Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

masal geçmiş olsun, dikkat et kendine üzme bizleri canım

bugün kızmayın ama yumurtadan da muzdan da sıkıldığımdan sadece 1 kase kıymalı tarhana çorbası içtim. 1 tane de kuru incir yedim. fındık, fıstık, ceviz de kalmamıştı, akşam üzeri çıkıp alacağım.
bu akşam arkadaşlar gelecek, spora da çıkamayacağım ama ev temizlemek de spor yerine geçer değil mi
suyum yine 3 lt yi bulur, 1 bardak da neskafe içerim amaaaa akşam şarap ya da rakı da içerim. 1 kadehten bir şey olmaz hem

sıcak çikolata şeker ve hazır gıda ..
Yaklaşma bile yanınaa ..

Bir kaç kişide daha okudum kabızlık sorununu.
Biliyorsunuz ben çok uzun bir süre wc'ye çıkamadım.
Sonrasında ise 2-3 günde bir çok az.
Bu sürede neler denemedim ki form çayı mı ilaç mı keten tohumu mu hint yağı mı ?
Aklıma gelmeyen bir sürü yöntem.
Tabi kuru kayısı incir falan da.
Ama artık düzene girdi sanırım.
Pilatesten mi dedim ondan mı bundan mı derken deneme yanılma ile olayı keşfettim.
Tabi regl dönemi ile de alakalı olabilir ben bu dönemde çok rahat giderim.
Sabah önce 1 bardak sıcağa yakın ılık suyu ayakta içiyorum.
Sonra aç karnına 1 incir 2 gün kurusu kayısı yiyip bol su arkasından da ( bugün elma sirkesi de koydum ) sıcak suya çay kaşığının ucuyla bal koydum ( bal yasak biliyorum ama kabızlık benim için daha büyük bir problemdi. Bir de bal tamamen doğal bal satın alma değil kendi arılarımızdan hiç bir şekilde şeker koyulmuyor. )
Onu da içtim.
15 dakika sonra wc'deyim.

yok canım yaaa bilmiyorum tarif edersen çok sevinirim.

derince bir tencerede suyu kaynatıyorsun içine 1 kaşık sirke koyuyorsun sonra bir yumurtayı yavaşça parçalamadan bu kaynayan suya kırıyor ve dağıtmadan karıştırıyorsun beyazı hemen pişiyor zaten normalde sarısı sulu yenir ama sen biraz daha kaynatarak koyu yapabilirsin

üzerine de sarımsaklı yoğurt ve yağda pişirilmiş salça dökebilirsin tıpkı mantı gibi

yumurta değil de gerçekten mantı yiyiyormuş gibi oluyor hem tadı hem de yumuşaklığı çok benziyor

umarım beğenirsin

geçmiş olsun ama bence sizin boyunuza göre kilonuz çok iyi (1 70 diye hatırlıyorum) herşeyin başı sağlık:)))

Ben de buralarda kalıp yavaş yavaş gram gram 55'e kadar inip bu sırada spor ve pilates yapıp sıkılaşayım diye düşünüyorum artık.
İyi korktum çünkü dün.

Yine okuduğum bir kitaptan aktarayım.
İşlenmiş gıdalar vs. ayrıca beyaz unun bulunduğu şeyler resmen bağımlılık yapıyor.
Tıpkı uyuşturucu gibi.
Nasıl uyuşturucuyu azalta azalta bırakamazsın.
Bu da aynı şekilde.
Birden kesmeyince zor.
Ama bağımlılıklarda ilk 10 gün çok istek olur.
Sonrasında yine zaman zaman gelir istekler ama eskisi gibi olmaz.
Fakat 1 lokma bile yese o istek kolay kolay yok olmaz.
Ama alıştıktan sonra arada bir yesin tabi.
Ben 2 ay kadar hiç bir şekilde yemedim.
Şimdi arada bir yesem de hiç problem olmuyor.
Hoş kendime arada bir yiyebilirim demiştim ama canım istemediğinden ne zamandan beri yemiyorum ( dünkü oalyı saymazsam )

teşekkürler canım yapmaya çalışıyorum ama hani yumurtaya alternetif başka bişey yok sanırım.bir de bir öğünde protein almadan sadece makarna yiyebilir miyiz mesela.

makarnaaa ..
Cıss .
Hiç bir şekilde yaklaşma yanına.
Hele ilk başlarda asla.

