Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

Loxicim özellikle köy yerlerinde yapılır bu pancar.
Sobanın üstüne koyarlar falan.
Kokusu çok güzeldir de ben tadını sevmemiştim.

bosch grinder dan ben memnunum,karabiber,tuz hep onda öğütüyorum
teşekkürler araştırıcam
Öğütücü olaran ben s...bo'nun öğütücüsünü aldım 3o tl idi galiba. kahve öğütücü diye geçiyor. Memnunum. Çörek otunu da keten tohumunu da öğütüyor.
teşekkürler buda gayet iyiymiş hem fiyatıda makul sanırım bundan alıcam o markadan gayet memnundum zaten bu arada çörek otudamı bağırsaklar için yada ne için??odamı her öğünde bir çay kaşığı tüketiliyor merak ettim

Spor yapıyor musun ?
Sporunu da eksik etmezsen hem kas yaparsın hem iştahını keser.

biz kızımla birlikte yapıyoruz diyeti ona canının istediği herşeyin azda olsa tadına baktırıyorum billikte leslienin 4 ve 5 milini yapıyorduk ama benim bacaklarım çok kalın ve kaslı o yüzden lesli bacaklarına kas yapacak diye yapamıyoruz bir kaç gündür.
başka bir seçenek bulmam lazım aslında bizim sitenin spor salonu var ama üşengeçliğimden orayada gitmiyorum.:KK30:

bu arada öğlen menüm şöyle oldu
saat 13:30 da
1,5 et döner (pidelerine hiç ama hiç dokunmadım)
bol yeşillik söğüş
az yoğurt
az önce ara öğün yapma ihtiyacı hissettim
3 adet kuru kayısı ve bir avuç fındık yedim
akşama kayınvalidemdeyim
menüde köfte ,ıspanak yemeği,salata,yoğurt var
yani işim kolay fazladan başka şeylerde mutlaka olacaktır ama elimi sürmücem inşallah:nazar:
yarında fırsat bulursam keten tohumu ve çörek otu alıp bende her öğünde tüketeyim diyorum

günaydınnnn..kızlarrr...

bu sabah mutluyum çünkü diyetime başlayalı 2 hafta oldu ve her hafta 1 kg olaraktan 2 kg vermiş durumdayım..sanırım biraz yavaş veriyorum ama bunun sebebide hiçmi hiç spor yapmıyor oluşum..bir de şu kabızlık problemi..spor yapsam ve bağırsaklarım düzene girse belki daha hızlı vereceğim şu kilolarımı..ama olsun o da zamanla rayına girecek inanıyorum ve kendimi strese sokmuyorummmm..:KK9:

aklıma takılan bikaç şey var kızlar..aslında dün de sordum ama sayfalar o kadar hızla ilerliyorki arada kayboldu..olsunnn ben bütün paylaşımlardan çok ama çok mutluyum.okudukça motive oluyorum ve bazı sorularıma cevap buluyorum..sorum şu sirkeli suyla alakalıydı..ya sirkeli su için mideye zarar diyorlar..hatta geçen tv de izledim adamın biri hersabah limon sirke ve su karışımı içmiş..çok hızlı bir şekilde kilo vermiş ama adam sonunda mide kanaması geçirip hayatını kaybetmişti.belki aranızda izleyenler olmuştur.şimdi sirkenin yağları erittiğini biliyorum ama bunun doğal yani evlerde yapılan sirkeyle olduğu söyleniyor.piyasadakiler çok zararlıymış yani asidinden dolayı.sizler hangi sirkeden içiyorsunuz?eğer sıkıntı yksa bende içmeyi düşünüyorum..bir de omega 3 olmadan olmuyor mu?
son bir sorum daha var b12 eksikliği olanlar kilo vermekte zorlanır diye yazmış arkadaşlardan biri..doğru mudur?çünkü bende eksikliği var ve doktorum iğne vermişti.onları daha vurdurmadım.acaba yavaş kilo vermemde bu etkili olabilir mi?

son olarak sabah ki menümü vereyim:
sabah kalkınca 4 tane siyah kayısı
sonra
bir avuç içi kadar peynir
5-6 zeytin
1 domates
şekersiz 2 kupa çay

Sevgili Pembekalp,

Ben elma sirkeli su tüketiyorum aşağı yukarı 8 senedir düzenli olarak. Cilt sağlığı ve bağışıklık sitemi güçlendiricisi olduğuna inanarak. Ama benim eklediğim miktar büyük bir bardak(330 cl) su içine 1 tatlı kaşığı kadar...

