Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

canim loxandra aciklamis cizelgeyi...kendin yapabilirsin resimlerle aciklamis...http://www.kadinlarkulubu.com/kk-yo...yeni-eklenti-kilo-cizelgesinin-eklenmesi.html sifre kismi var istedigini yaz sana kalkmis..en sonundaa da cikan linki profilindeki likn bölüme yapistir bu kadar:)) anlamadiklarimi ben googleden ceviriden bakip doldurdum bosluklari:))

ya niye bilmiyorum ama pırasa insanı mahvediyo müthis şişlik yapıyo gaz yapıyo ona bağladım ben bu durumunuzu

ya bu bulgur konusu bende de hiç net değildi canan hocaya sordum dolmaları falan bulgurla yapın dedi.2-3 yemek kaşığını geçmeyin diye bir cümlesi var kitapta ama sanırım o bulgur pilavı için söyleniyo ben yemeğime kattım bugün afiyetlede yedim senin bu yazından sonra...

Ben yeniden geldimmm uzun zaman once diyete baslamis ama sonradan saglik sorunlarim yuzunden ara vermistim 1 hafta once kitabi tekrardan okuyarak diyete basladim. Bu gunden sonra her gun girip neler yedigimi yazacagim dayanamayip iki gun once tartildim 1 kilo gitmisti bakalim devam ettikce devam edecegim. Simdilik tek zorlayan 7 den sonra hic bir sey yiyememek :) bu arada kitapta et olarak dogal beslenmis hayvanlarin eti yenmesi gerek deniyor koy yumurtasi bulmam kolay ama eti nasil bulacagim bilemedim Siz nereden buluyorsunuz kasaplar ne kadar guvenilirdir?

ya niye bilmiyorum ama pırasa insanı mahvediyo müthis şişlik yapıyo gaz yapıyo ona bağladım ben bu durumunuzu

moralcım tsk ederım valla moral oldu bu.hemde ben ıkı gundur pırasa yıyorum sabahta lahana yemıstım yesıl mercımek falan hepsı bırden sısırdı sanırım sabaha normal uyanırım ınsallah senın nasıl gıdıyo

Bugünkü menüm:

1 yumurta+½ yumurta beyazı (kk haşlanmış)
6 ad yeşil zeytin (tuzunu mutlaka alıyorum suda bekleterek ve yağlamıyorum)
1-1.5 kk tulum-beyaz karışık (tuzlu ve tam yağlı.kahvaltıda aldığım tek tuz)
1 dilim kızarmış kepek ekmeği+ üzerine az krem peyniri
2 fincan şekersiz çay

öğlen:
1.5 kase bulgur pilavı (kepekli kara bulgur)
1 kase yoğurt
2 dal t.soğan
birkaç parça domates
3-4 şekersiz çay

akşam:
küçük bir parça tavuk (sanırım 1/4 baget kadardır)
1 ad. mandalina
7-8 ad. badem+4 ad. fıstık
3-5 ad. balık kraker

tarçınlı kahveli süt

ince bir dilim meyveli pasta (itiraf.com komşumun d.günü bugün,pasta kesmişler eşiyle aralarında bize de getirmiş.Yine nefsimin kurbanı oldum )

üşenmezsem leslie 2 mil yapıp öyle yatmayı düşünüyorum,pastayı atıp leptini çalıştırmam lazım

hosgeldın canım.hergun burda olman paylasımda bulunman cok faydalı olur.ben kendı adıma yumurtayıda etıde tavuguda maalesef hocanın bahsettıgı gıbı dogal bulamıyorum ((

Aslinda kitapta dogal beslenme ve GI ye gore beslenmeden bahsediliyor yani hurma diye birsey yok ben okumadim ama genel olarak meyve sekeride zararli oldugu icin tavsiye edilmiyor. Hurmanin GI si 103 kesinlikle yasaktir.

Son düzenleme:
hosgeldın canım.hergun burda olman paylasımda bulunman cok faydalı olur.ben kendı adıma yumurtayıda etıde tavuguda maalesef hocanın bahsettıgı gıbı dogal bulamıyorum ((

Aslinda sarkuterilere gidip koy yumurtasi ararsan bulabilirsin ben bu konuda sansliyim pazarda her kosede bulmam mumkun yinede guvendigim kisiden aliyorum ama tavuk ve et konusu cok dusundurucu

ya benimki de öyle... iste eger kari koca yapilirsa daha iyi oluyor ama biz seninle bu konu da cok sanssiziz yaa az önce baktim pantolonu biraz daha bollasmis.. ya ben yapiyorum diyeti bu veriyor kiloyu yaaaa.... varya o karsinda yiyince diyorsun adaletsiz dünya, kociiiiisss bi tane de bana verseneee

ayyy ben de platis yapiyorum ama cok bastayim henüz.. daha üstüne durma asamalari yani.. ama gercekteeennnn esneyip bi rahatlik veriyor... seyyy cikolata konusunda bi itirafim olcak...