selam saphiracım
bir soru sordum ama arkadaşlar farketmedi
ben 8 - 10 adet kornişon turşu yedim ama turşu yasakmı
hazır gıdaların tümü yasakev yapımı az tuzlu turşuları öneriyor hoca.her zaman sağlıklısını bulamıyoruz tabi.arada sırada ben de yiyorum hazırını.minik kornişonlardan 8-10 ad önemli değildir bence,önemli olan sürekli olmasın

acaba acıktırır mı?denemek lazım.mesela çorbalara koyduğumuz şehriyeden daha iyidir diye düşünüyorum

Merhaba arkadaşlar, Külübünüze yeni katıldım. Ben de 15 gündür karatay diyeti yapıyorum. Burda sizlerin daha ilk haftadan verdiğiniz kiloları felan okuyorum biraz daha moralim bozuluyor çünkü ben hiç kilo veremediğim gibi hatta bir kilo da aldım Kitabını da okudum hocanın gayet de uygun besleniyorum ama sanırım bünyesel bişey. Polikistik over sendrom var bende ama insilün direncim yok cunku yıllardan beridir haftada en az 4 gun spor yaparım sanırım ondan. Bir de yıllardan beri de aksam saat 5-6 dan sonra genelde hiçbişiy yemem. Karatay diyetiyle hayatıma giren en önemli şeyler, şekeri ve sağlıksız karbonidratları kesmek bir de çerez yemek oldu. Ama buna rağmen hiç kilo veremiyor olmam beni çok üzüyor. Benim durumumda olan var mı çok merak ediyorum.

Ben de buralarda kalıp yavaş yavaş gram gram 55'e kadar inip bu sırada spor ve pilates yapıp sıkılaşayım diye düşünüyorum artık.
İyi korktum çünkü dün.

bende takıldım ya..artık gram gram gidiyor..ama sıkılaşmışım.15 gündür çok kilo vermesemde giremediğim,kıyafetlerin içine giriyorum..:44:

Ben bir ara kullandım c vitaminini sonra bıraktım niye bıraktım tam bir nedeni yok aslında ama yeşil sebzeler ve yeşil çaydan alayım diye düşündüm.

Keten tohumuna gelince ben öğütmeden yiyorum, çiğniyorum.
Tadını da sevdiğimden problem olmuyor.

ben keten tohumunu öğütülmüş aldım olmuyomu acaba birde sirkeyi nasıl evde yapıyorsunuz hocanın kitabındaki gibiyse pek anlamadım ben onu ağzını kapakla mı kapatıcaz tülbentlemi

Keten tohumunu öğütülmüş alıyorsan öğütülürken gör mutlaka araya başka şeyler karışmış olmasın.
Ayrıca ne kadar önce öğütüldüğü de çok önemli.
Kısa zamanda etkisini kaybediyor çünkü.

selam saphiracım
bir soru sordum ama arkadaşlar farketmedi
ben 8 - 10 adet kornişon turşu yedim ama turşu yasakmı

Turşu ev turşusu ise problem olmaz.
Ama yedikten sonraki gün tartılma ödem yapabiliyor.

bende yaptım zeytinimi çok güzel herkes evde yapsın bence

cam veye plastik kavanoz farkediyormu canım ya

Plastik kapları hiç tavsiye etmiyor canan hoca pepeticim.

Saol Bezgincim.
Daha dikkatli olacağım artık.

bence iyi olmuş arada niye olmasın ki.
Canan hoca sabah fasülye bile yiyebilirsiniz demişti kitabında sonuçta.
Nescafe yerine türk kahvesi tercih edersen daha iyi olur.
Alkol olarak da şarap daha iyi olur tabi rakının yerini tutmaz o yüzden seçimi sana ait

Kabızlığa da çok iyi geliyormuş aslında.
Denenebilir bence de ..

cevabın için teşekkürler saphiracım
bende nohutun yanında ekmek gibi yemiştim:26:

Saol canim ya bana ekstradan motive olacak...

hahaha zaten yesek yesek biz onlari ancak rüyamizda yeriz canim

keşke benimde şu kilolarım gitsede sizin gibi sıkılaşmayı düşünebilsem

Gider gider hiç merak etme ama sakın hızlı vereyim diye düşünme.
Çünkü hızlı verilen kilolar hızlı alınır.
15 kg falan vermen gerekiyor.
Bak ben hazirandan beri verdim o kadar kiloyu.
Yeri geldi verdim yeri geldi durakladım.
Ama şimdi kaçamak yapsam bile pek fazla artı görmüyorum.
O yüzden lütfen acele etme.

Kızlar kaçamağımı yakarım o problem değil.
Ama tedirgin olduğum serum kilo yapar mı ?
Günü birlik 1 haftalık önemli değil de ben serumun genel olarak kilo almayı kolaylaştırdığını duymuştum doğru mu acaba ?