Az önce televizyonda Derya Baykal'ın programında elma sirkesinin faydalarını anlatıyordu:-) Dediğin gibi sirkenin de doğal olanını bulmak en güzeli tabii, ben şimdilik markette satılanı kullanıyorum malesef:-(

Canan Hoca demir eksikliği ve kansızlık yazaşyanların kilo vermekte zorlanacağını söylüyor, eğer tedavi edilmesi gereken boyutta ise senin durumun bence ilaçlarını düzenli kullanmak işini kolaylaştıraacaktır:-)

Sevgiler...

Günaydın Hanımlar :)

Bugun ki kahvaltım

2 Yumurta
1 Domates
2 Biber
1 Salatalık
Çerkez Peyniri
6-7 zeytin

Dün spora başladım umarım devam ettirebilirim.

Ayrıca ben kahvaltıda veya ara öğünlerde ceviz kuruyemiş yiyemiyorum.Sorun olmaz umarım.

Güzel bir gün geçirmeniz dileğiyle.... :)

Hoşgeldiniz,

Gün içerisinde kavrulmamış çerez tüketmek hem tok kalmanıza hem de B vitamini almanıza yardımcı olacaktır. Seviyorsanız gün kurusu kayısı ile tüketmeyi deneyebilirsiniz...

günaydın arkadaşlar
herkese kaçamaksız bol sporlu bir gün dilerim

sabah menüm

1 bardak süt
2 küçük muz
1 çay bardağı ceviz fındık fıstık badem karışımı
1 hurma 2 gün kurusu
1 avuç çöklelek
1 kk beyaz peynir
8 zeytin

nasılım?tecrübeli arkadaşlar lütfen yorum bekliyorum özellikle kahvaltıda çok mu yiyorum emin değilim?(yumurta yiyemiyorum ondan hergün muz)

Handancım,

Menün gayet güzel görünüyor. Yumurta yiyemiyorsan belki arada pastırma, kıyma kavurması yada ev yapımı sucuk( bulabiliyorsan) tüketebilirsin kaliteli protein almak adına. Cana Hoca balık da öneriyor kahvatıda yumurta yiyemeyenler için ama ben yapamam şahsen:KK17:

öğle yemeğimi bildireyim
bir tabak etli nohut yemeği
8-10 adet kornişon turşu
menüde olan pirinç pilavı ve aşureyi ise almadım:KK19:
bu arada turşu serbestmi sonradan aklıma geldi.:26:

Afiyet olsun, ev yapımı turşu serbest ama tuz içeriğinden dolayı dikkatli tüketmek gerekiyor...

merhaba arkadaslar sabah menumu yazayim cikiyorum hemen malum bizim kizdan firsat bulmusken
1.ogun:11.00
yarim cay kasigi corek otu ve su
bir bardak elma sirkeli su
biraz ananas
1.5 muz
1 bardak sut
1 avuc ceviz
1 kuru incir
2 kuru erik
gece gec girebiliyorum arkadaslar.sanirim o yuzden yazdiklarim gozden kaciyor.
hicyorum alamiyorum menulerime.
yorumlarsaniz sevinirim.
herkese kolay gelsin...

Hoşgeldin Mucize,

Başlarda kilo vermeyi yoluna sokabilmek için tüketebiliyorsan eğer kahvaltıda 2 yumurta(diğer kahvaltılarını hatırlamayadım kusura bakma) yemek seni daha tok tutacaktır. Başlangıç için meyveleri de az şekerli olanlardan seçsen daha iyi olur. Ananas lifli ama şeker oranını bilemiyorum, kuru incir de Gİ'i yükseklerden. Ama arada bir yense bir mahsuru olmaz sanırım...
Peynir, zeytin yeme imkanın var mı?

Kolay gelsin:-)

METEBOLIZMAYI CANLADIRAN BESINLER:

yesil cay,funda yapragi,zencefil,kekik, karanfil,

metebolizmasi yavas calisanlar icin uygundur bunlar...ve dere otu taze olarak tüketilidiginde metebolizmayi düzenler..

yemeklerimde yada caylarimda muhakkak katar icerim yesil cay zencefil karanfil ve tarcin...

tarcin kan sekerini düzenler...

metobolizmayi canlandirici bir tarifim var bu cayla zamaninda 4 kilo vermistim...ama az yemistim o zamanlar...ama simdiki kadar degildi tabiki...simdi daha az yiyorum..:))yapmak isteyenlere tarifi veriyorum..

