Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

En etkilisi yürüyüş yapmak
Yağ yakımını nasıl hızlandırabiliriz?
İskelet kaslarının yağ yakmalarını sağlamak için doğru egzersiz yapmak çok önemli. Burada nasıl bir egzersizden bahsediyoruz? Çoğu kişinin düşündüğünün aksine yavaş bir egzersizden bahsediyoruz. Eğer aktif profesyonel sporcu değilsek, sadece kilo vermek ve yağ yakmak için spor yapmak istiyorsak haftada üç gün yeterlidir. 4 km/sa hızda (yani pek de hızlı değil) 40-45 dakika yürüyüş çok idealdir.
Eğer bir eklem rahatsızlığı yoksa ya da egzersiz yapması yasaklanmamışsa bu herkesin yapabileceği bir egzersiz aslında. İşte bu kadar spor yaptığımızda kaslarımızın bir yağ yakma gücü var, bunun ötesine geçemiyoruz.
Bir kişi 4-6 kilodan fazla veriyorsa bunun çok büyük bir kısmını yağdan kaybetmiyor demektir. Her spor yağ yaktırmıyor. Özellikle ağırlık çalışarak yapılan sporlar, kısa vadede çok büyük efor harcanarak yapılan sporlar yağ yaktırmaz yani kilo verdirmez. Bu sporlar tamamen kas gücümüzü, kondisyon gücümüzü artırmak, daha kuvvetli kaslara sahip olmamızı sağlayabilir.
Kilo verme döneminde özellikle ağırlık çalışmadan yaptığımız sporları tavsiye ediyoruz.
Çok tercih ettiğimiz ve bütün dünyada genel sağlık açısından en kabul görmüş olanı yürüyüştür. Bunun yanında ikinci sırada yüzme var. Ondan sonra bazı minder hareketleri, özellikle esneme streching ve uzun kas yapmaya yönelik ve yıllardır üzerinde durulan aerobik. Son dönemlerde
pilates ve yoga da oldukça revaçta. Pilates ve yoga ağırlıklı olarak vücut şekillendirme konusunda bize destek olurlar.
-alıntıdır_

çok faydalı bir paylaşım olmuş loxi sağol fazladan spor yapıp kas yapmayalım :))

afiyt olsun canım.havucu da pişirrk ymıyoruz glismık ındksı yukselıyor.portakallı kerevızı ben de cok severim,beşaml sossuz yapıyorum ama o da güzel oluyor:KK56:

havuç kullanamadığımızı biliyorum normalde portakal da olmamalı ama biraz süslemezsem eşim beğenmiyor yemiyor zaten 6.30 da eve geliyorum iki çeşit yemek nerden yapayım böyle orta yolu buluyorum, bence diyete çok aykırı olmadı 1 havuç da koyulabilir, ama dediğim gibi benimkisi bir taşla iki kuş vurmak naçizane paylaşayım dedim...

ben alıstıramadım bır turlu,evde tum ısıklar sonuyor,herkes yataga gırıyor bayagı ugrasıyoruz ondan sonra yatarsa yatıyor ıste.3 yasında.

kızım da 1 yasını doldurdu yeni,erkn yatardı o ama bırkaç gundur onun da duzenı bozuldu,aslında zorlamam lazım dımıi,sonra yıne ben sıkıntı cekcem

ben de tebrik ve takdır edıyorum seniii:KK9::KK9::KK9::KK9:

Allah sana kolaylik versin canim hemde aralari 2 yas. isin zor valla. Benim oglan kendi isini kendi gördügü icin tek cocuk büyütüyor gibiyim.
Ama kiz mahvediyor beni 3 cocuga bedel. Ben yaklasik 22 ay emzirdim. Hep yanimda benimle yatti. 22 ay tadini cikardik anne kiz.
Sonra kendi odasina kendi yatagina. Allahtan cabucak alisti. 1-2 kere mecbur aglattim. sonra anladi o saatte kendi yataginda yatmasi gerektigini.
Simdiden alistir canim cokkkkkkkkk rahat edersin. Alm. saat 9 kadar oturan kücük cocuk göremezsin. Doktor tavsiyeside bu yönde ne kadar uzun uyursa o kadar saglikli büyür.
Biliyorsun ki büyüme hormonu derin uykuda salgilaniyor. Ilk zamanlar biraz yipratici olsada sonraki zamanlar ohhhh diyorsun. Bide lütfen mantiginla hareket et bu onun iyiligi icin.
Yatagina koy aglasin azcik sonra iceri git ama asla kucagina alam bir süre kal yine cik...Zaten sonra kendi kendine anliyor...
Simdi kizim her gece yataga yatiriyorum. iyi geceler diyor isigi söndürüp cikiyorum. sonrasi derin bir huzur derin bir sezizlik. Kocamla bana özel upuzun bir aksam...