Tunaydınn Karatay Dıyetı yapan kızlar.......2. Öğün(ogle):Bır tabak domates yemegı,bır balık,omega3 balık yagı takvıye 2 kapsul(m...p (12 TL. 60 kapsul var ıcınde)),bır cay kasıgı keten tohumu(1cay kasıgı kabızlıga ıyı gelır(1 cay kasıgından fazlası ıshal yapabılır),omega3 ıcerır),bır tutam corek otu-................... .......... ...................... (Yemekten once aslında toktum(aylar sonra boyleyım) ama hem gunluk 1000 kalorıden asagı tuketmek ıstemıyorum(kas kaybına neden olabılır(ıc organlarda yaralar fılan olusmasın)),hem de tuketımım cok kalıtelı olmayabılır dıye tok olmama ragmen yedım.)

Sıvı:Tonla su,2fıncan Turk kahvesı

Spor: 1saat ev ısı yaptım , az yurudum, oley oley artık tempolu yuruyebılıyorum , tombul hatun gorunce ,Karatay Dıyetın'den bahsedıyorum, yuruyus tempom ıkı kat artıyor ,bır de burda cok paylasım yapmak ıyı gelıyor(zıhın sporu canım,mutluluk hormonu endorfını tetıklıyor,karacıgerımın sanal stresle yag salgılaması duruyor,kronık kabızlık ortadan kalkıyor)

Onemlı not: Aksam saat 8 den sonra lahana dahı yemıyorum, meyvelerı asla bu saatten sonra tuketmıyorum.(Bu cok onemlı ) ayran ya da sut ıcıyorum. Kahvaltımı geceden hazırlıyorum.Dısardaysam bıle yemegımı yanımda tasıyorum. Kolay gelsın hepımıze

Eklentiler

• $a125..jpg
    26 KB · Görüntüleme: 68

verdiğin moral için teşekkürler masalcım inşallah bende yaza yüklerimden hafiflemiş olurum

Son düzenleme:
bılmıyorum kı canım.
zaten bu sebepten yenı baslayanları ılk sayfadakı ornek menuye yonlendırıyoruz,bızım menuler kıstas olmasın,hemen herkesın az cok hatası oluyor cunku
r
sevındım ıyı olduguna,arada bır gırıp ben ıyıyım devam edıyorum veya etmıyorum dıye yazsa nolur,sanal da olsa arkadasımız.merak edıyor ınsan

canan hoca dogal ev yapımı sırkeye ızın verıyor.onu da salatalarda kullanın dıyor.sabah sırkelı su ıcmek hocanın tavsıyesı degıl

cevız sevmıyorsan,fındık ,fıstık,badem de yıyebılırsın.

o nasıl bısey yaa,cok mu cahılım,hıc yemedım

2 mıl olan gayet yavas tempoda canım,ben ılk onunla baslamıstım,,korkutmadan yapıyor:)

kabızlıgı cozmen lazım canım,boyle olmaz.her ogunde 1 cay kasıgı keten tohumu ye

gunaydın arkadaslar kahvaltımı yaptım yazayım hemen

1kıymalı yumurta
2zeytın
3badem
bpeynır
yesıllıklı yogurt
ıhlamur cayı
tıckerında pek guzelmıs:))
sen de ketentohumu ye canım.
ben de kahvaltıdan sonra cıkabılıyorum ancak,sabah kalkar kalkmaz cıkmanın bır formulu var mı acaba?
Sabah uyanınca 3 gün kurusu 1er tatlı kaşığı keten tohumu ve çörekotu

kahvaltı 2haşlanmış yumurta
6 zeytin salatalık
4 ceviz beyaz peynir ve çeçil peyniri
afiyet olsun

genelde bıtkı cayı ıcıyorum canım.bugun de oyloeydı.
sıyah cay demledıgımdede acık ıcıyorum,zumush yazmıstı sanırım cok acık ıcınce kansızlık yapmıyormus

ay sen çok yaşa ...öldüm gülmekten
ruyamda bıle dıyetteyım ya ne acı,barı ye tadını cıkar dımı guzel guzel,orda bıle vıcdan azabı cekıyorum.
esımde sıgarayı bıraktı 3 haftadır,ruyasında hala sıgara ıcıyormus

bız bır garip aileyız:)))))

canım hocanın bahsettıgı kısı sensın o zaman.:)
her zaman soyluyor bu dıyetle hızlı kılo verılmez,once metabolızma normale donecek,sonra kılo vermeye baslıyacaksınız dıye,

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…