4 tane limon,4 tane yesil elma, 4-5 cubuk tarcin,bir avuc ortasi kadar bütün karabiber,bir avuc ortasi kadar bütün karanfil,(istege bagli maydonoz saplarindanda atabilirsiniz ödem icin yine istege bagli zencefil atabilirsiniz:)

elmalari ve limonlari kabuklari ve cekirdekleriyle birlikte 4 e bölün büyükce bir tencereye koyun ve diger tüm malezmeleride atin icine..ve 3 litre kadar su koyun..kapagini kapatin kaynasin..kaynamaya baslayinca altini kisin ve kisik ateste 10 dakika kaynatin fazla degil...yoksa
vitaminleri kaybolur...snra demlensin agzi kapali en az 1 saat...

cam siyelerde buz dolabinda muhafaza edebilirsiniz...yemeklerden sonra icebilirsiniz..yesil cayiniza karistirarak icebilirsiniz yada sulandirarak...günde 3 bardak filan tüketilebilir yemeklerden sonra...

bu karisim metebolizmayi canlandiriyor...vucuttaki birikmis ödem ve diger zarali bazi seyleri atiyor idrar yoluyla...

önceden hep yapar icerdim bu cayi ve cok faydasini gördüm...simdi karatay diyetini yaparken aklima geldi neden o cayi yapmiyorumki diye..bakiyim bir belki bu diyetle dahada ise yarar kim bilir:))) biraz önce yaptim cayi bakalim farkedicekmi bende merak ettim simdi:))

bu tarifi bir arkadaş vermişti bana ama grip için (fazladan ıhlamur vardı bir tek) demek zayıflamaya da yarıyor akşam hemen yapayım tadını seviyorum zaten :))

gelelim günlük bildirime:
maalesef yine kalkamadım ve kan üzümü ceviz keten yohumu yulaf süt karışımına kaldım
2 kapsül omega 3
bol su, bitki çayı
2 mandalina, 2 tane altınbaşak tahtası (tutsun diye yedim)

öğlen: hindi sote, ezogelin çorba, mevsim salatası
bitki çayı, su

akşam: dün yaptığım kereviz yemeğini yiyeceğim, kefir, biraz da çerez bugün az yedim çünkü

Merhaba arkadaşlar, Külübünüze yeni katıldım. Ben de 15 gündür karatay diyeti yapıyorum. Burda sizlerin daha ilk haftadan verdiğiniz kiloları felan okuyorum biraz daha moralim bozuluyor çünkü ben hiç kilo veremediğim gibi hatta bir kilo da aldım:KK43: Kitabını da okudum hocanın gayet de uygun besleniyorum ama sanırım bünyesel bişey. Polikistik over sendrom var bende ama insilün direncim yok cunku yıllardan beridir haftada en az 4 gun spor yaparım sanırım ondan. Bir de yıllardan beri de aksam saat 5-6 dan sonra genelde hiçbişiy yemem. Karatay diyetiyle hayatıma giren en önemli şeyler, şekeri ve sağlıksız karbonidratları kesmek bir de çerez yemek oldu. Ama buna rağmen hiç kilo veremiyor olmam beni çok üzüyor. Benim durumumda olan var mı çok merak ediyorum.

Hoşgeldiniz,

Gün içinde yediklerinizi burada bizimle paylaşabilirseniz daha sağlıklı yorum yapabiliriz. Kolay gelsin:-)

Kızlar kaçamağımı yakarım o problem değil.
Ama tedirgin olduğum serum kilo yapar mı ?
Günü birlik 1 haftalık önemli değil de ben serumun genel olarak kilo almayı kolaylaştırdığını duymuştum doğru mu acaba ?

Masalcım serum kendi kendine kilo yapmaz, sen beslenmene zaten dikkat ediyorsun. Ancak ödem yapabilir çünkü verilen serumlar şekerli ve tuzlu oluyor malesef:-( Bol su içersen ve spor yaparsan-ki zaten her ikisini de yapıyorsun- kısa zamanda atarsın eğer varsa ödemini:-)

arkadaşlar bugünkü menüm
kahvaltı 1 carlston bıber ve 1 domato 2 yumurta ıle hazırlanmıs melemen
6 zeytin
1 gün kurusu
1kk peynir

sabah çayımla 3 gofret kacıracaktm kı foruma gıreyım dedmm

burdakı yazılar o kadar motıve edııcı kıı gofretımden ısırık almadann gıttım kendıme kahvaltı tabagı hazırlayıp gerı geldmm

ve cok mutluyum yeseydm cok pişman olacaktmm ...

iyi ki varsınızz..:nazar::nazar::nazar:.

bu arada 2 bucuk aylık bebişim oldugu ıcın gece nobet gunduz 1 gıbı kalkıyorumm o yuzden 2 ogun beslenıyorm
akşamıda en gec 7 gıbı yapıyorm ...
menume henuz karar vermıs degılım...

X