Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

öğle yemeğimi bildireyim
bir tabak etli nohut yemeği
8-10 adet kornişon turşu
menüde olan pirinç pilavı ve aşureyi ise almadım
bu arada turşu serbestmi sonradan aklıma geldi.:26:

selam

toplantı erken bitti yemeğimi de yedim mutlu mesut işime ve de sizin yanınıza döndüm

afiyt olsun canım.bu fıstıklar bademler tuzsuz ve kavrulmamıs dımı:26:

yok yok tartılmadımm ama zor tutuyorum kendımı,cumaya kaç gün kaldı?

evet loxandracım tuzsuz ve kavrulmamış her gün yazıyorum aslında ama bu sefer acelem var diye yazmamıştım hepsi çiğden

ayrıca tebrik ederim seni tartıya çıkmadığın için çok çok az kaldı cumaya sabret hem güzel şeyler sabredenlere gelirmiş

ooooffffff süpppper görünüyor! ben de patlıcan aldırmıştım eşime yarın akşam yemeği için bu akşamdan pişireyim ben de...çok severim zaten

ben de daha önce içmiştim sabahları suyla elma sirkesi gayet işe yarıyor Türkiye'de annem yapardı elma sirkesini ben de yaptım şimdi olmasını bekliyorum olunca ben de içmeye başlayacağım

hoşgeldin ilkay aslında kahvaltın güzel duruyor kuruyemiş yememişsin galiba bu yüzden biraz acıkmış olabilirsin..sıcak çikolatanın içerisinde şeker olduğu için diğer bütün şekerli ve işlenmiş gıdalar gibi bunu da tüketmemen gerekiyor bundan sonra içmezsin olur biter

Arkadaşlar ben her sabah 2 yumurta yemekten bıktım yaaa başka ne yapabilirim.yağda yumurta da sevmiyoum.daha doğrusu ekmeksiz yiyemiyorum.ne olur yardım edinnnn

çılbır sever misin lolilo? ben çok severim eskiden pazar sabahları yapardım ama şimdi eşim yemiyor o yüzden henüz hiç yapmadım biraz fazla kaynatırsan çok sulu olmaz sarısı böylece ekmeğe de gerek kalmaz diye düşünüyorum...şöyleee sarımsaklı yoğurtlu off

gerçi yemekten yeni döndüm ama gözüm aç anlaşılan

öğlen öğünümü de yazayım:

ızgara tavuklu (aslında tavuk döner gibi bir şeydi 100 gr kadar) salata

üzerine dolmalık fıstık ve ayçekirdeği içi serpilmişti

yanında da 6 tane siyah zeytin ve kurutulmuş domates vardı

yağ koymadım sadece limon sıktım

yanında da su içtim

bu kadarcık

akşama da düzgün yer ve spor yapabilirsem bugün için kendime yıldızlı pekiyi vereceğim

teşekkürler canım yapmaya çalışıyorum ama hani yumurtaya alternetif başka bişey yok sanırım.bir de bir öğünde protein almadan sadece makarna yiyebilir miyiz mesela.

makarna yada ekmek unlu gidalar hic yok listede aslinda..ama senin bilicegin birsey...haftada bir kere tahil var yani bulgur pilavi yada fasulye gibi tahillar...ama istersen sen haftada 1 kere miktarini abartmadan makarnada yiyebilirsin ....yani sana kalmis birsey...

ben unlu gidalarin yanina yaklasmiyorum pek...ekmek makarna pilav gibi hic yemiyorum..10 gündür yemedim hic..cünki biliyorum yersem eger midem vucudum tekrar isteyecek o yüzden hic yaklasmiyorum bile...

ama yazilari okuyorum bazi kisiler zorlaniyorlar..haftada bir kere sevdiginiz birseyi yiyebilirsiniz miktari abartmadan bence..bana makul geliyor...hee ben yaptimmi peki?? evet gecen pazar yesil mercimek ile biraz helva yedim..yani yaptigim tek kacamak bu...helva güzeldi yedim hevesimi aldim bitti:))

bosch grinder dan ben memnunum,karabiber,tuz hep onda öğütüyorum

Öğütücü olaran ben s...bo'nun öğütücüsünü aldım 3o tl idi galiba. kahve öğütücü diye geçiyor. Memnunum. Çörek otunu da keten tohumunu da öğütüyor.

merhaba arkadaslar sabah menumu yazayim cikiyorum hemen malum bizim kizdan firsat bulmusken
1.ogun:11.00
yarim cay kasigi corek otu ve su
bir bardak elma sirkeli su
biraz ananas
1.5 muz
1 bardak sut
1 avuc ceviz
1 kuru incir
2 kuru erik
gece gec girebiliyorum arkadaslar.sanirim o yuzden yazdiklarim gozden kaciyor.
hicyorum alamiyorum menulerime.
yorumlarsaniz sevinirim.
herkese kolay gelsin...

