Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

çizelge mi dedin :) ikinci kriz olmadan eminim arkadaşlar yardım edecektir :))
menü bence çok az 3-4 tanede olsa kızarmış patates asla olmaz olmamalı yasak tüm dengeyi bozuyorr
ceviz yok,zeytin yok,yumurta yok(evde yoksa alınmalı),siyah çay demir emilimini yavaşlatıyor kahvaltıdan yarım saat yada bir saat sonra içilecek yani özetle olmamış bence bizim örnek menülere bakmalısın arkadaşım ve emin ol bu kahvaltı ile çabucak acıkırısn

selam kızlar..
sabah:2 yumurtadan omlet(2-3 çatal oğlumda yedi)
5 zeytin
biraz peynir
tarçınlı süt
truf
spor:yarımsaat yürüdüm

öğlen yemeği:
tavuk çorbası şehriyesizdi
bulgur pilavı
etli nohut
az turşu
bol su

akşam: yoğurtlu sarımsaklı yer elması, pancar salatası yapar afiyetle yerim...
spor bugün yapmıyorum bir gün arayla yürüş yapacağım tavsiyeleriniz doğrultusunda (yine de yarım saat yürüdüm öğlen arası d vitamini almak babında )

sabah kahvaltım
6 ceviz
2 yumurta
1 avuç içi peynir

öğlen 2 adet zeytinyağlı sarma
1 tabak etli yeşil fasulye
havuç-marul salatası

aralardada bol bol karışık çay

umarım böyle gider...

düşünce gücüyle zayıflama ekini dinledim...ama benim akıma hep hamburger pizza iskender vs gelıyor...

ah ah hele helede içli köfte...

aman neyse düşünmeyeceğim...1 ayda herkes toplamda kaç kilo verdi?birde su trufun tarıfını alabilirmiyiz?tatlı krizinde işe yarar herhalde.

bende görmek istiyorum o rüyayı

ayyyy evet yaaa. Fenalık geldi bana hergün tartıl tartıl... Olumsuz etkileniyorum bende vallahi.anneme vereyim tartıyı saklasın bari ocak sonuna kadar.

Ikimizede hayırlı olsun strawberrym

+ 500 gr ın çöküntüsüyle şuana kadar yediklerimi yazayım bari

1.öğün :
2 yumurta
1 avuç içi lor
8 adet zeytin
3 tam ceviz

2.öğün:
1 tabak türlü ( patateslerini ayırdım )
1/2 tabak bulgur pilavı
2 kaşık yoğurt

şu ana kadar 1.5 lt limonlu su

akşama hayırlısı bklm...

.

Her bünye bir değildir lütfen devam edin bu şekilde..
Yürüyüşünüz tempolu di mi ?

Evet, tempolu bir şekilde yürüyorum. Belki diyorum ben uzun yıllardır haftada en az 3-4 kere yürüdüğüm için bende pek etkisi yoktur yürüyüşün diye tahmin ediyorum çünkü bünyem çok fazla alışık yürümeye. Bir de yine çok uzun yıllardır zaten akşam 6-7'den sonra birşey yemezdim ben, heralde karatay bende o nedenle pek etkili olmuyor. Neden kilolusun o zaman diyenler olabilir valla ne diyim ah şu aburcuburların gözü kör olsun:)

3 Hafta önce Karatay diyetine başladım.

Boyum 1.68
Başlangıç kilom: 76
Şu an: 72,8
Fark: -3,2
Hedefim:60
Spor: Hergün 5 km yürüyüş

Bu sabah menum
pastırmalı 2 yumurta
1 çay bardağı ceviz
8 zeytin
2 gün kurusu kayısı
1 omega 3 ve 1 C vitamin tablet

öğlen
zeyinyağlı kereviz
keten tohumlu yoğurt
Bir avuç badem

akşama da

1 bardak kefir
arnavut ciğeri
ve salata olacak.

Bence menün az olmuş. Ceviz falan da yememişsin. Nasıl tokluk hissin?

hadi bakalım umarım işe yarar 40 günde baya çokmuş ben duramam :)

yer elmasının tarifini yazarmısın benimde var dolapta ne yapayım diye düşünüyordum

aRKADAŞLAR pkO NEDİR? Bir hastalık çeşidi mi?
sudenaz yaşını çok merak ettim kaç yaşındasın sen :)

Arkadaslar bu gun bildirim gunu degilmi?
hayır sadece cumaları bildirim yapılıyor bugün çarşamba :) hafta ortası nerden çıktı hayır mı?

bilgilerni yolla ticker yapıverem canım hedefin -simdiki kilon-baslangıç-boy

sudennaz 29 yasındaymış dün bende sormustum aynı soruyu

arkadaslar tavuk konusunu cogu kısının onemsemedıgını goruyorum.kitapta mutfagımıza hıc gırmemesı gereken besınler arasında,ekmek,princ,un,gazlı ıcecekler,hazır gıdalar,salam sosıs gıbı urunlerle bırlıkte marketlerde satılan kapalı cıftlık tavukları da var.yanı dgerlerı ne kadar zararlıysa buda o kadar zararlı.hıc yememek gerekıyor.ısyerınde cıkıyor napalım dıyen arkadaslar menulerını onceden ogrenıp o gunluk evden yemek getırebılırler.yada sabah TAM karatay kahvaltısı yapıp,hocanın kendısınınn de yaptıgı gıbı oglen 1 avuc kuruyemıs ,yogurt,5-6 kuru kayısı ıle ogle ogunu yapabılırler.
kıtapta o kadar guzel bılgıler var kı keske hepsını paylasabılsem en onemlılerını yazıyorum.ınsulın dırencının en onelı nedeni hareketsizlık,1 madde yanı,bu sorunu yasayan arkadaslar en basta yuruyusu hayatlarına yerlestırmesı gerekıyor.hızlı tempo falan degıl normal yuruyus temposunda 20-30 dk ıle baslayın.durumunuza gore her hafta 5-10 dk arttırırsınız diyor.

bır de strawberrycım ozellikle senın ıcın bu da:sabah egzersızı ıle aksam egzersızı arasında metabolızmaya hormonlara etkısı bakımından fark var mı dıye sorulmus?

cevap:tabi var.sabah 05:00 e dogru ,uyanma hormonu kortizol salgılanır.gece seker dustugu ıcın sabah yapılan yuruyus ıle vucuttakı yaglar daha cabuk yanabılır,tabii suyumuzun yeterlı olması sartıyla...

Sudenazcım pko kadında yumurtlamayı bozan,gebe kalmayı zorlaştıran ve bir sürü etkisi olan bir rahatsızlık...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…