Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

haklısın canım.gidip yumurta aldım zaten haşladım bitane yedim ve yanında közlenmiş yeşil ve kırmızı biber ve patlıcandan salata yaptım soğanla içine de biraz zeytinyağı ve limon koydum yedim

evet gayet mantıklı söylediklerin bende çok bir düzen yok gerçi kahvaltı dışında ama olsun bende bunları uygulayacağım canımcım
bu arada uzman tvdeki linkini seyrettim 40 gün değilde 10 gün dayanırım sanırsam o bile irade meselesi benim için

Ben 1 aydır tavuk yemiyorum. Onun yerine balık tercih etmeye çalışıyorum.
Bugün öğlen mesela bulgur pilavı yedim onun yerine sizce mantıklı mı?
bende diyete başladığımdan beri 2 3 defa tavuk yedim ama ne yapayım o kadarcık olsun dimi
birde dil fümeye dayanamıyorum şu aralar en büyük kaçamağım o

yer elmasının tarifini yazarmısın benimde var dolapta ne yapayım diye düşünüyordum

canım yer elması çok faydalı doğal bir besin olmakla beraber çiğken hemen kararır, pişince de tatlımsı oluyor ki ben yemeğin tatlı olanını hiç sevmem o yüzden yemek yapmıyorum, kırmızı pancar ve yer elmasını rendeleyip sarmısaklı yoğurda katıp yiyorum çok lezzetli oluyor valla bir dene istersen eşim bile beğendi ki o kolay beğenmez...

hımmm durum çok ciddi desene loxi ben tavuk işini savsaklamıştım ama arkadaşların da söylediği gibi büyük şehirde köy tavuğu nerden bulunur bilemiyorum bulamazsak da yemeyeceğiz o vakit ne yapak onu da yemezik

tesekkurler canım.ızledım ve dehsete dustum

oglumun anaokuna beslenme koyuyoruz ,mıllı egıtımın verdıgı beslenme lıstesı var hergun o yıyecek ve ıcecekler goturuyoruz,her gun mutlaka lıstede meyvesuyu veya sut var.bunun yerıne ne koyabılırım ben.yogurt yapmak ıcın sut gelıyor haftada bır ,2-3 gun o sutu,2 gun de ayran koysam olabılırçama arkadasları kutulu sutler ıcınce ondan ısteyecek

2.öğünüm

6 adet mercimek köfte
maydonoz marul
2 kase yoğurt

yiyeb,leceğim en uygun şeylerdi güzelim mercimekli erişteyi yiyemedim((

Kızlarr.. Tecrübelerinize istinaden okuduğum mesajlarda ilgimi çekti. Her gün spor yapmak kilo vermeyi engeller mi diyorsunuz? Bir de bir şişlik bendeki sormayın.. karnım ineceği yere şişiyor git gide:) Nedense çok zayıflıyormuşum gibi gelmiyor ki ben tarihi rekor kırıyorum yani.. Hiç bu kadar uyup da az yediğim diyet olmamıştı..

Hadii paylaşım lütfenn

haklısın canım.gidip yumurta aldım zaten haşladım bitane yedim ve yanında közlenmiş yeşil ve kırmızı biber ve patlıcandan salata yaptım soğanla içine de biraz zeytinyağı ve limon koydum yedim
afiyet olsun

aynen bende tatlı msak sevmiyorum kayınpederim bahçeden getirmiş öyle duruyordu dolapta bu fikir çok iyi oldu sağolasın mutlaka denicem pancarım yok ama olsun sadece yer elması rendelerim sarımsaklı yoğurtla yerim ya da bir ara alırım pancar pancar demişken sert turp gibi olan değil mi? pek kullanmadığım için karıştırıyorum birde yumuşak turşu gibi olan var bunlar da yasaklımı şeker pancarından farklımı hiç bilemiyorum bi araştırayım olmassa

arkadaşlar kolay gelsin bende kitabı sipariş verdim kargoda.ara ara okudum herkes memnun mu diyetten?
çok iyi etmişin iyi okumalar ben kendi adıma şimdilik çok memnunum diyetten

canım onun seveceği bir termos alsan ve tatlı tatlı anlatsan anlayacağı şekilde belki işe yarayabilir göz göre göre zehirlemekten iyidir bence şansını dene termos,süslü cam kapaklı bardak vs.. gerekirse internetten ara bence seninki bunu götürünce diğerleri özenir belki belli mi olur

arkadaşlar kolay gelsin bende kitabı sipariş verdim kargoda.ara ara okudum herkes memnun mu diyetten?