METEBOLIZMAYI CANLADIRAN BESINLER:

yesil cay,funda yapragi,zencefil,kekik, karanfil,

metebolizmasi yavas calisanlar icin uygundur bunlar...ve dere otu taze olarak tüketilidiginde metebolizmayi düzenler..

yemeklerimde yada caylarimda muhakkak katar icerim yesil cay zencefil karanfil ve tarcin...

tarcin kan sekerini düzenler...

metobolizmayi canlandirici bir tarifim var bu cayla zamaninda 4 kilo vermistim...ama az yemistim o zamanlar...ama simdiki kadar degildi tabiki...simdi daha az yiyorum..:))yapmak isteyenlere tarifi veriyorum..

4 tane limon,4 tane yesil elma, 4-5 cubuk tarcin,bir avuc ortasi kadar bütün karabiber,bir avuc ortasi kadar bütün karanfil,(istege bagli maydonoz saplarindanda atabilirsiniz ödem icin yine istege bagli zencefil atabilirsiniz:)

elmalari ve limonlari kabuklari ve cekirdekleriyle birlikte 4 e bölün büyükce bir tencereye koyun ve diger tüm malezmeleride atin icine..ve 3 litre kadar su koyun..kapagini kapatin kaynasin..kaynamaya baslayinca altini kisin ve kisik ateste 10 dakika kaynatin fazla degil...yoksa
vitaminleri kaybolur...snra demlensin agzi kapali en az 1 saat...

cam siyelerde buz dolabinda muhafaza edebilirsiniz...yemeklerden sonra icebilirsiniz..yesil cayiniza karistirarak icebilirsiniz yada sulandirarak...günde 3 bardak filan tüketilebilir yemeklerden sonra...

bu karisim metebolizmayi canlandiriyor...vucuttaki birikmis ödem ve diger zarali bazi seyleri atiyor idrar yoluyla...

önceden hep yapar icerdim bu cayi ve cok faydasini gördüm...simdi karatay diyetini yaparken aklima geldi neden o cayi yapmiyorumki diye..bakiyim bir belki bu diyetle dahada ise yarar kim bilir:))) biraz önce yaptim cayi bakalim farkedicekmi bende merak ettim simdi:))

En sonunda çizelgemi ekleyebildim :)
Menüm

Sabah
Tereyağında 2 yumurta
4-5 ceviz
peynir
8 zeytin
2 tablet omega 3
1 tablet E vitamini

Öğlen
Hamsi fırında 8-9 tane
3 ceviz

SIVI
Hergün yıllardır en az 2,5 lt su içerim azı olmaz o yüzden bazen yazmayı unutuyorum
Ve hergün yine yıllrdır 1 lt den fazla açık şekersiz çay içerim

HAREKET
Öğlenleri kısa bir yürüyüş malum işteyiz
Ama akşamları evde olduğum yerde küçük tempoyla koşmaya başladım çok keyifli komik bir manzara çünkü :))

gecmıs olsun canım.iyi olmamıs hamburger tatlı ama nedekkDÖNER ayran yeseydın keşke

Aslında haklısın loxandracım da o an oranın yanından geçiyorduk giriverdik.
Hiç aklıma bile gelmedi başka bir şey yiyelim demek.
Sonradan düştü.

ya kızlar ben kendımı kılo verıyor gıbı hıssetmıyorum hıc,yarın tartılsammı acaba

ama veremedıysem tamamen moralım bozulcaknapsam kıne:26::26:

Yok yok yok tartılmak.
cuma günü göreceğizz aaa ..

Tartılma tartılma ne kaldı şurada cumaya biraz daha sabırr .

eeee o zaman sabah tartılmamız farz oldu1:

Çizelgemi ekleyebilmişim de, sankii biraz gizemli olmuş :))
Olsun böyle de sade gözüküyor.Rakamlarla göz korkutmuyor Hedef ortada sadece...
Ama buraya yazayım 9 Kasımda başladım diyete 85 civarındaydım çok emin olmadığım için 84 yazdım başlangıca şimdilerde ise 79,5 civarındayım 1 ayda 4 kilo gibi bir rakamla yuvarladım sayıları. Benim tanımadığım kaderdaşlarım güzel ve zorlu bir yolda sizden destek alıyorum..Sevgilerimle...