merhaba hanımlar bugün sabah ve öğlen menümü yazmıştım şimdi de akşamı yazayım

ızgara bonfile
1 kase yoğurtlu semiz otu salatası
bol salata keten tohumu ilaveli
ızgara kırmızı biber 2 adet

bu arada merak ettiğim bir konu var tuz olarak ne kullanıyorsunuz?bu kristal kaya tuzunu henüz bulamadık ankarada.organik marketlerde hep deniz tuzu ve himalaya tuzu var
özellikle ankaradaki arkadaşlardan yardım istiyorum

Selam kızlar nasılsınız ?
Bugün bütün gün başım dönmüştü sonra bayılacak gibi oldum.
Sağlık merkezine gittik.
Tansiyonum çok düşmüş.
Serum falan verdiler.
Sonra da hem burger'a gittik hem tatlı yedim.
Suçluyum ama yedim valla ..
Şimdilik haber vereyim dedim çıkayım dinleneyim.
Görüşürüzzz ..

Selam kızlar nasılsınız ?
Bugün bütün gün başım dönmüştü sonra bayılacak gibi oldum.
Sağlık merkezine gittik.
Tansiyonum çok düşmüş.
Serum falan verdiler.
Sonra da hem burger'a gittik hem tatlı yedim.
Suçluyum ama yedim valla ..
Şimdilik haber vereyim dedim çıkayım dinleneyim.
Görüşürüzzz ..

gecmıs olsun canım.:KK48:iyi olmamıs hamburger tatlı ama nedekk:KK51:DÖNER ayran yeseydın keşke:KK76:

ya kızlar ben kendımı kılo verıyor gıbı hıssetmıyorum hıc,yarın tartılsammı acaba:KK53::KK53::KK53::KK53:

ama veremedıysem tamamen moralım bozulcak:KK37:napsam kıne:26::26:

ıkızcım gecmıs olsun loxıyle aynı fıkırdeyım doner ayran mıs gıbı gıderdı
loxıcım ma..cap bıtsın bende so..gar alcam en ıyısı o sanırım.8 yasındakı oglumda ıcıyo
onada ıcırebılırmıyım dıyede sorcam eczacıya.bu arada pısmıs kalan balıkları dondurucuya
atma fıkrıne bayıldım ben kalan üç beş taneyı yalvara yalvara esıme yedırırdım zıyan olmasın dıye
atsam dondurucuya yanına bol salatayla mıs gıbı bır ogun hemde evı tekrar kokutmadan:)))

ya kızlar ben kendımı kılo verıyor gıbı hıssetmıyorum hıc,yarın tartılsammı acaba:KK53::KK53::KK53::KK53:

ama veremedıysem tamamen moralım bozulcak:KK37:napsam kıne:26::26:

loxıcım sus deme aynen bende verıyo gıbı degılım hatta kendımı şiş hıssedıyorum bugunde beyaz lahana cıgden pırasa ve yesıl mercımeklı yogurt yedım onlarmı sısırdı bılmıyorum ama
bana en az 2kılo almısım gıbı gelıyo bu sıslık yuzunden oysakı hıc kacamak falan olmadı sabah tartılsammı dıye dusunuyorum demınden berı:26::26::26::26:

ıkızcım gecmıs olsun loxıyle aynı fıkırdeyım doner ayran mıs gıbı gıderdı
loxıcım ma..cap bıtsın bende so..gar alcam en ıyısı o sanırım.8 yasındakı oglumda ıcıyo
onada ıcırebılırmıyım dıyede sorcam eczacıya.bu arada pısmıs kalan balıkları dondurucuya
atma fıkrıne bayıldım ben kalan üç beş taneyı yalvara yalvara esıme yedırırdım zıyan olmasın dıye
atsam dondurucuya yanına bol salatayla mıs gıbı bır ogun hemde evı tekrar kokutmadan:)))

oglun kapsul yutuyorsa ıcırbılırsın tabıı ki,ben surup halını veriyorum seven s..s marka portakal aromalı,oğlum zok sevıyor,zor kaçırıyorum elinden:KK9:

evet vt tekrar iş çıkmamıs oluyor,süper:KK6:
ben mını fırını da balkona koydum 2 haftadır,balık çok pişirince ,ev kokmasın diye,orda yaşıyor artık:KK1::KK1:

loxıcım sus deme aynen bende verıyo gıbı degılım hatta kendımı şiş hıssedıyorum bugunde beyaz lahana cıgden pırasa ve yesıl mercımeklı yogurt yedım onlarmı sısırdı bılmıyorum ama
bana en az 2kılo almısım gıbı gelıyo bu sıslık yuzunden oysakı hıc kacamak falan olmadı sabah tartılsammı dıye dusunuyorum demınden berı:26::26::26::26:

banada diyet yapıyorum ama hiç kilo veremiyorum;vermiyecekmişim gibi geliyor....:44:

ayy noluyo bıze kızlar:44::44::44:

:KK47::KK47::KK47::KK47:şeytan sağdan yaklaşıyor derler,boşverin dinlemeyelim biz onu,tartılmak yok cumaya kadar:KK20::KK20::KK20:

papadiyam sen de bılgılerını gonder yapayım şimdi,cumaya guncellerız yıne ,merak etme:KK1:

bayramı saglıkla gecirmek dilegiyle saphıra, masal ,gül mattıka ,idealist,pepeti,loxandra,papadiya,profit,morlady,ceylin,
ısmını su an sayamadıklarım... ve yeni gelenler bayramda sonra görüşürüz

asmam son mesajın buymus:KK5::KK5:,1 ayı gecmıs,neden gırmıyorsun canım,merak ,ediyorummm,nerdesinnn:KK5::KK5::KK5::KK5:

banada diyet yapıyorum ama hiç kilo veremiyorum;vermiyecekmişim gibi geliyor....:44:

morelinizi bozmayin arkadaslar...yola devam..banada veremiycekmisim gibi geliyor cünki bu yeme sekline adapte olduk normal geliyor artik bize...kilo verirken illa zorlanmamiz lazim eziyet aci cekmemiz lazimya hani :)) ama bu yeme seklinde öyle degil! rahat oldugu icin aceba veremiycekmiyiz diye bir endise var herkeste dogal olarak.. cünki rahatiz ac degiliz o yüzden bu endise normal..

bu arada cok dikkat ettim bazi arkadaslarin menüsüne; bulgur pilavi,hurma,incir vs. gibi seyler var yada muz...ben karatayin kitabini henüz temin edemedim...okuyamadimda..tek bir hurmadaki karboonhidrat sadece 1 günlük karbonhidrat ihtiyacimizin tamamini kapliyor zaten...yani bunlar kitapta varmi?? ben kitabi okumadigim icin yanlisim varsa düzeltin...bana yokmus gibi geliyor...günlük karbonhidart ihtiyaci 70 mg..sirf birtane hurmada var zaten okadar öyle biliyorum yani...yanlisim varsa lütfen düzeltin..kitaptami yazyior? yada yesil mercimek kirmizi mercimek tahillar ayni sekilde karbonhidrat deposu! ekmekle pek farki yok! kitabi bilmiyorum eksiklerimi yada yanlislarimi düzeltirseniz sevinirim...

bu arada bende cizelge yaptim kendime:))

kızlar benide çizelgeye ekleyin..şu an kilo 79 hedef 60 boy 164..
günlük sıvı 3 litre
bugunku menum
kahvaltı
7-8 çiğ badem
biraz peynir
7 zeyitn
3 kuru kayısı
2 yumurta sarısı

öğlen
1 kase müslili mısır gevreği

akşam
1 tabak ıspanak