ben 3 haftadır yapıyorum ve ben memnunum bu diyetten karnım tok midem rahat kafam rahat...bazı arkadaşlar çok daha fazla kilo veriyor ben cuma tartılacağım tahminime göre ayda 3 kg civarı vericem ben..

sabah:2 yumurtadan loxi omleti

5-6 zeytin(fazlasını yiyemiyorum)

çörekotlu yörük peyniri

1çay bardağı ceviz

marul-roka

minik 1kivi

elma

40 dk yürüyüş yaptım

kahvaltıyı 10da yapınca öğlen yemedim

saat 3te 4gün kurusu ve tarçınlı süt içtim

akşamda
buğdaylı yoğurt çorbası (yendiğini öğrenince çok sevindim)

kıymalı lahana yemeği

piyaz

yoğurt yemeyi düşünüyorum

2 litrede limonlu su

Canım şekerler selam,

Sabahtan beri misafir vardı ara ara cepten okumaya çalıştım ama yazamadım:-(

Menümü yazayım:

1.öğün:
çörekotu+su

Maydonoz
2 yumurta
2 kaşık kadar biberle kavrulmuş lor
3 zeytin
Biraz peynir

Arada: yeşil çay

Herkese güzel paylaşımları için teşekkürler, ellerinize sağlık. Ne güzel hem sağlıklı besleniyoruz hem bilgileniyoruz hem de kilo veriyoruz daha ne olsun

kızlar yoğurt yapmaktan korkmayın
deneyin .sütü ben köyden getirtiyorum.ama günlük sütte oluyor.
sütü kaynatıyoruz.kaynadıktan sonra 30dk kısık ateşte.içimdeki su buharlaşsın
günlük sütü kaynatmaya gerek yok az ısıtın.serçe parmağınızın dayanacağı ısıda olunca
bir kilo sute yarım kaşık kadar yoğurta ılık sütten biraz koyup onunda ılmasını sağlayın
mayalık yoğurdu süte koyup.bir sofra bezine sarın ben üzerine bir hırkada sarıyorum
3-3.5 saat sonra yoğurt hazır.buzdalabında 24 saat sonra kullanın
hadi bakalım denemeyenler denesin sözlü yapacağım..

spor kesinlikle kilo vermeyi engellemez doğru yapıldığı takdirde.. sadece belli bir müddet sonra kas yapmaya başladığı için kilo durabilir. ama sonuçta yine yağ yakıosun.. az yiyiorum demişsin.. az yemek sana kilo verdirmez.. o kafandaki modası geçmiş tüm diyet algılarını çıkar.. algını değiştirmekle başla işe.. şişlik spor yaptıktan sonra mı oluyor ? eğer öyleyse benm bacaklarımda şişiyor ertsi sabah iniyor.. ama spordan değilse cevap veremicem.. kolay gelsin..

canm tartı konusu benmde hassas noktam :)) şimdi böyle gazlanıp söyledim ama inan hiç belli olmaz. önce küçük hedefler koyaraktan başlıyım mesela hafta sonuna kadar tartılmayım.. birazdan dışarı gezmeye çıkacağım yaseminin kitabını alacağım..

yer elmalarını soyun.limonlu suya (kararmasınlar)
diğer tarafta pırasaları kücük küçük doğrayın.havucuda ekleyin
zeytinyağında kavurun.az su koyup yer elmalarını da içine ilave edin
elmalar yumuşayıncaya dek pişirin.

yer elması tatlı değil korkmayın .

çok tok tutuyor.
afiyet olsun

sporumu yaptım geldim... birazdan sinemaya gideceğim merak etmeyin fast food yemeyeceğim. orda güzel ev yemekleri yapan bir yer var ordan alacağım... yaseminin kitabını alacağım çok meraklandım kadınıda sevdim ...

Aslında az yemekten kastım ara öğünlerin kalkması ve 20 den sonra bişeyler yememekle ilgili gibi. Algım değişti çünkü aslında diyetisyen parası ödedim topluca ve onu dondurdum karatay diyetine başladım. çünkü ara öğün yemekle bugüne kadar bir fayda görmedim:):)

Kitaptaki ölçülerde yiyorum yani doyana kadar. Ancak benim sorunum 22 yıldır diyet yapıyorum vücut da sapıttı artık:):)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…