlız bu yatılı misafirler sezonu açtı. evi yeni taşımanın yorgunluğu bitmeden misafir agırlamak zoruma gitti. dinlenememek tüm sorunum. oğluşumla yürüyüşe çıkmaya başlıcam tabi misafirleri yolcu edince.ozaman inşlh daha hızlı veririm kiloları.

Teşekkür ederim gul_0663 indirdim kitaba göz atmaya başladım hemencik :KK55: Çok güzel bir beslenme şekli. Sabah bir dilim de olsa ekmek yesek olmuyor mu? Hiç ekmeksiz de kahvaltı yapmak ne bilim :KK53:

Merhaba kızlar :KK3:Ben 1 yılını doldurmamış gelinim:KK16:evlendikten sonra kilo aldım eşim istediği yemekleri yesin diye 6-8 kilo aldım şimdi vermek istiyorum... Bir ara leslie yaptım 1,5 ay a yakın devam ettim evimizle ilgili problem yaşıyoruz taşınacağız moral bozukluğu spor şevkimi kırdı bıraktım. Karatay diyetini yaparken leslie yapmak istiyorum. Çünkü işten gelip yemek hazırlarken dışarı çıkıp tempolu yürüyemiyorum.

teşekkür ederim gul_0663 indirdim kitaba göz atmaya başladım hemencik :KK55: çok güzel bir beslenme şekli. Sabah bir dilim de olsa ekmek yesek olmuyor mu? Hiç ekmeksiz de kahvaltı yapmak ne bilim :KK53:

Merhaba kızlar :KK3:ben 1 yılını doldurmamış gelinim:KK16:evlendikten sonra kilo aldım eşim istediği yemekleri yesin diye 6-8 kilo aldım şimdi vermek istiyorum... Bir ara leslie yaptım 1,5 ay a yakın devam ettim evimizle ilgili problem yaşıyoruz taşınacağız moral bozukluğu spor şevkimi kırdı bıraktım. Karatay diyetini yaparken leslie yapmak istiyorum. çünkü işten gelip yemek hazırlarken dışarı çıkıp tempolu yürüyemiyorum.

taze gelin:)ekmek yemiyoruz ilk başlarda biraz zorlanırsın ama zamanla alışırsın hiç aramayacaksın ekmeği .karatay stresede iyi geliyor:)

taze gelin:)ekmek yemiyoruz ilk başlarda biraz zorlanırsın ama zamanla alışırsın hiç aramayacaksın ekmeği .karatay stresede iyi geliyor:)

Ramazan ayı yaklaşıyoruz sahur ve iftarda neler yiyoruz ,karatayın sistemine uyum sağlayıp alışırsam inşallah zorlanmam ramazanda. Geçen yıl çok tutamadım düğün için koşuştururken , bu sene Allah sağlık verirse tutmayı istiyorum..

Selam herkese,Doktordan geldim ve bi oğlum daha olacagini öğrendim :KK43:( defalarca baktı doktor. Malesef sana müjde veremeyecegim dedi.. o an icim ciz etti ne diyeceğimi bilemedim.eşimde çok şaşırdı yorum yapamadı bi süre sonra başladı tabi beni teselli edecek cümlelere...

O kadar çok inandirmisim ki kendimi..2 oğlum varken korunuyorken hiç planda yokken yumurtlama günüm falan değilken hamile oldugumu öğrenince dedim içimden 'rabbim bana bir kız nasip edecek heralde' diye.. Sürekli bu dusunceye tutunmusum içten içe. Bu gün kesin erkek oldugunu öğrenince ne yalan soyleyim hayal kırıklığı yaşadım allahin bildiğini sizden saklamanin anlami yok.bu dusuncemden dolayı korkuyorum isyana girmekten..sonuçta bizim için en hayirlisini yine o bilir o verir..

Allahim inşallah başka şekilde sinamaz artik beni..

slm kızlar. kaç gündür giremiyorum. yatılı misafirlerim var. diyetimi bozmadım ama dikkat ediyorum. tek eksik spor bende. yanlız bu yatılı misafirler sezonu açtı. evi yeni taşımanın yorgunluğu bitmeden misafir agırlamak zoruma gitti. dinlenememek tüm sorunum. oğluşumla yürüyüşe çıkmaya başlıcam tabi misafirleri yolcu edince.ozaman inşlh daha hızlı veririm kiloları.

selam canım

işin zor yatılı misafirle uğraşmak yemek yapmak kolay değil, allah yardımcın olsun

Teşekkür ederim gul_0663 indirdim kitaba göz atmaya başladım hemencik :KK55: Çok güzel bir beslenme şekli. Sabah bir dilim de olsa ekmek yesek olmuyor mu? Hiç ekmeksiz de kahvaltı yapmak ne bilim :KK53:

Merhaba kızlar :KK3:Ben 1 yılını doldurmamış gelinim:KK16:evlendikten sonra kilo aldım eşim istediği yemekleri yesin diye 6-8 kilo aldım şimdi vermek istiyorum... Bir ara leslie yaptım 1,5 ay a yakın devam ettim evimizle ilgili problem yaşıyoruz taşınacağız moral bozukluğu spor şevkimi kırdı bıraktım. Karatay diyetini yaparken leslie yapmak istiyorum. Çünkü işten gelip yemek hazırlarken dışarı çıkıp tempolu yürüyemiyorum.

ekmek yok canım,,,ekmek =şeker=zehir diyor hoca

bizde başta ekmeksiz olurmu dedik sabah kahvaltıyı yapıp acıkmayınca oluyormuş dedik

bende kışın leslie yapıyordum,,2 si birarada baya faydalı olur,,,

X