Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

benimki de cipsle dolduruyor evi yiycem simdi yaa... aksama kadar ne güzel geldim halbuki.. bugün de ögrencilerimen biri koca bi paket cikolata heiye etti bana aglicaaaaam simi ben yaa

benimki de cipsle dolduruyor evi yiycem simdi yaa... aksama kadar ne güzel geldim halbuki.. bugün de ögrencilerimen biri koca bi paket cikolata heiye etti bana aglicaaaaam simi ben yaa

aynen ilk basladim dedigim günün aksami elinde 3 cesit cipsle geldi. Aralarinda benimde en sevdigim vardi.
Bazen inadina yapiyor gibi geliyor. kayinvalidem elinde cikolatali pastalarla geldi diyet yaptigimi duyunca.
Bana inat yapanlara bende inat yapiyorum yemiyorum.
ve insan nefsine hakim olunca inan kendini cok daha iyi hisediyor.

En etkilisi yürüyüş yapmak
Yağ yakımını nasıl hızlandırabiliriz?
İskelet kaslarının yağ yakmalarını sağlamak için doğru egzersiz yapmak çok önemli. Burada nasıl bir egzersizden bahsediyoruz? Çoğu kişinin düşündüğünün aksine yavaş bir egzersizden bahsediyoruz. Eğer aktif profesyonel sporcu değilsek, sadece kilo vermek ve yağ yakmak için spor yapmak istiyorsak haftada üç gün yeterlidir. 4 km/sa hızda (yani pek de hızlı değil) 40-45 dakika yürüyüş çok idealdir.
Eğer bir eklem rahatsızlığı yoksa ya da egzersiz yapması yasaklanmamışsa bu herkesin yapabileceği bir egzersiz aslında. İşte bu kadar spor yaptığımızda kaslarımızın bir yağ yakma gücü var, bunun ötesine geçemiyoruz.
Bir kişi 4-6 kilodan fazla veriyorsa bunun çok büyük bir kısmını yağdan kaybetmiyor demektir. Her spor yağ yaktırmıyor. Özellikle ağırlık çalışarak yapılan sporlar, kısa vadede çok büyük efor harcanarak yapılan sporlar yağ yaktırmaz yani kilo verdirmez. Bu sporlar tamamen kas gücümüzü, kondisyon gücümüzü artırmak, daha kuvvetli kaslara sahip olmamızı sağlayabilir.
Kilo verme döneminde özellikle ağırlık çalışmadan yaptığımız sporları tavsiye ediyoruz.
Çok tercih ettiğimiz ve bütün dünyada genel sağlık açısından en kabul görmüş olanı yürüyüştür. Bunun yanında ikinci sırada yüzme var. Ondan sonra bazı minder hareketleri, özellikle esneme streching ve uzun kas yapmaya yönelik ve yıllardır üzerinde durulan aerobik. Son dönemlerde
pilates ve yoga da oldukça revaçta. Pilates ve yoga ağırlıklı olarak vücut şekillendirme konusunda bize destek olurlar.
-alıntıdır_

çok guzel menu canım.afiyet olsun.

sporla aran nıye yok? bak sana leslıe nın 2 mıl evde yuuruyus programının lınkını vereyım,bır ızle,hıc zorlamıyor ınsanı,yapması da cok keyıflı,yarım saat suruyor

http://www.kadinlarkulubu.com/spor-gorsel-paylasim/320949-leslie-sansone-yuru-incel-programi.html

ne demek yıycemmm,doverım valla,cips de çiko da yemıyoruz.hadı kendını oyalayacak bırsey bul,ya da bir tarcınlı süt yap kendıne

unuttun gitti

ben kaçar kızlar,çocuklar uyumusken pılatesımı yapayım.
inş ebru abla fazla yormaz beni

Merhaba kader arkadaşlarımm:))

Bugünü de bitirdim
Listem

1.öğün : kaşarlı ,2 yumurtadan omlet
5-6 Adet yeşilş zeytin

2.öğün : 2-3 parça ceviz
kuru kayısı kahve

3.öğün : 1 adet büyükçe ızgara tavuk göğsü
yeşil salata
yoğurt
2 kayısı
2 erik
1 hurma
kahve

sıvı : 2 lt limonlu su
bolöa çay,bitki çayı

..

loxandra Harbi kizsin vesselam. Saol canim link icin.

