Popüler Konu Karatay Diyeti Deneyimlerimiz - Canan Karatay

1 yumurta daha ekle canım ,alışana kadar seni tok tutar.alıştıktan sonra 1 e indirip,fazla zeytin yiyince dengelenir

selamunaleyküm kizlar,

dünki menüm:
sabah - klasik karatay kahvaltisi
aksam - tavuk ve salata

bu sabah:
hem hasta hemde moralim cooook bozuk oldugu icin zorla kuruyemis yiyebildim.

herkese hayirli kilo vermeler!!
geçmiş olsun arkadasım

canım ya hevesini kırmak istemem ama orası at gibi koşturuyor insanı ,kalbi yoruyor.sen yürüyüş yap,hem de sabahları şallı ile pilates yap derim ben.ben kendime plan yaptım haftada 3 gün pilates,en az 3 gün de yürüyüş yapacagım

forumuda konu dışına çıkıcam ama,faydasını çevremdekilerden bildigimden sana yararı olacaksa ne mutlu bana.
Hamile kalmak için incir kürü

İbrahim Saraçoğlu'dan Yumurta sayısı yeterli olmadığı için hamile kalamayan bayanlarda yumurta sayısını artırarak hamile kalınmasını kolaylaştıran kuru incir kürü:

Yarım litre (2,5 bardak) kaynayan klorsuz suyun içine onbeş-onaltı adet kuru inciri ilave ederek yirmi dakika ağzı kapalı olarak kaynatın. Yirmi dakika dolduktan sonra ılıması için bekleyin. Ilıdıktan sonra süzün. Üçe ya da ikiye bölerek öğünlerden on-onbeş dakika önce aç karnına için.

Bu kürün uygulama şekli:

Kuru incir kürü, iki kez yirmibir gün uygulanır ve her yirmibir gün tamamlandığı zaman yedi gün ara verilir. Toplam uygulama süresi kırkiki gün olmalıdır.

Uygulama sürelerine yedi gün verilen aralar dahil edilmez. Her seferinde günlük olarak hazırlanması gerekmektedir.

Kuru incirleri ikiye kestikten sonra kaynamakta olan suya ilave edin. Kuru incirlerin üzerlerinde beyaz pudrası varsa, önce soğuk su altında yıkadıktan sonra ilave edin.

Kuru İncir kürünü yumurta çatlatmak için kullanmak isterseniz:

Önce kuru incirleri 6 dakika kaynattıktan sonra içine orta boyda,taze ve gevrek bir havucu dilimleyerek içine atarak 4 dakika daha kaynatın. Bu şekilde hazırlandığında yumurtaların kolay çatlamasına yardımcı olacaktır.

*** Bu kürün etkisini artırmak için yumurta büyüklüğünde beyaz kuru soğanı (Mor-kırmızı soğan olmaz) ince ince kıyıp üzerine 1 yemek kaşığı sumak serperek yemekten 10-15 dakika önce yiyin.Bunu haftada 4 kez tekrar edin.Bu sizi yumurtalık kisti-polikistik over 'den de koruyacaktır.

ben de senin gibiydim nazfiliz.gecen haftalarda yüzüm olmuyordu ama böyle olunca daha cok kacamak yapıyorsun.kaçamaklı da olsa buraya girince az çok motive oluyorsun

hayırlı olsun.birebir uygulamanı öneririm .sakın çok görüp yumurtayı,kuru yemişi azaltma.
valla regl izni değil de dogum sonrası ücretli izni 6 aya çıkarsalar daha iyi olcak.hem emzirin diye reklam yapıyolar ama ücretli izin yok.durumun iyiyse al ücretli izni diyolar

yeniden merhaba kızlar.amma da yazmışsınız.sersum bugün nöbet tutmamış,bugün nöbet dönüşü eşine hizmet etti galiba

okulda çocuklar beslenme yaparken ben de onlara eşlik ettim.karnım biraz acıkmıstı.bugün de cocukların poğaca günüydü dayanamadım kendime gidip 1 peynirli poğaça,ayran aldım güya bugün okulda birşey yemiycektim.
18:30 da biten aksam yemegimde;1 kase dolusu ciğer kavurma,1 kase salata,2 avuç kadar keçi peyniri,500 ml ayran

okuldan gelince cok saldırgan oluyorum tutmasam ne var ne yok yiycem.

halim olsa yarım saat yürüycektim ama çok yoruldum.şimdi ıhlamur demleyip içcem ,aksırıp duruyorum:2:

Valla cok haklisin reyhancim paran varsa yavruna doyuyosun yoksa o da yok..bu ay o yasayi oylayacakmis meclis diye biliyorum valla benim gozum kulagim o yasada eger gecerse calismalara daha erken baslayabiliriz yoksa borcumuzun biraz daha azalmasini beklememiZ lazim...esimle aramda 5 yas var yasim geciyo yAsli baba olucam diye panik yapiyo ben de istiyorum ama once duzenimizi oturtmak lazim..hakkimizda hayirlisi olsun

Bu arada senin verdigin bu incir kurunu deneyecegim ilerde paylastigin icin sagol

Sersumcum nasilsin?kahveler icildi mi bugun? Valla aklim hep burdayDi ne guzel sohbet muhabbet oluyodur cAylar kahveler iciliyodur diye dusundum.

sağol sersumum..evet çoğu bitti ama ben de bittim
benim canım da nasıl kahve istiyo ama yemekten sonra içerim artık

iç tatlım tabii afiyet olsun..dinlendirir seni.

öyle tatlım sağol.. bizim kiler seviyor neyse ki..arada normalinden de alıyom ama evdeki daha güvenli tabii

Şartlı, şurtlu... Yürüdüm ya, sen ona bak:)) İnşallah ben de bu hafta 79 lu bir rakamda olurum. Bekle beni sersum, geliyorum! Veya bekleme yapma, devam et sen. Ben arkadan geliyorum:))

tebrik tatlım inşallah gel sen de artık 79 lara..ben zaten ağır ağır gidiyom yetişirsin merek etme datlum

aynı yorgunluk ve bezginlik ev işleri konusun da ben de de var canım..tek değilsin merak etme.bizim ruhu sana da göndereyim..

Ben de aynen senin gibi düşünüyorum canım,bırakınca daha çok şaşırıyor vücut,sonuç hüsran oluyor,ben yürüyüşüme devam edeyim en iyisi

evet tatlım..yürüyüşe devam..

dene bakalım tatlım.. beğenmezse sen kendin yersin..biliyorsun bizim için hocamız zaten ev sucuğu yemelisiniz diyor..

ohh hanıma bak peşin peşin söylüyo çantaları hazırlayın diyor..sen istersin de ben vermem mi tatlım..

evet tatlım..bugün eşim evdeydi onunla takıldık..

geçmiş olsun bu arada..tam grip mevsimi dikkat etmemiz lazım..

Merhaba kızlar nasilsiniz ?
Minik bir hafta sonu arasından sonra merhaba ..

bugun tam gun okuldayim.
kahvaltimi da ona göre yaptım..

1. Öğünüm
1 muz
biraz findik biraz badem
avuc icim kadar eski kasar
1 hurma
1 inci
kahve
bol su

2. Öğünüm

Pirasa yemegi
peynirlu yyumurta
bir lahmacun
cay
bol su

son menümü de yazayım

mercimek çorbası
tavuk kavurma
salata cacık

vee 4 km yürüdüm geldim.. duşumu da aldım..

şimdi de çay zamanıı...

Kizlar oglen 1avuc badem yedim aksamda 2tabak ali nazik yedim.cok uzun ac kalinca pordiyonum iki kati oldu yesil cayimi suyumuda ictim bol bol genel olarak iyiydi sanirim.

2.öğün : 19 :30 da bitti
1 kase k.fasulye
semiz otu salatası
badem

su:3 lt
spor : 20 dk yürüyüş oley

Allah gönlünüze göre versin canım inşallah..
Sersumcum nasilsin?kahveler icildi mi bugun? Valla aklim hep burdayDi ne guzel sohbet muhabbet oluyodur cAylar kahveler iciliyodur diye dusundum.

içildi tatlım..valla yarın benim de son günüm..üzülüyorum .. işe başlayınca ancak 4 ten sonra gelebilicem aranıza..

benim de henüz yok ama çalışmalara devam.bu yasa geçerse müthiş olur

son menümü de yazayım

mercimek çorbası
tavuk kavurma
salata cacık

vee 4 km yürüdüm geldim.. duşumu da aldım..

şimdi de çay zamanıı...
süpersin

İncirli bi tarif vardı içine kakao falan giriyordu bulamadım onu ben:26:
ben verdiydim ekmegim yazayım hemen.4 büyük k.icir kavanoza koy,üzerine 1 b.kaynar su.15 dak beklet.sonra mikserle parcala.içine 1 y.k. kakao,istersen 1 ç.k. tarçın.karıstır ye.1 kase fazlasıyla doluyor.müthiş de oluyor.hemide hafif.içinde su var diye tatsız olur diye düşünme fazlasıyla tatlı oluyor. aksam aksam canım çekti.

sağol canımm..

iyi aksamlar arkdslar

sabah kahvltı klasık karatay , ara ogunde süt ictm fındık badem atstrdm aksamda kuru fasulye biraz kısırdan kalms ondan bide biraz bamya yedım :/ fasulyede bi sorun varmı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…