Canan hocaya programda mı soruldu sitesinde mi yoksa kitapta mı yazıyordu hatırlayamadım ama hurma incir gibi yiyeceklerde çok şeker olduğunu ama doğal olduğu için erken saatlerde yenilebileceğini söylemişti.
Ben kabızlık için tüketiyorum incir ve gün kurusunu.

saphıracım yulafı işlenmiş gıda olarak alıyordu ama niye öyle alıyor ben de bilemedim şimdi.
Bence de çok sağlıklı olması gerekiyor aslında.

yok canım yaaa bilmiyorum tarif edersen çok sevinirim.

Mesajının başını okumamla nasıl etkilemişim loxiyi dedimm
Ama bak orada bile en azından sütlü tatlı yiyorsun benim gibi menü değil

kahvaltım:
3 soguk köfte
2 yumurtalı kasarlı omlet(evde maydanoz kalmamıs loxi omleti olamadı)
5 zeytın
1-2 çatal peynir
4-5 cevız
cayımı ıceyım omega 3 alcam bırazdan
1

Ohh afiyet olsun.
Yalnız siyah çay ise kahvaltıyla arasına biraz zaman koysan loxicim.
Biliyorsun demir emilimini azaltıyor.
Demir eksikliği de kilo vermeyi engellemek başta olmak üzere bir sürü sağlık sorununa neden oluyor.

Hani kimse görmezken yenilenlerin kalorisi olmaz gibib ir espiri vardır ya bence hastayken de öyledir

erkeklerde kas oranı bize göre çok fazla oluyor, bizim daha yağlı bir vücuda sahip olmamız doğum açısından kolaylık sağlasın dite böyle. Bu nedenle de erkekler çok daha kolay kilo veriyor. Malum kaslar daha çok enerji harcıyor.

Masalcım gecmıs olsun,kendıne ıyı bAk.

Teşekkür ederim Gül.
Bu sıralarda derslere gideyim diye erken kalkıyordum yorgun oluyordum üstüne bir de gergindim derken.
Benim zaten tansiyonum çabuk düşer fazla düşmüş ..

ay sen çok yaşa ...öldüm gülmekten

bende yaptım zeytinimi çok güzel herkes evde yapsın bence

cam veye plastik kavanoz farkediyormu canım ya

Ayy ne güzel olmuş ..
Harika duruyor valla ..

Aslıcım teşekkür ederim.
Aslında ben de diyorum acaba daha fazla zayıflamamam mı gerekli en azından 55ten azı için.
Tedirgin oldum biraz.
Hedefimi yine 55 belirlesem iyi olacak sanırım.
Bir süre orada durup pilatesle sıkılaşayım diyorum.
Onun haricinde nasıl anlayabilirim acaba eksik bir şeyler mi var vücudumda olmazsa bir tahlil yaptırayım ama tahlillik değil de günlük vitaminlerde olabilir belki diyorum.
Hoş her gün yeşillik protein ve omega 3 almaya çalışıyorum ne eksik olabilir ki ..

Bu arada burger için vicdan azabı hissetmemek de hoş oldu hani

Tartılma tartılma.
Cumaya kadar sabret en azındann ..

Öncelikle kilo vermen hiç yavaş değil.
Sağlıklı olanı haftada 1 kg zaten.
Tebrik ederim.
Ben çok sorun yaşamıştım son zamanlarda kabızlıktan o yüzden bir an önce spora başlayıp bağırsaklarını da düzene sokmanı tavsiye ederim.

Sirkenin yağ yakma gibi bir özelliği olmadığını ancak mideyi tok tuttuğunu söylemişti canan hoca.
Asitli olduğundan dolayı.
Doğal olanını aktarlardan bulabilir veya kendin yapabilirsin.
Ben arada bir içiyorum midemi rahatlatıyor hoşuma gidiyor.

Omega 3'ü eğer her gün balık tüketmiyorsan ki tüketsen bile balıklar da artık doğallıktan çımış durumda cıva yüklü omega3'ü vücuduna tam alamazsın.Hem sağlık açısından eksikliği zararlı hem de kilo vermeni engelleyen etkenler arasında.

B12 hakkında net bir bilgim olmadığından cevap veremeyeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…