Nihayet kendime omega 3 almayı becerdim
GÜLLLL cüm M.....cap aldım.
şimdi birşey sormak istiyorum.
500 mg x 6 adet günlük kullanıyoruz değil mi?
Bana çok fazla geldi.
Lütfen kullanan arkadaşlar faydalı olması ve zararlı olmaması için kaç tane içiim..
karar veremiyorum???????

bende baska bır marka kullanıyodum ama 85 tl ıdı bugun m....p aldım.eczanedekı kadın neden bunu alıyon baska bır marka var onu al o balık kıkırdagından yapmıs kapsullerı m...p neden yapmıs bellı degıl falan dedı ısmını sordum o markanın soylemedı sen gel verırız dedı aldım cıktım m..pı.boyle ıste fıyatı ucuz fazla rant yok dıyemı boyle soyluyolar bılemedım sen ne dersın loxıcım bu duruma sen hangısını kullanıyon

kızlar bugün internette kereviz tarifi arıyordum sürekli aynı tarifl pişirmekten gına geldi çünkü, oktay usta nın bi tarifine denk geldim, tarifi bizim diyete göre değiştirdim çooooook güzel oldu yaa eşim bayıldı ben de afiyetle yedim valla sofradan kalkar kalkmaz bunu yazmalıyım dedim ve buradayım, keşke yemeden fotoğrafını çekip koysaydım çünkü görüntüsü de çok güzeldi

tarif şöyle: 4 tane kereviz, 1 soğan, 3 diş sarımsak, 2 havuç (ince kullandım ben), yarım paket mantar 250 gr falan tuz, zeytinyağı, şeker (şeker yerine 1 portakalın suyunu kullandım)
beşamel sos için :2,5 bardak süt, 1,5 çorba kaşığı un,... diyordu tarifte işte burasını tamamen uydurma yaptım bizim diyete göre; 1 su bardağı süte 1 yumurta kırdım, 1 tatlı kaşığı tam buğday unu koydum, sonra da sulu olmasın diye içine kaşar rendeledim alın size karatay beşamel sosu

şimdi yapıma gelelim: soğan, sarmısak ve havucu az yağda iyice pişirin sonra mantarı ekleyip biraz çevirin suyunu salınca kerevizi ve kereviz yapraklarını da koydum ben biraz pişince portakal suyunu ve tuz ekledim kapağını açık bıraktım ki suyunu çeksin pişince fırın kabına alıp bizim beşameli gezdirdim üzerinde 220 C de üzeri kızarana kadar pişirdim. Afiyet olsun :))

Sabah: 12:00
1 sb süt
1 yum
1 avuçiçi peynir
5 zeytin
1 çb ceviz

Ara: 15:00
1 sb süt
1 muz

Akşam: 20:00
1 tabak kuru fasülye
Salata
yoğurt

spor: 45 dk koşu bandında yürüyüş ( 4.2 km )
su 2 lt

40 kere soyluyorum anlamıyor kı,yıyecegın kadar al dıyorum bari 1 seferde bıtsın de gılıp gelıp mutfakta gormeyeyım onu.
yok gıder yarım kılo alır en az.marifet sanki

Bütün erkekler aynı canım sıkma canını:)
Zaten tadını bilmediğin birşey değil, sen yüzüne bile bakma hemen bir yeşil çay patlat