ya evet... almis gelmis hem de sosuyla birlikte dedim yuh artik... bak diyor bu cesit yeni cikmis... valla tebrik ediyorum seni.. egerki öyle bi durumda tutuyorsan kendini sen zaten basarmissin demektir...

ya benim bi itirafim olacaaakkk kizlarrr..... ben az önce kaynanamlara gittim yaaaa, orda cips de yedim cikolata da... hatta köfte vardi yemek yediler su saatte, ama ona karsi koydum.. yalniz cay gelince dayanamadim.. bilmyiorum ne kadar yedim kizabilirsiniz bana, hakettim ben....

canan hocayi bilmeden 1 ay kadar önce karbonhidratlari arastiriyordum...ve karbonhidrat diyetini bulmustum ve cok mantikliydi ...ve tabiki yiyeceklerdeki karbonhidrat degerlerini ögrenmistim...

yumurta balik et köfte tavuk vs..bunlardan dilediginiz kadar yiyin diyordu...daha varda ben sayamadim simdi Hepsini:))

kilo alma sebebinin karbonhidratlar yani sekerler unlar unlu gidalardan tahillardan oldugunu yaziyordu...canan hocanin verdigi yemek listesiyle birebir ayni hersey...günlük ihtiyac 70-75 mg karbonhidrattmis...biz fazla alincada vucut depoluyor diyor...

karbonhidrat diyeti diye yazip arastirdiginizda size cizelegeyi gösteriyor..neleri yemeniz gerekir neleri yememeniz gerkir diye...

o yüzden hangi yiyeceklerde ne kadar karbonhidrat var az cok biliyorum ve bunlarin hic birinide canan hoca tavsiye etmiyor zaten kitabinda...

ayriyetten soruyorlar hocaya ama hoca ses etmiyor kendin bilirsin dercesine...zaten kadin cokta göze batii su aralar...aama karbon hidrat diyeti ile canan hocanin yiyebilirsiniz dedikleri ayni...tek fark var..canan hoca 3 ögün yiyin diyor dogal olanlari alin diyor...ama yeyin dedikleri seyler ayni yani...

o yüzden incir ve hurma gibi meyvelerde asiri miktarda karbonhidrat var...yani 1 küp kesme sekerde 12 mg karbon hidrat var..70 mg günlük ihtiyacimiz...yani 6 küp kesme sekeri caya kahveye atsaniz bir günlük olayi tamamliyorsunuz zaten ve geri kalan yedilerimizde depolaniyor yeniden...

ben bu kurallari bilen birisiyim ama ona ragmen dün kalkip yesil mercimek yedim bilerek ilk defa yedim... catalin ucuclada tahin helvasi aldim..yine bilerek..ve sabah kalktigimda 500 gr fazlaydim tatrtildigimda...sasirmadim morelimde bozulmadi..cünki ikiside asiri karbonhidrat yüklüydü bilerek yemistim..

halbuki onun yerine köfte salata yeseydim yada ne biliyim tavuk et yeseydim kilom eskisi gibi kalir degismezdi...

kisacasi demek istedigim sey su arkadaslar...karbonhidrat cizelegesine bakin..hangi yiyecekte ne kadar karbonhidrat var diye...ve böylelikle bilirsiniz neden ne kadar yiyiceginizi!! hani sunu yiyebilirmiyim yiyemezmiyim gibi sorularda cevaplanmis olur...demin hurmayi sordum cünki hurma karbonhidrat deposu canan hoca hadi yiyin bunu diyemez desede belki haftada 1- yada 2 tane yiyin diye bahseder sanirim..bulgur mercimek tahillar ekmekten farki yoktur...ha ekemk yemisiniz ha da oturup 1 dlu tabak bulgur yada mercimek yemisiniz...aynidir bunlar..benim bildiklerim bunlar...sizde eger bildiklerinizi paylasirsaniz sevinirim ...yanlislarimizi düzelterek devam edersek hedefe daha kolay variririz..herkese sevgiler...

muz yenebiliyor canım, çoğu meyve yenebiliyor ama öğün yerine geçiyor yanında az badem veya cevizle.
bunu hoca doktor sitesinde sorulara cevap olarak yazmış.