40 kere soyluyorum anlamıyor kı,yıyecegın kadar al dıyorum bari 1 seferde bıtsın de gılıp gelıp mutfakta gormeyeyım onu.
yok gıder yarım kılo alır en az.marifet sanki
ay canım erkekler gr la almyaı bılmez kılo olmalı illa gecen eşime dedımkı hamsı 750 gr al ıkımıze tam yetıyor 1 kılo alınca kalıyor ya napimm olmaz ben alamam öle dıyor allala

maslah canım sneın cocuklar erken uyuyorlar yaa benım kız cok gec uyuyor canım ya

eşin ne dıyo loxı zayıflamana

afiyt olsun canım.havucu da pişirrk ymıyoruz glismık ındksı yukselıyor.portakallı kerevızı ben de cok severim,beşaml sossuz yapıyorum ama o da güzel oluyor

bn so..ar gullanıyorum canım hoca tavsıye etmıs dıye.digerlerını bılmıyorum valla ama sımdı baktım doktorlar sıtesınd 2 kısı omga3 lerının içeriklerini yazmıs bırıne iyi birine tavsiy tmıyorum demıs.dur paylaşayımm.bence kafamıza gore dgıl hocanın onerdıklerını kullanalım.mar..ap ı da ahmet aydın tavsıye etmiş,o da iyidir heralde:26:

1077667 | Soru Grup : Genel
Soru : Merhaba Canan Hanım,
66 yaşındayım, kalıtsal yüksek tansiyonum var.
Aşağıda bilgilerini verdiğim omega hapından günlük minimum kaç tane almamı tavsiye edersiniz.
Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

Supplement Facts
Serving Size 2 SOFTGEL
CALORIES 20
Calories From Fat 20
Total Fat 2 Gm
Polyunsaturated Fat 1,5 Gm
Cholesterol 20 Mg
Protein 0,5 Gm
Vitamin E(As D-Alpha Tocopherol) 20 IU
Fish Oil Concentrate: 2000 Mg
EPA (EICOSAPENTAENOIC ACID) 1000 MG.
(FROM FISH OIL CONCENTRATE)
DHA (DOCOSAHEXAENOIC ACID) 200 MG.
(FROM FISH OIL CONCENTRATE)

Other Ingredients: Gelatin, glycerin, purified water (capsule shell).

12.12.2011 0100 tarihinde sorulmuştur.

--------------------------------------------------------------------------------

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :

Günde 3 adet alabilirisniz. Kilonuz fazla ise inmesinde yarar var. Kitaplarımı edinirseniz detaylı açıklamaları orada bulabilirsiniz.

Prof. dr. M Canan Efendigil Karatay
12.12.2011 1100 tarihinde cevaplanmıştır.
Soru detayı için burayı tıklayınız
.
--------------------------------------------------------------------------------

#829882 | Soran : cadikuk | Soru Grup : Genel
Soru : Merhaba hocam,
Aşağıda bilgilerini verdiğim EPA değeri 600 MG olan omega3 hapından günlük minimum kaç tane almamı tavsiye edersiniz. 3gr EPA tavsiye ettiğinizi biliyorum. Ama pahalı bir ürün bu sebeple sağlıklı bir kişi için minimum doz nedir. Zaten günde en az 2 yumurta da tüketiyorum. İçindeki 19 IU E vitamini antioksidan olarak yeterli mi.
Cevabınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Supplement Facts
Serving Size 1 SOFTGEL
CALORIES 10
Calories From Fat 10
Total Fat 1 Gm
Vitamin E(As D-Alpha Tocopherol) 19 IU
MARINE LIPID CONCENTRATE PROVIDING: 1100 Mg
EPA (EICOSAPENTAENOIC ACID) 600 MG.
DHA (DOCOSAHEXAENOIC ACID) 240 MG.
Other Ingredients:
Gelatin, glycerin, purified water. Contains Soy and Fish (sardine, anchovy).

12.12.2011 00:09:00 tarihinde sorulmuştur.

Prof. Dr. M Canan Efendigil KARATAY tarafından cevaplanmıştır.
Cevap :

Soy sağlıklı olan bir yağ değil. Kullanmanızı o nedenle önermiyorum.

loxandra Harbi kizsin vesselam. Saol canim link icin.

Bu aksam ayran ya da sutle yetınsenız,yarın ısyerıne bırseyler hazırlayıp getırsenız,cok ıyı olur aslında.

önerileriniz için teşekkürler yarın çerezimi de yanımda götüreceğim ama bu akşam maalesef ayranla yetinemedim öğlen sadece salata ve çorba tüketmiştim eve geldiğimde çok çok açtım bir gün önceden kalan kabak yemeğini ısıttım eşime de tavuk suyuna fesleğenli bulgur pilavı yaptım bir de yanına kocaman sirkeli limonlu sarısaklı salata yaptım ama kabak yemeğinin tadı tuhaf olmuştu o yüzden sadece salata ve 1 yemek kaşığı bulgur pilavı yedim saat 8 buçukta bitti yemeğim

sonrasında da hiç oturmadan ütü ve temizlik yaptım şu anda saat burada 12 yeni oturabildim...az da olsa geç yemek yemiş olmayı hareket ederek telafi ettim diye düşünüyorum

yarın akşam arkadaşa davetliyiz bize peynir eritecekmiş biz de sebzeleri o peynire daldırıp yiyecekmişiz bana uyar dedim

ben de bugün eşimi alışverişe yolladım bir sürü cips almış bir de gofretler yemekten sonra açtı kolayı, cipsleri de koydu bir çanağa çıtır çıtır yedi...daha hala bu saatte canı tatlı istiyormuş acaba bir de gofret mi yeseymiş mübareğin adamı bu kadar yiyor kilo almıyor ben böyle yesem demek 10000 kilo olucakmışım

Bütün erkekler aynı canım sıkma canını:)
Zaten tadını bilmediğin birşey değil, sen yüzüne bile bakma hemen bir yeşil çay patlat

öyl yaptım canım,pilatesım bıttı sımdı yesıl cayımı ıcıyorumm

fazla olanı pısırdıktn sonra buzluga kaldır canım ,ben oyle yapmıstım en son,kucuk bır saklama kabına ayırmıstım,zaten benden baska hamsı yıyen yok evdebugun cıkarıp yedım,hazır yemek cok ıyı oldu

eşim ne dıycek,oran kçülmüş buran küçülmüş deyıp duruyo,dalga mı geçiyo anlamadımama kıskandıgı belli,bugun ısten geldı ben de 1 saat yuruycem bu aksam dedi,su an tv nın karsısında yatıyor,mac seyredıyor

benım oglan dengesız canım bırgun erken yatarsa 2 gun gec yatıyor,kızı da babası goturmustu uyutamamıs pilates yaparken bır ara ustum cıktı,sacımı cektı,kavga dövüş bitirdik yanii

aksam yatak konusunda en rahati benim desenize. Ben bebekliginden alistirdim saat aksam 20:00 yataga gidiyorlar.
Oglan zaten 12 yasinda nerdeyse, kiz 2,5 yasinda. Hatta bu aksam banyo yatirip yattigi icin 19:30 da yataktaydi.
O uyuyorda esimle iki laf ediyoruz film filan bakiyoruz. Kafami dinliyorum yoksa nerde cok cadi cok...:122:

spor yapmıcam dinlencem dedim yinede o kadar alışmışım ki gittim yürüdüm :) 10 gün boyunca hiç aksatmadan her gün 1 sa yürüdüm valla tebrik ediyorum kendimi

spor yapmıcam dinlencem dedim yinede o kadar alışmışım ki gittim yürüdüm :) 10 gün boyunca hiç aksatmadan her gün 1 sa yürüdüm valla tebrik ediyorum kendimi

Bende cok tebrik ediyorum canim. helede her gün spor yapmamak icin bahaneler buulan biri olarak. TEBRIKLER insallah örnek olursun bana. :13:

ben alıstıramadım bır turlu,evde tum ısıklar sonuyor,herkes yataga gırıyor bayagı ugrasıyoruz ondan sonra yatarsa yatıyor ıste.3 yasında.

kızım da 1 yasını doldurdu yeni,erkn yatardı o ama bırkaç gundur onun da duzenı bozuldu,aslında zorlamam lazım dımıi,sonra yıne ben sıkıntı cekcem

ben de tebrik ve takdır edıyorum seniii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…