hurma yok sanırım, ama ölçülü yedikten sonra bişey olmaz.
tatlı ihtiyacı tuttuğunda pasta çikolata gibi katkılı şeyler yiyeceğimize hurma incir en iyisi.
sağlıklı çünkü.. benim bu diyetten anladığım şey doğal ve katkısız olanı yememiz gerektiği.
regl den ötürü tatlı krizi varsa sabah saatlerinde hurma yemek, sporu da ihmal etmemek..
tabi bunlar benim vardığım sonuçlar

canım hazır katkılı ürün yemek yok bu diyette.
o müslinin içindeki toksitleri atmamız haftalar sürüyomuş

aynen katiliyorum sana bende ayni fikirdeyim...herseyin dogal olani saglikli ve dogrudur...ama iste miktarini ayarlamak önemli...bir hurmadadaki miktar günlük ihtiyaci karsiliyor sirf...yada masum gözüken bir elma 16 mg iceriyor...dedigin gibi meyvalardan abartamayacak sekilde ama ögün olarak yiyin diyor hocada...

ben burdaki arkadaslara yardim amacli karbonhidrat listesine bakarlarsa neyden ne kadar yemeleri gerektigini az cok bilirler diye yazdim..cünki bende yerken bakiyorum o listeye...hesaplamasida kolay hem:)) benim isime yariyor acikcasi...iste canan hocayla bu cizelge hersey ayni...tek farki yumurtanin dogal olani etin dogal olani diyor canan hoca..tatlininda dogal olani diyor...temel fikir ayni..ama uygulama farkli...INSALLAH bir an önce kurtuluruz kilolardan...

zaten ideal kiloma gelince ekmek haric yine pilavimi filan yerim yani yada mercimegimi fasulyemi..:)))ama iste o kiloya gelene kadar uzak durmamada fayda var...herkese kolay gelsin..

evet canım ben de aynı fikirdeyim ama sonradan acıkırım diye fazlaca yiyorum bazen.maalesef eskisi kadar tok kalamıyorum sanırım
maşallah kuzulara uyusunda büyüsün derler ama bizimkiler nele büyüdü bilmiyorum
şimdi mesajını okuyunca hatırladım ama tekrar yazdığın iyi olmuş cevap yazmış mıydım hatırlamıyrom,liste adayları arasına eklememişim sei.Önce liste adaylarına ekliyorum,2 hafta sonra listeye giriliyor.ama sen madem 2 haftadır bildirim yaptın,ilk sayfada adını görebilirsin ekledim canım
hoca da mesela kısır çok faydalıdır diyor.Ben de bulguru hep sağlıklı olarak bilirdim zaten

bir de yulafı da önermiyor hoca ama bulguru verip de yulafı nasıl vermez ben bunu da anlayamadım.Yulaf çok sağlıklıdır,barsakları çalıştırır,üstelik g.i i bulgurdan daha düşükmüş.bulgurun g.i. i pişince 55 oluyormuş.Gerçi ben esmer bulgur kullanıyorum % 90 onun g.i i nedir bilmiyorum

1. ogun:11.00
yarim cay kasigi corek otu(ustune 1 bardak su)
sirkeli su
balikli salata
domates
salatalik
beyaz peynir
2 kuru kayisi
1 kuru incir
yarim cay bardagi ceviz
omega 3
2 fincan cay
2. ogun:16.45
1 kase mercimek corbasi
1 tabak zeytinyagli pirasa

3 lt su
yesil cay
form cay
2 fincan kahve

simdi gecmisi okuyacagim

azmine ve yasama sevincine hayranim.eminim benim gibi bir cok kisi senin bu canliligin sayesinde yasam seklini degistirmistir
durmak yok yola devam.destek cok,kostek yok.iste bu bizim yasam tarzimiz:))))

bugün koşmaya başladım kızlar, hadi bakalım ölçülerim nasıl değişecek

1. öğün 2 yumurtalı kıymalı melemen, beyaz peynir, 1 avuç fıstık, 1 kuru incir
2. öğün 1 büyük kase bol yeşillikli kısır, 1 avuç fıstık, 1 kuru incir
sıvı, 3lt su, 1 bardak neskafe
spor, 1 saat gündüz, 1 saat akşam yürüyüş. 10 dk da koştum.

100 gr daha vermiş görünüyorum ancak cumaya kadar tartılmayacağım, o günkü değişikliği çizelgeme koyacağım.

hepinize iyi akşamlaaaaar

bende spor yapmak istiyorum
ama kizimla ancak cok yavas yuruyebiliyorum.arabasina binmeyi kabul ederse hizli yuruyebiliyorum ancak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…